17
  • Frekvency
    #17
    " az eLiquidben a nikotinon kívül kizárólag aroma+PG+VG van."

    ha olyat veszel amiben nikotin van vagy te teszel bele, akkor van de nem alapból van benne.
  • wraithLord
    #16
    Az inhalátorok egészségügyi eszközök, nem pedig élvezetei cikkek. Betegség esetén alkalmazzák őket.

    Igen, láttam azt a 3 évet...
  • Krumplipuskaa
    #15
    "Ezután a sejteket négy órára egy e-cigaretta által generált párából álló folyékony közegbe helyezték, illetve kontroll-csoportként ugyanilyen módosított sejteket dohányfüstnek tettek ki. A tudósok beszámolója szerint az e-cigaretta párában növekedő sejtek, akárcsak a dohányfüstben pácolódók, a rák kialakulásával összefüggő változásokat tanúsítottak. "

    Ez egy kicsit félre visz,mert ha ugyan ilyen töménységű kipufogógázba helyeznék a szöveteket akkor is ez történne,de még lehetne egy csomó anyagra nézve hasonló eredményeket kapnánk,és ezek ellen érdekes módon nem tiltakozik senki.
    Sőt tovább megyek,az élelmiszereinkben "Az
    E számok
    az
    Európai Unió
    -ban engedélyezett étel adalékanyagok rövid jelölései, amelyek a
    feldolgozott ételek címkéin gyakran szerepelnek Európában"
    Csak egyet emelnék ki,pedig szinte számtalan van belőlük.
    "E-104(kinolinsárga)Sárga Szintetikus,az Amerikai Egyesült Államokban
    betiltották "
    Valószínű hogy töményen ebben az anyagban is hasonló történne a sejtekkel.
    Nem szeretném a lényeget elbagatellizálni ,de ez így számomra nem fogadható el.
  • wwenigma
    #14
    wraithLord: a linkemen akár 3 éves klinikai vizsgálatok is fellelhetőek és inhalátorokban évtizedek óta alkalmazzák...
  • Szegabi
    #13
    Szerencsére én még csak nem is próbáltam az életben a cigarettát, pedig szüleim dohányoznak, lett volna rá alkalmam. Ezt elmondhatom mindkét öcsémről is.

    Kedves ugh! Ha szerinted a sima cigiben nagyjából öt féle anyag van, akkor nagyon nagyot tévedsz! Szorozz nagyjából 800-al, ami cirka 4000-et ad. Ennek java része káros!

    Egy kis olvasnivaló: http://color.oefi.hu/fust2.htm
  • wraithLord
    #12
    Egy vizsgálat hosszútávúsága magára a kísérlet időbeni terjedelmére vonatkozik, nem arra, hogy milyen régen történt a kísérlet.

    Köznyelvben a füst egyik összetevője sem méreg, élettani/fiziológiai hatásaikat tekintve viszont sok összetevője az, de nem csak az égéstermékek, hanem a nikotin miatt is. A nikotin is méreg...
  • ugh
    #11
    wwenigma
    :
    +1
  • ugh
    #10
    Ez az egesz egy eszeveszett faszsag.
    Az e-cigibe csak para van es nikotin.
    A sima cigibe van nikotin, katrany, meg meg vagy 5 fele anyag, ami szinten karos.
    Arrol nem is beszelve, hogy a ciginel az is veszellyes, hogy a fust relative forro amikor letudozik es az sem kimondottan jo a tudonek.
    De vegul is akkor, ha igy nezzuk egy dolog van ami biztos nem okoz rakot, ez pediga legures ter....
    Akkor meg lehet nezni mi karos meg
    A szinezekek, a tartositoszerek, az edesitoszerek, alomanyjavitok, a varosi levego a felvert por es kipufogo fust miatt, kulonbozo vegyszerek amiket magunkra kenunk, mosakszunk vele. Fogkremek amik rohadtul nem elozik meg a szvasodast, de legelabb idegmereg van bennuk, radio frekvencias sugarzasok (mobil, wifi stb).
    A vezetek nelkuli tolto kimondottan jot tehet a kornyezetevel pl.
    Ezekre rohadtul nem keszult normalis tanulmany, vagy el lett sikalva.
    Menjenek a faszomba.
  • wwenigma
    #9
    wraithLord: A PG hatásait 1940-ben vizsgaltak először, az elég hosszútávú? http://www.vapersclub.com/pg.php

