656
DayZ Standalone
  • Camouflage
    #296
    "Severe rubber-banding issue" <- ez felelmetes, kiprobaltam. Nem tudtam elhagyni a benzinkutat, aminel spawnoltam. Allandoan vissza teleportalt. Se lag, se desync, de mindig visszadobott a kutra. Erdekesseg, hogy csak abban az iranyban tudtam elhagyni az emlitett benzinkutat, amlyikben megkozelitettem (a part felol).

    Vissza stable-re. Barmilyen jonak is tunnk az alabb felsoroltak, az exp momentan jatszhatatlan.
  • sirpalee
    #295
    Most vettem észre, hogy pár napja jött exp-hez update.

    Known Issues
    Severe rubber-banding issue
    Client Crashes
    [edit] New
    Action: Cancel current action
    Action: Chopping Down Trees
    Action: Drinking from Ponds animation
    Action: Search for Berries
    Action: Picking Apples
    Action: Dig up for worms
    Action: Mine stone with pickaxe
    Action: Raw Boar Steak
    Action: Wild Boar Pelt
    Action: Fishing action
    Action: Tear out pages from books
    Action: Bladed melee weapons can be sharpen on a stone (only badly damaged blades)
    Action: Ashwood stick can be cut into pieces with a hacksaw
    Action: Skin a deer with a knife, machete
    Item: Road flare
    Item: Fireplace Kit
    Item: Fishing hook
    Item: Composite Arrow
    Item: Firewood
    Location: Novodmitrovsk Town
    Location: Karmanovka village
    Building: New Industrial building
    Event: Helicopter crashsites spawn at server start (3 per server)
    Location: New mine area north Gvozdno
    Location: Pyramid has been replaced by a sign
    Weapon: AKM with 30 rnd mag, 75 rnd mag, PSO1 Scope
    Weapon: Longhorn (using 7.52mm)
    Weapon: P1 Pistol
    Animals: Deer, Boar, Goat, Cow, Fish
    Clothing: OREL Unit Uniform (pants + jacket)
    Clothing: Police Officer Uniform (pants + jacket + cap)
    Clothing: Gorka Uniform (pants + jacket)
    Clothing: High capacity vest (12 slots)
    Clothing: Glasses with thin frames
    Crafting: Improvised courier bag from animal pelt
    Loot respawn system
    New Crouch walk animations
    New Building Footstep Sounds

    [edit]Fixed
    Melee weapon damage
    New "Search For Berries" pop-ups.
    Zombie corpses disappear in approx. 60-80 seconds now, instead of instantly.
    Zombie corpses no longer blocks players.
  • darki81
    #294
    na megint nem vettem fel videóra, volt majd 2 órás akcio :D
    snipereztünk, lőttük a panelek tetejét a dombokról, és sikerült kiiktatni jó párat szerencsére :D
    a végén meg megrohamoztak több mint 10-en :D
  • FRe4k
    #293
    Sziasztok !

    Jó lenne magyarokkal játszani , aki akar vegyen fel !
    Steam id :FЯeak_

    Üdv.
  • JSbyMSI8800
    #292
    Srácok, valakinek nincs véletlenül fájdalomcsillapítója és az Észak nyugati repülőtér környékén van :) ? mert én jelenleg ott vagyok és egy zombitámadástól kezdve azt írja: "My leg is painful" azt hiszem elég rá a painkiller.
  • darki81
    #291
    Van új Mr. Moon video :D
  • Maróth
    #290
    Ha jól telepíted fel, akkor fél óra múlva már játszhatsz is vele.
  • SolóGTV
    #289
    Hát sajnos csak holnap tudjuk kipróbálni. Sétáljatok a reptér felé,ne kelljen holnap sokat keresgélnünk egymást. :) ...és maradjatok életben,én fullos vagyok.
  • darki81
    #288
    az lehetséges, mert ennek alapból jónak kellene lennie! :-)
  • SolóGTV
    #287
    Azt hiszem köszönöm. Bár nem nagyon vágom az angolt, és a fordító sem sokat segített,de talán sejtem mi van.
    A Win hangbeállításnál, alapból egy nem létező mikrofon van alapértelmezettnek megadva. Azt az eszközt kell megadni amit a DZ-ben használok.
    Jól következtettem???
  • Camouflage
    #286
    valami tipp:

