6754
  • extra sensory
    #6674
    Nekem sem működik az update. Nem frissít. A frissítési előzményekből kihámoztam, hogy decemberben frissített utoljára. Azóta annyit ír, hogy a Windows nem naprakész. Ha manuálisan próbálom sem lehet frissíteni. Viszont alul van egy olyan lehetőség, hogy funkciófrissítés a Windows 21H2 verziójára. Ezt kéne bepróbálni, vagy hagyjam?
  • vérpocok
    #6673
    Tárgytalan. Megoldódott.
  • vérpocok
    #6672
    Üdv

    CPU: Intel Core i7-9700K 3,60 GHz, 8 mag.

    Nemrég feltűnt, hogy a Windows ezeknek a magoknak csak a felét látja. Ez miért van? Az Msconfigban is néztem, meg a feladatkezelőben is. 4 magot ír, holott 8-at kellene. Mit lehet vele csinálni, hogy mindegyiket lássa?
  • Dency
    #6671
    Nekem régebben felbontás állításakor rendezgette át állandóan az ikonokat, meg ha régebbi játékot futtattam az más felbontásban indult stb és így az asztalt is átmókolta. Mostanában viszont nem találkoztam ezzel a hibával én ezt a progit használtam, feltelepít jobb gomb az asztalra ott lesz desktop restore menü, onnan már tudod, save-vel kimentet restore-ral visszatöltöd.
  • suba53
    #6670
    Sziasztok!
    Már nem először futok bele egy nagyon idegesítő jelenségbe.
    Elég sok ikonom van az asztalon tematikusan csoportosítva. Néha matatok rajta, áttolok ezt azt. Aztán csak az egyik ikon mozgatásakor az egész asztalt átrendezi hatalmas össze-visszaságban, kérés nélkül.
    Van arra valami funkció, hogy az asztal nézetnek korábbi állapota vissza állítható legyen? Vagy marad az újbóli rendezgetés csak?
  • darkSectorxxx #6669
    Ja nekem is volt nemrég hogy azt írta képtelen frissiteni és nem tudtott frissités után felállni a rendszer ezért letörölte , most meg már minden naprakész egyszer csak megjavult.
  • mégvadabbdisznó
    #6668
    Ez miért lehet? Minden fel van frissítve, mégis ezt írja ki. Valami el lett állítva?

  • suba53
    #6667
    Belefutottam egy ordas nagy bug-ba. Céges környezet, win10, Office 365. Cserélődnek a felhasználók, frissítenek a windowsok, zajlik az élet.
    Belépett egy kolléga januárban, akinek egy másik kolléga laptopját adtuk oda. Régi profil le, új profil létrejön, Office 365 fiók beállítva.
    Amikor az új kolléga accountjával akartam beállítani az Office 365-öt, meghiusult olyan hibaüzenettel, hogy a TPM modul malfunction, lépjek kapcsolatba a rendszergazdival. Jóbarát konzultáció, minden amit ezzel kapcsolatban a google feldobott, zsákutca.
    Nem ragozom, de a probléma forrása a WIN10 21H2 frissítés volt. Próbaképpen egy másik gépen is megpróbáltam, amin egy friss tiszta telepítést csináltam a legújabb MediaCreationTool-al kreált telepítővel ami már eleve a 21H2 verzióval települt, és a hiba ugyanaz. TPM malfunction.Kínomban a régebbi laptopra is újra telepítettem a rendszert, de a korábbi 21H1-es telepítővel, és láss csodát simán ment az Office365 authentikáció is.
    Microsofték valahogy elcseszték a 21H2 verzióban a TPM modul kezelést, és ez csak akkor jön elő, amikor ezt használná valamelyik alkalmazás. Az érdekes az, hogy a régi laptopon a korábbi felhasználónál simán működött úgy, hogy időközben frissült 21H2-re, de egy új felhasználónál már hibára futott. Most úgy zajlik az élet, hogy ha új Office365 accountot kell kiadni, akkor windows csutka, 21H1 telepít, Office OK, majd mehet rá a frissítés. Kíváncsi vagyok mikorra rakják rendbe.
  • GPx8
    #6666
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni.
    Windows 10 / Outlook (2019)
    Az Outlookban, ha rászűkítek egy kersesési szóra pl. egy cég nevére, akkor a legújabb (utolsó 2 hét, mondjuk) leveleket nem hozza fel, csak a régebbieket... Mitől lehet ez?
  • MerlinW
    #6665
    Network discovery
    User credentials



