6754
  • MerlinW
    #6472
    Hát ha nem vagy kapcsolódva az internethez akkor igen. Egyébként offline accounttal is ugyanúgy mennek a telemetriák az MS felé, annyi hogy te nem éred el őket távolról.
  • Zsombor99
    #6471
    Én úgy tartom, hogy akkor a legbiztosabb, ha "minden" saját fájl offline érhető el, valamint had én döntsem el, hogy mit viszek át a másik gépemre és mit nem, számítógépes rendszer csak ne szinkronizálgasson helyettem.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2020.12.31. 21:51:56
  • MerlinW
    #6470
    Mert a világ legkényelmesebb dolga, ha több PC-t használsz. Elég bejelentkezned a másik gépen és szinkronizálva lesz mindened (beállítások, email-ek, note-ok, böngésző könyvjelzők, előzmények, stb.)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.31. 00:00:22
  • Solt
    #6469
    Mert én így szeretem... ;)
  • Zsombor99
    #6468
    Miért akarnád online-ra állítani a felhasználói fiókot? Szerintem teljesen felesleges a fiókot online fiókra állítani (online "Microsoft fiók" dologtól feláll a hátamon a szőr csak feleleges vacak), ha lehetséges, akkor maradj az offline felhasználói fiókoknál.
    Ha pedig valamit félreértelmeztem, akkor kérlek, pontosíts.
  • Solt
    #6467
    Urak,

    Régebben a friss telepítésnél létrehoztam egy offline helyi fiókot, majd engedélyeztem a rendszergazda fiókot, átneveztem, a telepítésnél létrehozott helyi fiókot meg töröltem így megvolt a teljes hozzáférés. Viszont, ha jól emlékszem, akkor a rendszergazda fiókot nem lehetett onlinra váltani... ez most is így van?
  • MerlinW
    #6466
    Vegyél 1200 Ft-ért egy retail kulcsot és nem kell többé foglalkoznod az aktiválással.

    Home
    Pro
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.27. 20:22:12
  • hiper KOCKA
    #6465
    Üdv

    Még több mint egy hónap múlva jár le a licenc, de a gép máris zaklat induláskor, hogy aktiváljam a Windowst. De én nem akarom hamarabb aktiválni, csak akkor, ha lejár. Ezt az aktivációs értesítést nem lehet valahogy kikapcsolni?
  • Dency
    #6464
    Gondoltam kipróbálom a beépített cuccot, minőséggel nincs is baj, ha jobban testreszabhatóbb lenne még egész jó is lenne. Megnézem ezt a shadowplayt, bár én az experience-t nem szoktam felrakni mellé.
  • MerlinW
    #6463
    Azt nem tudom, de miért nem használod a Shadowplay-t ha 1080-ad van. Az még hardveresen is támogatva van. Vagy ott az OBS. Az Xbox cumó elég fapados.
  • Dency
    #6462
    Hello.
    Xbox game capture-ral 60 FPS-re van beállítva a felvétel , de mindig ilyen 70- 83 fps közöttivel veszi fel. Ez miért van? Hogy lehetne fixálni a felvételt fix 60-ra ?
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.12.23. 22:20:22
  • lacuska51
    #6461
    Köszi.
    Utoljára szerkesztette: lacuska51, 2020.12.15. 19:30:17
  • Dzsini
    #6460
    Gépház - Rendszer - Több alkalmazás - Ablakok dokkolása
  • lacuska51
    #6459
    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne, hogy Win10 alatt, le lehetne e tiltani hogy egy ablakban futó programot ha kihúzok a képernyő szélére, azt ne rakja ki teljes képernyős módba? (World, Excel munka közben zavaró tud lenni)

    Kösz Laci
  • kirol
    #6458
    Viszont az NV nem rossz!
    Köszi
  • Synchronous
    #6457
    Én nemrég Vandával szoptam egy csomót, a Telekom virtuális asszisztensével. Felhívom őket, mert egy ügyintézőtől akartam kérdezni valamit egy díjcsomaggal kapcsolatban, erre ez a ribi jelentkezik be és csak mindenféle felesleges kérdés és művelet végrehajtása után kapcsolta nekem az ügyintézőt... csak húzta az időmet. Ezért nyírtam ki Cortanát is már az elején, mikor feltelepítettem a Win10-et.
    Herótom van már a géphangú botoktól meg a virtuális ügynököktől.
  • kirol
    #6456
    Köszi, de ez a narrátor kaki...

