815
BF_Hardline_Promo_pic-.jpg
  • Harcimókus
    #575
    Ahol utoljára sikerült elérni csapatjátékot a battlefield játékban az a Project Reality...
    De azt ugye nem a DICE csinálta,hanem modderek...

    A mostaniaknak egyetlen,de meghatározó problémája a "helitkarokvezetnidemáris" hozzáállás,a "sztár" lone wolf játékosok youtube videói,s azokat bálványozó/utánozó közönség.A lényeg,hogy legyen csili-vili,meg tele mindenféle haszontalan cuccal,mert az milyen menő....

    Feladat??Ugyan már..az csak nooboknak való,én leszek a szerveren a kircsi a többi letojva.Mind egy miben.Akár helikopterban,akár repülőben...hogy ehhez macro,vagy más segédprogram kell.Akkor veszek/vetetek magamnak,nehogy már valaki megelőzzön,akkor mivel menőznék a videómegosztón,vagy a kis baráti körömben.

    Az EA nagyon jól felismerte ezt a lehetőséget,tolja is alájuk a megfelelő játékokat,mind egy ha félkész ,ha nem működik megfelelően,sz@rni rá,majd helyrepofozzuk,a lényeg a propagana gépezet tökéletes működése.A játék nem lényeges,az lehet egy átgondolatlan foshalmaz,az a jó ha csillog,tele van kiegészítővel,amit akár meg is vásárolhatsz!

    Lehet itt és más fórumokon is vitázni hogy ilyen meg olyan a játék,az irány jottányit sem fog változni,sem most,sem az elkövetkezendő EA játékokban.Ezt lehet eladni és kész.
  • giornalista
    #574
    hasonlítsd már össze az Evolve dinamikáját egy BF-fel... ég és föld a kettő.
  • giornalista
    #573
    oké, akkor nézzük tényszerűen.

    jól látod, hogy a csapatjáték felé kéne orientálni a játékosokat, de ez nem igazán megy. heistben én is találkoztam olyanokkal, akik álltak a páncélterem fúró mellett és nézték, ahogy dolgozik. én meg disarmoltam.

    de figyelembe kell venni néhány dolgot. egyrészt, ez egy béta. 7 millióan próbálták ki, és nyilván nem a PTFO volt a fő céljuk. a heist új játékmód, az első pár körben kb. fogalmam sem volt, hogy mit is kell csinálni, min a dinamika, mi a cél. szerintem egyébként ez egy gyenge pontja a játéknak, nem ad elég utasítást, javaslatot, tippet, hogy most épp mi történik, és hogyan tudnék én segíteni.

    ha megnézed a BF4-et, azért a legtöbben az objective-ért játszanak. persze rush-ban mindig lesz néhány sniper, conquesten néhány jet király, de azért a többség legalább tudja, és ha normális társak veszik körül, csinálja is azt, ami a dolga, ami a feladat.

    de ha elfogadjuk is aztt, hogy a játékosok nem akarnak a célért játszani, akkor sem jó a te megoldásod, hiszen tovább mélyíti a szakadékot és tovább rontja a játékélményt abban az esetben, ha nem megfelelő társakat dob melléd a rendszer. egy 500-as HP-vel rendelkező noob szerinted arra menne rá, hogy ezzel az erős élettel utat törjön magának a páncélterem felé, vagy inkább röhögve keresné a kisebb, 2-3 fős csoportban flangáló enemyket és farmolná őket?

    az egész gond az, hogy az ölésért ilyen sok pont jár, bár a HL ebből a szempontból szerintem jó, hiszen egy bag recovery pl. 500 pontot ért, ha jól emlékszem. részemről a heistben vagy ilyen módokban nyugodtan lehetne még nagyobb a különbség az objective play javára a pontszámításban egyébként, de így sem rossz már.

    vesd össze pl. a BF4 domination-nel, ahol egy flag cap 25 pont, egy kill meg 100 + opcionális bónuszok (headshot, avenger, killing spree stoped, stb.)

    összességében ezért gondolom, hogy nem jó az az ötlet, amit felvetettél, és megkövetlek, mert valóban nem a megfelelő stílusban reagáltam, így elnézést is kell kérnem tőled.
  • Krinyo
    #572
    Jah, akkora baromság, hogy az Evolve is erre épül. Azt meg hogy mi valósághű és mi nem, azt hagyjuk, ez a battlefield, itt kurvára semmi nem valósághű.
  • Adam Jonas
    #571
    Legyen némi kötődése a topiknak a dolgokhoz: kérlek fejtsd már ki akkor, hogy Te egészen pontosan miben látod a bajt? Mert azon kívül, hogy leírod, mekkora faszság, még nagyon érdemi dolgokat nem tettél oda érvnek.

