63
  • teddybear
    #23
    Az ilyen erőmű annyira gazdaságtalan, annyira sokba kerül, hogy legfeljebb gondolatkísérletnek megy el.
    Ehhez képest minden földfelszíni erőmű szánalmasan olcsó.
    Még az is olcsóbb lenne, ha a Holdon gyártanák le, és onnan állítanák geostacionárius pályára.
  • Tetsuo
    #22
    Ok, akkor egyetértesz a #7-tel, mint Vol Jin. ;-)
  • gforce9
    #21
    Én semmi mást nem írtam, csak kvp hszére reagáltam, mert rosszul írta le, hogy elnyeli a légkör és a felhők. Technikailag hogy hogyan gondolják az energiát szállítani azon a frekvencián és utána visszanyerni arról én is írtam, hogy nem tiszta.
  • Vol Jin
    #20
    Egy paksi reaktor kapacitását rádióadón keresztül lesugározni. Látom, hogy mindenki a helyén értékeli ezt a projektet.
  • NEXUS6
    #19

  • Tetsuo
    #18
    Azért egy törésvonalra értelmes ember nem tervezne erőművet, pláne nem úgy, hogy szőkőár is várható.
  • Tetsuo
    #17
    Ne feledd, hogy az információ és energiaközlés nagyságrendekkel eltérő.
  • Molnibalage
    #16
    Nettó baromság, amit idehányátl. Az összes erőművük kibírta a földrengést te zseni. F-ban a szökőár ellen volt a védőgát kicsi aminek semmi köze nincs az atomerőművi technológiához.
  • Macropus Rufus
    #15
  • Macropus Rufus
    #14
    remek. Aztán majd ki fog derűlni, hogy a nagyteljesítményű mikrohullám akkora károkat fog okozzni, hogy az atomerőmű már kezdvezőbb ui. ez utóbbinak csak a fűtőelemekkel lenne a gond, üzemelés közben nem okozz olyan károkat mint a mikrohullám. De majd kiderűl. Az emberiség történelmében (pláne a 20.században) mindíg nagy dérrel-durral bejelentettek valami világmegváltó baromságot, amiről x év után kiderűlt, hogy kurvára gázos a használata. (lásd pl. DDT)

    A japapók meg inkább szakadjanak le az űrről és qurvára szálljanak magukba Fukusima után! Földrengésre és szökőárra már qurvarégen lehet méretezni épületeket. Ezek meg képtelenek voltak mind a kettő ellen védelmet kreálni. És ez itt volt a Földön, bármi bazmeg volt oda lehetett menni javítani. De egy ilyen 2x2km terület hulli le (mondjuk csak a 4%-a)... a japókban csalódtam a Fukusima miatt... kicsit azért komolyabbaknak tartottam őket.
  • Vargagy
    #13
    A válasz tetsuo #10 beírására van szánva.
  • Vargagy
    #12
    Mivel a mikrohullámú tartománynak jelenleg csak alsó határa van definiálva, felső nincs, ezért minden az alsó határ felett levő beletartozik.

    A mézert nem ártana specifikálni, ugyanis átforgatva a közismert példázatot: "mindenféle lézer mézer, de nem minden mézer lézer". A mézer egyszerűen a gerjesztéssel létrehozott (monokróm, koherens) elektromágneses sugárzást előállító eszköz átfogó neve, függetlenül a gerjesztés eszközétől és a sugárzás frekvenciatartományától.
  • gforce9
    #11
    Jogos. Csak épp nem abba, amit a sütőben használunk és főképp nem abba amit a föld légköre gátol. Rádiózni meg rádiózunk már vagy 70 éve. Mégsincs semmiféle bizonyíték arra, hogy aki a rádióadótól nem messze él, az rövidebb életű lenne.
  • Tetsuo
    #10
    Az említett frekvenciák pontosan a mikrohullámú tartományba esnek.
    Valószínűleg mézernyalábot használnak majd és igen, káros a környezetre több szempont alapján is. Majd utólag fogunk belőle tanulni, mint mindig.
  • gforce9
    #9
    A cikkben említett frekvenciák messze esnek a mikrohullámtól nagyon. Azokat a frekvenciákat a rádiócsillagászatban használják. A föld légköre szinte teljesen függetlenül attól, hogy felhős e átengedi ezt a tartományt. Ezért nem is igazán jellemző, hogy ezen a frekvenciatartományban működő rádiótávcsöveket kitennének az űrbe, mert tökfelesleges. Ilyen értelemben a hatékonyság nem igazán szenved csorbát. Az meg hogy az élőlények fiziológiájára milyen hatással van a centis hullám passz. Gyanítom nagyon csekély, vagy semekkora, hiszen ezt használják a műholdszórásra, rádiózásra, stb. A légkör nem szórja, ha pontosan van írányítva nem kavar túl sok vizet.

