407
Risen 3: Titan Lords
  • Sir Quno Jedi
    #327
    Én nem fogadnék el "újságíró" kritikustól másképpen kritikát, csak ha megmutatja a játékállását, a karakterét, értékeit és a játékidőt a steam-ben, vagy a játékban. Csak ha elég meggyőzőek ezek akkor. Lehet még úgy sem..
  • Was
    #326
    Baromság az egész. Na jó, a harc az tényleg lehetne jobb: egy kicsit könnyű lett, még hard fokozaton sem mindig kihívás. Segítőket nem is nagyon viszek magammal (meg amúgy is tudok idézni). De van már pl. riposte is, így más egy kicsit érdekesebb a harc is; varázsolok is, stb.
    A játékidő simán lesz 40 óra, nem csak a fő küldetéseken rohanok végig, de ki az a hülye, aki egy RPG-t csak a fővonalon nyomja végig. Így a helyszínek felét nem is látta az biztos.
    A helyszínek varázslatosak: pl ahol a láva befolyik a tengerbe és nagy gőzfelhő van. A magasságok, mélységek nagyon hangulatossá teszik a tájat.
    A karakterek (NPC-k) miatt is már megéri végigjátszani, rengeteget röhögtem rajtuk, a kalózok kifejezetten mókásak (nem normálisak :) ) A küldetések is jók, szokásos Gothic-Risen témájúak, talán még változatosabbak is.
    Ez tipikusan az első 30 perces játék utáni kritika, nem ment tovább a prológuson: én is ugyanezeket gondoltam akkor...
  • Molnibalage
    #325
    Lehúzós kritika.
  • Was
    #324
    A PB már dolgozik egy új projekten. Michael Hoge már vagy 2 éve dolgozik a koncepción (aki nem vett részt a Risen 3 fejlesztésében) és egy kisebb csapattal már egy hónapja dolgoznak e koncepciónak egy prototípusán. Nem Gothic lesz. Itt mondta.
    Előkerül netán a régóta emlegetett steampunk esetleg cyberpunk téma tőlük?
  • sárkánylovag
    #323
    TARANIS / Magnus
  • torma1
    #322
    Hogy lehet a mágusokoz belépni? Kivel kell dumálni?
  • lwb
    #321
    Nem lehet fejleszteni. Amikor messze van, akkor lődd az első ágyúkkal, amikor melletted van, akkor meg ne feledkezz meg az oldalsó ágyúsorról. Ez nem AC, nincs újratöltés, csak ha jól emlékszem felváltva kell lőnöd: ha lőttél a balról, lőjj a jobboldalról is és aztán megint lőhetsz a balról. Próbálj meg mellémenni és jól megsorozni - többet sebzel, mint a távolsági ágyúkkal a hajóorrból.
  • sárkánylovag
    #320
    sokmindent
    Mágikus kristályt kérnek varázslatok megtanításáért.
    Vasércet kovácsoláshoz,
    arany ércet is lehet bányászni gondolom a ékszerkészítéhez merthogy azt is lehet tanulni.
    Láttam arany kristályt is de arról fogalmam nincs mire jó.
    Van árnyékkristály (shadow crystal) de az csak küldi tárgy asszem.
    A Crystal Magiccal varázslatok is készíthetők asztalnál :mágikus kristály +valamilyen drágakő.
    Aki SUMMONER-t szokott játszani az ne mágusnak menjen hanem vannak a rúnamágiában idézhető lények azokon a piros táblácskákon.
    Aki tudja a Vudu babák meg a ancient (ősi tudás) táblák mire való mondja már el?
    Na és a rengeteg pia meg ételrecept.
    Vannak olyan növények amik permanensen növelik egy tulajdonságod ! Érdemes átnézni néha tárgylistád úgy lehet könnyen kiszúrni őket hogy 50 aranyba kerülnek.

