6754
  • nordan
    #6350
    ugyanez van nekem is 2-3 hete már itt is kérdeztem ,de nem tudta senki mi az oka! nekem ugyan chrome van,de nem a böngésző lesz a ludas az biztos! Nem nyitja meg a netes oldalakat várni kell, az ikonokra klikkelve a programok is lassan indulnak, ha pedig netes dologgal játszanék ott is ezt csinálja,hogy 10-20 sececre szinte megáll minden
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.06.05. 10:41:28
  • Deviome
    #6349
    Hello!
    Tegnap óta valami nem oké a rendszeremmel. Win 10 van telepítve SSD-re, de valamiért rányomok a firefox iconra és várnom kell vagy 20 secet mire megjelenik az ablak. Azelőtt ráklikkeltem és már dobta a kezdő oldalt. Meg a játék Launcher-ek is ugyan ezt csinálják.
    Nem tudom, hogy volt valami frissítés ami elcseszett valamit vagy a nettel van a gond. Bár a netem megnéztem jó volt.
    Valaki tapasztalt hasonlót esetleg?
  • MerlinW
    #6348
    Átlagfelhasználók számára nem sok minden van benne. Többnyire fejlesztők és szerverüzemeltetők kaptak új cuccokat. (DX12 features, cloud deployment, virtual desktop QoL, stb). Van changlelog.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.05.30. 14:42:47
  • Bal0924
    #6347
    Először mindig csak teszt gépre rakom fel. A napi szinten használt gépet csak akkor ha már eltelt pár hét esetleg hónap.
    Teljesen 0 gépen van és úgy nem kapcsolható ki az az opció..

    Első látásra semmi nagy változás. (De nem is foglalkoztam vele, csak feltelepítettem, egyenlőre)
  • MerlinW
    #6346
    Felajánlotta a frissítést? Tegnap jelent meg, mi a fene értelme van máris telepíteni?:) Béta tesztelni szeretnél? Így persze hogy nem mindig stabil a rendszer. A disztribúciós frissítésekkel illik várni 2-3 hónapot.

    Egyébként nálam 1909-ben kikapcsolható, gondolom attól függ milyen más MS termék van telepítve a gépen.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.05.29. 14:52:13
  • Dency
    #6345
    Na csak felraktad? Van változás?
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.05.28. 22:38:48
  • Bal0924
    #6344
    A Win10 ver:2004 (májusi frissítés)
    A gépház->frissítés->Speciális beállítás-nál a

    "Frissítések fogadása más Microsoft...windows frissítésekor"
    Miért választható, ha nem lehet ki kapcsolni?
  • MerlinW
    #6343
    Oh, jogos, rossz parancs.

    C:\Users\MerlinW\Desktop>systeminfo|find /i "original"
    Original Install Date: 2009.08.23., 17:12:02
  • rage
    #6342
    Nálam a WIN7-es rendszerben szereplő legrégebbi mappa dátuma pontosan megegyezik ezzel a dátummal
    2009.07.14 4:34

    Maga a system.ini az 2009.06.10
    :-)
  • MerlinW
    #6341
    Mire gondolsz stabil rendszer alatt? A hardverre vagy a kiadás előtti Windows 7-re?:)
  • Bal0924
    #6340
    Szép.
    Akkor neked mázlid van.
    Egy stabil rendszerrel kezdted, nem csoda hogy stabil.
  • MerlinW
    #6339
    "Hetente kellene újra telepíteni (?), akkor talán kevesebb szemét is lenne rajta..."

    PS C:\Users\MerlinW\Desktop> (Get-Item "C:\Windows\system.ini").CreationTime

    2009. július 14. 4:34:57



    Win7 RTM-et telepítettem itthon utoljára, 11 éve frissítgetem (up-to-date W10), beton stabil, problémamentes. 5 komplett hardvercserét élt meg a drága:)
    A szemetet nem a Windows okozza :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.05.27. 23:17:48
  • Bal0924
    #6338
    Sajnos új alaplap. Nem támogatja a win7-et, sajnos.


    Végre elérhető a Win10 Májusi frissítés.
    Mindig akkor jön mikor másnap nem tudok vele foglalkozni...
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2020.05.27. 21:51:17
  • Dency
    #6337
    Ez lesz a hivatalos megjelenéskor is. Maximum még lesz hozzá frissítés. Sokszor a legújabb driverrel nem stimmel valami. Pl nekem a laptopnál a wifi drivert ha a legújabbat szedi le akkor kb 3 méterre a routertől már csak 1-es jelszint van. Ha eggyel régebbi drivert rakok fel akkor tökéletes.
    Érdemes kipróbálni ami win7-en ment driver azt megpróbálni felrakni win10-re, sokszor engedi és jól működik vele.
  • Bal0924
    #6336
    A kezdetek óta nem stimmel valami...
    Driver gond van, csak nem az én felemről. (Napra frissen tartom a drivereket.)
    3 hónapos a rendszer. Hetente kellene újra telepíteni (?), akkor talán kevesebb szemét is lenne rajta...

