6754
  • Dency
    #6554
    Ez ilyen microsoftéknál. Futtatásnál jobb ctrl+shift+enter-t nyomja rá az msconfigra ilyenkor rendszergazdaként indítja.
    De én inkább hogy biztosra menjek cmd futtatásba ctrl+shift+enter és az ablak fejlécébe ezt kell látnod "Administrator:" és ide írd be az msconfigot.
  • MerlinW
    #6553
    Oké, valószínűleg csak keveritek az adminisztrátort a rendszer adminisztrátorral. Legalábbis remélem.
  • Zsombor99
    #6552
    Én is mindig rendszergazdaként vagyok belépve, bár esetemben csak Windows 8.1 a rendszer. Mivel én vagyok az egyetlen felhasználó a gépemen, így természetesnek tartom, hogy rendszergazda jogú a helyi felhasználói fiókom. Szerintem értelmetlenség lenne engedélyt kérnem "másodmagamtól", ha nem lennék rendszergazdaként belépve.
  • RelakS
    #6551
    Amúgy is, a Vista óta nem úgy van, hogy még ha rendszergarázda vagy is, érzékenyebb műveletekhez rendszergazdaként kell indítani egy programot?
  • hiper KOCKA
    #6550
    Miért szomorú? Kizárólag én használom a gépet senki más, azonkívül elég jó védelem van rajta, és csak biztonságos oldalakat látogatok.
  • MerlinW
    #6549
    "A Windowsba mindig rendszergazdaként vagyok belépve"

    Az elég szomorú.
  • hiper KOCKA
    #6548
    Úgy szoktam indítani, hogy Start menü futtatásba beírom, "msconfig" és kész. Nem így kellene? A Windowsba mindig rendszergazdaként vagyok belépve.
  • RelakS
    #6547
    Szerintem inkább még most újratelepítem az egészet, local user, majd bejelentkezek, mert más probléma is előjött...
    Azért köszi
  • Dency
    #6546
    Ez esetleg:
  • RelakS
    #6545
    Volt egy kis gépújratelepítés, és ez a vadállat más felhasználónevet adott a fiókom mappájának, mint amit használni szoktam. Utólag lehet ezt módosítani?
  • Dency
    #6544
    Rendszergazdaként van indítva az msconfig?
  • hiper KOCKA
    #6543
    Üdv

    Szeretnék kikapcsolni pár felesleges Windowssal induló programot, hogy gyorsabban töltődjön be a rendszer. Ezekre nincs szükségem egyáltalán, és ki is vettem a pipát a négyzetekből az msconfigban, viszont a Windows újra visszateszi mindegyiket, és újraindításkor megint be vannak pipálva. Miért nem engedi kiszedni? Lenne vagy 20 program, amit ki szeretnék venni. Ez memóriában is nagy spórolás lenne, meg időben is.

  • suba53
    #6542
    Köszönöm.
    Valóban ki volt kapcsolva, engedélyeztem és most jó.
    Csak azon tűnődöm, hogy mi kapcsolta ki, mert én biztos nem.
  • ximix #6541
    Tippre az automount kivan kapcsolva.
  • suba53
    #6540
    Sziasztok!
    A win frissítése óta nem ad partíció betüjelet a csatlakoztatott usb diszkeknek. Be kell menni a lemezkezelőbe, ott adni, és utána látja.
    De legközelebb, vagy másik külső diszknek megint nem ad.
    Van erre valami policy, vagy registry beállítás?
  • MerlinW
    #6539
    Szerintem még nincs eldöntve, ha nem a nyári, akkor még októberben állítunk egyet. Alapvetően a téli az eredeti +1 zónánk, de sokan szavaznak a nyárira. Majd az okosok eldöntik odafent.
  • Dency
    #6538
    Nem is az hogy nem tudom mikor kell átállítani, csak volt olyan hogy nem állította vissza hiába automatikusra volt véve, és az úgy szar lehet ha benézem az időt. Szóval jó lenne az az értesítés végülis. Akkor melyik fog maradni a nyári idő?
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2021.03.28. 16:31:26
  • MerlinW
    #6537
    Valszeg ez az utolsó óraátállításunk, úgyhogy most már mindegy is :)

    Egyébként meg mindig március és október utolsó vasárnapja. Nem olyan nehéz elfelejteni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.03.28. 14:03:22
  • Dency
    #6536
    Látom az értesítés még mindig nem megy a windowsnak az óraállításról, hiába van bepipálva.
  • Zsombor99
    #6535
    Csak az asztal tartalma nem frissül magától, vagy máshol sem? Érdekes... Vezérlőpultban a mappa beállításoknál nincsen-e esetleg ehhez valami?
    Windows 8.1-et használok, másik ikont állítottam be a Lomtárnak, viszont az "üres" és "tele" állapot között csak akkor vált, ha manuálisan F5 frissítem az asztalt, amúgy minden más szépen lefrissül magától.
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.03.25. 09:07:13
  • RoboKutya78
    #6534
    viszont most tényleg win 10 probléma
    nem frissül az asztalomon a könyvtáraimban semmi olyan dolog amit csinálok mappa megnyitás törlés vagy ha usbt csatlakoztatok csak f5 re frissül az ablak
    ötlet?
  • RoboKutya78
    #6533
    az esetnek van egy eltávolító programja erre az esetre csak rosszul értelmeztem a magyarázó videót :)
    azt hittem hogy win 10 hiba

