6754
  • JonasSandor
    #6594
    Ja értem, mi már régóta 10-et használunk nem az, hanem a játékoknak 2020. január 14-től zárták el a csapot a 7-nek, és akkor még kevés jött win 10-re, majd olyan ősz környékén kezdtek sűrűsödni a játékaik. Idéntől meg csodaszámba megy ha kijön egy win 7-re játék alig jön már 1-2.
    Tehát alig fél év alatt csak win 10-re jönnek ki, és ezzel az újjal meg akkor elég gyorsan fognak átállni 11-re.
  • MerlinW
    #6593
    Az a most legalább 4 éve volt. Az hogy te mikor álltál át az nem számít:) A W10 6 éves. Egyébként a neve (és árazása) lesz csak W11. Te ugyanúgy frissítésként kapod meg, nem kell külön telepíteni, stb. Egyébként 2025-ig lesz támogatva a W10, tehát ráér mindenki megvenni (az első évben egyébként is hülyeség vadiúj OS-re váltani, érdemes megvárni amíg helyrepofozzák). Tehát a te esetedben, mint átlagfelhasználó 2022 végén fog megjelenni a W11 és akkor is nyugodtan dönthetsz úgy hogy még ráér. Főleg hogy a W10 is meg fog kapni egy rakás W11 fícsört a novemberi frissítéssel.
  • JonasSandor
    #6592
    Csak azért furcsa, hogy most kezdtek el rendesen átállni win 10-re a játékok és máris itt a kövi rendszer.
  • MerlinW
    #6591
    Ha van legit W10-ed akkor valszeg lesz olcsó upgrade csomag, mint MacOS esetén.
    Mondjuk ha otthonra kell, nem tudom miért venne bárki is MSRP áron, ha 1000Ft-ért is lehet kapni kulcsot.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.16. 15:31:18
  • JonasSandor
    #6590
    Most ezzel a win 11-el mivan?,megint vehetjük a 30-40 ezerért az újat?
  • hiper KOCKA
    #6589
    Thx.
  • Jabar
    #6588
    jobb klikk rá, hírek és érdeklődési területek, kikapcs
  • hiper KOCKA
    #6587
    Ezt a Microsoft New-os baromságot hogy lehet eltávolítani a tálcáról? Nem emlékszem, hogy kértem volna ezt a szolgáltatást. Egyszerűen csak máról holnapra ez fogad, mikor belövöm a gépet. Letiltási lehetőséget így hirtelen nem találok rajta.

  • Dency
    #6586
    Rendszerhangokat halkabbra szoktam venni a hangkeverőnél de állandóan visszaállítja, nem tudjátok ez miért van illetve hogyan lehetne orvosolni?
  • Kissssss0 #6585
    helló, lenne egy olyan problémám(win10) hogy a főkapcsolónál a frissítés és leállítás be van "ragadva", mintha minden egyes kikapcsoláskor frissíteni is akarna, e mellet a gépházban a frissítés és biztonságra kattintva az ablak megállás nélkül nekiáll tölteni de semmi nem történik.

    neten ezer egyféle megoldást írnak, a CMD-be való gépeléstől a csökkentet módban mappa törlésen át egészen a registry-ben turkálásig mindent írnak, van valami megoldás erre?
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2021.06.05. 17:35:52
  • UUUU
    #6584
    Vagy a Windows Update Blocker v1.6
  • UUUU
    #6583
    Minden windows ujraiditaskor a custom toolbarjaim eltunnek. Quick Launch, vagy telepitett appok amik kint vannak a taskbaron, mint netspeedmonitor etc. Van erre megoldas, hogy ne kelljen mindig allitgatnom ujrainditas utan ?
  • MerlinW
    #6582
    services.msc
    - Windows Update -> disable

    gpedit.msc
    Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Configure Automatic Updates -> 2
  • Deviome
    #6581
    Üdv!
    Vettem én annó egy Win 10-t. De kezd felbaszni.
    Hogy a bánatba lehet teljesen letiltani a rendszer frissítést?? Már kikapcsoltam mindent amit lehet, de még kikapcsoláskor mindig ott van a " ujraindítás és frissítés " És a szájbatekert köcsög windows amikor berakom alvó módba a gépet mindig elindul magától.
    Ezt kilehet valahogy kapcsolni. Pl elmegyek melóba lelövöm a gépet alvóba és hazajövök és látom, hogy a bejelentkező képernyőn van a rendszer. -.-"