    Majd akkor telepítem újra a rendszert, mikor hivatalosan kijön a májusi frissítés..

    Egyébként: a win10 tudja hogy rühellem és a hibák direkt kijönnek.. Amióta megjelent csak a gondom van vele.
  • lalakov
    #6335
    Köszönöm, átolvastam. Régi az alaplapom.
  • nordan
    #6334
    4 éves.......nem régi,simán viszi Start Citizent is
  • MerlinW
    #6333
    Semmi ilyesmi. Gondolom régi a hardver.
  • nordan
    #6332
    Sziasztok! nektek W10 alatt nincs ez a folyamatos fagyás? nem töltenek be a netes oldalak , megáll a YT videó majd újraelindul, a netes játék programok nagyon lassan indulnak el, játék közben megakadnak fagynak néha percekig is a töltőcsíkon.......egyszóval folyamatos random fagyások teljesen váratlan időközönként és ideig
  • GPx8
    #6331
    Sziasztok!
    Windows 10-ben az Office 2016 Outlook (HU) egyszer csak úgy döntött, hogy a "Beérkezett üzenetek" mappát megtartva, csinál egy "Inbox" -ot is. Onnantól kezdve bár a "Beérkezett üzenetek" mappa jelzi az olvasatlan levelek számát, ezek csak az "Inbox" mappába kerülnek. Ez mitől lehet?
  • Dency
    #6330
    Itt leírtakat próbáltad?

    #bal0924

    Nekem olyat is csinált hogy kikapcsolt az egész gép, de rájöttem hogy driveres gondom van csak lusta vagyok újratelepíteni.
    másikra: Valami nem stimmel sztem azzal az OS-sel. Lehet újrakéne raknod.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Itt letudod szedni a legfrissebb gyári májusi telepítőt(2004 19041.264 build)

    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.05.25. 14:23:35
  • lalakov
    #6329
    "Az alapértelmezett átjáró nem érhető el" Ilyen hibával szakad folyamatosan a netem letöltés közben W10 alatt. W7, XP alatt soha nem volt ilyen. És nem torrentről töltök éppen, hanem Steamről.
  • Bal0924
    #6328
    Sziasztok

    Csinált már nektek olyat hogy film nézés közben, Semmit se csináltam, csak néztem a VLC-n egy sorozatot és egyszer csak minden újraindul.
    A tálcán minden ikon eltűnt és újra betöltött, az összes vindóz intéző eltűnt. (Mint mikor az eplorer.exe kiakad..)

    Másik kérdés, Megoldható valamilyen programmal vagy rávenni a vindózt, hogy a hang erősség tényleg csináljon is valamit? Ugyan olyan hangos a discord pittyegése 100% és 5%-on. és persze a játékoknál se számít hogy 100% vagy 40% hangra van állítva.
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2020.05.22. 23:02:26
  • RoboKutya78
    #6327
    ez így nekem macera valami konkrét megoldást keresek.
  • mcmoha
    #6326
    Itt próbálj böngészni.
  • RoboKutya78
    #6325
    Srácok tudom alapkérdés de hogy tudom a file kijelölés színét megváltoztatni ezt a bugyikék színt akarom eltüntetni semmi mást.
    kép
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2020.05.16. 09:45:24
  • JonasSandor
    #6324
    Ja értem hát most jött vissza nemrég. 2 hetes a videó amit feltöltött.

    Akkor nem a gépemmel van a baj. 3080TI csak elég lesz neki.
    És ez a geforce experience ledobálás mitől van?, Win 10-en működik rendesen vagy win 10 hibája.
    Utoljára szerkesztette: JonasSandor, 2020.05.14. 12:12:55
  • Dency
    #6323
    Pasz, de az biztos hogy nem a Zdoomban futtatják. Persze érdemleges válasz sosincs hogy még is hogy bírják akadásmentes működésre. Valami mókolás van az tuti.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    " I can't get this to run on any sourceports without it shitting itself.

    The source port of choice seems to have a lot to do with running the level without troubles. I've found that it runs just fine in PrBoom+, GLBoom+, Eternity, Doom Retro, Crispy Doom, and Doom Legacy. Unfortunately, but understandably, it crashes less advanced ports like Chocolate Doom and GZDoom."

