2151
Rise of the Tomb Raider
  • MerlinW
    #1730
    És a dobozos eladások sem, továbbá a steamspy is csak a publikus profilokat látja.
  • TBTPumpa
    #1729
    Steam eladások - 413 697 példány talált gazdára a Steamen

    Ebbe az Nvidia kuponok és a szürke oldalakról származó Steam kulcsok nem tartoznak bele.
  • TBTPumpa
    #1728
    Kedvencem az volt - épp eme játék kapcsán - hogy a "gazdag" kissrác megvette a Rise of the Tomb Raider gyűjtői változatát (mert gyűjtő és hatalmas rajongója a játéknak), aztán kiakadt azon, hogy Lara nyakláncának a szára miért cipőfűzőből van. Aztán itt felhozta, hogy a Square Enix mennyire kicseszett a rajongókkal, mert ilyen igénytelenségekkel nyomta tele a CE-t. Nem volt pénz másra és hasonló böszmeségek.

    Szegény srác annyira rajongó, hogy az előző rész kimaradt neki - vagy csak egyetlen naplót sem olvasott végig Lara/Roth írásaiból.
    Ugyanis az a medál Lara első felfedezése volt még 5 éves korában, és mivel nem tudta a nyakába akasztani, Roth adott neki cipőfűzőt hozzá, amivel ezt már meg tudta tenni. Még szerencse, hogy ezt Roth és Lara is megemlítette a 2013-as részben... Tudom, olyan rég vót, hogy talán igaz sem volt.

    De aztán lehet csak a srác trollkodott, mert a butaság és a negativitás mindig is népszerűbb volt az egyszerű emberek számára.

    Kemény világ ez...
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.11. 12:21:05
  • Although
    #1727
    Jogos. Ők tényleg jók idáig. És mivel off nem is folytassuk.
  • TomStorm
    #1726
    Nem tudod még milyenek lesznek az új Funcom játékok.Ne szóld le előre
  • Ragnar360
    #1725
    Na ja. + A Tomb Raider mindig is arról volt híres, hogy marhajó fejtörők voltak benne, és nem is volt annyira könnyű játék - ahogy említitek ti is a puzzle-ket. Nagy termek, csarnokok, útvesztők. Stb. Volt egy varázsa. Itt a zene fel se tűnik, ellenben ha a Legendre gondolok, már az a varázs is szuper. Jól futott a gém, pörgött ezerrel. A vízbe ugrani is élmény volt. Apróságok, de ezek számítanak legjobban igazából. Ezek amik most vannak, lutrik. :D
  • Although
    #1724
    Kimondtad a lényeget :) Senkit nem érdekel, idézőjelesen, mit gondol egy igényes játékos, vagy filmnéző vagy művészet rajongó a piacon. Talán a könyv az ahol még számít. A nagy számok jelentik a bevételt. És tetszik nem tetszik, neked is számít a grafika te is akarsz jól kinéző játékkal játszani. Ha nem így lenne Paradox fan lennél és nem itt rontanád a levegőt viccesen mondva. :) Ez egy darabig még így lesz. A nagy számokban mindig is a középszerűség vagy még lejjebb érvényesül az átlag szinttől függően. Meg kell nézni mi az ami még számodra is elfogadható az AA piacon és örülni neki van ilyen. Talán majd most lassan elindul a változás

    Nagyon nem vennék mérget rá. El követtem azt a hibát megvettem a TESO-t, régi conanos haverral együtt. Nem mintha a játékkal gond lenne. Méltán lett 2015 legjobb mmoja. De az emberek, na igen. Tele van Minyonokkal akik nem látnak nem hallanak csak a fordulatszám lényeg, holnap meg legyen a lv50. 90% el se olvassa a szöveget csak átklikkeli. Ez a standard. Már a funcom is elmozdult ebbe az irányba. Ezeknek nem kell mást csinálni csak zúzdát. És tök olcsón megússzák az egészet. Ennek fényébe ez a kiadó még minőséget csinál. Ez a véleményem.
  • Zegi Norbi HUN
    #1723
    Akkor ők ezek szerint régen is rendesek voltak :) Köszi az infót, ennek most nagyon örülök :D
  • Árnyvadász
    #1722
    Régi Tomb Raider játékok azért voltak jók, mert a fejlettebb grafikán kívül új fejtörők is kerültek bele. Ez azért is fontos, mert ezek teljesen erre építettek. Emiatt hiába ugyanazt a játékot kaptuk, mégis más élményt adott, mert korábban nem látott logikai, puzzle és egyéb elemeket kellett megoldani.