    Na elakadtam aki tud segítsen már a 3. tengeri szörny folyamatosan felzabál.
    Nem lehet valahogy upgradelni a hajót vagy az ágyúkat ?
    5 ok miért menj tengeriszörnynek és ne hajónak :)
    1. mert alapból dupla életponttal indul
    2. mert fogja lebukik és a víz alatt sebzi a hajót úgy hogy nem is látom
    3. mert cuki zöld a nyála ;)
    4. mert át tud menni a sziklák alatt (???)
    5. mert alábukik és tuti pont a hátam mögött jön elő
    egyszerűen órák óta képtelen vagyok megölni
    a játék easy ezek a csaták meg extra hard-ok
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2014.08.24. 20:00:48
  • awacs111
    #319
    Köszönöm a sok jó tanácsot(vagyis köszönjük).Én szeretek kardozni,mindenhol a kardos karaktert választom.A bányászatot egyébként már megtanultam(fejlesztettem?)8 kristályt kapok a bányákban.Hol és mikor vehetek érte valamit?Egyébként viszem magammal Bones-t,nagy segítség.
  • sárkánylovag
    #318
    Hát Magnus ad küldiket (mine report) a mágusoknál főtéren , X -el jelöli a térkép nem téveszted el :)
    Amúgy ez a játék legnagyobb hibája is, NINCS olyan gomb hogy "mutasd az összes küldit a szigeten"
    Küldetésenként ki kell jelölni hogy lásd az X eket ami 20-30 aktív küldinél egy új szigeten meglehetősen macerás kezd lenni.

  • torma1
    #317
    Hol lehet a bányászatot tanulni? Még semmit sem fejlesztettem. van 23k Glory pontom. Bone van csak eddig emberemnek. A gyógyítása nagyon hasznos. Eddig csak a tolvajok szigetét pucoltam ki.
  • sárkánylovag
    #316
    Nercal, alchemist in the basement of the mage hall
    1) healing
    2) light

    Mauricio
    1) Fire and ice -melee
    2) Hail of shards - quest

    Fureco
    1) Lightning gauntlets

    Erasmus
    1) wave of energy - quest

    ----------
    Ne tanulj sokat kardozni ! Vidd magaddal bonest. a varázslaton kívül fontos még az a silver tongue ( ékesszólás azaz máshol beszéd, meg a lock pick) Nagyban megkönnyíted a dolgod ha eltanulod a gnómoktól a bányaszátot mert 5 helyett 8 mágikus kristályt kapsz bányászatonként ! ami elég fontos mert ebből veszed a varikat
    A tűzököl és a tűzeső mindenkit elsöpör, ha ehhez megvan a gyógyítás nem kell többet kaja.(eladható + pénz)
    Rá kell gyúrni rögtön a bányász küldikre hogy bevegyenek és tanulhass mágiát.
    Be lehet jutni akkor is ha nem engednek be az őrök de addig nem tanítanak neked mágiát míg nem vettek be.
    Én utána gyúrtam tovább a második mágus rangra kpsz párúj varit meg jobb ruhát
  • awacs111
    #315
    Igen,megoldódott.Köszönöm!Bár a szintlépés....Ismétlem:sajnos nem tudok angolul.:))
  • torma1
    #314
    Sziasztok.

    Leírná valaki milyen varázslatok vannak a játékban? Pl zárnyítás? Vagy érdeme már a legelején fejleszteni a zárnyítást? Mert Guardian akarok lenni. Most vagyok Taranisban.
  • sárkánylovag
    #313
    A csónakokkal sajnos nincs lehetőség, pedig rejt a szigetvilág sok értékes kincset olyan helyeken ahol csak úszva mehetsz oda.
    Akit érdekel egy 30-80 !!! -as szablya egy kis úszásért cserébe :
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ússz a mágusok szigetén Taranisban a legészakibb partra (nem a kis sziget hanem a nagy partja, ott ahol messze felmegy az út a hegyre) 60 as zárnyitás kell hozzá Knee Breaker a neve , nekem is csak 57 a zárnyitásom de ilyenkor felteszem a +10 es Lock Picket adó nyakláncot
  • W B
    #312
    Na várjunk csak. Itt már van lehetőség ha nem is szabadon, de mégis hajózni?!
  • sárkánylovag
    #311
    Nem minden sziget között mész így ez csak egy beépített pálya (néha vannak események ha hajóval mész) de aki emlékszik az Assasinban a bálnavadászatra az nagyon hasonló élmény ehhez.
  • TomStorm
    #310
    Így lehet ebben a játékban hajózni mint AC4-ben?Azonnal meg kell vegyem PS3-ra csak drága még
  • sárkánylovag
    #309
    Rájöttél hogy kell szintet lépni ? :)
    RPG-kben nem árt az
    Bár itt ugye csak pontelosztásról van szó.
  • awacs111
    #307