    Továbbá kiadtak valami frissítést amit kb 2 hónapja nem tudok megcsinálni, mert ha frissítem akkor újra indul és amikor elkezdi felrakni akkor kiírja, hogy hiba történt és visszaállítja a fájlokat. Szóval nem tudom lefrissíteni ezt a szart. -.-"
  • MerlinW
    #6580
    Attól hogy ki vagy jelentkezve az alkalmazásból, a szolgáltatásból nem vagy. Ha belegondolsz ez alapvetően jó dolog. Nem kell minden jöttment alakot felvenni ismerősnek meg FB csoportokban butulni :) Ha csak a családtagok, barátok, munkatársak vannak a kontaktlistánm máris értékelni fogod, ha értesülsz róluk kijelentkezett állapotban is. Egyébként Facebook-on talán ki lehet kapcsolni a push-t, beállítani az üzenet továbbítás módjait, de passz. Vagy blokkolod a spammereket. 10 éve leszoktam FB/Messengerről, csak jobb alternatíva van a piacon.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.26. 15:01:06
  • MerlinW
    #6579
    Mikor írok valamit mindig desktop környezetről beszélek. Laptopokkal mindig macera volt minden, hála a hülye gyártók custom szarjainak. Ott az MS direkt nem telepít dolgokat, nehogy elcsessze/ felülírja a csodás pl. HP cagy Acer saját meghajtóit. Ez ilyen. Ezért nincs és nem is lesz MS laptopom soha, csak Linux vagy Mac :)
  • Dency
    #6578
    Nem tudom de gép újratelepítésnél mondjuk laptopnál semmit nem pakol fel magától (touchpad, wifi, lan) csak ha a választható frissítéseknél bepipálom. Ez eddig a eszközkezelőben volt és ott gyorsan ment minden, amióta a microfos oda átrakta még lassabb a művelet mert még külön elkezdi keresni a windowsos frissítéseket. Nem beszélve egy régebbi laptopnál ami még több időt vesz igénybe.

    más:
    Microsoft storeból fel van rakva a messenger. Kijelentkezés után ha ír valaki akkor miért kapom meg még is az értesítéseknél az üzenetet? Az oké hogy ki lehet kapcsolni az értesítéseknél , de ha ki vagyok jelentkezve akkor nekem ne bombázza már az üzeneteket, akkor még is csak be vagyok jelentkezve?
  • RJoco
    #6577
    Köszi!
    Ez volt az. Az alaplap-proci csere miatt visszakapcsolhatta magát, mert én anno kikapcsoltam.
  • MerlinW
    #6576
    Gondolom Xbox game bar-ról van szó, mert más nincs a Windows-ban. Settings -> Gaming -> Off. Úgysem jó semmire.
  • RJoco
    #6575
    Mi az az ms-gamingoverlay-link?
    Minden játék indításánál erre kér valamilyen alkalmazást, amivel futtathatja.
    Mit kellene újratelepítenem? Vagy éppen törölnöm?
  • MerlinW
    #6574
    “Intel(R) Chipset Device Software uses an unusual date for the devices it is targeting. The date 07/18/1968 is symbolic – Intel was founded that day. The reason this date is used is to lower the rank of Intel(R) Chipset Device Software.This is necessary because it’s a supporting utility that should not overwrite any other drivers. Updating Intel(R) Chipset Device Software is not needed."

    Saját vélemény; a választható frissítéseket az átlagfelhasználónak célszerű figyelmen kívül hagyni, hacsak nincs köztük olyan ami egy a felhasználó által észlelt hibát javíthat. Az opcionális frissítések sokszor lehetnek downgrade / rollback-ek, amik kikapcsolnak funkciókat, kompatibilissé teszik a rendszert régebbi, specifikus alkalmazások számára, stb. Tehát akkor használd őket, ha tudod mit csinálsz.

    A Windows automatikusan telepít mindent ami kell, felesleges manuálisan frissítgetni bármit is (Windows update-en belül ofc.).
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.23. 17:46:26
  • Dency
    #6573
    Választható frissítésknél miért ajánl fel egy 1968-as évjáratú intel-system drivert?
  • RJoco
    #6572
    De nagyon jó.
    Gond nélkül átállt.
    A monitoroknál a sorrund-ot kellett újra beállítanom.
    Eddig ennyit néztem.
  • RJoco
    #6571
    Köszi!
    Ezt nagyon jó olvasni.
    Akkor nem is pepecselek telepítővel.
    Bátran írom, mert van másik gép, amivel készíthetek, ha szükséges :)
  • MerlinW
    #6570
    Jól viseli. Enyém is tavaly októberben költözött AMD-re és egészséges :)
  • RJoco
    #6569
    Viszont a W10 miatt jöttem ide, lenne is egy kérdésem.

