6754
  • MerlinW
    #6512
    Driver booster-t meg minden hasonlót felejts el. Kamu szoftverek hülyéknek, többet ártanak, mint használnak.

    Neked csak ezek kellenek:
    Videokártya driver
    Chipset driver (intel/amd oldaláról) - ezekben benne vannak vezérlő driverek is.

    Minden mást intéz neked a Microsoft és a gyártók (logitech, Asus, stb) szoftvere.
    Chipset, Raid, ACHI stb-t kb sosem kell frissíteni ha az aktuálissal minden működik.

    Egyébként mégis mire használod a Rapid-ot?
  • greger74
    #6511
    hali
    mennyire fontos az IDE ATA/ATAPI vezérlő (intel 8 series / c220 chipset family SATA AHCI controller) frissítése? (driver booster találta)
    csak mert ha frissítem, utána nem indul el az Intel Rapid tárolási technológia
    melyik a fontosabb?
    választ köszönöm
  • sertrex
    #6510
    Ha használod, akkor az AIDA64-ben is meg lehet nézni.
  • mooo
    #6509
    Erre én is nagyon kíváncsi lennék mi a megoldás!
  • Dzsini
    #6508
    ProduKey a legegyszerűbb
  • darkSectorxxx #6507
    Sziasztok.

    Nekem eredeti win10 van mindenhol, eddig meg tudtam nézni a termékkulcs kulcsot, most viszont nem mutatja a gépházban.... hol tudnám meglesni melyik kulcs van nekem? Mert a családba 4 kulcsot vásároltam, és kellene tudnom melyik az enyim a 4 közül. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.02.05. 14:51:58
  • kirol
    #6506
    Nekem CP2077-ben inaktív a HDR menü, ha gépházban nem kapcsolom be...


    Kár, hogy nem látszik, de itt van 2 db kép...
    Utoljára szerkesztette: kirol, 2021.02.02. 20:03:57
  • Dency
    #6505
    Gondolom nektek is ismerős az a probléma mikor egy régebbi játék kifagy és full screenbe marad a ctr+shift+esc vagy ctrl+alt+del -el nem jön elő a feladatkezelő és nem lehet bezárni az adott alkalmazást, win+tabbal is hiába kattintgatok az X-re nem tudja bezárni. A tálcát visszont előtudom varázsolni és ott a kijelentkezéssel tudom csak bezárni. Erre a régóta égető problémára van valami megoldás esetleg?
  • MerlinW
    #6504
    A Ubisoft játékok bekapcsolják. Illetve Outer Worlds és Cyberpunk is.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.01.31. 21:32:57
  • kirol
    #6503
    Hát ez nagy kár.
    Én még nem láttam olyan játékot, ami bekapcsolta volna magának. :(
  • MerlinW
    #6502
    Tudtommal nincs, a játéknak kellene kapcsolgatnia. A Tomb Raider-ekkel is ez volt a "gond".
  • kirol
    #6501
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy :

    Adott egy játék, The Medium, amiben csoda módjára a menüben aktív a HDR opció.
    Ha bekapcsolom, akkor még nem lesz jó, csak akkor, ha a gépházban bekapcsolom a HDR használatát.
    Így játékban már jó, de ugye kilépve a win ocsmányul néz ki, ki kell kapcsolni a HDR-t.