    PS: köszönjük, hogy bétateszteled nekünk a W11-et :)
  • Bal0924
    #6664
    Sziasztok
    Segítséget szeretnék kérni. (win11, de az alap elv ugyan az lenne..)
    Hálózatban már megszoktam hogy nem látni a másik gépet.
    De futtatással sikerült rácsatlakoznom a másik gépre.
    De nem akarja elfogadni a jelszót.

    Helyi felhasználóként telepítettem a gépet. Hozzáadtam a mikroszoftos fiókot. Tettem rá pinkódot is.

    Hogyan tudok belépni abba a gépbe? Több variációt is kipróbáltam. De nem tudok belépni.
  • MerlinW
    #6663
    Feltételezem a mai 1-2 ezer Ft-os retail kulcs árak mellett, hogy ha már telepítve van a rendszer, akkor aktiválva is van :)
    Ha nincs, akkor aktiválni kell és utána minden mást.
  • Tetsuo
    #6662
    Ott azt írja, mindenekelőtt egy licenszre van szükség a telepítéshez. Ez persze nem igaz, vagy változott megint a jogosultság?
    A licenszt ráér később is megvenni, telepíteni anélkül is lehet, legalábbis sokáig így volt.
  • 6600GT
    #6661
    köszönöm szépen a gyors választ
  • MerlinW
    #6660
    Nincs szükség újratelepíteni. A beállításokban van egy Reset this PC opció, amivel újratelepíti magát. Egyébként MediaCreationTool
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.25. 16:16:06
  • 6600GT
    #6659
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem, vásároltam egy laptopot amihez előre telepített win 10 volt, na most ha én majd újra akarom telepíteni a rendszert hogy tudom megtenni ? le kell töltenem a win 10et a microsoft oldaláról majd pendrivera rátenni ?
  • MerlinW
    #6658
    Ha nem akarsz bohóckodni a csoportjogosultságokkal, stb, akkor előbb próbáld meg safe mode-ban (bal shift lenyomva mikor restart-ra kattintasz, vagy run > msconfig.msc > boot > safe mode) törölni, vagy aktiváld az administrator account-ot (net user administrator /active:yes, reboot, bejelentkezési képernyőn change user, administrator).

    Ha úgysem megy, itt a hosszú megoldás.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.04. 18:15:46
  • akyyy
    #6657
    Még az előző PC-n a windowsba létrehoztam az egyik meghajtón egy mappát amibe a gamepassos játékokat telepítse a win.
    azóta új pc, vinyó áthelyezés, a mappa még azóta is ott van, foglalja a helyet, de törölni nem tudom, mondván nem vagyok jogosult. ez alapján próbáltam, de csak annyit ír ki most, hogy művelet végrehajtásához engedély szükséges. forduljak engedélyéért a következőhöz: felhasználónevem.
  • Malakai
    #6656
    Az nem teszi kivételek közé a file-t (vagy ahol találta), csak az adott találatnál döntöd el, hogy ne foglalkozzon vele.
    A kivétel listához neked kell hozzáadni: Security > Virus & threat protection > Manage settings > Exclusions
  • Dency
    #6655
    Hello.
    NOD32 váltás után használom a windows defendert. Na már most ha talál egy kártevőt és mondjuk én rámegyek hogy engedélyezés az eszközön, pár napig jó, utána megint feldobja hogy kártevőt talált. Miért nem bírja megjegyezni hogy engedélyezve van és ráadásul ugyanazon a helyen.
  • darkSectorxxx #6654
    Update:

