2151
Rise of the Tomb Raider
  • grebber
    #1089
    Eurogamer Italy - 9/10
    VideoGamer - 9/10
    PC Gamer - 83/100
    Metro GameCentral - 8/10
    IGN Spain - 93/100
    Vandal Online - 91/100
    Hobby Consoals - 91/100
    3DJuegos - 9/10
    DarkZero - 9/10
    Multiplayer.it - 9/10
    PCGamesN - 9/10
    Meristation - 9/10
    GameWatcher - 9/10
    SpazioGames - 85/100
    PC Invasion - 8/10
  • unrealnoise
    #1088
    Jólvan, akkor levezetem:

    1.) Alapból olcsóbb a game, mint a Steam-es nyitóárak általában. 49$/Eur
    2.) írd már le légyszíves, hogy hogyan jön ki az, hogy csak 60-70%-ban van kész a játék. Nekem csak érettségim van, de komolyan érdekel, milyen képlet és adatok segítségével jött ki ez az érték. A szánalmashoz és a nevetségességhez gondolom elég sok köze lesz a levezetésednek.
    3.) De tovább megyek. Ha igazad is lenne, akkor is a 49 EUR-s ár kb annyival olcsóbb, mint amennyivel szerinted kevesebb a játék. (Persze nem a 60-as hanem a 70-es értékhez közelítve.)
    4.) A játék elég jól optimalizált, nem az van, hogy a sztori nem befejezhető, bugos, játszhatatlan, nincsenek hangok, satöbbi. Pár effektről és kisebb további optimalizációról van szó, már ha jól látom, ami ha szerinted megüti a 30-40%-ot a játék tartalmát és értékét illetően, akkor öcsém te nem csak matek zseni vagy, hanem valami egészen más is.
    5.) Magyarázhat ahogy akarsz egy warez vérpisti maradsz, akik ilyen hozzáállással pont azt erősítik meg a kiadókban, fejlesztőkben, hogy ne vesződjenek a PC-s verziókkal, majd kiadják úgy ahogy, (lásd Batman), aztán lesz ami lesz. Úgysem fizettek érte. Röhej!
  • TBTPumpa
    #1087
    Én egy német hardvertesztes oldalon láttam, hogy Very High grafikán R9 290 kártyán nem volt havas Lara haja, míg GTX970 kártyán igen. Írta is a német teszt, hogy mi ez a blődség. Még képekkel mutogatták is, meg is lepődtem, hogy mi a rákostészta ez, nem is említették még 1-2 hete hogy lesz ilyen Nvidia only effekt. De akkor csak bug ez is.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.28. 10:34:14
  • alyr2
    #1086
    Ha valamiért fizetek akkor elvárom , hogy minden működjön benne..nem 3-4 hónap múlva..hanem akkor mikor kiadják..leírták, maguk, hogy xy dolog még készül és később beleteszik, mert nem készült el a kiadásig, ergó van egy 60-70% kész termék ami igaz, hogy működik de problémák vannak vele..és még hiányos is. Erre viszont a 40-50$ sok. Ipari példa, kapsz egy munkát, van rá 2 hónapod hogy megcsináld, te leadod a végén úgy , hogy hiányzik belőle ez az, néhány számolás pontatlan, és azt mondod a megrendelőnek aki fizet..nem baj mert még pár hónap és kijavítod meg megrajzolod azt ami hiányzik..de nekik most kell mert mittom meg akarjak építeni a házat vagy szeparátort, vagy amit kértek azt..1 dolog elzavarnak a faszba és lehet be is perelnek..2 ha nem magánvállalkozó vagy 99% hogy másnapra nem lesz munkád..ha magánvállalkozó akkor híre megy hogy szarul dolgozol és nehezen szerzel megrendelést..persze aki rettentő nagy rajongója a TR játékoknak, ahogy én, lehet ezt benyeli, de aki erre nem hajlandó nem az a hülye..
  • Bandicoot
    #1085
    Személyeskedj csak ha már más nem megy.:)
  • alyr2
    #1084
    Nálam már te a félkegyelmű zacsiba kerültél..fölösleges reagálnod..
  • unrealnoise
    #1083
    Nevetséges, hogy most pár effekten paráztok komolyan mondom... ezért nem fizetnek egyesek 40-50 $-t? Szánalmas. Végre van ismét egy jól optimalizált AAA játékunk. Erre te tesztek rá, ne is vegyétek meg, hátha a következőbe majd teljesen bele is szarnak. Ha legközelebb minden fullos effekt menni fog, jön az, hogy de az egyik kártyán nem úgy megy mint kellene, rohadékok, ezért nem adok ki pénzt!

    Nah ezért is tart "előrébb" a konzolos játékipar...

