2151
Rise of the Tomb Raider
  • Evoluti0N
    #1610
    Egyetértek. Baromira fárasztó. Majd írok véleményt róla, miután végigjátszottam. Addig csöndben maradok. Ehhez a grafikás témához nincs kedvem hozzászólni, mert csak szaporodnak tovább az ezzel kapcsolatos hozzászólások. :D
  • Myselor
    #1609
    el sem olvasom.azt mondom verje ki larára akinél 4k-ban megy meg 1080p-ben én nem értek ehhez de nem is érdekel:) én is örülök ha szép egy játék de nem erre verem és nem ezért élvezek egy játékot.ezért én nemtudok élvezni egy játékot mert kevés a grafika.nekem jó a pixeles játék is ha akkora hangulata van és nagyon élvezetes a játék mene, ha vannak meghatározó részek benne és kiváló story.nekem ez a fontosabb de kinek mi:) mondjuk ez biztos azért van így mert én sem tizenéves vagyok már.nem ma kezdtem
    Utoljára szerkesztette: Myselor, 2016.02.05. 12:08:06
  • TBTPumpa
    #1608
    Itt még ennél is jobban megy a sírás!
  • Myselor
    #1607
    pár kivétellel nem sokan írtak még magáról a játékról és még spoilerben se mvolt kiemelve semmi említésre való rész csak hogy jó a játék nem lett szarabb mint az előző stb xd és ez azért így tényleg szar csak a graf buzulás megy megjelenés óta.nemértem miért jó ez
  • Although
    #1606
    Elképesztő ez a graf buzulás :) Komolyan sajnálom az érintetteket, mert látom egyszerűen nem tudják élvezni a játékot ha két fűszál nem úgy néz ki, hogy atom :) Borzasztó érzés lehet :) Egy csomó jó játék ki fog maradni az életetekből emiatt. Pl a most kijött Tides of Numenera pedig az egészen egyedi. Csak hát nem full HD :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2016.02.05. 11:34:38
  • TBTPumpa
    #1605
    [02-05-2016] PC Patch notes for patch 1.0.610.1
    We have just released the first PC patch for Rise of the Tomb Raider, build 1.0.610.1. This patch focusses on critical issues users ran into immediately following release, as well as minor updates based on user feedback which we could get in quickly.

    This patch will be applied by Steam or Windows automatically when you next start the game. If your game does not update, please restart the Steam client or manually look for updates in the Windows Store.

    Startup issues (Steam Only):
    Fixed C++ runtime error showing up on startup preventing some users from running the game.
    Provided work-around for issue where the VC++ redist would not properly get installed, stopping the game from starting at all.
    Solved problem where the game would crash on startup when tools like Bins Taskbar organizer or Spacedesk are installed.
    Updated options screen with among other things:
    Independent mouse sensitivity control for aim and regular navigation.
    Mouse and Gamepad X axis inversion
    Option to disable keyboard button prompts.
    Option to disable mouse smoothing (very light mouse smoothing is present otherwise)

    Other fixes included in this patch:
    A variety of fixes and improvements to UI including map, basecamps, and Remnant Resistance mode.
    New graphics option 'Specular Reflection Quality' to enhance resolution and reduce aliasing of specular reflections, at some performance cost.
    New graphics option to disable film-grain independently from 'Screen Effects'.
    Improved HBAO+ quality, including better occlusion for distant objects.
    Improved NVIDIA SLI performance. (Steam only)
    Fixed SLI glitches during water/snow effects. (Steam only)
    Resolution Modifier option that allows you to use a lower rendering resolution independent from window size when running in windowed mode.
    Performance optimization for situations where Razer Chroma features are enabled. (Steam Only)
    Improvements to Razer Chroma effects. (Steam Only)
    Fixed an issue that could rarely lead to an error on machines with 16 hardware threads or more.
    Fixed mouse cursor not always being hidden when using gamepad.
    Fixed major stuttering in Endurance mode.
    Fixes for Endurance leaderboards.
    Fixed Remnant Resistance missions occasionally not starting.
    Fixed rendering glitches on some objects on NVIDIA 6x0 and 7x0 hardware. Some issue do still happen and we are working with NVIDIA to resolve those in future patches or drivers.
    Warning messages for users turning textures to Very High or enabling SSAA to indicate high-end hardware is required.
    A variety of other smaller optimizations, bug-fixes, and tweaks.