    A cigaretta méreg, rövid távon is.
  • MsUser
    #8
    Egy terhes nő ne szívja, a többi dohányos pedig másokra való tekintettel inkább az E-cigarettát használja.
    Az ember természetéből adódóan a rövidtávú problémákkal foglalkozik, mi lesz 25-40 év múlva?
    Mit számít, ha szocializálódni akar akkor dohányzik, ha le akarja vezetni a feszültséget pótcselekszik, egy idő múlva a nyomelemek és beidegződött szokásoknak köszönhetően nem bírja abbahagyni. :(
  • wraithLord
    #7
    Pont ez az, hogy pl. a propilén-glikol hosszútávú hatásait nem vizsgálta még senki. Rövidtávon persze, nem káros, de rövidtávon csak a köznyelvben méregnek nevezett anyagok károsak, mivel megeszed/megiszod/belélegzed/bőrön át felszívódik, "instant" meghalsz. A legegyszerűbb megfigyelésen alapul.
    Viszont rengeteg vegyület van, ami a szervezet számára nem esszenciális, 0,00000 nanogramm mennyiségben van szüksége rá a szervezetnek. Gyakorlatilag a vizen kívül minden e-cigi-összetevőről el lehet ezt mondani.
    De az esszenciális vegyületeknek (pl. víznek) is van egy szükséges optimális mennyisége/szintje, ami felett már káros (és itt nem a vízbefulladásról beszélek, hanem pl. a túl sok bevitt víz által felborított sóháztartásról. A víz is játszhatja a méreg szerepét.)

    A cigi sem "méreg". Csak 30-40 év múlva minden bajod lesz/lehet tőle, ha rendszeresen szívod. (Rövidtávon max. nem kapsz rendesen levegőt, ami nem meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy füstöt szívsz a tüdődbe...ami nem arra való...)
    A cigarettáról ezek már kiderültek, mivel párszáz éve mindennapos dolog bagózni. Elektromos cigi viszont kb. 10 éve, ha van...