    Aztán a következtetéseket mindenki levonhatja magában...
    Utoljára szerkesztette: unrealnoise, 2016.01.28. 10:14:16
  • Bandicoot
    #1082
    Félkész?! 40%-os!!!444!!!
  • alyr2
    #1081
    És többnyire NV kártyák is köhögnek az NV effektek miatt:D
  • Evoluti0N
    #1080
    A különbség az, hogy az AMD effektusai nyílt forráskódúak és Nvidia kártyákon is jól futnak, ha kicsit dolgoznak rajtuk az Nvidiánál. Mindeddig az Nvidia effektusai zárt forráskódúak és az a cél, hogy megnehezítsék az AMD kártyákkal rendelkezők életét, kevesebb effektust tudjanak használni, esetleg ilyesmik miatt áttérjenek az ő kártyáikra.

    Szóval, ja. Az AMD effektusok nem AMD exkluzívak, csak AMD fejlesztésűek, az Nvidia effektusokkal ellentétben.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2016.01.28. 09:52:34
  • alyr2
    #1079
    Hát igen..ha "félkész" munkát adnék ki a kezeim közül akkor valaki meghal vagy hatalmas pénzek mennének kukába vagy kirúgnak..Ellenben ahogy nézem a szoftver iparban ez normális..és még fizetünk is érte...bár én így nem veszem meg..pedig kipengettem az autocad 2015 is ami kicsit többe kerül mint ez..
  • grebber
    #1078
    Nincs semmiféle exklúziv effekt. Mindegyik tudja csak nvidiánál bugos és majd jön javítás.

    Az epic fail megint csak az hogy ez miért a kiadás előtti napon derül ki? Mondtam én mindig pc-re egyetlen egyszer nem tesztelnek semmit se. Ahogy összeáll az egész elkönyvelik faszák vagyunk kész van. Tesztelni ááá minek konzolon működik pc-n is fog. HÁT NEM ott nem egy HW van pc-n tesztelni kell! És még elvárja a sok riherongy cég hogy 60+ eurokért játékokat vegyünk. Persze..... Majd ha látom ,hogy olyan mint a minőség-ellenőrzés ismét jelent lesz a pc-s világban veszek valamit.
  • Bandicoot
    #1077
    Azért az vidám, ha nvidia exkluzív effektus van, mocskos nvidia!
    Ha amd exkluzív effektus van akkor is mocskos nvidia, hogy nem tudták kivitelezni!!! :)
  • grebber
    #1076
    Már a prohardveren is írták neki, hogy pont fordítva van AMD-nél van havas haj nvidiánál nincs.

    Még milyen jó hogy nv-s cím lett ezt se tudják megoldani. NV párti vagyok évek óta de lassan már nem hiszek abban hogy a fejlesztők a balfaszok és tényleg minden az nv hibája....
  • Evoluti0N
    #1075
    Topkek. AMD fejlesztés a Purehair és mégis hiányozni fognak bizonyos effektusok belőle AMD kártyákon? :D Messze van még április elseje.
  • Atisz #1074
    Na gyerekek, akkor tisztázzunk egyet s mást (legszívesebben beszúrnám a híres mormotás képet, az elhíresült "mindenki nyugodjon le a ...", de nem szokásom trágárul beszélni - ez természetesen nem szól az utóbb hozzászólóknak, akik észrevételeihez csak csatlakozni tudok).

    Az új Tomb Raider tűrhetően megy high beállításokkal egy sima gtx 950-es kártyán (persze 60 fps-hez 1080p-n még mindig ajánlott a gtx 970) és bizony a hajzuhatagot mindenkinek érdemes bekapcsolni, mert anélkül elég snasszul néz ki Lara.

    És ráadásként, akinek gtx 750 ti ketyeg a gépében, annak sem kell mellőznie a játékot, sőt a cikk igazolja, amit régóta mondok: érdemes inkább lemenni 720p-be, mintsem 1080-on szenvedni very low részletességgel, így a nevezett kártyával is játszhatunk medium beállítások mellett.
    Utoljára szerkesztette: Atisz, 2016.01.28. 08:45:33
  • TBTPumpa
    #1073
    Az mekkora szánalmas már, hogy PureHair mellett AMD kártyán nem lesz havas Lara haja, ez a feature kizárólag Nvidia kártyán érhető el.
    Érdekesmód az XBox-nál meg tudták oldani Nvidia jelenlét nélkül is. Okádék ez a PC Gaming, itt is csak a mutyizás megy.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.28. 08:40:57
  • Maxtreme
    #1072
    Érdekes azt írják pont az ami nem annyira hw igényes :))
  • grebber
    #1071
    De kell be kell tolni a hajcumot is anélkül a tomb raider nem is tomb réjder.
  • Maxtreme
    #1070
    Pont ezt akartam linkelni.
    Akkor már nem is kell tesztelnem, nagyon hasonló vasam van. (a vga pl full ugyanez)
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2016.01.28. 08:33:18
  • grebber
    #1069
    GTX 970 gameplay
  • Bandicoot
    #1068
    Elméletileg ma 18-kor indul (éjfélkor írták hogy 18 òra startig, de gondolom régiòfüggő).
    Több oldal is tesztelte, nincs vele gond, igaz az optimalizáciò nem tökéletes, de messze nem is gázos.
  • Maxtreme
    #1067
    Én meg 970-ről, de sajna csak pénteken (de arra már biztos megérkezik pár embernek :) )
  • Bandicoot
    #1066
    Nem mellesleg a One változat a pc-s Medium szintet sem hozza bizonyos részeiben, úgyhogy ne csodálkozzon senki a gépigényen.

