6754
  • MerlinW
    #6390
    Persze. Settings, Time & Language, Language, Add Preferred languages.
  • zebrock
    #6389
    Sziasztok, fura kérdéssel állok elő. Megoldható az, hogy a W10 2 nyelvű legyen? Dual boot-ot nem akarok. Pl. ha lenne 2 felhasználó és az egyik magyar nyelvű lenne, a másik meg német. A bill maradna magyar ott is értelem szerűen. Ill., hogy a MS Office is a német Windowson németül lenne. Elég fura egy szitu tudom, de ezt kellene megvalósítanom. Köszi előre is, ha ez nem megy akkor is válaszoljatok, hogy pl. ez egy hülyeség. Danke ;)
  • Dency
    #6388
    Rendben majd írj hogy mi volt.
  • kirol
    #6387
    Nem használom minden nap, csak kb. heti egy alkalommal 4-5 órát.
    Nem ütöttem oda semminek sem.

    Már kerestem egy szervizt, megnézetem.

    Köszi.
  • Dency
    #6386
    Konkrét tesztről nem nagyon tudok. Ha szerencséd van akkor csak valami kontakt hiba lesz és olcsón meglehet úszni.
    Egyik napról a másikra jelentkezett ez a hiba? Nem ütötted oda valaminek esetleg vagy leejtetted?
    Magát a kijelzőt próbáld szétszedni : 570-esnek pl így 580-ról nem találtam. De hátha hasonló az 580 is.
  • Synchronous
    #6385
    Tárgytalan, megoldottam. A frissítésnél valahogy kikapcsolódott az átlátszósági effektus. Visszakapcsolva visszajött az eredeti szín.
  • Synchronous
    #6384
    VGA driver frissítés óta koromfekete a tálca. Előtte olyan sötétbarnás volt, mint a Start menü háttere. Hogy lehet olyanra visszaállítani? Próbáltam a beállításoknál a tálcaszíneket variálni, de sehogy sem tudom visszahozni azt a Start menü alapszínt, csak ilyen gejl rikító fos színeket, amik nem tetszenek.

  • kirol
    #6383
    Megnéztem, BIOS-ban is ilyen.
    Továbbá megnéztem TV-n is HDMI kimeneten, ott tökéletes a kép, nyoma sincs semmi csíknak.

    Most akkor a kijelzőnek lehet baja? Lehet ezt valamivel tesztelni?

    Holnap lehet szétszedem, mert idegesít, mi történhetett...
  • Dency
    #6382
    Laptopról beszélünk.

    Amúgy azt nézd meg hogy mondjuk biosba belépve is ilyen a kép? Tehát megkell bizonyosodni hogy nem op rendszer a probléma. Ha biosba is olyan akkor szétkéne kapni ha elég bátor vagy és lehet nézegetni ott a kábeleket amik csatlakoznak a lapra kihúzni-bedugni hátha csak kimozdult egy kicsit. Bár konkrétan nem látszik a szétszerelős videókba hogy melyik is lenne ami a kijelzőhöz menne kábel.

    Itt vannak szétszerelések

    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.08.19. 21:35:33
  • MerlinW
    #6381
    Első körben igazítsd meg a monitor csatlakozót mindkét oldalon. Lehet videókártya probléma is. Próbálj drivert újratelepíteni/frissíteni. Ha nem jó, vedd ki a VGA-t és pucold meg a csatlakozóját. Próbálhatsz monitor driver-t is frissíteni/cserélni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.08.19. 19:14:28
  • kirol
    #6380
    Bakker.
    Az ott a hátterem, print screen-el csináltam a képet, lehet amiatt. Na lefotózom.
    Csak úgy meg interferencia van, nem tudom ezen látszik-e.





    De nem csak a hátterem ilyen, hanem az egész képernyő, word alatt is zavaró.
    Régi gép, Levono Y580 FULL HD kijelzős, de eddig tűéles képe volt. Most nem a vízszintes folyamatos csíkozás miatt a betűk is szőrösek.
  • r4pt0r
    #6379
    Én nem látom a képen a hibát.
  • kirol
    #6378
    A képernyőmön vízszintesen tiszta csíkos, mintha rossz lenne a felbontás, pedig nem, 1920p-n van.

    Valami Win10 frissítés volt bekapcsoláskor....
    Miért csinálja ezt? Nem tudok rájönni...
  • Dency
    #6377
    Valaki tapasztalt hasonlót hogy a rendszerhangokat mondjuk halkabbra vagy hangosabbra veszi de egy idő után ugyanúgy az alap hangerőre visszaállítja?(19041.388 buildal)
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.08.08. 10:55:10
  • Dzsini
    #6376
    Az a 3 hozzászólással ezelőtt említett Evaluation változat.
  • MerlinW
    #6375
    Ez nem jó?
  • suba53
    #6374
    Igen, most ezt csináltam, és tudtam is aktiválni.
    Ugyan csak két sor a powershell-ben, de gondoltam nem lenne rossz, ha a legális standard telepítő is meglenne.
  • Dzsini
    #6373
    DISM-el deployolod rá a megfelelő változatot (a link a 2016-ról szól, de a 2019 ugyanúgy működik ilyen téren)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2020.08.04. 12:26:37
  • suba53
    #6372
    Sziasztok! Honnan lehet legálisan letölteni a Windows Server 2019 standard ( Nem az evaulation copy ) telepítőjét?
    Vettünk érvényes termékkulcsot. Torrentről vannak verzióim, de a hivatalos MS iso érdekelne.
  • buke
    #6371
    Sziasztok! Létrehoztam egy Microsoft fiókot, ellenőrizték a mail címet, majd próbáltam bejelentkezni az email címmel, de a következőt írja ki :
    "A megadott Microsoft-fiók nem létezik. Adjon meg másik fiókot, vagy regisztráljon újat."
    Gondolom még nem aktív, vagy egyéb gond lehet. A regisztrációt és a bejelentkezést a gépház fiókok menüben végeztem.
    Telefonszámot nem adtam meg,de nem is volt feltétel.
  • Bal0924
    #6370
    Köszönöm!
  • MerlinW
    #6369
    Nem lesz, nem azzal van a baj, hanem a Mail app-al.
  • Bal0924
    #6368
    Mi a véleményetek?
    Mennyire kell komolyan venni? Link
    Szeretném használni az EasyMail-t.
    Lesz problémám vele?
  • Bal0924
    #6367
    Köszi a választ.
  • MerlinW
    #6366
    Egyszerű. Ha a Windows update azt írja hogy mehet akkor mehet. Ha nem akkor nem. Ha nem dolgozol Windows hálózatokkal, akkor úgysincs benne semmi olyan, amire szükséged lenne. A biztonsági frissítéseket megkapod update nélkül is.