    Igen, ennek a játéknak csapatjátékról kellene szólnia; csak kb. a 90% ezt telibe kakilja. Heist-nél nem egyszer találkoztam vele, hogy mindenki megy jobbra-balra, mint az idióta, nem fedezik egymást, nem is segítenek a másiknak, utána meg lúzereznek jobbra-balra, amiért kikaptak.

    10 vs 50-nél azért ezt így nem tudnád eljátszani, eléggé rá lennél kényszerítve arra, hogy a csapatoddal együtt mozogj, különben elég hamar sírás lenne a vége.
  • Adam Jonas
    #570
    :D

    Úgy látom, nem fogtad fel, mi a problémám veled szemben...

    Marhára nem az, hogy nem egy véleményen vagyunk. Viszont nem csak itt, de már a BF3 topikban is megütöttél velem szemben a jó múltkorában olyan stílust, amit még mindig nem igazán értek, hogy mi miatt érdemeltem ki, mert semmi olyan jellegű dolgot nem írtam, ami miatt ilyen stílusba kellett volna válaszolnod.

    Úgy gondoltam, hogy ebben a fórumban értelmes lehet megvitatni a dolgokat, ezért is bátorkodtam írni. Ennek ellenére ahogy figyeltem, Te ilyen seggből kirántott stílusba szólsz kb. mindenkihez; aki nem a Te véleményeden van, az csak hülye lehet...

    Nem állítom azt, hogy a világ legjobb ötlete, de csak hogy igazad legyen, tudom, tisztába vagyok, hogy kurvára messze van a jó ötlettől. Eszembe jutott, leírtam, ennyi.

    Ezt a gyerekes seggből kihúzott stílust meg jó lenne, ha elfelejtenéd végre. Majd amikor én szólok így hozzád ilyesmi stílusba, majd akkor jöhet a hasonló válasz az irányomban.



    Utoljára szerkesztette: Adam Jonas, 2015.02.14. 00:56:08
  • giornalista
    #569
    nyilván a világ legjobb ötlete, hogy ötszörös túlerővel szemben ötszörös életed legyen. wow, micsoda game design! lehet, a Dice nem olvassa a fórumot, szóval oszd meg velük privátban, hogy leszerződtethessenek...

    nem kell másfél agysejt sem ahhoz, hogy átlásd, hogy ez faszság. mitől kéne ehhez csapatjáték?? meg hol lenne ez a "valóságtól" még a mostani játékhoz képest is!? egy emberbe 5 RPG kéne, vagy hogy gondoltad?

    mindegy, tőlem nyugodtan hiheted, hogy feltaláltad minden idők legjobb mode-ját, és mindenki hülye, aki nem csinálja meg :)
  • Adam Jonas
    #568
    Bocs, főnök!

    Itt csak az a jó, amit Te írsz le, ezt el is felejtettem, mindenki más hülye. ;)
  • Unreal1942
    #567
    És kit érdekel? Pedig BF4 ben is ACW-R a kedvencem ha nem épp pisztollyal ronahgálok.
    Ezért nem fogom előrendelni! Majd lövök mással. Általában kategórián belül azért van választék bőven.
  • TDC Geronimo
    #566
    lol kurvára elszálltak már ezzel a preorder "ajándékokkal". Először evolve, most meg ez. Hányinger ha igaz.
  • giornalista
    #565
    teljesen értelmetlen és óriási baromság, amit írtál :)

    gondold már végig, jézusom.
  • giornalista
    #564
    bummm...

    a hírek szerint három fegyver KIZÁRÓLAG akkor lesz elérhető, ha előrendelted a játékot: L85A2, ACW-R és egy harmadik, meg nem nevezett fegyver (Xfactor információi szerint).