    Na jó most már eltűnt a felirat a képernyő sarkából és újra eredetinek látja a gép a rendszert.Előtte nem látta aktiiváltnak, és még a régi meg egy frissen vett kulcsot se fogadott el, most meg ujraindítás nélkül helyreállt és eltünt a szöveg.... ez durva!
  • darkSectorxxx #6653
    Na srácok ezek a kulcsok neten a win10-hez már nem működnek, mert a windows kilöki őket és nem engedi aktíválni, az szép.
  • JonasSandor
    #6652
    Nem éri meg a 20 ezret az biztos a far cry 6.
  • Synchronous
    #6651
    7-én meg a Far Cry 6.
    (Komolyan, van olyan ember, aki a kerekesszékes kutya miatt veszi meg).
  • [HUN]FaTaL
    #6650
    Köszi, ebből lesz, ami hasznos. :)
  • MerlinW
    #6649
    Microsoft PowerToys

    Quality of life tool-ok power júzereknek és akiknek kell.
  • JonasSandor
    #6648
    Október 5-én jön a win 11
  • suba53
    #6647
    Köszönöm.
  • MerlinW
    #6646
    20 éve rendszer tool-okat készítenek, régen használtam valamelyik cuccukat, asszem a defragger-t még anno.

    Szerk: Próbáltam a shutup-ot is régen, de alapvetően placebo cucc. A hálózati forgalmat csökkenti 0.01%-al, de attól függetlenül ha kell valami a MS-nak, akkor elkéri. Hacsak nem mondasz le a Windows Update-ről, ami meg magas szintű butaság. Ja meg a Shutup, keresztbe tehet bizonyos alkalmazásoknak, ha nem tudod mit kattintgatsz be.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.24. 16:00:48
  • suba53
    #6645
    Sziasztok!
    Tudtok erről az O&O szoftverről valamit? Vagy magáról az O&O szoftver cégről?

    https://www.oo-software.com/en/shutup10
  • Jabar
    #6644
    elvileg itt:
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások
  • mégvadabbdisznó
    #6643
    Hol lehet beállítani, hogy a számítógép bekapcsológombja milyen műveletet hajtson végre? Pl. ha azt szeretném, hogy ne újrainduljon, hanem leálljon a bekapcsológomb újbóli lenyomása után, azt hol lehet átállítani?
  • viso 007
    #6642
    Igen, pontosan. A két kijelző közül az egyik tv a másik egy monitor és van amikor a tévén marad és mire bekapcsolom a monitort (ami már nem mai darab, de tökéletesen működik, csak egy kicsit lassabban kapcsol be vagy vált csatornát) és kilövöm a steam klienst, origins-t, eltűnik a NOD addigra letelik a 15 mp. Tudok együtt élni a problémával csak gondoltam van rá megoldás... Köszönöm aki segíteni próbált és hozzászólt.
  • MerlinW
    #6641
    Elvileg itt tudod állítani: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility -> MessageDuration
    Viszont ez az érték globálisan minden időzített dialógusra érvényes lesz.
  • Zsombor99
    #6640
    Valamilyen szinten jogos, de az eredeti kérdezőnek jó lenne, ha többre állíthatná az alap 15 másodpercet, melyet ez a dialógus kivár, mielőtt mindent visszaállítana.
  • MerlinW
    #6639
    Azért van a dialógus, mert ha valamit rosszul állítasz be / monitorod nem kezel valamit, akkor fekete képernyőt kapsz és csak a safe mode menthet meg. Ha gond van és nem okézod le, 15mp után visszaáll a korábbi beállításokra. Ez egy jó és hasznos fícsör, nem kell rágódni rajta.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.04. 14:25:42
  • Zsombor99
    #6638
    Ha úgyis mindig meg akarod tartani a beállításokat (feltételezem, hogy igen) akkor elvileg valahol bepipálhatónak kellene lennie, hogy kérdés nélkül tartsa meg a beállításokat. Tudtommal ezt a 15 másodpercet nem lehet növelni, fix érték.
  • viso 007
    #6637
    Köszi! Valami regisztry buherálásra gondoltam, hátha...
  • MerlinW
    #6636
    Nem lehet.
  • viso 007
    #6635
    Sziasztok! Volna egy kérdésem. Esetleg tudja itt valaki, hogy egy két monitoros setupnál amikor változtatom hol jelenjen meg a kép akkor kijön egy ilyen kérdés: Megtartja ezeket képernyő beállításokat? és van rá kb. 15mp-em okézni. Na, ezt a 15mp-et nem lehet valahol többre állítani? A válaszokat előre is köszönöm!