    A mai játékokban meg kimerül abban a "gondolkodós" rész, hogy minden hülyeséget, ami igazából annyira nem is fontos elrejtegetnek és találd meg. Inkább időhúzás jellegűnek mondanám. Ez erre a mostani TR-re és az előzőre is teljesen igaz. Ha nem foglalkozol vele, nem igazán ér hátrány, ha foglalkozol, megnöveled a játékidőt és... És igazából semmi extrát nem kapsz érte cserébe. Szóval marad a fejlettebb grafika és az új helyszín. Ez meg önmagában kevés a régiekhez képest.
  • TBTPumpa
    #1721
    Nem. Ugyanazt és ugyanazokkal a mozdulatokkal csinálom, mint 2013-ban. Tapasztalataim szerint még az egyes pályaszakaszok sem változtak. Hiába történt mennyiségi előrelépés (több mindenből), minőségbeli előrelépés nem történt, pedig azóta már egy generációváltáson is túl vagyunk (és a grafikán kívül semmi sem változott).
    Az meg, hogy 20 évvel ezelőtt is koppra így jelentek meg a TR játékok egy dolog. De az 20 éve volt, nem volt ennyi játék, nem voltak ilyen elvárások, nem volt ekkora marketing és nem 500 fő dolgozott egy játékon. Nem rossz ez a játék, de a 2013-as rész akkor és ott ütős volt, ez már nem az (számomra legalábbis). A középszerűnél jobb alkotás (bár néhány részletét átgondolatlannak érzem), de közel sem annyira jó, mint az előző. Ezt már nem fogom annyiszor elővenni, mint azt, ebben biztos vagyok.
    Ellenben a művészi oldala a játéknak zseniális (tombok megjelenése, az egyes területek, zenék) és Lara modelle is tökéletes, de ettől még nem lesz nagyon jó és kihagyhatatlan alkotás egy játék. A játékélmény koppra ugyanaz és ez az, ami a fő határozótényező az igényesebb játékosok számára.
    Grafikáról nem írtam, azt nem kell ajnározni, úgyis mindenki látja, illetve 10-ből 8 PC-s játékos arra izgul és magasról tojik a játékélményre, a cselekményre és a játékbeli lore-ra. Az átvezetők és a karakterek mimikái nagyon profik. Számomra ez olyan 7,5-8/10, míg az előzőt 10/10-re értékeltem.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.10. 08:06:01
  • Ragnar360
    #1720
    Valószínűleg jobb lenne a TR, ha a Legend vonalat követnék inkább. Levelek/több helyszín, stb. De abból úgy se lesz semmi.
    Így meg, kár megtartani. Legszívesebben eladnam, végigvitel után. (Bár így is az lesz, ha kell vkinek acc-al együtt)
  • Ragnar360
    #1719
    Épp vmi hasonlót akartam írni én is.
    Speciel annyira full unalmas a játék, ha gyüjtögetéseket csinálod és ha szép lassan haladsz, hogy az nem igaz.
    Amit tudok összeszedek, visszamegyek, nem tudom hány mellék küldit megcsináltam, minden ami eddig volt, tomb stb. Ha a térképen látok vmit nem hagyom ott stb. és így nagy idézőjelbe "haladok" a sztorival. 2 óra hossza után nemrég megint ráuntam, mert már feltünő volt hogy mia fas*t kínlódok itt ezzel.. úgyse számít, mit fog számítani? Semmit. Valahogy unalmas, altató a magányos kóficálás és bár kapsz egész jó jutalmakat, úgyis tök mindegy lesz. Achievement is mennyi van benne... de nem úgy mint régen, már meg se néztem mik vannak, annyira nem érdekel. Felszínes, de valójában, ha rájössz, mibe feccölsz időt, stb. az nem is játék. Mert senki ne mfogja nézni, miből mennyit szedtél össze.
    És az a baj, meg nem csak ennél a gémnél, hanem sok hasonlónál, ahol ennyi van csak- hogy a felszín ok, de alatta, semmi...de a lényeg: hány játékban láttuk már ezt, faszom, ok, jó vagyok benne, gyüjtögetek mindent összeszedek (müfaj se áll távol) de századjára is ugyanazt csinálni.... És akkor a nagy relic-ek "ládái" ugyanúgy néznek ki, mint az előző részben, ha jól emlékszem :D Amikor széthúzza az aranytáblát. Szal, elég fárasztó tud lenni, ha aprólékosan, nem rohanva mész. Leszívja az agyad és tökre uncsi:d Előző részben is full tápos voltam elég hamar, semmi nehézséget nem okozott semmi, de azért nem érdemes gyűjtögetni :/ És furcsa, mert nem tudom, mivel tehetnék értelmesebbé, hogy akinek nem ez az első ilyen géme, az is megcsinálja, és ne ábránduljon ki belőle... szal tiszta uncsi. Túl sok a bokor, a fa ág stb