    While we expect this patch to be an improvement for everyone, if you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we have made a Beta available on Steam, Build 604.2, that can be used to switch back to the previous version.

    We will keep monitoring for feedback and will release further patches as it seems required. We always welcome your feedback!
  • grebber
    #1604
    Senki nem faszagyerekezte magát sem itt sem máshol.
    Nekem elég a csutkamaxon nyújtott 3x fps is. Engem a világon a legkevésbé érdekelt dolgok első helyén van a 60+ fps. Engem nem érdekel. Nekem a 30 is tökéletes. Ha nem lenne az nem tolnám csutkamaxon a játékokat
    Sok esetben hiába az fps a game engine mivolta adja meg a dolog lényegét hogy folyamatosnak érzed/látod-e vagy sem

  • molnibalage83
    #1603
    Ezért is említettem, hogy nem fair. A W III-nél az open world sokkal inkább korlátozó tényező. A kettő szorzata úgymond, ami kiadja a végeredményt.
  • Rita79
    #1602
    Egyébként valaki itt összehasonlította a Thw Witcher3-al, mint kinézet. Hát, versenyben na mindkettő nálam az aranyérámért, talán a TR meg is nyeri, mert ez a hó és az állatvilág a hóban hagyott nyoma pl. (a sok meglepő dolog mellett) eléggé rendben van. De azért valljuk be, ez a TR is mint az előzőek is ugyan, de valahol egy kurvára lineáris pályán mozognak. Ez persze mit sem ront a játék élményén, sőt, ez a sajátossága, de összehasonlítani tényleg openworld játékokkal, azért nem volna korrekt. Mivel ez nem Open World.

    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2016.02.04. 23:13:27
  • Ragnar360
    #1601
    Félreértessz, de legyen. (Közben visszakerestem, fa*z se emlékszekett pontosan, de így már beugrott, csak sok dolog történik egy nap: d) Kíváncsi leszek hogy Very high-n hogy néz majd ott ki. A gépigény meg... kb. nézz szét az interneten hány ember szerint nevetséges. Nem DX12-es játék vazze, vagy semmi hatalmas újdonságot nem ad. Más engine, más játék de egy Battlefrontot, igaz frostbite, megtudtak csinálni (shaderek, poligonok stb száma van annyi mint ebbe) nagyobb területek, több mozgás stb. de ezt inkább hagyjuk. Akármennyire más a két játék mégis laikusként, vagy akárhogy nézem is hasonlítható hardverigény tekintetében. Miért nem olvasol privit? Ilyen érdekes elv? De jó neked.
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 22:53:02
  • FartingSquirrel
    #1600
    Dynamic foliage és level of detail milyen beállításon vannak?
  • Bandicoot
    #1599
    Tegnap már leírtam a hardvert és beállítást is, és tegnap külön kérték hogy ne menjen el hardver meg grafbuzi témára az egész topik szóval részemről jóéjt, amúgy nem olvasok privit.:)

    Oké szerinted csúnya meg a gépigény is nevetséges. Legyen. :)
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.02.04. 22:35:27
  • Ragnar360
    #1598
    wtf:d milyen Vhq?:) Írtam privit egyébként.
    (Nem csak egy-két fűszálról vna szó, a játék összeségét nézve) na de te min is tolod vagy mi van itt bekapcsolva nálad?
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 22:32:40
  • Bandicoot
    #1597
    Ahham...Vhq...
    De annyira tudtam hogy a fűszálakba belekötés következik mint probléma.:)