    http://sacriel.tv/forums/index.php?/topic/801-dayz-sa-microphone-issues/

  • SolóGTV
    #285
    Üdv. Mikrofon beállításban tud valaki segíteni? TS-en működik, steam-en működik, de a játékon belül nem. A beállításoknál sok lehetőség nincs. Valakinek valami tipp?
  • Camouflage
    #284
    A helyedben en nem szopatnam magam vele. Feltelepiteni egy muveszet, es ha sikerul is elinditanod, csak a Szentlelek fogja egyben tartani. En is feltettem nehany oranyi anyazas kisereteben. Mikor egy het mulva megprobaltam elinditani, mar nem mukodott.
  • Maróth
    #283
    ArmA DayZ
    És olvass vissza, mert vagy százszór el volt magyarázva, hogy hogy kell feltelepíteni!
  • Carl Davies
    #282
    És akkor hova írjak?
  • darki81
    #281
    ismét készült néhány kép :D
  • sirpalee
    #280
    Ez a standalone topicja.
  • Carl Davies
    #279
    Helló! Tegnap szedtem le az "Arma" Dayz-t és szinte egy szerverre sem bírok csatlakozni, mert elvileg rossz verzióm van. (1.62)
    Mit csináljak ezzel, hogy tudjak rendesen szerverre menni?
  • tonek
    #278
    Üdv amennyiben szeretne valaki játszani egyet akkor az alábbi oldalon megtalálja a steam azonosítómat.dayzsa.hu És persze be is írhatja a saját azomósítóját.
  • sirpalee
    #277
    Miért? Előbb-utóbb úgyis meghaltok. Akár bug, akár más játékosok miatt.
  • SolóGTV
    #276
    Én azért bánom. Jól megkopasztottak a genyák.
  • komorszabi
    #275
    Aha, értem köszi :)
  • toocha
    #274
    Kézbeveszed, nyomod az F-et, és bal felül írja, hogy drink-fill canteen...
  • komorszabi
    #273
    Sziasztok, kellene egy kis segítség, a kulacsot hogy lehet megtölteni a kútnál? Úgy hallottam, hogy valahogy lehet, de hogy hogy azt nem tudom. Előre is köszi sziasztok.
  • darki81
    #272
    fotózgattunk pózolgattunk ha valaki meg szeretné nézni

    Na meg ledaráltak a kemperek az erdőből :D
    Jó kis karakter volt, dobozokkal full m4-el meg sok száz lőszerrel stb. de sebaj, átfutunk ide ez után oda és már kész is a karakter :)
    Na meg kb egyből találtam egy sks-t ami ez után fekete lett, és szinte egyből találtunk 50 töltény az építkezéstől kicsit északnyugatra :)

    Jó ez a játék, sok lehetőséggel, és ha netán lelőnek az sem okoz akkora traumát :D

    Bementünk egy orosz szerverre is, ott meg nyugatról jöttek robbanás hangok, nem tudjuk mi volt az de gondoltuk nem megyünk oda :D
  • tutituti
    #271


    imgur link a többiről
  • Camouflage
    #270
    http://www.reddit.com/r/dayz/comments/25ol6l/so_hicks_streamed_today_and_answered_a_bunch_of/


    hirek, informaciok a fejlesztes utemerol
  • Camouflage
    #269
    ArmaIII le van ertekelve %40-al, £21-ra. Arma Cold War Assault most ingyenes, es a

    DayZ le van ertekelve £17-ra.
  • Camouflage
    #268
    Igen, olvastam. A nagy kerdes, hogy ez mennyiben lesz hatassal a fejlesztes menetere, a kesz jatekra, es a hack-ekre.
  • darki81
    #267
    készülőben van egy új mellény
  • sirpalee
    #266
    Elloptak az SA kódját.
  • Gerdzso
    #265
    Egyetértek, kivéve a hide body-s résszel, vidd ami kell a többit hagyd hátra, vagy ha olyan helyen van használd csapdának, volt jó pár "letartóztatásom" ennek köszönhetően. :)
  • tescodr
    #264
    Dayz sorozatunk első kicsit balul elsült része :D
    Remélem mindenkinek tetszik majd :)

  • sirpalee
    #263
    Azért te is figyelhetnél a kulturált írásra, ha már ezt felróvod az ifjú sun tzu barátunknak.
  • sirpalee
    #262
    Te tényleg az irányítótorony közepén álltál meg? Nem volt kb 15 másodperced, hogy elbújj valahova, ahol picit nehezebben találnak meg?

    Camouflage, btw múltkor sikerült belépni a magyar szerverre. Valszeg amikor mi próbáltuk volt valami nyűgje, vagy pedig a tulaj olvasta a problémáinkat, és sunyiban változtatott a configon. :D
  • sirpalee
    #261
    +1 szinte mindenre amit Camouflage írt, meg pár dolog amit én is megjegyeznék.

