6754
  • MerlinW
    #6634
  • MerlinW
    #6633
    A véglegesben nem lesz szükség TPM-re.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.30. 19:46:35
  • [HUN]FaTaL
    #6632
    Secure boot be van kapcsolva? TPM?
  • sertrex
    #6631
    Hát az én i5 8500, 1 terra vinyó/ 480 GB szabadhellyel, 16 GB RAM, ASUS ROG Strix B360G Gaming, ASUS GTX1070-es konfigomra, kijelentette ez a progi, hogy nem alkalmas a Win11-re.
  • JonasSandor
    #6630
    Processzorigénye brutális a régieket nem támogatja 8-dik generációs intel proci kell hozzá.
  • suba53
    #6629
    Sziasztok!
    Szerver ügyben kérdeznék, mert a neten egy káosz van ez ügyben.
    Win szerver 2019-hez jár alapból valamennyi CAL?
    Vagyis ha van egy szerver, és mondjuk 30 felhasználó, akkor 30 user CAL-t kell venni, vagy ebből lejön pár darab a szerver licence kapcsán?
  • wollnerd #6628
    Az igazából nem is játék, hanem szimulátor. :)
    Amúgy +1
  • [HUN]FaTaL
    #6627
    MSFS
  • vérpocok
    #6626
    "Itt az alap rendszerigényt írtad és arra válaszoltam."

    Azt válaszoltad, hogy nyugodtan vehetjük 4 GB-nak a Win 10 rendszerigényét is, mert megnyitom a böngészőt, és máris 4 GB-nál vagyok. Nyilván, de ha a Win 11 alapjáraton 4 GB-ot követel és szintén megnyitom a böngészőt, akkor már 6 GB-nál vagyok... és a játékoknál is ugyanígy van... ez egyszerű matek, semmi több.


    "Ez csak egy példa volt hogy 2GB rammal nem tudsz mit kezdeni az op rendszerrel, épp hogy csak elfut."

    Ez oké. De nem arról beszéltem, hogy 2 GB ramom van összesen és emiatt lenne gondom a Win 11-el, hanem arról, hogy nincs annyi ramom, hogy ne érezzem meg egy memóriaigényesebb program futtatásánál azt, ha a Windows alapból dupla annyi memóriát fog igényelni, mint az előző verzió.


    "Ugyanaz az alapja mint a win10-nek, nem kell beszarni. Ki tudja lehet még a memória kezelést is tovább optimalizálták és még jobb lesz."

    Hát... majd meglátjuk. Előzetesen nem akarom ezt készpénznek venni.
  • r4pt0r
    #6625
    UEFI secure boot régi gépeken is van, TPM 2.0 csak OEMeknek kell, a DIY gépeken csak TPM 1.2. Több forrást nézzél mert a hivatalos oldal hülyeség, valami fogyatékos írta össze.
  • MerlinW
    #6624
    Nem tudom. A Microsoft weboldalán ez van írva. TPM 2.0 kell és UEFI Secure Boot.
    W11 topikban ott vannak a compatibility tool-ok, mindenki meg tudja nézni.

    "Microsoft’s Windows 11 website lists the minimum system requirements, with a link to compatible CPUs and a clear mention that a TPM 2.0 is required at a minimum. The PC Health Check app that Microsoft asks people to download and check to see if Windows 11 runs will flag systems that do not have Secure Boot or TPM support enabled or devices that have CPUs that aren’t officially supported (anything older than 8th Gen Intel chips)"
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.26. 18:45:49
  • r4pt0r
    #6623
    Miért is ne menne fel 2016 előtti gépekre? a cpu követelmény csak soft, vagyis csak ajánlás. A TPM régebbi gépeken is van cpuba integrálva, a többi is.
  • MerlinW
    #6622
    2 órámba telt, de kiharcoltam, hogy zöld legyen... TPM, GPT, Secure Boot.. komolyan Microsoft.. :)



    2016 előtti gépekre nem fog felmenni.