  • Bandicoot
    #1065
    Alap 970-el átlag 50-55 fps-t nomy a játék. Egy sima OC-s 970-es simán viszi stabil 60-al a tesztből kiindulva.
    Éjféltől tolható? Mondok véleményt 680-ról.
    Ahogy a kommenteket nézem (más fórumokon) csak melérizsa megy meg köpködés szerintem egy rakás olyan arctól aki még csak nem is komoly pc gamer...Méghogy olyan mint a Batman...lol...
  • unrealnoise
    #1064
    Nem értem mi a gond, eddig. A TESZTEK JÓK! A játék jó! A gépigény olyan amilyen, NEM kell Full High/max beállításokkal játszani, ha nem higheng/gaming gépünk van. Szerintem még az én GTX 960 G1-emmel is el lehetne érni a 60 FPS-t, kompromisszumokkal. De egy biztos, nem értem mi itt a para tárgya. Nem tökéletesen optimalizált, néha leesik a frémráta? Jah. De attól ez még messze a jobb "portok" közé tartozik... Soha rosszabbat srácok...
  • grebber
    #1063
    Nem tudom mi az a "borked" , de itt mit kell nézni ezen a videon?
  • TomStorm
    #1062
    Ráadásul ez még mindig csak a játék eleje.Majd ha megérkeznek Geothermal Valley-be meglátjuk mi a pálya..
  • Evoluti0N
    #1061
    Atomerőműn játszik, plusz Nvidia kártyán, amire jött ki a játékhoz driver, szóval ez számomra nem túl megnyugtató egyelőre. :D
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2016.01.27. 22:25:23
  • RatBaG #1060
  • TomStorm
    #1059
    De legalább tetszik neki a Game és nem a Tech. részével van elfoglalva
  • Atisz #1058
    Így van, főleg a nigériai vízeséses résznél párafelhőkkel :)
  • Atisz #1057
    Kicsit beszédhibás a srác, de legalább majdnem jól ejti ki a 'tomb' szót.
  • ratgab
    #1056
    Nekem alacsonyabb az ingerszintem, engem az ilyesmi nem zavar. Abban azért megegyezhetünk, hogy ennél láttunk már sokkal rosszabb optimalizálást is.

    Én azt mondom ezt az apró ksi malőrt ki lehet gyomlálni pár javítással és egy értelmes driverrel (utalva a többiek észrevételére, hogy valami nem kóser ezzel az új nvidia driverrel).
    Utoljára szerkesztette: ratgab, 2016.01.27. 21:04:20
  • ratgab
    #1055
    Igaz....Pont most jelzett nekem is.
  • TBTPumpa
    #1054
    Esélyes, hogy akkor holnap/holnapután lesz valami hotfix az Nvidia részéről. Az AMD pedig még a busójárásra készül, így nincs idejük drivereket készíteni.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.27. 20:51:38
  • Mike333 #1053
    Ebben a videóban a csávó mondta, hogy a legújabb, játékhoz kiadott game ready driverrel tesztelte és abból töltötte fel külön ezt a klipet. Igen is észrevehető az fps drop, főleg ha hirtelen más irányba fordítja a kamerát akkor zavaró de rohadtul.

    @Totti5: ha a 980-on nem tudja tartani a 60-at akkor a 970-en mégannyira sem lesz játszható sajnos :/ Bár engem még úgysem érint.
    Utoljára szerkesztette: Mike333, 2016.01.27. 20:52:42
  • Totti5
    #1052
    970en 60 frémmel játsszható.
  • Maxtreme
    #1051
    Azért itt nem annyira drámai a helyzet :D
  • TBTPumpa
    #1050
    Akkor csak itt is meg kell várni a Pascalt és játszható is lesz! Így is lehet konzol exkluzívvá tenni egy játékot!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.01.27. 20:41:14