    szopjanak sünt :)
  • koschwarz
    #563
    Rohadtul igazad van.
  • robocop2014
    #562
    Sajnos nem volt egy nagy szám ez. próbálták a CS-t, meg a bf-et vegyíteni, de rosszul sikerült nekik. Nálam, ami totál érdektelenné tette az egészet, az a mozgás volt, az zavart a legjobban. Meg ilyen vegyes, autós módokban, a GTA sokkal jobb lesz.
  • Krinyo
    #561
    A rendőrökből van kevesebb? Nem kevered a biztonsági emberekkel? Egy rablásnál kivezényelnek mindenkit aki él és mozog...
  • Unreal1942
    #560
    Heist nem rossz ,de most a bétéban annyira sok világtalan jött be, hogy néha tönkre tudták tenni a játékot teljesen.
    Én játszottam a closed bétában is és a blood money az nagyon ígéretes játékmód.
    Ha ezt megveszem akkor biztos nem a CQ miatt fogom. Az max az új pályák miatt lehet érdekes.
    Jobb vagy rosszabb mint a BF4?
    Sajnos a tökéleteset most sem alkoták meg, de aki túl tud nőni a CS fanatizmuson azoknak ez remek szórakozás lesz majd.
    Az árral kapcsolatban meg maradjunk annyiban, hogy egyik játék sem éri meg! Legalábbis itthon a hazai keresetkhez képest drága.
    Ha azt nézem, hogy ennyit simány elver az ember egy este alatt is.... akkor már nehéz vitatkozni, hogy 12 ezer legalább 1 évnyi szórakozásért... nem is olyan vészes.
  • AnarchoiD
    #559
    hat en csak kb 5-8 orat raktam bele megis 38 ig jutottam, nemtommicsinaltal 20 ora alatt ;)

  • Herold
    #558
    Az ötlet nem rossz, de általában a valóságban a rendőrökből van kevesebb, és ők hordanak golyóálló mellényt. Tehát 22 rabló, 10 rendőr növelt hp-val 32-es szerveren nekem jobbnak tűnik.
  • Adam Jonas
    #557
    Látom nem olvastad tovább, a 10 vs 50-nél megakadtál.

    "A 10 rablónak mondjuk növelt életük van (100 helyett 500 pl.), a rendőröknek meg vagy 100, vagy kevesebb."

    Ez viszont tény, hogy így meg nem a vérpistikék játéka lenne, mert csapatjátok igényelne (mondjuk amúgy is azt igényelne, na mind1).
  • Laza
    #556
    Szerintem is a Heist a legjobb, főleg a bankos pályán. A Hotwire is bejött nekem, bár azt csak az utolsó napon fedeztem fel :)
    A Conquest gyalázat :)

    Kár h vége van, beletettem 20 órát kb 25-26-os szintig, most 'unatkozom', nyomnám tovább :)
  • giornalista
    #555
    16 vs. 50 szerinted meddig lenne érdekes lol!?

    a Heist kurva jó így, ahogy van. az egyetlen értelmes, jó újítás. az RPG-fest Hotwire teljesen reménytelen.
  • TDC Geronimo
    #554
    64es hotwirebe negyed ennyi ideig se élnél. Tökéletes az 32 játékossal.
  • Adam Jonas
    #553
    Most, hogy így vége, leírnám én is a véleményemet. :)

    Nekem tetszett ez a béta, szerintem nem lesz ez olyan rossz játék, mint ahogyan olvastam sok helyen. Vannak persze dolgok, amik még mindig nem teljesen korrektek a játékban (mondhatnám úgy is, hogy a szokásos BF-betegsége megvan a programnak), de összességében jó lesz ez.

    Hotwire: ez egy jópofa játékmód, nekem bejött! Időnként az RPG-vel való pusztítás idegesítő, de ha megfelelően kordában fogják tudni tartani az RPG használatot, akkor ez egy faja kis cucc lesz. Én amit itt hiányoltam, az az, hogy "csak" 32 játékossal lévő pályákat/szervereket láttam; ezt megnézném 64 játékossal! Pörgősebb lenne, az tuti.

    Heist: jó az ötlet, de...ezt még újra kellene gondolni. Ez a 16 rabló vs 16 rendőr elég bénán hangzik, meg talán bénán is működik kicsit. Inkább azt lehetne, hogy van 10 rabló, 50 rendőr. A 10 rablónak mondjuk növelt életük van (100 helyett 500 pl.), a rendőröknek meg vagy 100, vagy kevesebb. Így lehet, hogy kicsit érdekesebb lenne az egész, nekem ez a 16v16 kicsit olyan szürke.