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2021.03.22. 21:47:04
  • Zsombor99
    #6532
    Ne csak te örülj, had tudjuk már mi is, ha egyszer ez egy fórum.
  • RoboKutya78
    #6531
    megoldottam :)
  • RoboKutya78
    #6530
    Srácok van egy kis problémám.
    Valamit elszúrtam az ESET vírusírtómmal.
    Nem tudom újratelepíteni, méghozzá azért mert valami okos megoldással eltávolítottam a programok és szolgáltatások területről az uninstaller rendszerét. És ennek ellenére azt mondja telepítés során hogy már rendelkezem telepített verzióval.
    Az óra mellett nem látom az ikonját a futó programok között sem.
    Próbálkoztam eltávolító programmal is amit az eset ajálnt semmi haszna nem volt.
    És az a gyanúm hogy ez nem valami szokványos probléma lesz mert más ismerősnél se tudtam telepíteni a programot.
    Valakinek van valami okos ötlete hol keresgéljek?
  • Zsombor99
    #6529
    Ezért is szokás időnként kézzel szelektálni a frissítéseket a Gépházban...
  • MerlinW
    #6528
    Meg úgy általában preview update-et sok értelme van telepíteni :)
  • joeperry
    #6527
    Azért ez a mai majd egy órás frissítés nem volt semmi, hogy aztán kapjak pár új Edge funkciót (sosem használtam szegényt), családfa-generátort meg gyerek kifestőket :D
  • r4pt0r
    #6526
    Ez már megint valami német hülyeség lehet, biztosan nem a Mircrosoft kezdeményezte ezt az akciót.
  • Dency
    #6525
    Elkezdett lecsapni a rendőrség az olcsó Windows kulcsokat vásárlókra Németországban
  • nordan
    #6524
    közben jött egy ilyen hibaüzenet is:

    syswow64 cmicnfg.dll missing
  • nordan
    #6523
    srácok windows 10...gondolt egyet YT ozás gémelés közben és az összes alkalmazás parancsikon eltűnt a taskbarból, valamint minden eltűnt a desktopról is....ez mi lehet???
  • [HUN]FaTaL
    #6521
    Válts hangeszközt a kimenetnél (vagy az adott lejátszóban állítsd be).
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2021.03.04. 14:30:36
  • suba53
    #6519
    Telepítheted, csak esetleg nem tudod aktiválni. De a szabályos megoldás az, hogy eltávolítod a régebbi gépről, és csak azután telepíted és aktiválod az új gépen. A régire meg felrakhatsz mondjuk egy korábbi verziót.
  • MerlinW
    #6518
    Miután régebbi a géped, ha minden működik ne piszkálj semmit. Gyorsabb nem lesz. A többit meg intézi neked a Windows, elég ha azt frissítgeted.
  • GPx8
    #6517
    Sziasztok!
    Van egy kb.1 hónapja vásárolt Office 2019 csomag, ami felkerült egy régebbi gépre.
    Most megérkezett az új gép, kérdés, hogy telpíthetem erre is az Office-t, úgy, hogy a másik pár napig még használatban lesz?
    Tehát átfedéssel működhet-e a két gépen ugyanarra a regisztrációra (u.a. microsoftos fiókkal)?
  • darkSectorxxx #6516
    mondjuk ez is igaz.
  • greger74
    #6515
    hát, sajna ennyire nem vágom a dolgot
    de lehet akkor hagyom a fenébe
    mert valóban nem igazán tudom, mire jó az a Rapid..gondoltam hasznos
    am elég régi a gépem... lehet már nincs is mit frissíteni rajta?
    azért próbáltam ilyen szoftvert (driver booster) használni mert ez egyszerre megtalál mindent, nem nekem kell keresgélni
    meg sokszor nem is tudom melyik frissítés a nekem való
    ebből a Rapid-ból is van több az intel oldalán

    köszönöm válaszokat
  • Zsombor99
    #6514
    Jaja, az ilyesmi "driver frissítő" programok egy repedt -öt sem érnek!! Általában csak elrontják a dolgokat, valamint esélyes, hogy szemét programot és/vagy vírust hoznak magukkal!!

    Win 10 meg már lassan full saját magát javítgatja, meg frissítgeti + telepítéskor valóban durva hogy profil szerint minden "szart" visszaállít magától és télleg csak VGA meg max alaplap driver kell...
    Egyszer korábban volt már a Windows 10-zel is nézeteltérésem, mivel egy USB mikroszkóp esetében azt gondolta, hogy az őáltala telepített driver jobb, pedig valójában azzal csak korlátozott működésre volt képes az eszköz. Ezzel a példával csak azt akarom mondani, hogy olykor a Windows 10 driver frissítése sem olyan ártatlan.
    Azzal viszont maximálisan egyetértek, hogy ne frissítgessen magától és ne döntse el magától a beállításokat a Windows! Például, ha manapság akarna az ember Windows-t telepíteni, akkor bizony valósággal vadászni kell az elrejtett opciókat, hogy ugyan már lehessen helyi (offline) fiókot létrehozni telepítéskor! Egyszer pedig az egyik osztálytársam (én még 22 évesen is járok valahova tanulni) amiatt esett ki váratlanul az online óráról, hogy nála a Win10 váratlanul megszakította a munkamenetet és nekiállt frissíteni! Na igen, a "túlzott automatizálásnak" egyértelműen megvannak a hátrányai/hátulütői is!
    Utoljára szerkesztette: Zsombor99, 2021.02.16. 10:52:48
  • darkSectorxxx #6513
    Támogatom, régen leszedtem 1-2 ilyen programot, nagy szarok...
    Meg aztán logikus hogy mégis mi az istent tudnának kezdeni a programokkal? Mikor az szimplán hardver kérdése hogy milyen stabilan futnak...

    Win 10 meg már lassan full saját magát javítgatja, meg frissítgeti + telepítéskor valóban durva hogy profil szerint minden "szart" visszaállít magától és télleg csak VGA meg max alaplap driver kell...