    Miért nem lehet egyszerűen úgy, hogy amit kijelölök, azt olvassa fel?
  • MerlinW
    #6455
    Jé, egy Kirol:) Itt van hogy lehet léptetni e felolvasót.. Ha nem elég, vannak külső programok, pl NV Access a vakok számára és hasonlók.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.08. 10:28:51
  • kirol
    #6454
    A narrátorral hogyan lehet normális felolvastatni azt, amit akarok?

    Megnyitok egy oldalt, hogy felolvassa, erre elkezdni a címsort olvasni, hogy hivatkozás, profil, rss stb.

    A szöveget hogy tudom kijelölni neki?
    Mert egérrel hiába megyek rá, nem tudom kijelölni....
  • Micsu
    #6453
    vagy jobb klikk starmenü és lemezkezelés, ergo irnod se kell semmit
  • MerlinW
    #6452
    Gondolom még nem jutottak odáig :) Elég lassan megy a control panel átültetése náluk :)
  • RelakS
    #6451
    Akkor nem bennem van a hiba, hogy nem találtam új módszert, pedig egyre több mindent próbálnak besuvasztani a gépház alá :D

    Köszi!
  • Zsombor99
    #6450
    Próbálnak új módszereket kitalálni, de legtöbbször a már jól bevált megoldások működnek a legjobban...
  • MerlinW
    #6449
    Ugyanúgy kell mint 20 éve :) Start menü, beírod disk management vagy partitions
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.02. 17:09:22
  • RelakS
    #6448
    Manapság mi a divat, a Windows 10 melyik részében kellene partíciókat kezelni? A Gépházban ránézésre nem találtam semmit, így a jól megszokott Felügyeleti eszközökkel oldottam meg.
  • csrolli
    #6447
    Köszönöm, ennyiért egy próbát megér!
  • MerlinW
    #6446
    Azt nem tudom, de én 800Ft-ért vettem innen 4db Retail Pro-t és működik mind. Ha meg gond lenne, veszel még egyet :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.23. 22:42:45
  • csrolli
    #6445
    Hali, jogtiszta win10-et szeretnék 2 laptopra. Ez , ennyi pénzért mit várhatok? Köszi
  • hiper KOCKA
    #6444
    thx, müxik...
  • Bokafix2
    #6443
    Futtatásba: gpedit.msc

    Számítógép konfigurációja --> Felügyeleti sablonok --> Rendszer --> Rendszer-visszaállítás

    Konfigurálás kikapcsolása: legyen "Nem konfigurált"-ra állítva
    Rendszer-visszaállítás kikapcsolása: legyen "Nem konfigurált"-ra állítva
  • hiper KOCKA
    #6442
    Én vagyok a rendszergazda, senki más nem használja ezt a gépet, akkor szerintem félrement valami. Hogy lehetne engedélyeztetni?
  • MerlinW
    #6440
    Megy az csak nincs jogod birizgálni. Vagy nem vagy adminisztrátor, vagy a csoportházirendben (gpedit) le van tiltva (ezt írja is a beállítás gomb előtt)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.16. 15:00:13
  • hiper KOCKA
    #6439
    Sziasztok

    Nem emlékszem rá, hogy letiltottam volna, de valahogy ki vannak kapcsolva a rendszervisszaállítás beállításai. Megnéztem a folyamatoknál, a Kötet árnyékmásolata szolgáltatástól függ ez a funkció, és az automatikusra is van téve, de ennek ellenére semmit nem lehet beállítani a lapon, a segédprogram egyáltalán nem fut.

  • Malakai
    #6438
    Valaki nagyon kreatívan fordított, "screen flickering" akar lenni, képernyő villódzása, villogása.
  • Dency
    #6437
    Mit jelent az a képernyő villés?

  • MerlinW
    #6436
  • extra sensory
    #6435
    Végrehajtottam a javaslatokat, sajna nem vált be. Alapba állítás után még a net is elszállt. A szolgáltató felajánlott egy új modemet, és most üzembe helyezés után pöpec minden. A megfelelő sávszélesség is megvan. Szerintem túl elavult volt már a régi doboz, meg lehet rossz is. De azért köszi mégis, mert így legalább fény derült rá, hogy cserére van szükség.
  • MerlinW
    #6434
    Settings, Network & Internet, Status, legalul Network reset


    Utána, Settings, Network & Internet, Status, legalul Windows Firewall, legaul Restore firewalls to default, majd reboot.

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.07. 14:43:31
  • piamania
    #6433
    Routert használsz vagy közvetlenül a szolgáltató eszközből jön a net?Mérj közvetlenül az eszközből is. Esetleg cserélj kábelt.
  • extra sensory
    #6432
    A frissítés óta a felére csökkent a sávszélességem. Felhívtam a szolgáltatót, azt mondták náluk minden rendben van. Az update állított el valamit?