2151
Rise of the Tomb Raider
  • FartingSquirrel
    #1980
    Nem lehet elfelejteni. A V-sync nem 60 FPS-t állít be, hanem annyit, ahány Hz-en megy a monitorod. Ha 100-on, akkor 100-at (feltéve, hogy kapsz annyi frame-et).
  • robi3
    #1978
    lemos a víz, gyorsan felmászol a másik deszkára és folyás iránnyal megegyezően jobbra fel tudsz ugrani egy oszlopra, aztán egy másikra és újra zsilipnyitóra csak ezúttal a tetejére
  • robi3
    #1973
    Bocs, hogy ilyen darabokban írok, több fele gondolkodok...
    tehát elvileg a free illetve gsynces monitor magasabb Hz-en magsabb fps korlátozással (60-nál magsabb tehát vsync off) megszüntetheti a szaggatásokat, amennyiben tényleg a vsync baszakodik
  • robi3
    #1972
    Viszont nem értem ha vsync nélkül 80 a minimum akkor elvileg nem problémázhatna vsyncel ami 60-ra korlátozza de a játék is rögtön jelez a kevés fps miatt.
    Más, ez a 4690-es i5-ös nem igazán használja ki a gtx 980-at ehhez mehetne jóval komolyabb proci is nem (nem mintha akarnék újat, csak kíváncsiság)
  • robi3
    #1971
    akkor ezek alapján már nem is aggódok annyira. Viszont azt vettem észre, hogy vsync okozza a gondokat, 60hz-es monitor miatt gondoltam, hogy bekapcsolom illetve a nagy ingadozás miatt (bf4-ről beszélek) és így látom hogy nem folyamatos a mozgás, kiveszem 80 és 150 között ugrál közel maxon de folyamatos a kép. rivatunerrel szoktam még próbálkozni de most nvidia inspectoron gondolkodok. Illetve egy komolyabb monitoron a Hz és a képfrissítés miatt amin pl tudnék 80 fps-t korlátozni mert a mostanin torzul a mozgás 60-nál magasabb korlátozáson
    Utoljára szerkesztette: robi3, 2016.08.15. 17:11:34
  • TBTPumpa
    #1970
    Valóban, új effektet (vagy jelentős változást a grafikában) én sem tapasztaltam, ellenben az átlag 81 FPS-ből, 91 FPS-em lett a beépített benchmark szerint.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.08.15. 16:46:17
  • MerlinW
    #1969
    DX12 fejlesztői technológiát, kényelmet és teljesítményt hozott, nem új effekteket. Igazából nem igen van már új effekt a nap alatt, DX9-el is megvalósítható minden, ami DX12-vel, csak százszor több munka árán.
  • robi3
    #1966
    sima proci nem k-s, illetve az alaplap sem támogatja mivel az is h-s
  • FartingSquirrel
    #1965
    Ott szerintem csak többmonitoros beállítások vannak.
  • macleody
    #1964
    Nem lehet a procidon cibálni kicsit? FHD-ben kellen nyomnod, azzal jobban terhelnéd a VGA-t elvileg.
  • robi3
    #1963
    nvidia vp-ben van valami surround physx ott lehet állítani cpu-t vagy gpu-t az mit jelent?
  • robi3
    #1962
    közel áll hozzá esélyes a cpu limit, nem lehet ezzel valamit kezdeni? jobban terhelni a vga-t, kicsit kiegyenlíteni?
  • FartingSquirrel
    #1961
    Lehetséges. Figyelted a CPU-használatot játék közben? Ha teljesen ki vanhasználva, akkor biztosan az a kevés.
  • robi3
    #1960
    akkor peding nálam cpu hibázik, mármint a config gyenge pontja
  • FartingSquirrel
    #1959
    i7 6700k
  • robi3
    #1958
    milyen cpu-val?
  • FartingSquirrel
    #1957
    Amúgy nekem GTX 970-essel 40-60 között szokott lenni az FPS (helyszíntől függően), maxon, FXAA-val.
  • FartingSquirrel
    #1956
    Ja, és DirectX 11-et használj (pl. Tomb Raidernél).
  • FartingSquirrel
    #1955
    Kapcsold ki a V-sync-et. Nézd meg, hogy mennyi a minimum FPS-ed, illetve mennyi az átlag. Ha átlag 60 felett van, akkor visszakapcsolhatod a V-sync-et. Ileltve Nvidia vezérlőpultban kapcsold be az adaptív V-sync-et. Ha átlagosan 60 alatt van, akkor játékon belül (ha lehet) állítsd a maximum FPS-t 30-ra. (Ha 30 alá is ment a V-sync, akkor Nvidia vezérlőpultban adaptív V-sync.) Illetve ha a játékban nincs ilyen opció, akkor talán Nvidia vp.-ben találsz valamit, ami felezi a képfrissítési frekvenciát 30-ra, vagy valami ilyesmit csinál. :D
  • robi3
    #1954
    Azért vagyok kíváncsi mert a gépem szinte minden igényesebb játékban nagyokat droppol, holott videók illetve haverok vasai alapján nem szabadna.
    i5 4690
    16gb ram (1600 vagy 1866)
    gtx 980 g1
    gigabyte h97 d3h
    régi samsung monitor 1680x1050-ben természetesen 60hz
    a játékban anti alias kikapcsolva, vsync megy, minden más azt hiszem bekapcsolva illetve high-on, anisotropic---trillinearon.
    játék közben vannak itt-ott nem sűrűn pici droppok, a benchmark vsyncel 12-90-ig írta az fps de átlag 60. vsync nélkül 30-110 vagy 130 átlagra nem emlékszem de 60-nál több volt.