    Az, hogy a felszínen hogyan alakítják vissza elektromossággá, az nem tiszta, de nyilván gondoltak erre is, ha már prototípust akarnak építeni.
  • AgentKis
    #8
    Én azért örülök, hogy a világ másik felén vannak. Így némileg védve érzem magam a mikrohullámaiktól. Mégiscsak van köztünk pár1000 km. kőzet ;-)
  • Tetsuo
    #7
    Ez kamu.
  • Zodd
    #6
    Ezt a 87,5%-os hatékonyságot nem nagyon értem???
    Tudtommal a legjobb napelemekkel laboratóriumi körülmények között is csak 45%-ot tudnak megvalósítani.
    Vagy ha nem erről írnak akkor egyértelműbben le kéne írni mire vonatkozik az a hatásfok.
  • Archenemy
    #5
    "Tehat a japanok bizonyos energiasuruseg folott mar csak egy urfegyvert tudnak epiteni,"

    Hát, lehet egyszer és mindenkorra meg akarják oldani a viszályaikat a koreaiakkal meg a kínaiakkal, majd sajnálkozva széttárják a kezüket, hogy "a műhold a gagyi kínai alkatrészek és a koreai hekkerek miatt kicsúszott az irányításunk alól" :)
  • Meridian
    #4
    És amúgy hogy akarják Japán felett tartani folyamatosan? MIvel Japán nem az egyenlítőnél terül el, így geostat pálya esetén ferde szögben kell lesugározni az energiát.... És ez csak 200Mwatt, hol van ez a 20-30GW energiaigényhez képest?
  • kvp
    #3
    A mikrohullamu atvitelnek tobb baja is van:
    -minel vastagabb es/vagy porosabb a legkor, annal kevesbe hatekony
    -ha a celteruleten eppen esik akkor kozel 0%-os a hatekonysaga
    -ha veletlenul elmozdul a fogadoallomasrol a sugar, akkor 1 gigawatt egeti fel a felszint amerre jar
    -Tesla pont rajott arra, hogy kelloen nagy energiaszinttel ionizalhato a legkor es ezzel lyukat is lehet utni a Fold magneses pajzsara, aminek hatasara a kozmikus sugarzas akadaly nelkul aramolhat a felszinre es ez utobbi nem osszeegyeztetheto a foldi elettel

    Tehat a japanok bizonyos energiasuruseg folott mar csak egy urfegyvert tudnak epiteni, de a felszinen hasznos enerigat kinyeri belole mar nem igen lehet vagy csak nagyon rossz hatekonysaggal. Ennel mar az is ertelmesebb es sokkal hatekonyabb megoldas lenne, ha lecsempeznek a Japan koruli vizeket uszo napelemekkel vagy napenergiaval hajtott stirling generatorokkal.
  • flashpointer2
    #2
    Nagyon sérülékeny, csak egy kis rakéta ami ki tudja honnan jön aztán kuka az egész
  • NEXUS6
    #1
    Jó lesz ez. Japóknak majd potyognak csak a sültgalambok a szájába, ahogy berepülnek a mikrohullámú nyalábba (lásd amcsi naperőmű esete). Ennyit a tiszta környezetbarát energiáról.
    Grínpísz meg permanens Wúdsztokot rendez a közelbe tiltakozásul.

    Aztán ugye amikor Yamotó szan erőművi teknikus és kis csapata felkerekedik, hogy karbantartsa, megszerelje az egyik erőművi modult akkor ugye nem a Toyota kisbusz 6 l/100 km benzinpénzét kell elszámolni, hanem mondjuk 100 milkó $-t, alsóhangon.

    Sokkal jobb ez mint a zatom énmondom, sokkal jobb üzlet!
    XD