    Sniper-témához egy pár szót: érdekesség, hogy az alap sniper-rel tényleg gyorsan lehet tüzelni, viszont amikor megvettem a nagyobb tárat, amibe több töltény fért, valamiért lelassult ez a tüzelési sebesség. Ezt a részét mondjuk tényleg újra lehetne gondolni, mert kicsit fura (és ha gyalog vagy, akkor ilyen sorozatos tűznél nem tudod, hogy ki lő, meg éppen merről).
  • Herold
    #552
    Tudom, igazából csak az utolsó mondat második részére vonatkozott, amit írtam.
  • giornalista
    #551
    hát pont, hogy nem, kell, hogy legyen esése a lövedéknek.
  • Herold
    #550
    A sniper már csak ilyen.
  • giornalista
    #549
    köszönjük, Emese :)
  • Ra1n
    #548
    Nekem 8, gyakorlatilag a BF szériát is oda söpritek ahol a COD széria tart ezzel hogy minden szart amit BF-nek neveznek megvesztek.:) Részemről ennyike.:)
  • giornalista
    #547
    itt jelenleg csak te siránkozol már napok óta, és egyékbént kurva unalmas, amiket írsz.

    nyilván csak te értesz a BF-ekhez, és amit a wc-n fosol, az is BF-ebb, mint amivel a nyomorult Dice és a sehonnani Viscreal elő tudnak állni. de ez mégis kit érdekel rajtad kívül? :)) zokogj már máshol.
  • TDC Geronimo
    #546
    Ja még valami. Sniper fegyverekre még ráférne egy alapos nerf, nagyon nagy a tűzgyorsaságuk és halálpontosan lehet velük lőni, nincs esése se a golyónak. Ez így szintén nem maradhat, mert rém egyszerű vele ölni brutális távolságokból.
  • TDC Geronimo
    #545
    Te magad se tudod miről beszélsz szerintem. Mi az hogy az M416 ilyen fegyver? :D Ez egy szerencsétlen játék. Lehet, hogy ha te lősz lézerpontosságú fegyverekkel az ellenre az neked fun, ha téged lőnek le ugyanúgy az már lehet nem annyira. Amiknek kellett a nerf azok meg is kapták.
  • Ra1n
    #544
    "A Shotgun hatótáv volt a kézifegyverek legfőbb gondja..."
    Értelmezd.

    És igen az M416 ilyen fegyver. És mindig szarrábutítják a siránkozások miatt. Tökéletes volt a legtöbb fegyver ahogy volt de már most elkezdték a "balanszolást"...És igen tudom mi az a balansz. Nos általában nem az amit a BF-ekben művelnek a sok siránkozó idióta miatt.
    Még nem néztem meg ma a játékot. De eddig élmény volt automatákkal menni,tényleg 1 tárral leszedhető volt 5-6 ember is. Erre ott van az írásban...Automata 556-osok butítva.... Szuper.
    Ugyan ez ment annó a BF4-ben is...Sírás a claymore miatt, sírás a nagyradák miatt, sírás a pontos fegyverek miatt, mindenért csak a sírás.És miközben a hitreget és netkódot a borzalmasból feltolták egy viszonylag elfogadható szintre a balansz egy vicc lett. És ugyan ez ment a BF3-nál és a BFBC2-nél is.
  • TDC Geronimo
    #543
  • TDC Geronimo
    #542
  • TDC Geronimo
    #541
    Miért szerinted a soti lőtávja megfelelő volt? Vagy próbáltad az m416ot? sugárba lőtt kb láthattad videómba is, nagy sebzéssel 0 recoillal szinte. Postod alapján nem igen van fogalmad arról mi is az a balance. Jó hogy nem olyanokra hallgatnak, mint pl te...
  • scomcomputers
    #540
    A Shotgun jobb lett ,most már el tudok ugrani előle.......hahaha, a sok noob legalább nem szaladgál azzal!
  • Ra1n
    #539
    Kezdődik.... A Shotgun hatótáv volt a kézifegyverek legfőbb gondja...De már szénnébutítják az m16/m416-ot meg csökkentik az 556-os osok erejét...taps....
    Nehogy véletlenül élmény legyen a játék és egy tárral lehessen darálni 4-5 embert is,nem...

    A véleményekkel csak az a baj hogy a legtöbbje autista nyavalygóktól ered,akik miatt nem fejlődik a játék hanem fegyvereket butítanak használhatatlanná ahogyan azt a BF4-ben is tették.

    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.02.09. 19:25:12
  • TDC Geronimo
    #538
    Aki követi a twitteren thaddeust az mp lead designert az láthatja hogy ezek nem szarnak bele és odafigyelnek minden véleményre és próbálják is beépíteni azt.
  • scomcomputers
    #537
    Alakul ez majd ,látom!
  • Smithwarden
    #536
    Nem, az lett volna jobb és logikusabb, hogy akkor már 1-2 napot adtak volna pluszba a patchelés után.
    Utoljára szerkesztette: Smithwarden, 2015.02.09. 18:53:17