    Egyébként nekem sem engedi még.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.07.09. 14:00:05
  • Bal0924
    #6365
    Sziasztok!
    Feltenném a 2004-es verziót, de nem tudom, hogy minden hardvert támogat.
    Nincsen véletlenül olyan lista/program, amivel megtudom hogy nem fog kárt tenni a gépben?
  • Dency
    #6364
    Pedig nincs különbség hogy honnan indítod :-)
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.06.23. 10:11:21
  • Jim Morrison
    #6363
    NVDA-t probald ki
  • strepsils
    #6362
    Visszavonom egy rakás szar ez a felolvasó , mozzillát befagyasztja , nem lehet rábírni hogy azt olvassa amit kijelölsz . Ha nagyítóból indítom akkor csak csak működik valahogy de ha parancsal akkor egy szar.
  • Deviome
    #6361
    Üdv! Köszönöm a tippeket mindenkinek! A végső megoldás a reinstall volt. :D
    Lehet, hogy a Steam baszakodott nem tudom. Mert az nállam mindig futott és volt, hogy 100% terhelte a procit.
    Szóval újra raktam és most minden fasza. Mármint az ilyen hülye júzernek mint én. :D
  • Jim Morrison
    #6360
    emlékeim szerint volt itt (régebben) linkelve 1-2 eszköz aminek a segítségével egyszerűen ki lehetett kapcsolni beépített telemetryt, meg minden egyebet, tök random alap appot is tiltani/törölni. Github o hostolt open source project volt. Amit találtam (Windows10-Privacy) már deprecated :(
    Esetleg tudja valaki mi lehetett / mi az ami legfrissebb funkció frissítéssel is működik frankón?
  • strepsils
    #6359
    Oké köszi már megtaláltam a beállításokban hogy ctr win enterrel ki be lehet kapcsolgatni . Fasza.
  • Dency
    #6358
    windows/system32/narrator.exe

    Vagy keresőbe beírod és rányomsz jobb gomb kitűzés start menü vagy tálcára, start menüből kitudod húzni az asztalra.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.06.19. 20:56:09
  • strepsils
    #6357
    A szövegfelolvasót csak a nagyítóbol lehet elérni? Nincs valami más indítási felülete?
  • kl24h
    #6356
    A böngésző biztos nem hibás, tehát ezért is írtam a #6353.
    A problémát okozhatja: antivírus, vírus vagy valamilyen más program, ami használja a böngészőt (ha van ilyen).
    Antivírussal tapasztaltam hasonló problémát és csak úgy oldódott meg, ha újraindítottam a gépet, végül telepítettem más antivírust és többet nem jelentkezett.
    Vírus esetében nincs mit tárgyalni.
    Végül ha nincs semmi probléma, akkor letörölni (Uninstall) és újra feltelepíteni a böngészőt.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2020.06.05. 19:06:47
  • MerlinW
    #6355
    Akkor te ne.
  • nordan
    #6354
    és mi köze egy browseres pluginnak,hogy a netes játékom lassan tölt be mikor netkapcsolat kell neki?
  • kl24h
    #6353
    Nálam nincs semmi gond!
    Windows 10 Home (magyar) 64 bit, 6 GB RAM, Intel Core i5-3470 3.20 GHz, naprakész frissítéssel (kb. 1 éve volt telepítve a Windows)
    Alap böngésző: Opera
    Többi böngésző a Mozilla Firefox, Microsoft Edge.
    Pluginok nincsenek telepítve (csak az antivírus amit még feltett).
  • MerlinW
    #6352
    Próbáljátok elindítani kiterjesztések nélkül. Valszeg az egyik plugin öli meg.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.06.05. 14:51:57
  • Deviome
    #6351
    Nem olvastam vissza, mert ekkora paraszt vagyok. :D ( bocsi )

    Nekem pár napja kezdte el. Megpróbálok kutakodni hátha sikerül valami.
    Amúgy mikor tölti a kezdő oldalt a firefoxnak akkor kifagy egy kis időre, de közben bár mi mást csinálok ami nem netes ( mondjuk megnyitom a sajátgépet vagy valami hasonló az azonnal történik. De a háttérben meg fagy addig a böngésző majd egyszercsak megy.
    Na mindegy. Köszi hogy írtál. Legalább tudom, hogy nem én zavarodtam meg. :D