    Nincs valami észszerű mód, hogy ha indul egy HDR játék, akkor magának automatikusan engedélyezze a HDR opciót, asztalon pedig ne?
  • Zsombor99
    #6500
    Nálam fent van az asztalon a gépem, így nem is szokott kelleni piszkálni, ott "nem tüdőzi le" a port sem. Már vagy második éve van meg a mostani gépem, és az elhelyezésnek köszönhetően (legalább egy méter magasan van az asztalon) még mindig nem szürke a belseje a portól, pedig ki se nyitottam, mióta öszeraktam.
  • suba53
    #6499
    Ha egy korrodáló folyadék mikró cseppjét beviszi a légáramlat, és pont egy ilyen kontaktuson landol, akkor bizony tud hasonlót okozni. Nem azonnal, hanem hosszú hetek hónapok alatt. A kompresszoros kifújás tökéletes. Én is úgy szoktam tisztítani a dzsuvás gépeket. Néha elképesztő mennyiségű por, pókháló, szöszhalmaz jön ki.
  • Dency
    #6498
    Tisztítással nincs gond, 3 havonta alaposan ki van takarítva, kifújva kompresszorral. Összerakásnál pedig zsír új kábellel lett szerelve, nem volt rajta semmi korrózió. Meg ugye ha be van csatlakozva a kábel akkor ott szinte nincs semmi hely hogy létrejöjjön ez és csak azon az 1 érintkezőn. Érdekes.
  • suba53
    #6497
    Mindenképpen cseréld ki a sata kábelt. Az SSD csatlakozó megmaradt része remélhetőleg még stabil kontaktot tud biztosítani.
    Ne tartsd a földön a számítógépet. A helységben lévő szálló koszt, meg szöszt a padlón lévő gép szedi össze a leghatékonyabban.
    A ventilátorok beszívják a házba, és ott meg a hűtőbordák lamelláit szépen eltömi, emiatt idővel a hűtés hatásfoka annyira leromlik, hogy mindenféle problémák jelentkeznek. A padlón lévő gépekben mindig nagyságrendekkel több port, koszt, szöszt találok, mint az asztalon lévőkben. Az érintkezőn lévő korróziót valószínűleg nem a pára okozta önmagában. Oda kerülhetett valami akár a raktárban, összeszereléskor, akár nálad egy agresszívebb mosószer porlasztott cseppecskéje, ami idővel szépen elkorrodálta a fémet.
  • MerlinW
    #6496
    Dobj be a házba olyan nedvességszívó zsákot, amit a csomagokhoz / készülékekhez is mellékelnek. Vagy ha nincs akkor csomagolj valami szövetbe rizst és azt. Probléma megoldva :)
  • Dency
    #6495
    Igen egyébként elég párás a szoba ilyenkor, de eddig nem jött elő ez a probléma.
    Megnéztem a többi sata csatlakozót is még a 2 HDD-n és azokkal nem volt ilyen probléma. Mondjuk az ssd a ház legaljába van becsavarozva és a földön van a ház.
  • Zsombor99
    #6494
    Ilyet asztali számítógépben még nem láttam! Nem ártana megnézni a gépet és környezetét, hogy mi okozhatta, hogy az érintkező kizöldült. Ha a gép környezetében magas a páratartalom, akkor ajánlatos lehet azellen is tenni valamit, mielőtt más is kizöldülne a gépben.
  • Dency
    #6493
    Jézusssom... Úgy néz ki megoldódott. Kikaptam a gépből az SSD-t lehúztam a kábelt mondom megnézem már jó e a csatlakozás stb. Nézem erre valami zöldes cucc van az SSD egyik érintkezőjén, a sata kábel érintkezőjén szintén. Nem tudom valami oxidáció féleség lenne?
    Nem tudtam ennél jobb képet csinálni de látszik a kábelnél, SSD-n már nagyjából letakarítottam de durvább volt ott is.
    Érdekes hogy csak az az 1 érintkező és a többi nem.

    Utoljára szerkesztette: Dency, 2021.01.16. 18:06:57
  • Dency
    #6492
    Közben egy ilyet sikerült elcsípnem:



    Ez a logfile szokta csesztetni az ssdt "EtwRTNT kernel logger.etl" A mappát meg se engedi nyitni ahol van. Neten se sokminden kering róla hogy mitől lehet.
  • MerlinW
    #6491
    Szervizeket rakja rendbe
    sfc /scannow

    Sérült rendszerfájlokat tölti le újra és javítja
    dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.01.16. 15:10:18
  • Dency
    #6490
    Egyelőre egy gyorstesztet nyomtam a memóriára a beépített windowsossal , azt nem talált semmi rendelleneset. Nem leszek a gépnél ráengedem a memtest86-ot mert az kb ~4 óra mire végigmegy mindegyik ramon.

    USB root hubot eltávolítottam csak az volt a bökkenő hogy újra kell indítani a gépet hozzá, de ugye minden USB-s eszközt leválaszt és nem tudok rákattintani az igen-re.

    Windowssal volt régebben driveres gondom, remélem hogy csak tényleg az OS lesz. Nincs valami javítási parancs hogy elkerüljem az újratelepítést? Eléggé belaktam már mindennel.

    @Bokafix2
    Érdekes ez a hideg indítás cucc, még nem hallottam róla. Tényleg van alapja?
  • Bokafix2
    #6489
    Ha memória tesztet futtatsz, mindig hidegindításban tedd. Nekem vadi új ramok voltak hibásak, de nem értettem mi van, mert mikor lefutott a memtest, semmilyen hibát nem írt. Aztán feltűnt, hogy újraindítás után mindig jó, ergo a melegre jól reagál. Viszont mikor 5-6 órán át ki volt kapcsolva a gép, és azonnal a memtest-el indítottam, bekresselt az egész program, le sem tudott futni a teszt és valami 47 ezer hibát dobott fel a 2 perc alatt, míg futott. Azóta minden memóriát hidegindításban tesztelek, még az újakat is.
  • MerlinW
    #6488
    Kernel power 41 memóriahibára utal, DriverFrameworks-UserMode 10110 pedig USB / alaplap problémára.