    Mennyire viseli el a W10, ha inteles konfigról átkerül egy amdsre? A VGA ugyanaz marad.
    Mindenképp újra kell húznom, esetleg telepítővel javítható vagy képes az átállásra?
  • RJoco
    #6568
    Vettem már innen, nem volt vele gondom.
    És Németországban használom.
    Vettem már eBay-ről is, ott volt már gondom. A kulcs aktiválásánál.

    A mostani hírek fényében akár még levelet is kaphatok emiatt.
    De csak a tudatlanokat tudják csőbe húzni.
    Az ilyen kulcs miatt nem állítanak azonnal bíróság elé, csak megkérnek, hogy menj be a rendőrségre nyilatkozatot tenni.
    Ha bemész, akkor kezd érdekessé válni a dolog, mert, ha valaki saját magára terhelőt mond, akkor lehet, hogy fizetni fog.
    A másik oldala, hogy ügyvédhez mennek az emberek, akik ezt el tudják rendezni. Az ügyvédeknek nagyon jó lesz.
    A lényeg, hogy a közemberek szívhatják a fogukat és üríthetik a pénztárcáikat.
    A torrentes illegális tartalom letöltésénél sem a rendőrség megy ki első körben.
    A warezolókat meg nem is tudják megfogni.
  • MerlinW
    #6567
    A végfelhasználókat sosem cseszegette senki, a BSA sem. Tehát amíg van lehetőség, élni kell vele. A kulcsokat nem vonják vissza, stb. A forgalmazó meg el tudja dönteni megéri-e neki a balhé vagy sem, az minket ne érdekeljen. A játék/film/zene meg egyéb warezolás, sokkal nagyobb "bűn", mint a szürke kulcsok vásárlása :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.22. 04:28:16
  • [HUN]FaTaL
    #6566
    Aham, és nekem, mint átlag vásárló honnan kéne tudni, hogy ez nem legit, pl.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2021.05.21. 22:34:31
  • r4pt0r
    #6565
    Hát Németországba azért csak lecsaptak a kereskedőkre és vásárlokra is idén a pár ezer forintos kulcsok miatt. :) Persze a németek komolyan veszik ezeket a dolgokat, de azért ne legyünk abban a hitben hogy itthon ha nagyon akarnának nem vágnának meg.
  • MerlinW
    #6564
    Nyugodtan megveheted az MS-tól 50 ezerért. A szürke kulcs is legit kulcs, max a forgalmazása nem az, de ahhoz a vásárlónak semmi köze. Bárhol veszed 45k alatt az már nem fehér. Mesélj, te mennyiért vetted?
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.05.21. 13:42:22
  • Micsu
    #6563
    ilyen alapon belinkelhetted volna az ncoret is
  • MerlinW
    #6562
    Itt válogathatsz, akár 700Ft-tól.
  • darkSectorxxx #6561
    Onnan vettem a sajátomat is, eddig nem volt baja a rendszernek vele.
  • Mauro
    #6560
    A keysworlds.com-ról érdemes Win10 licensz venni?
  • TomBond
    #6559
    Véletlenül letöröltem az időjárás alkalmazást. A Store kihagyásával vissza tudom telepíteni?
  • darkSectorxxx #6558
    Amúgy a win10 frissítés nem oldódott meg vagyis igen, felhúztam újra az egészet, szinte biztos vagyok abban hogy a frissítések kavartak be.

    Nem lett volna az se gond mondjuk ha nem frissülne a win, de ha már vettem kulcsot, meg hogy sok ehhez köthető cucc se ment.

    Hát na...
  • darkSectorxxx #6557
    Hát a végén már semmit nem engedett, se storban turkálást se parancssorosan semmit.
    Mintha full lebénult volna minden ami az accounthoz tartozna online funkció.
  • Zsombor99
    #6556
    Lehetséges-e kizárólag a One Drive újratelepítése egy Win10 rendszerben? Először esetleg ezt kellene megnézned, hogy egyáltalán lehet-e.
  • darkSectorxxx #6555
    Sziasztok. Van egy apró problémám!

    Egészen pontosan hogy egy párszor újra telepítgettem mostanság ezt a H2 vagy milyen windows frissítést. Eredeti win10-em van ugye.
    namár most először tegnap jött ki egy hiba.
    Aztán már az One Drive se megy, mikor nyomok képernyőmentést...
    Már be sem jelentkezik az one drive-ba....

    Egészen pontosan ez a hiba kód, és az a problémám hogy ez a 4 dolog se oldotta meg a gondot!

    Valami tipp esetleg?
    Full Win újratelepítés?




    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.05.15. 08:14:11