    Egy idő után már a naplókat se olvasod el, max csak bele-belenézel, és Lara összesítőjét jó ha megnézed. És nem kéne számítson hogy TR fan valaki vagy sem, mert ha akkora TR fan lennék, hogy mindne részt kitoltam, elég keményen, akkor is szar lenne már ez. Illetve nem érteném mit tudnak élvezni benne, vagy csak kínozzák magukat, tudat alatt. Közben meg csak beszopódnak a készítők hülyeségeinek, mert nem nagyon tudnak már mit csinálni, kitalálni.
    Utoljára szerkesztette: Ragnar360, 2016.02.09. 23:33:27
  • TomStorm
    #1718
    Meguntad felénél?Én még játszottam volna 100 órát is a sztorit!Sőt próbáltam húzni,hogy ne legyen hamar vége és nehéz fokozaton is kezdtem
  • Evoluti0N
    #1717
    Nem voltak elegek Lara fokhagymái, hogy fenntartsák az érdeklődést? :(
  • Shep
    #1716
    Hát ha úgy vettem volna ,most nagyon csalódott lennék.
  • TBTPumpa
    #1715
    Én még nem értem a végére. Az a baj, hogy meguntam a felénél.
    De legalább nem teljes áron vettem.
  • Shep
    #1714
    Hát azokat a változásokat én nem éreztem igazán nagy dolognak, persze voltak de a játék lényegi része változatlan maradt, hogy ez jó, vagy rossz ki-ki döntse el maga. Egyébként ami nekem nagyon hiányzott, hogy nem volt jó sok változatos helyszín, mint a régiekben. lényegében itt 1, vagy ráfoghatjuk ,hogy 3 helyszínen zajlott a játék és emiatt kicsit unalmassá is válik egy idő után a sok hó, meg a sok barlang. Következő részben remélem több helyszín lesz!
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.02.09. 20:40:16
  • MerlinW
    #1713
    Attól még nem lesz jobb egy játék.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.09. 20:37:54
  • FartingSquirrel
    #1712
    Hát, én azért a grafikát kiemelkedőnek nevezném, illetve elég sok fejlődés volt benne az előzőhöz képest... (Sztorit leszámítva - azt nem tudom, mert még nem vittem végig.)
  • Shep
    #1711
    Hát én is a végére értem, nekem kb olyan hosszú, volt mint az előző 12-14 óra (70 órá el nem tudom képzelni ,hogy lehet ebben elszórakozni :)), story, mellék küldetések (kivéve a börtönöst, nem találtam meg hol kell hozzájuk eljutni) és tombok, egyéb gyűjtögetős marhaságok engem nem érdekeltek. Nem volt rossz játék, lényegében ugyanaz a szint, mint az előző, annyi különbséggel ,hogy abban több emlékezetes momentum volt, itt az egész hozott egy erős közepes színvonalat és kész. Persze az is igaz, hogy a '13-as részben volt egy csomó idegesítő rész, itt ezekből kevesebb akadt, vagy igazából annyira nem is volt. Szóval nem rossz játék ez de semmi kiemelkedő, tisztes iparos munka és kész. Persze manapság már ez is nagy szó.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2016.02.09. 20:24:21
  • Evoluti0N
    #1710
    CDPR esetében tutibiztos lehetsz, hogy nem játszanak meg ilyent. Az előző két résznél is ingyen kapták meg az Enchanted Editiont azok, akiknek megvolt az eredeti verzió.
  • Zegi Norbi HUN
    #1709
    Sokféle finomsággal tisztában vagyok a modern játékipart illetően, de ez most új volt :D Az még oké, hogy sok évvel ezelőtti játékot felújítanak és újra kiadják(Resident Evil stb), de ez, hogy 1 évre rá jön egy kicsit felújított változat és akkor újra vedd meg, ez túlzás. Velem ilyen lehúzást nem csinál egyik sem, inkább leszedem netről :D Remélem a Witcher 3-mat sem kell újra megvenni, ha jön belőle ilyen, mert akkor falra mászok :D (előző részeinél nem tudom ez hogy volt)
  • TBTPumpa
    #1708
    Ez már évek óta így megy! Üdv a modern játékiparban! Sőt már olyan is van, amikor 3x fizeted ki ugyanazt!