    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.02.04. 22:31:15
  • Ragnar360
    #1596
  • CalebJoe
    #1595
    Az Arkham Knight-nál volt így, patchek után jól futott, persze így is megeszik több mint 6GB memóriát, annyi volt a trükk hogy megadtam a 4GB VRAM mellé még 6GB virtuálist és máris elmúltak a out of memory crash problémák és azóta is úgy hagytam, pedig már rég nem használtam a virtuális memóra funkciót kb. windows xp óta.
  • Bandicoot
    #1594
    Mond a helyszínt és lövök egy képet ott kicsit gyakorlatilag nem hiszem hogy az VHQ...És főleg nem 1080p ahogy a kép sem.:)
  • Ragnar360
    #1593
    Aaaarghh@ hogy bass*a meg a fórummotor, de inkább a postimage... (3. képet (utolsó innen kopiztam)
    Btw az nem project igi :D bárcsak... olyan fos volt az a rész, ilyen egyszerű. Lara elkezdettt zihálni, vacogni a hidegtől, a vízben és egyből körbeforgattam a kamerát : d Az arcmimika tök jó volt, csak épp más nem: d 1080p minden és very high textures, tessszaláció meg minden szar megy.

    Btw. most meg SG-n kisebbe rakja be a képeket, a képnéző az ok, de amit elméletileg csak én látok, ott nagyobb terjeszti ki ha rákattintok.
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 22:03:21
  • Bandicoot
    #1592
    Az első képsorozat egyértelmű a második szintén (720p...?:) ) de a problémád linkelése képen ismét nem sikerült a 3-ban..
  • Rita79
    #1591
    Nem tudom...Az egyik kép a Project Igi 2-ből van? Ez volna a kakukktojás? :DD
  • Ragnar360
    #1590
    Csak h tényleg értse mindenki... itt kellett megálljak tegnap, és elkezdtem emelni a graf beállításokon. És ez nem low, hanem az, mint ami a lenti képeken van az előző posztban.



    Itt sül be a játék kb. És ez full a legeleje. lejössz a hegyről. Ennyire hogy lehet tré, ha nincs bevilágítás pl. ? Itt minden effekte bekapcsolva, sun shadowon kívül asszem very high minden. HBAO+ - al.
  • Ragnar360
    #1589
    Persze az új rész azért szebb, de nem lehet teljes az "élmény". Lehet annyira konzolos port, hogy amire ott nem nagyon figyeltek (nem kellett), az itt kilóg a sorból, felhúzva a játékot. Főleg környezet.
    De pont ezután kezdődött a "s*ar" rész. viszont ezen képek közül vajon melyik 1 vagy kettő a kakukk tojás?
    Custom very high, nem csalás, nem a képekért lett felhúzva a graf. Tegnap a szovjet bázisnál fentebb húztam egy kicsit (nem mintha azóta vittem volna) pont ott kezdődik az a rész, ahol vannak zugok ami nincs annyira kidolgozva.
    És ugye úgy harangozták be hogy így úgy wháó, hát én elkezdtem nézelődni benne.... : d A szovjet bázis konkrétan egy okádék néhol, a környezeti elemekt nézve. Tereptárgyak stb. Majd dokumentálom : d


    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 21:58:24
  • Ragnar360
    #1588
    Na akkor újra... bár én látttam, és lapozgatni is tudtam itt SG-ben: d

    "Na csak a poén kedvéért, illetve a teljesség igénye nélkül.

    Pár shot az előző TR-ből. Bár ettől lettek jobbak is. "


    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 21:45:42
  • Bandicoot
    #1587
    Konkrétan egyetlen általad linkelt képet sem lehet látni a spoilerekben az elmúlt 3 képes kommentedben..
  • Ragnar360
    #1586
    Mit nem látsz?: O - lol - pedig direkt png link postimage-ről. ellenkező esetben mondom lehet nem rakja be jól, html kóddal meg ilyen baromssággal. na akkor újra.
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 21:37:35
  • Bandicoot
    #1585
    Nem,de van egy olyan érzésem hogy a fűszálak lesznek 1 centiről screenshotolva.:)
  • Bandicoot
    #1584
    Nemmintha a képeidet látná bárki is (nem látni semmit), de őszintén,bármelyik játékból lehet "okádék" képeket lőni.
  • FartingSquirrel
    #1583
    Csak én nem látom a képeket? Ha rányomok a pontra, azt írja, hogy content cannot be loaded.
  • Ragnar360
    #1582
    Csak h tényleg értse mindenki... itt kellett megálljak tegnap, és elkezdtem emelni a graf beállításokon. És ez nem low, hanem az, mint ami a lenti képeken
    van az előző posztban.