    Prboom-ot próbáltam de ugyanaz. Nála esetleg rákérdezhetsz , de több mint valószínű hogy nem fogja elmondani. Kommentekbe sincs semmi. De ne offoljunk tovább , nem ide tartozik.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2020.05.14. 11:06:11
  • JonasSandor
    #6322
    Nézegettem vidiket róluk másnak akadásmentesen futnak van egy városos pálya is 32 ezer valamennyi enemyvel símán végigtolta valahogy akadás nélkül nálam 1 fps.
  • JonasSandor
    #6321
    I7 6700 proci, 16 giga ram 2060 rtx
  • Dency
    #6320
    Milyen gépről van szó? Az ilyen custom wadok telerakott ellenségekkel eléggé megfingatja közepes,alsó kategóriás gépeket is. Régi engine nem tudja lekezelni, nem erre lett tervezve. pl egy ilyen nálam 30 fps-el megy max, i7-8700k, 1080 ti. Ehhez van viszonyítási alapod.
  • JonasSandor
    #6319
    Nem találtam semmi ilyesmit, újraindítottam kipucolás után és mindig ott van.
    Doom 2 nagy wadokban mért játszhatatlan ha sok ellenfél van rajta? többi game meg hasít ezerrel.
  • kl24h
    #6318
    Ez a két hiba azért van, mert vagy valamilyen program nem volt letörölve (Uninstall) rendesen vagy pedig valamilyen gyanús *.dll voltak és az antivírus detektálta őket és kitörölte.
    A megoldás egyszerű.
    Ott van a CCleaner és a Tools-ban a Startup résznél valószínűleg a Windows fülben megkeresed ezt a két *.dll és egyelőre csak Disable-t adsz nekik (hasonló kép). Miután újraindítottad a gépet, már nem lesz a hiba.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2020.05.13. 14:38:33
  • JonasSandor
    #6317
    hiba 1
    hiba 2

    Kitöröltem a temp mappát is ugyanaz.
  • blc
    #6316
    Köszi mindenkinek a segítő szándékot! EZ JÖTT BE!!
    https://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/all/win-10-jelsz%C3%B3-k%C3%A9r%C3%A9s/c6c437b7-e131-4424-893b-c3cfb0457d5a

    Működik.!!!
  • wantonly
    #6315
    1. "Windows 10-es számítógépen válassza a Start gomb > Gépház > Fiókok > Bejelentkezési lehetőségek elemet.
    A Dinamikus zárolás szakaszban jelölje ki A Windows automatikusan zárolja az eszközt, ha távol vagyok jelölőnégyzetet."

    2. Kapcsold ki a jelszavas, pin bejelentkezést ugyanitt.

    3. Ha 2 éve telepítetted akkor nagyon régi a Windows 10-ed (valószínűleg 1803-as), most már a 1909 van. Létező Windows 10 bug volt, hogy nem ugrik fel a bejelentkezés zárolás után. Ideje lenne frissítened.
  • Dency
    #6314
    Próbálj meg szétnézni az energiabeállításoknál, hibrid alvást kapcsold ki. Gépház fiókok, bejelentkezési lehetőségek itt van sok minden nézz körül a jelszóknál, hello pin. Legörgetsz az aljára ott van a zárolási képernyő.
    Nincs több ötletem. Asztali gép vagy laptop?
  • blc
    #6313
    Üdv! Köszi,hogy foglalkozol velem: Sajnos nem ez a megoldás ezt már megléptem. Valami másnak kell lennie. A jelenség kb 2 éve van akkor raktam újra a win 10-et. Ha feláálok mert el kell mennem olyan 10 15 perc mulva kímélő modba megy át.Ha akkor bármit megnyomok visszajön a használt oldal,de ha tovább várok akkor berosál és csak a három bill kombival hajlandó megmozdulni és kéri a jelszót vagy pint.Nem tragikus csak bosszantó annál is inkább, hogy nem tudom mért.
  • Dency
    #6312
    Futtatásba: netplwiz
    Speciális fülön alul van ez a ctrl+alt del-es bejelentkezés onnan vedd ki a pipát. Elvileg ez az.
  • blc
    #6311
    Üdv Mindenkinek4
    Szeretnék segítséget kérni az alábbi témában: Win 10-ben a bejelentkezési jelszó kérést ki kapcsoltam ez O.K. Sajnos sokszor van, hogy itt hagyom a gépet nem kapcsolom ki, mikor újra szeretném használni akkor PIN-t vagy jelszót kér. Ráadásul ezt úgy, hogy egy kép ugrik fel mint háttér kép, Nem tudom pontosan de valamelyik USA nagyváros és nincs lehetőség a beírásra. Mindíg úgy kell, hogy Ctrl+Alt+Del kombinációval kiszállok a képből és ekkor engedi a jelszó vagy PIN beírását. Nem nagy dolog csak bosszant, hogy mi a fenének kéri egyáltalán. Ha lenne megoldási ötlete valakinek meghajolok előtte. Köszönöm szépem! blc