    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.09. 12:00:05
  • Zegi Norbi HUN
    #1707
    Na szuper Kicsit szemétségnek érzem az ilyet, mert 2szer vetetik meg veled ugyanazt.

    Nem tudom, ki csinosította ki ezt a fórumot, de nagyon eltalálta. Nagyon jól néz ki :)
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2016.02.09. 11:58:03
  • TBTPumpa
    #1706
    Szerintem ráfizetéses móka lesz, mert Square Enix (Deus Ex Human Revolution Director's Cut + Sleeping Dogs Definitive Edition is ilyen volt).
    Bár lehetséges, hogy a DX12 módot patch formájában is megkapjuk, hisz kell a bétateszt a "végleges" kiadás előtt.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.09. 11:47:52
  • Zegi Norbi HUN
    #1705
    Ezt nem kaphatjuk meg mi is valami patch formájában? Csak mert már megrendeltem a gyűjtőit és nem akarom visszamondani :/
  • TBTPumpa
    #1704
    Minden DLC-t tartalmaz + esélyes, hogy a DX12 is bekerül (erre utaló nyomok - fájlok, beállítások - vannak már a PC-s verzióban, csak még nem aktívak).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.02.09. 10:07:22
  • Zegi Norbi HUN
    #1703
    Ez a Definitive kiadás miben lesz más, mint a mostani?
  • TBTPumpa
    #1702
    Új rucik:


    Nagyban
  • TBTPumpa
    #1701
    Már csak 1 lesz, mert ugye a Season Pass novembertől hozta az új tartalmakat 4 hónapig - tehát február végéig.
    Még egy hordamód érkezik hozzá ebben a hónapban (+ új ruci és fegyver), aztán kifújt. 10 hónap múlva pedig érkezik a Complete/Definitive Edition (PS4-re is).
  • Evoluti0N
    #1700
    Az egyébként lehet már tudni, hogy milyen DLC-k fognak még megjelenni a jövőben és lesz-e köztük Baba Yaga szintű sztori DLC?
  • sata75
    #1699
    Az egész játék marha jó sztem ,de a Baba Yaga dlc boss harca ver mindent. Ötletes és kellően nehéz is. Bár másodikra már nagyon gyorsan ment:)
  • Evoluti0N
    #1698
    A Baba Yaga jóféle szvsz. Új területen játszódik. Elég hosszú is és egy külön sztori, meg egy menő bossharc is van benne.
  • MerlinW
    #1697
    Baba Yaga 1-2 órányi móka, Endurance mód jópofa, azzal el lehet lenni sokat, ha valaki vevő a túlélős mókára. A többi meg csak kártya, ruha, stb. az Expedition módhoz.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.08. 23:48:22
  • Árnyvadász
    #1696
    DLC megéri az árát? Játékot már befejeztem, de jó lenne még egy kicsit foglalkozni vele. Csak kérdés megéri e, főleg, hogy már mindent megcsináltam benne. Te hogy látod?
  • Evoluti0N
    #1695
    Kész. Kijátszottam. 100%-ra. Baba Yaga DLC-t is. A különböző kártyás kihívásos akármi score attackos valamit majd lehet, hogy valamikor megnézem, de 40 óra bőven elég volt. Szó se róla, tetszett nagyon. Sok újítás, több tomb, überbrutálkirály grafika. Fincsi volt ez.
  • Krisztiam #1694
    valaki csak végigszalad rajta..
  • RatBaG #1693
    ti vakon toljátok vagy mi? nem tűnt fel, hogy vannak challenge-ek?
  • Myselor
    #1692
    ezeknek mi értleme van?nem poén szerintem
  • FartingSquirrel
    #1691
    Mik azok a tyúkok? Ez story-mode-ban van?