    1, üdítőket ne tarts magadnál. Legyen egy kulacs, vagy egy vizespalack, és idd meg az üdítőket lootolás közben. Folyamatosan hidratálva tartanak, meg kapsz minimális "étel" szintet is. Nagyon keveset adnak ahhoz a helyhez képest, amit foglalnak.

    2, ha megállsz valahol, mindig valami fa, vagy bokor közelébe bújj el. Csak ezek jelennek meg a távolban és ezek segítenek abban, hogy kevésbé vegyenek észre. (a fű általában 100 méter felett nem rajzolódik ki)

    3, én egy sewing kitet mindig szoktam magamnál tartani, ebben nem értek egyet Camouflage-zsal.

    4, ugye nem itt léptél ki?

    ---- videóra ----

    1, steam felugró figyelmeztetéseket kapcsold ki felvétel alatt.
  • darki81
    #260
    Ez igen! :) Mindég tanul az ember, főleg így hogy én még csak nemrég vettem meg a játékot. Köszi a segítségeket (ám az m4 alkatrészeket havernak szerettem volna elvinni).
    Ha majd több tapasztalatom lesz utána valószínűleg összehozok még egy videót, ami talán kevésbé lesz unalmas, és talán már én is tudok mondani benne néhány érdekességet! :)

    Ha lesz kedved te is felvehetsz majd steamre, jó ha van egy tanító veterán a szakaszban!
  • Camouflage
    #259
    Szia,

    van nehany eszrevetelem, jo tanacsom a videoval kapcsolatban, ha nem banod leirom oket.


    - Sajat erdekedben ne viselj maszkot. Az emberek tobbsege KoS-olni fog. En is.

    - A puskadhoz legkozelebbi ruhaban (jelen esetben fekete tactical shirt) erdemes tarolni a loszert, igy tuzharcban nem kell keresgelned, es a legrovidebb ido alatt ujra tudod tolteni a fegyvert.

    - teljesen felesleges fecskendot magadnal tartanod. Nem fogsz addig elni, mig talalsz valakit, akinek tesztelheted a veret, aztan a sajatod, aztan vert veszel tole, es szukseg eseten beadhatod magadnak. A 1st aid kitre ugyanez all. Egyelore csak a charcoal tabi es a kotszernek van gyakorlati haszna. De erdemes inkabb szettepett ruhat (rag) hasznalni, kevesebb helyet foglal.

    - painkiller, vitamin, matches egyelore felesleges. sewing kit-et ne tartalekold, vardd meg amit kell, tobb lesz a hely a taskadban

    - puskabol erdemes egy felere gyurni. talald ki melyik all kezre: m4, mesterlovesz puska, sks - es aszerint gyujts alkatreszeket hozza. latom volt egy csomo m4 alkaltreszed, ha m4-re gyursz: a loszeres ladat fel kellett volna venned

    - A mezo kozepen neki allsz inni? 100-re a repterrol? :)

    - A kulacs-bol es a water bottle-bol egymasba lehet onteni a vizet. Ne allj meg inni a hangar kozepen.

    - Amint talasz loszert (|+tarat) egy pisztolyhoz (es loni is tudsz vele) erdemes minden mast eldobni, feleslegesen foglaljak a helyet. Hacsak nincsenek tarsaid, akik hasznat tudnak venni a pisztolyoknak es a loszernek.

    - A Damaged PU scope-ot en megtartottam volna, sokkal jobb, mint a semmi. Es x3,4 nagyitasa van.

    - A sisakjat elvehetted volna. Jobban ved a lovesek ellen. A moto helmet pedig nagyban csokkenti a KO eselyet.

    - Ha lezuzol valakit a repteren, ne allj meg utana enni, inni, zombikra lovoldozni. Szedd el, ami kell, "Hide body", oszt lepes. DayZ-ben sosincs egyedul az ember. Akkor sem, ha a szerveren csak 1-2-3 masik jatekos van.


    Igy hirtelen ennyi. Remelem a fentiek hasznodra valnak, es tovabb maradsz eletben ezentul. A video jo volt, legkozelebb picit tobbet kommentalhatnal benne :P

  • Camouflage
    #258
    Te tenyleg az ATC tower kozepen kezdtel SMS-t irni egy zsufolt DayZ serveren? A lepcson? Es csodalkozol, hogy agyon lonek? Es utana meg anyazol is?

    Barki mas ugyan ezt tette volna. En is. Inkabb orulnel neki, hogy azonnal kaptal egy uj karaktert. Lehetett volna sokkal rosszabb.
  • Bexter
    #257
    Anyukád megtaníthatna a kulturált játékra! Noob!