    - futtass le egy memtest-et
    - töröld eszközkezelőből az USB root hub-ot
    - telepítsd újra a Windows-t

    Ha ezek után is fennáll a probléma, akkor lehet hogy az alaplapon adta meg magát valami.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.01.15. 13:13:55
  • Dency
    #6487
    Srácok valami nagyon nem stimmel a rendszeremmel. SSD-t amin ugye a rendszer van véletlenszerű időközönként leterheli az OS olvasás vagy írásban 100%-ra és nem tudok semmit csinálni. Van hogy már játék közben is kifagy. És csak a reset segít. Nem hinném hogy az ssd haldokolna eddig 35 TB írás van rajta, ahogy nézegettem az írás teszteket a legrosszabb esetben is 150TB -ot kibírtak. Reset után nagynehezen bebootolt a win aztán ismét kék halál következett
    Eseménynaplóban Kernel power 41 és DriverFrameworks-UserMode 10110-re hivatkozik.
    Valami ötlet?
  • extra sensory
    #6486
    Csökkentett módban próbáltad indítani? Akkor is olyan?
  • nordan
    #6485
    Sziasztok! 2 napja a WIN10-em indításkor kb 2-3 percig fekete a képernyő mire a login rész betölt...akkor beírom a jelszavam és indul rendesen 15 sec alatt kb /ssd/ legújabb Nvida drivert tegnap tettem fel 1070

    mi ez a black screen izé? eddig sose volt
  • [HUN]FaTaL
    #6484
    Legális liszenszem van, ahhoz sem kell online login (még anno w7-ről upgradeltem az előző vasat, akkor is offline fiókom volt).

    Persze a home változatot már csak úgy lehet offline loginnal használni, ha kihúzod a netet telepítéskor, talán 1909 óta. Ez mondjuk szerintem azért aggályos, de ez már másik téma.
  • Zsombor99
    #6483
    Nekem ugyan nem kell "Microsoft áruház", köszönöm szépen ("digitáls asszisztens" pedig pláne nem), eddig is meg voltam nélküle. Saját gépeimen csak offline fiókot fogadok el a saját bejelentkezésemhez, semmitől se akarok függeni, éppen ezért nem használok felhőt sem. Lehet, hogy így maradinak számíthatok, de én bármiféle kapcsolattól függetlenül akarom elérhetően tartani az összes fájljaimat. Felhővel ellentétben offline úgy gazdálkodhatok a tárhelyemmel és úgy bővíthetem/oszthatom ahogyan csak akarom.
  • RelakS
    #6482
    Én is local acc-al nyomultam egy ideig, de olyan régen átálltam online-ra, hogy már azt sem tudom megmondani, mi vett rá
    Mondjuk lehet, hogy az, hogy amikor felfordult a win7-ről upgradelt rendszer, akkor vettem egy licenset, és azt használom azóta.
  • [HUN]FaTaL
    #6481
    A vásárláshoz igen, de egyébként nem. Pár napja vettem meg a Forza 7-et minden gond nélkül, úgy, hogy a rendszer loginom local.
  • MerlinW
    #6480
    MS account kell a vásárláshoz. Azt nem tudom a fiók állapota számít-e.
  • [HUN]FaTaL
    #6479
    Mi a probléma vele? Be lehet lépni csak a storeba, én is úgy használom. Ettől még a Windowsba offline fiókkal lépek be.
  • MerlinW
    #6478
    gpedit.msc
  • RelakS
    #6477
    Sok sikert a Microsoft áruház használatához offline fiókkal.
  • Bal0924
    #6476
    Mindig elfelejtem, hol is találom azt?
  • Bokafix2
    #6475
    Lehet a házirendben folyamatos futásra vannak állítva a biztonsági naplózások. Meg kell próbálni letiltani. A Speciális naplórend beállításainál kellene szétnézni.
  • MerlinW
    #6474
    MS fórum szerint vírusirtód / tűzfalad okozza.
  • Bal0924
    #6473
    Sziasztok
    Tanács, segítség kellene..
    Az eseménynaplóban folyamatosan ezeket írja.
    "microsoft windows security auditing"
    4799, 4624, 4672, 5379
    Óránként több százszor lefut.
    Az nem is érdekel ha ezt csinálja, de
    RDR2 közben az 5379 minimum 50x lefut (megszámoltam és 50környékén megálltam a számolásában) és kiakasztja a játékot és a viber-t is. Annyira hogy újra kell indítanom a gépet, mert ha utána folytatnám, lefagy a gép és csak egy restart oldja meg. (és a Restart is mindent lenulláz a vindózban, minden beállításom visszaáll alapra.)
    Más játékoknál, ami nem ekkora a gépigénye, 1-5FPS-re lemegy a 75ről.

    Miért csinálja, hogyan lehet megoldani hogy ne csinálja?