  • robi3
    #1953
    Sziasztok!
    Leírnátok, hogy milyen felbontáson milyen vassal mennyi fps-t kaptok, benchmark is érdekel. Köszi!
  • FartingSquirrel
    #1952
    Valamennyi különbség van. Azt hiszem, szebbek a fényeffektek, részecskeeffektek, és gyorsabban és több dolgot rajzol ki.
    De nem is a vassal van gond, mert elvileg még több FPS-t kéne adnia minden kártyán, ami támogatja a DX12-t. Egyszerűen rosszul van még optimalizálva a dolog.
  • bfbc2
    #1951
    támogassa a videókártyád DX12-t?
  • stalker001
    #1949
    Arra a problémára tud valaki megoldást, hogy ha találok valamit pl: nyaklánc. és forgatom nem történik semmi, és visszalépni se tudok, csak annál aminél találok valamit, de mindegyiknél talál....
  • krisztajo
    #1948
    OK, így már értem, köszi.
  • TBTPumpa
    #1947
    Az XBox One-s megjelenéskor már pletykálták, hogy a harmadik rész is fejlesztés alatt van. És mivel a második rész úgy ért véget, ahogy (Cliffhanger vajon ki lehet az a szükséges gonosz, aki jégre akarja tenni a Croft famíliát) - nem húzzák sokáig a dolgot. Csaknem ülnek rajta 4 évig (2015-höz mérve). A 2013-as rész és a Rise sztoriját sok képregénnyel kötötték össze, most nem ígértek ilyesmit. Lesz valamennyi, de közel sem annyi, mint előzőleg (kell a pénz a Dark Horse-nak, ha már a Star Wars-t elvették tőlük).
    Plusz akkor voltak olyan pletykák, hogy lesz járművezetés (valószínűleg motorozás - motoros bőrruci rulz - az egyik új képregényben már volt ilyen!!! + az új Larának is volt már Catsuitos jelenete), illetve modernebb környezet lesz (ahol a képregények is játszódnak). Az egyik fő helyszínt Mexikónak tippelték (dzsungeles környezet, ahonnan betámad majd egy T-Rex), hisz a Rise végén azt nézegette Lara.
    Elképzelésem szerint vagy idén a 20 éves évforduló alkalmával, vagy jövőre az E3 tájékán (Microsoft támogatásával) bejelentik és 2018-ban a filmmel együtt érkezik (mind a filmnek, mind a játéknak jó reklámanyag lenne).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.08.11. 09:54:32
  • Shep
    #1946
    Igen.
  • krisztajo
    #1945
    Ezt egy kicsit kifejtenéd bővebben?
    A story befejezése után szabadon visszamehetünk erre a helyszínre, vagy hogyan képzeljem?
  • MerlinW
    #1944
    Játék tudtommal 2019-ben jön legkorábban, de ez csak pletyka így nem tuti.
  • MerlinW
    #1943
    Az új Lara a 2018-as TR filmben
  • Shep
    #1942
    Ez cold darkness dlc story orientált, mint a Baba Yaga, hol lehet ezt amúgy megtalálni?
  • TBTPumpa
    #1941
    Nincs kizárva, hogy még az idén bejelentik karácsonykor. De lehet a Microsoft miatt várniuk kell a 2017-es E3-ig.
  • ChipHazard
    #1940
    Értem, köszi, hát akkor várunk a 3. részig XD.
  • TBTPumpa
    #1939
    Sajnos klasszikus modellre ráhúzott skin lesz, nem modern grafikai cucc. De ezek is csak Custom játékban lesznek válaszhatóak (kártyák alapján), a sztori módban nem.
    A trilógia harmadik részében tuti kap majd valami szexi rucit, valamivel el kell adni majd azt a részt is.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.08.10. 19:29:09
  • ChipHazard
    #1938
    Háj, Pumpa mit tudsz a 20. évfordulos ruhákrol, pontosabban a catsuit- rol ? ilyen régi Skin lessz, vagy ugy modernesítik a mostani grafikához?
  • TBTPumpa
    #1937
    A sztori után érdemes.
  • krisztajo
    #1936
    Meg szeretném kérdezni, hogy a Baba Yaga-t muszáj akkor elkezdeni amikor felajánlja a játék?
    Vissza lehet jönni később vagy esetleg az alap befejezése után?
    Mindenképp még az alap vége előtt kell megcsinálni vagy csak akkor lehet amikor odaérünk és később nem?
    Csak azért kérdem, mert amikor odaérünk még eléggé gyengék vagyunk.
  • TBTPumpa
    #1935
    Camilla pls:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.07.24. 19:36:10
  • TBTPumpa
    #1934
    Season Pass olcsón
  • sadface #1933
    Hát akkor az extra jöhet.