    Én amellett vagyok, hogy inkább ne szívjunk semmit :D Így is éri mindenféle egészségre káros cucc/hatás az embert, és nagy része kivédhetetlen, nem vagy nehezen szabályozható...
  • gforce9
    #6
    Sose értettem, miért kell más dolgába beleszólni. Milliónyi egészségkárosító dolog van az életünkben és csak a töredéke van kipécézve, mint pl. a dohánzás. Ez alapján ítélkezünk sokszor. Engem nem zavar az se ha dohányzik valaki, az se ha nem. Mindenki saját dolga. A TB ráfordítással érvelőknek csak annyit, hogy csak pislognának, ha be kéne fizetni annyi adót, amit a dohányosok betolnak a közöskasszába adó jogcímen. Onnantól a saját dolguk, kifizették. Ha a kisgyerek mellett cigizik, az persze parasztság, de nemdohányzók között is vannak olyanok, akik pontleszarják a gyerekük egészségét és arra enm képesek, hogy a penészes klímát takarítsák évente, de véreszszájjal kiáltanak a passzívdohányzás ellen. Felfújt baromság ez az egész ügy.
  • wwenigma
    #5
    wraithLord: az eLiquidben a nikotinon kívül kizárólag aroma+PG+VG van. Semmi más misztikus összetevő. Rendes cigitől azt kapod amit vársz (tüdőrák, szívinfarktus, copd), ecigitől meg max amit a kollega lentebb leírt. Szóval nyugodtan pöfékeljétek tovább a rendeset. :)
  • ProGuru
    #4
    Helló!Én 28 éves vagyok és 13 éves korom óta dohányzom.Van ugye a rendes dobozos cigi én d.vidoff goldot szivom ami most ezer forint kereken.Napi 1- másfél dobozzal szivok.Van ugye a megtöltöm magamnak cimü történet ami ugyan olcsóbb de sokkal erősebb.Én másfél hónapig birtam mert reggelente majd megfulladtam(ázért nem Árusitanak ugyanolyan szűrőt mint a rendes cigiben van gondolom)... Jött a c opció ami az e cigi.Én vettem egy 1100as ego szettet meg egy 30mles löttyöt bele 8mgosat persze csak külföldön kapni de vannak futárszolgálatok és internetes áruházak ugyhogy hozzájutni könnyű hiába tiltják.Nos 1hónap után sokkal jobban kaptam levegőt már eljárok futni amiről azelőtt álmodni sem mertem mert a második utcánál kiköptem volna a tüdőmet ami nagyon kell a dohányiparnak.Nem büdös a ruhám,lehet a lakásban is szivni végre tudok rendesen sportolni jó a keringésem(régen mindig hideg volt a kezem meg a lábam és nem utolsó sorban sokkal jobban teljesitek az ágyban is.Ja és nincs benne az a 3-400 vegyszer hidrogéncianid,formadelhid etc.Úgyhogy nekem nagyon is bejött bárki bármit mond és sokat javult tőle az életem.
  • wraithLord
    #3
    Hát, ha már mindenáron "füstölni" akarnék (tudom, az e-cigi párologtat, tehát gőz távozik belőle), inkább rendes cigit szívnék, attól legalább tudom, mit várhatok.
    Az e-liquid is általában tele van mindenféle vacakkal a nikotinon kívül, szóval vagy rendes cigi vagy semmi.
    Amúgy miért nem csinálnak hagyományos karcinogenitási tesztet rajta? Petricsésze, táptalaj (belekeverve a vizsgálandó anyag), DEL-teszthez való S. cerevisiae törzs, aztán mehet. Teljesen egzakt, felesleges mindenféle emberi sejtvonalon szórakozni.

    Vagy esetleg még ott az Ames-teszt.
  • wwenigma
    #2
    Milyen kár hogy az e-ciginek nincs füstje hanem párája van, ami nem tartalmazza azt a 140 rákkeltő anyagot ami a cigifüstben van... és ennek a párának az összetevői nem okozhatnak ilyen elváltozásokat mivel pontosan ismert az összetevője és kb. 50 évre visszamenőleg vannak róla kutatási adatok amik az ellenkezőjét bizonyítják.

    De mivel a dohánylobbi erős (nagy pénz vesz ki a cigarettagyártók zsebéből) , a gyógyszerlobbi erős (nagy pénz vesz ki a gyógyszergyárak zsebéből, mivel rengeteg betegség NEM alakul ki e-cigi használatával és a leszokás is jóval eredményesebb mint hagyományos módon tapasszal vagy rágóval) így támadni kell minden fronton.

    Az idézett kutatás englisül szólva , bullshit. Több infó: http://evaper.info

    kvp: gyk. zéró kátrány van benne.
  • kvp
    #1
    Az e cigaretta nagy elonye nem az, hogy a hasznaloja nem betegszik meg, hanem az, hogy a kornyezetet nem karositja. Ez utobbi az ami miatt hasznos. Egyebkent meg mivel ugyanaz az anyag kerul be a hasznalo szervezetebe, ezert ugyanaz a hatas varhato. Mind pozitiv, mind negativ ertelemben. (mondjuk azert katranymennyisegben az e cigaretta meg igy is sokkal jobban all) Ha csak a passziv dohanyzast meg lehet vele szuntetni, mar akkor jobban allunk.