    Izgi volt a C partíciót átalakítani MBR-ről GPT-re.. de büszkén jelentem, hogy még mindig egyben van a 2009-ben telepített W7 RTM -> W10 (azóta nem telepítettem újra a Windows-t :))

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.26. 18:15:19
  • JonasSandor
    #6621
    Az új gép vételkor 16 giga ram a minimum ha még játszani is akar rajta az ember.
  • Zsombor99
    #6620
    Nekem azt tanították, hogy már 8GB RAM méret a minimum új gép kiválasztásánál/összerakásánál, mert ahogy érkeznek a frissítések, úgy kell RAM a Win10-nek, és persze a cél az, hogy a programok számára is maradjon elégséges mennyiség.
    Az igaz, hogy Win8.1 van a gépemen, de 16GB RAM mérettel biztosítottam be, hogy ez ne lehessen "szűk keresztmetszet" semminél se, bármit is futtatok.
    Nagyszüleim gyenge laptopjában 4GB (vagy max 8GB, már nem emlékszek jól) RAM van csak, Win8.1 van rajta (nincs Start menü). Szinte csak Skype videóhívásra használják a laptop beépített perifériáival, de rendszer betöltésekor rendesen teker jópár percig, mire használható sebességhez jut (olcsó, alap gyenge konfiguráció).
  • Dency
    #6619
    Itt az alap rendszerigényt írtad és arra válaszoltam.
    Ez csak egy példa volt hogy 2GB rammal nem tudsz mit kezdeni az op rendszerrel, épp hogy csak elfut.
    Nem így kell gondolkozni hogy most 4GB az alap akkor plusz 2GB-tal több kellesz minden játéknak. Ugyanaz az alapja mint a win10-nek, nem kell beszarni. Ki tudja lehet még a memória kezelést is tovább optimalizálták és még jobb lesz.
    Virtualbox-ra felrakva a W11-et, 1.3GB memóriát használ, W10 PRO 21H1-es június frissítéssel (19043.1052) pedig 1.5-6GB, tehát nagyjából párban vannak. Igaz még a W11 nem végleges és sok módosításon fog keresztül menni, de nagy valószínűséggel hasonló memória igénye lesz.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2021.06.26. 10:32:39
  • JonasSandor
    #6618
    Nálam nettel együtt 5,6-6 giga ramot eszik a win 10.
    Játék közbe ami gépzabáló mint a borderlands 3, horizon zero down, AC Vallhalla, Odessy, GTA 5 símán bekajálnak 12-13 giga ramot. A heroes 7 egyenesen kiakaszjta mind a 16 gigát és kidob, annál amúgyis kegyetlen szarul fut nem tudom mitől pedig megvettem uplayes.
  • vérpocok
    #6617
    "másrészt ha elfogy a memória, akkor ott a virtuális

    Virtuális memória? Az kb. olyan mint a 2 napos kenyér. Ha nincs más lehetőség, éppen használhatod, csak túl sok értelme nincs. Főleg, mert messze lassabb az adatelérés, mint a fizikai ramnál, így én mindig csak a rammal kalkulálok, hogy abból mennyi van, és azt veszem alapul.



    "Harmadrészt, mutass nekem egyetlen játékot amelyik 8GB memóriánál többet eszik."