    Itt sül be a játék kb. És ez full a legeleje. lejössz a hegyről. Ennyire hogy lehet tré, ha nincs bevilágítás pl. ? Itt minden effekte bekapcsolva, sun shadowon kívül asszem very high minden. HBAO+ - al. Na ennyit róla : d
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 21:33:49
  • Rita79
    #1581
    Értelek én, csak volt egy camp, ahol unavailable volt az utazás. Emiatt kérdeztem.
  • TBTPumpa
    #1580
    Képeket légyszi spoilerba, főleg ezeket a több megás PNG-ket! Kösz!
  • Ragnar360
    #1579
    Persze az új rész azért jobb. biz. tekintetben, de nem lehet teljes az "élmény". Lehet annyira konzolos port, hogy amire ott nem nagyon figyeltek (nem kellett), az itt kilóg a sorból felhúzva a játékot. Főleg környezet.
    De pont ezután kezdődött a "s*ar" rész. viszont ezen képek közül vajon melyik 1 vagy kettő a kakukk tojás?
    Custom very high, nem csalás, nem a képekért lett felhúzva a graf. Tegnap a szovjet bázisnál fentebb húztam egy kicsit (nem mintha azóta vittem volna) pont ott kezdődik az a rész, ahol vannak zugok ami nincs annyira kidolgozva.
    És ugye úgy harangozták be hogy így úgy wháó, hát én elkezdtem nézelődni benne.... : d A szovjet bázis konkrétan egy okádék néhol, a környezeti elemekt nézve. Tereptárgyak stb. Majd dokumentálom : d


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.04. 21:18:56
  • MerlinW
    #1578
    Mindenhova visszamehetsz, kivéve Szíriába. Oda asszem chapter select-el tudsz visszamenni Expedition módban, de még nem próbáltam.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.04. 21:15:49
  • MerlinW
    #1577
    Mindig csodálkozom, mikor látom ezeket a randa színes infopaneleket. Főleg egy HUD nélküli játék esetében:)
  • molnibalage83
    #1576
    Azt az egyet bekapcsoltam, mert nem kerül sokba.
  • molnibalage83
    #1575
    De. Engedi. Ha nem engedné, akkor értelmetlen lenne. Én kiszedtem az ott található dologkat.
  • MerlinW
    #1574
    HBAO+ speciel baromi látványos. Az húzza rá az fényárnyékokat az objektumokra. Sun soft Shadows szintén zenész, hatással van mindenre külső tereken. A very high textúrákkal pedig csak addig vagy jól, amíg be nem telik a VGA memória, mert sok helyen több, mint 4GB-ot akar majd betölteni. Többnyire crash az eredmény, de valamikor csak frame-drop, akadozás.
  • Ragnar360
    #1573
    Na csak a poén kedvéért, illetve a teljesség igénye nélkül.

    Pár shot az előző TR-ből. Bár ettől lettek jobbak is.



    Fa*zom ebbe a feltöltésbe, hogy ide nem lehet képeket rakni. Elég nehéz volt kiválasztani őket, mert a kép címe, csak számokból állt még, tallózásnál cinkes, direct feed (viszonylag:d )

    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.04. 21:03:51
  • Rita79
    #1572
    Kérdés, a Soviet bázison miután elkaptak, stb...utána már nem fogja engedni a játék többet, hogy akár az elején lévő Szibériai vadonba gyorsutazz? Csak mert volt ott 2 barlang, melyeket köteles nyíllal, ill. robbanószerrel lehetett volna kinyitni. Na most ott akkor erre nem volt lehetőség, leszámítva azt az egy benzines kannát, ami volt ott az enemy táborában, de azt elhajítottam valahová és nem találtam meg utána már. Gondolom azzal kellett volna nyitni az egyik ajtót?
  • Gruandag
    #1571
    Ez azert van, mert a sok madár vesz egy combos gépet, ami egy túlárazott pléysztésön, amin nem dolgozik csak játszik! De kell az i7 mert az drága és lehet vele villogni..meg kihajcsa a 200ks vgat amivel eljatszik 20 FPsel..ettol lesz magömlése, mert mástol nem..ezért..A normalis ember meg belovi egy kozepes setuppal es elvezi vagy visszakeri az arat, ahogy en..