32
  • Vol Jin
    #32
    Kösz az infót. :-)
  • kamov
    #31
    Az ominózus Toz TP-82 1986 és 2007 között volt része a Szojuzok túlélőfelszerelésének. Előtte és utána (bízva a nagyragadozók humorérzékében) közönséges Makarov pisztolyokat használtak és használnak.

    Gépágyú a Szaljut-3 űrállomáson volt, nem a Miren.
  • Vol Jin
    #30
    Csak mivel úgy állnak be a képen, mint a Charlie Angyalai 2200-ban mindenki lőfegyvernek nézi. :-)
  • teddybear
    #29
    Szvsz én is annak nézem. Mármint akkus csavarbehajtónak.
  • teddybear
    #28
    Te mivel mennél vadászni az erdőbe, Tokarev pisztollyal, vagy gyöngygolyóval és söréttel töltött puskával? Melyikkel tudsz nagyobb eséllyel elhessegetni egy éhes farkasfalkát?
  • Vol Jin
    #27
    Egyébként az is lehet, hogy ezek akkus csavarhúzók, meg forrasztópákák, nem is lőfegyverek. :-)
  • Molnibalage
    #26
    Miért nem?
  • teddybear
    #25
    A Szojuz űrhajókban mind a mai napig szabványtartozék a sörétes puska. Azért, mert a kézifegyverek nem használhatóak egy esetleges szibériai kényszerleszállás utáni időszakban.
  • Vol Jin
    #24
    Én nem maroklőfegyverekről hallottam, ami egy szibériai landolás esetén indokolt, hanem komplett 20 mm-es gépágyút applikáltak a MIR-re, amivel kilövöldözhettek az állomásról.
  • figyu
    #23
    Elsőre érthetetlennek tűnik, de az oroszok tényleg vittek fel lőfegyvert.

    Oka: visszatérési helyük Szibéria, és az érdeklődő rozsomákok távoltartására kell :)
  • Qlimax
    #22
    Plusz a jobb oldali meg verekedésre készül.
    Rajosodnak az asztronauták, vagy mi? :D
  • Katalizátor
    #21
    Érdekes! Bár nem tűnik úgy, hogy könyebb lenne a mozgás benne. És tényleg mik azok a "pisztolyok"? Vagy esetleg fúrók? De akkor miért kettő? :D
  • RAZOR27
    #20
    de hülyén néz ki :D bár ahogy írták úgyis az a lényeg hogy mit tud. Legalább megpróbáltak kihozni belőle valamit ^^
  • Krinyo
    #19
    Mekong Delta

    Te is egy vagy az ostobák közül...3 tök ugyanolyan ruha volt más "festéssel"
  • CairoJack
    #18
    Mekong Delta

    Tegyük hozzá, ezen háromból lehetett választani:

    http://static.guim.co.uk/sys-images/Observer/Pix/pictures/2014/4/1/1396352612143/Nasas-new-spacesuit-desig-001.jpg

    Szóval ezúttal nem hinném, hogy az "ostoba népet" kellene hibáztatni. Mindegyik iszonyat ronda...
  • gombabácsi
    #17
    komolytalan! nézzék már meg a mass effektet hogy abban milyen komoly barokk csicsás űrruhák vannak :D
  • Mekong Delta
    #16
    "közvélemény szavazatai alapján választották ki a külső burkoló réteget"
    sejtettem hogy nem egy értelmes ember, hanem az ostoba nép találta ki ezt a förtelmet.. ez úgy néz ki mint ha valami gyerekeknek szóló gagyi scifiben lenne...
  • kissssss
    #15
    mint egy telibe szart búvárruha....
  • asszongyahogy
    #14
    Miért tartanak UZI-t a kezükben? :D
  • Prof William
    #13
    Nekem ezekről a ruhákról elsősorban valami 50-60-as évekbeli scifi jut eszembe.

    Vagy valami kémfilm amiben a fő gonosz emberei ilyen cuccokban flangálnak.
  • MsUser
    #12
    http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2014/03/suitport-nasa-rover-diagram-300x195.jpg
    Mindezt ezért tervezték.
    A funkcionalitás fontosabb a kinézetnél, a minták csak azonosító dekorációk.
  • Willenbrock
    #11
    Akkor már csak űrhajók kellenek hozzá...
  • Henrico
    #10
    Jó, ha eddig figyeltek minket valahol az idegenek, akkor most piszkosul zavarba fognak jönni, hogy hol a nyakunk és miért lettünk púposak.. No meg milyen szánalmas kis pirinszka két kilógó virgács viszi előre azt a nagy testet... :o)

    Ahogy nézem, még megérteném, hogy a nyak úgy elmaradt.. kevesebb a por lerakódásának, fennakadásának veszélye. Viszont ennek a gondolatomnak rendesen odavág, hogy olyan mint egy kinyúlt pulóver... az alá aztán berakódhat minden..

    Ebben már lehet majd nyilván lopni is az űrboltban, mert bármit be tud tenni a pulcsi alá. :o)

    No meg ez a bermuda nadrágra cipzárazom a nadrág szárat... ettől csapkodtam a térdem. Amúgy annyira nem gáz... csak találtam egy képet, ahol hátul mászik be az emberke a ruhába.. az fura nekem...
    Viszont, hogy mindig visz a hátán egy vasaló deszkát, az úgy gondolom, sok a luxusból.. :oD
  • Runo
    #9
    Azt hittem, az X-Com legújabb részéből mutattak képeket...
  • johnfly
    #8
    ???? Ezt kifejtenéd bővebben? Vagy várj! Inkám mégse.
  • grebber
    #7
    Lényegtelen miket terveznek hazug csalok maradnak örökre!
  • endrev
    #6
    Szóösszetételek még mindig...
  • emberz
    #5
    Hadd higgye a sok bugris, hogy számít a kártékony véleménye... Tökmindegy, mire szavaztak, ugyanaz lett volna a ruha, csak más lett volna a kinézete.
  • cloud.strife
    #4
    Miért nem szavaztál másra? :D
  • slickboy
    #3
    Most komolyan, az űrruha külső burkoló rétegét közönségszavazatok alapján választják ki?
  • wraithLord
    #2
    Már a 80-as évek végén futurisztikusabb űrruhákat terveztek a filmekhez. A nyakrész (ami nincs) és a fejrész azzal a félkör búrával rendkívül bénán néz ki.
    Na nem mintha a kinézet számítana, ha ellátja a feladatát, max. E.T. majd jól kiröhög... :D
  • #1
    nekem nem hogy futurisztikusnak nem hat, hanem egyenesen ócskának, tisztára mint valami 50-60-as évek sci-fijéből kiszedett megálmodott ruházat.