    Nem ezen van a hangsúly... egyrészt, mert ha nincs még olyan játék ami többet használ 8 GB-nál, később majd lesz, de a lényeg az, hogyha valakinek összesen van 8 GB ramja, akkor Windows 11-en egy alapesetben 8 GB gépigényűnek feltüntetett játék, 10 GB igényű lesz.
    Persze hogyha neked mondjuk 14 ezer GB ramod van, akkor nyugodtan leszarhatod ezt a problémát, de vannak olyanok is, (mint pl. én) akik meg precízen ki vannak számolva alapmemóriából, és bizony 2 GB ram eltérés is sokat számíthat.
    Jelenleg üresjáratban használok 1,9 GB ramot, és még ezt is soknak tartom a Win 7-es verzió 1,1 GB ramhasználatához képest, szóval perpillanat egyáltalán nem hiányzik, hogy olyan op. rendszerem legyen, ami üresjáratban 4 GB ramot használ. A szerencse csak az, hogy jelenleg nem vagyok rákényszerítve, hogy 11-re váltsak.
  • RelakS
    #6616
    A régi melóhelyemen az utolsó laptop tutira cpu-ba integrált videókártyával működött. A saját kijelzője UHD volt. Semmi baj nem volt vele.
    A korábbi laptopoknál nem néztem, de mivel nem 3D modellezéssel foglalkoztunk, szerintem nem erőltette meg magát a cég dedikált VGA ügyében.
  • MerlinW
    #6615
    Nem ilyen egyszerű. Egyrészt W7 óta játékok (DX3D alkalmazások) indításánál felszabadul némi memória, másrészt ha elfogy a memória, akkor ott a virtuális. Harmadrészt, mutass nekem egyetlen játékot amelyik 8GB memóriánál többet eszik.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.25. 18:47:31
  • vérpocok
    #6614
    Mi a francért nyitnám meg a böngészőt, ha egyszer játszani akarok? Arról beszélek, hogy + 2 GB kell így a játékok futtatásához, ergo egy 8 GB gépigényű játék 10 lesz, egy 16 GB igényű 18. Ilyen egyszerű.

    Jonas Sandor:

    Abba a 16 Gb-ba amit a játékok kérnek, mindig benne van az operációs rendszer memória igénye is... nem külön van, hogy kell mondjuk 2 GB a Windows-hoz meg pluszba 16 egy játékhoz. Az op. rendszerét is beleveszik.
  • MerlinW
    #6613
    Ebben a mondatban annyi butaságot írtál, hogy nem is válaszolnék rá.
  • JonasSandor
    #6612
    Jaja de már csak a netezéshez is szarban lesznek a vidikari miatt is mivel csak egy integrált szarral vannak ellátva.
  • MerlinW
    #6611
    Aki laptop-on akar játszani, az vegyen gamer laptopot 500-600+k-ért. A laptop alapvetően nem játékra lett kitalálva.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.25. 15:07:46
  • JonasSandor
    #6610
    Meg 4 giga rammal semmit nem lehet kezdeni, mikor a játékok is 16 gigát kérnek a tökéletes futtatásához, akkor nem is értem miért ekkora probléma.

    Laptopoknál lesz nagyon szar, mivel azt 4 gigával adják és nagyon drágán adják a 8 giga ramosat 200 ezer alatt nincs is.
  • Dency
    #6609
    2GB rammal a windows 10 is csak arra volt jó hogy betöltsön, szóval azt 2-t inkább 4- nek vegyük, de ezt tudta nagyjából mindenki aki jártas a gépek világában. Megnyitod a böngészőt és már tele is rakta a memóriát, aztán írhat a lapózófájlba. Proci terén is ugyanez a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2021.06.25. 09:51:11
  • vérpocok
    #6608
    Hát... nem egy gémerbarát op. rendszer lesz. 4 GB ram kell neki, szemben a 10-el, ami csak alig 2-t igényelt. Processzorból is erősebbet követel, ahogy nézem. Köszi, maradok a 10-nél, amíg csak támogatják.
  • MerlinW
    #6607
    Lehet offline account-ot csinálni, csak el van dugva.

    When Windows 11 Home prompts users to connect to a network, a simple ‘Alt + F4’ shortcut closes the prompt, and the screen proceeds directly to the local account creation page – something that is never offered to users in the usual process.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.24. 23:16:32
  • RelakS
    #6606
    A Windows 11 Home rendszerben az eszköz első használat során elvégzendő beállításához internetkapcsolatra és Microsoft-fiókra van szükség.

