185
  • Shep
    #65
    Ja és a kis csónakon is "rádiócsend" volt, mégis jelezte :D
  • Shep
    #64
    De az alufóliáé meg igen? Ráadásul amennyire én tudom, hót mindegy ,hogy megy-e a gépen valami vagy sem, mert a hajótestről visszaverődő hullámok lényegesek, nem az ,hogy rádiócsend van-e vagy sem.
  • Narxis
    #63
    Ennyi.
  • Herold
    #62
    Azért nem jelezte az orosz radar, mert lekapcsolták a berendezéseket a hajón, és így a kisugárzott és a visszaverődött jelek összessége nem haladta meg a radar ingerküszöbét.
  • Shep
    #61
    Megnéztem a 3. részt. Minőség változatlan, semmi izgalom, feszültség, csak úgy vannak. Az alufóliás rész, meg hát izé, én nem vagyok nagy radar szakértő de ok, tegyük fel ,hogy működött az alufóliás dolog viszont mikor ők elindultak azt nem kellett volna jeleznie a radarnak, vagy ez ilyen spéci lopakodó hajó?
  • Narxis
    #60
    Ennyi.
  • cylonflatus
    #59
    Hát ez a 4. rész... ez kritikán aluli volt, pedig a 3.-ban megcsillant némi remény. Gyenge kezdés után erős visszaesés, nekem ennyi volt a LS.
  • stargatelost
    #58
    Hajjaj, itt is Narxis pártján állok (lassan összedől a világ :D), bejövős volt a rész. Kicsit Lost/SGU feelinges volt ezzel a vízkészlet elfogyással, meg helyzettel. Jöhet a következő!
  • ForzaInter
    #57
    Hát ez gyenge volt.
  • Narxis
    #56
    lal, vallásos logika :D
  • Montanosz
    #55
    hát a jehova tanui is megvannak győzödve róla hogy csak ők maradnak életbe,szal ez ember már csak ilyen)) ők megvoltak győzödve róla hogy keresztes hadjáratot vívnak

    példaként mindkét nagyapám egyház tag volt, de némi szertartás után kötelesség teljesítve lökdösték a szerbeket a jég alá, vagy égették meg elevenen az ukrán parasztokat

    amikor gyermekként kérdeztem őket azt mondták ez volt a parancs)))
  • Narxis
    #54
    Én akkor sem értem, hogy hogy tudtak így gyilkolászni ha tudták, hogy pokolra kerülnek.
  • Montanosz
    #53
    hm?

    Még a waffen SS hadosztályaiba is jelentkeztek mélyen vallásos vallonok, flamandok, franciák, skandinávok, olaszok, csehek, románok, ukránok. Még spanyol egység is alakult és természetesen magyar is..
  • Narxis
    #52
  • Montanosz
    #51
    ez azért van mert a kereszténység nem a kialakult politikai vagy társadalmi berendezkedést akarja megváltoztatni.
    A hit pedig személyes dolog, így egy katona is lehet hívő.
    A náci seregben nyüzsögtek annak idején a reformátusok meg az evangélikus egyház tagjai)))
  • Herold
    #50
    A Burn Notice utolsó évadjában játszott a pali, bírom a fejét.
  • hapi
    #49
    Nekem ez a "keresztény vallásos katona" dolog sem jön be, kicsit olyan fából vaskarika. Persze lehet hogy minden ütközet után meg gyónják, hogy ki hány embert ölt...
  • RatBaG #48
    van hát! pinaközelbe jutni...

    szegény bacon-el hogy kibasztak, mindenki a bícsen nyomta a partyt, ő meg mehetett sakkozni :DDD
  • Narxis
    #47
    pfff ne kaszáljátok má
  • Montanosz
    #46
    jol láttam hogy a light sört is desztilálgatták?)))
    Azt bátran megihatták volna azért.
  • hapi
    #45
    4. rész után nálam közel a kasza.
  • Montanosz
    #44
    Nekem az a börtönőrös szakállas ficko nagyon gyanus))) Biztos van célja..
  • Narxis
    #43
    Sztem meg nagyon jó rész volt, komoly akadályokkal kell megküzdeniük.
  • Blasta
    #42
    Na a 4. reszre vesztettem el teljesen az erdeklodesem. Kuka lesz ez is.
  • Borg
    #41
    Valszeg eddig sem hallgattak ezekre a konzultánsokra különösebben, így mostmár feleslegesnek is érezték :D
  • Herold
    #40
    Elvileg az ilyen katonai témájú filmeknek/sorozatoknak szokott lenni konzultánsa a megfelelő szakterületről. A The Last Ship-nek nincs ilyen...
  • RatBaG #39
    oké, működik a 3 méter alufólia... de mikor a több száz tonna fém eloson mögüle, az nehogy ne látszódjon már egy másik pontként a radaron :DDD
  • Narxis
    #38
    Akkor ezt megbeszéltük. :D
  • Shep
    #37
    Neked meg minden :D
  • Narxis
    #36
    Nektek semmi se jó... :P
  • Montanosz
    #35
    igen,nekem is olyan műize van, tul steril meg nem is tom,mint egy oktato film lenne tényleg))
  • Shep
    #34
    Megnéztem tegnap az első részt, hát nem sokkal volt izgalmasabb, mint egy éppen aktuális BK rész, bár azt mondjuk már ezer éve nem láttam, lehet már ők is jobbak :D mondjuk az alapfelvetés nem rossz csak a többi olyan sótlan. Nem éreztem azt, hogy na ezek tényleg ott maradtak egyedül és az emberiség sorsa múlik rajtuk. 1 vagy 2 részt még adok neki, hátha lesz belőle valami de nagy reményeket nem fűzök hozzá.
  • Narxis
    #33
    Ezek szerint. :D Lehet az írók se tudják pontosan. Nem olvastak utána alaposan.
  • Montanosz
    #32
    hát ott a lopakodó repülőgép, vagy a szintén alufólia sisak HAARP sugárzás ellen))

    szal simán át lehet verni szerintem egy régebbi technológiát
  • Borg
    #31
    Szal egy régi radar szerinted nem tud megkülönböztetni 3 méter alufóliát egy hajótól? :D
  • Narxis
    #30
    Azért tudták megcsinálni mert az oroszok hajója 20-30 éves volt. Meg is említik azonosításkor.
  • akyyy
    #29
    robbanáskor jó volt ott az a madár :D
  • Montanosz
    #28
    Amugy ez a haditechnikai dolog sem álja meg sokáig magát, ha csak belegondolunk milyen speciális kiképzés kell egy egy poszthoz a hajón, és emberi szakkember hiány gyorsan megmutatkozhat, vegyük csak az utolsó epizódot hány kiképzett robbantási szakember lehet aki egyben búvár is))
  • Montanosz
    #27
    Mondjuk fura hogy a labornál nem voltak őrök, mert hogy mégis a megmaradt világ sorsa függ a két tudóson))
  • grebber
    #26
    De leginkább bullshitet. Ha ilyen egyszerű lenne az álcázás apám.
    Alufoliával vívnák a háborúkat és az értéke drágább lenne bárminél.
    Mese habbal,de hát ez van ezért film köze nincs a valósághoz.