    Akkor ha valakinek nincs, és nem is akar Microsoft fiókot, akkor ezentúl cifrább mókolásra lesz szüksége? :D
  • ximix #6605
    Felraktam a Windows 11-et!
    Tech2.hu


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.06.19. 23:58:45
  • lck
    #6604
    A fő rendszer Arch Linux :) immár 4-5 éve.
    Ez csak hobbyzgatás - immár 23 éve - meghazudtolni nem tudom magam :) minden windows fenn volt a legelső publikus beta (alfa) verzióból.
    Manapság már külön SSD van erre. Amúgy az első bétám egy win98eng. volt 1998 nyarán :)

    Most éppenséggel itt tartok vele

    Utoljára szerkesztette: lck, 2021.06.17. 18:18:17
  • MerlinW
    #6603
    Emlékeim szerint a tesztek, béták, RTM-ek eddig sem kértek külön aktivációt release-ig, a meglévőt használták, de lehet rosszul emlékszem. Mindent meglátunk ősszel. A kíváncsiságot félretéve (amit ki lehet elégíteni virtuális géppel), tartom magam ahhoz, hogy butaság a megjelenést követő pár hónapon belül új rendszerre átállni.
  • lck
    #6602
    Ez a leak-elt iso, most tiszta telepítéssel automatikusan digitálisan aktivált lett nálam, mint ahogy a korábbi win 10 is volt rajta.
    ( sőt virtuális gépen a digitális aktivátor simán aktiválni tudta a rendszert )
    Így jelenleg ( még ) ugyan az az aktiválási szisztémája mint a 10-nek.

  • JonasSandor
    #6601
    Ja értem, de amik 11-ben vannak közűlük is egy rakat win 10-es..
    Ingyen adnák a frissítést az jó volna, mert nem szeretnénk újra kipacsázni sok 10 ezret egy operendszerre. A hivatalosat nézzük mi, semmi kulcsos nem játszik nálunk.
  • MerlinW
    #6600
    Nem egyértelmű még.

    "Windows 11 won’t be free, but most people won’t have to pay
    Now, for an important question some Windows 10 users will be asking themselves now: Will Windows 11 cost anything? The answer is likely yes and no.

    Microsoft is yet to confirm the existence of Windows 11, let alone any pricing, leaving plenty of room for speculation. Windows 11 will probably be paid software, but Microsoft may retain the free upgrade option we saw with Windows 10. This is in the company’s best interest, as it will want as many people to make the switch as soon as possible. "
  • [HUN]FaTaL
    #6599
    Én mindenhol azt olvasom, hogy valószínűleg ingyen lesz az upgrade.
  • MerlinW
    #6598
    Úgy, hogy 2019-ben kiadták a DX12-őt Win7-re. 2019 előtt pedig csupán ~20 játék használt kizárólag DX12-t.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.17. 09:22:04
  • JonasSandor
    #6597
    Remélem itt már tényleg csak 64 bites verzió lesz, mert nagyon ciki lenne a 32 bites szart is beleraknák.
  • JonasSandor
    #6596
    A forzákat win 7-en futtatni soha nem lehet, meg az összes direct x 12-es gamekat, a többi win 10-es gamekat nem tudom lehet e, engem végülis nem érint csak érdekesség. A trippla A kategóriában állítólag a Cyberpunk 2077 volt az utolsó win 7-es game, de hogy csinálták amikor nincs is benne direct x 12 nem tudom.
  • MerlinW
    #6595
    Nem a játékoknak zárják el a csapot, hanem mindennek. Ugyanakkor minden játék fut ami futott W7-en így gyakorlatilag nem változik semmi. Windows 7-re nem "jelent" meg semmi 2015 óta.

    Ez a MS stratégiája, hogy válts. Mielőtt előjönne a kapzsiság - persze a pénz nagy szerepet játszik, de a MS sosem a Windows eladásokból gazdagodott - ennek az oka az hogy ne a régi elavult rendszert használják az emberek.
    Az átlag halandó nem lát abból semmit, hogy az informatika és technológia naponta változik és ami tegnap még biztonságos volt, az ma már távolról sem az.

    A W11 megjelenése mögött az áll a hivatalos állás szerint, hogy annyi új fícsört fejlesztett le az MS, hogy nem lenne logikus lépés (sem felhasználók számára, sem üzletileg) sima update-ként kiadni a csomagot.

    Egyébként a fejlesztők számára az, hogy egy alkalmazást Windows 7, 10 vagy 11 kompatibilis módon adjanak ki, konkrétan egy egykattintásos opción múlik, tehát nem kell miattuk aggódni. (és egy kis trükkel W7-en is futtatható minden W10-es program)