    Remélem jól írtam :)
  • awacs111
    #306
    Köszönöm!Közben sikerült megoldanom.Az inventory-character-desterity beállításánál kellett.Azt kellett feljebb tornásznom.Nagyon szépen köszönöm a kedves segítségeteket!!!!
  • awacs111
    #305
    Köszönöm!De akkor miért van még nálam 14 kulcs(vagy zárnyitási képesség)?
  • torma1
    #303
    Az nem a kulcsok száma. A zarnyitasi képesség értéke. Különböző emberek tanítják.
  • awacs111
    #302
    "Kell egy tárgy maga a Lock Pick a zárnyitó ezt tudsz venni vagy találni, utána ha odamész egy ládához és meghaladja a zárnyitó képességed a ládáét (ki van írva a ládára ) akkor ki tudod nyitni. "

    Pont ez a gondom.Ki tudom nyitni a ládákat,de csak 17 kulcsot használ.Pedig van nálam még 14 .Elméletileg a "30-as szintű ládákat" is ki kellene nyitnia.De nekem csak 17-ig megy.Tanulnom kell valamit hozzá?Amúgy nagyon köszönöm!!
    Utoljára szerkesztette: awacs111, 2014.08.23. 17:01:36
  • sárkánylovag
    #301
    Kell egy tárgy maga a Lock Pick a zárnyitó ezt tudsz venni vagy találni, utána ha odamész egy ládához és meghaladja a zárnyitó képességed a ládáét (ki van írva a ládára ) akkor ki tudod nyitni.
    Ha "valakinek" a ládája akkor azt csak az ő kulcsával nyitod ki. Ezek küldetésekhez vannak rendelve.
    Vannak tárgyak amik adnak a Lock pick képességhez gyűrű talizmán pl (crystal shard +10) meg tanulható is pontból vagy NPC-knél aranyért.
    Én csak egy példát mondtam hogy pl Taranisban a kikötőben a kis pakolós gnóm ilyen. (csak 2 van nem tévesztheted el :) )

    -Amúgy tudja valaki hogy kell átmenni a lávafolyón ? Még a két Láva Gólem oké de a vízben sem enged lent átúszni.
  • awacs111
    #300
    Vagyis azt írja ki pontosan:chest locked.Segítenél?
  • awacs111
    #299
    Oké.Köszönöm a válaszod!(sajnos nem tudok angolul,valami pick pocketing vagy mi.)De ha kell megírom pontosan.Még pár kérdés.Melyik a mágus sziget,melyik gnómtól tanulhatok és hol van a zafírtőr?Egyébként a zárfeltörés nem megy,mert csak 17 kulcsom van.Ami aktív.
    Utoljára szerkesztette: awacs111, 2014.08.23. 15:59:24
  • sárkánylovag
    #298
    Olyan nincs hogy pickpocking.
    Nem kell aktiválni az álkulcsokat, viszont mindent tanulni kell még lopakodást is anélkül hiába nyomod a gombját.
    A zsebmetszéshez (pickpocketing) ráklikkelsz az emberre és a menüjében megjelenik.
    A Lock picking a zárfeltörés meg simán klikk a kincsesládára.
    A mágus szigeten a kikötőben beszélj a gnómmal, tanít, meg van egy zafírtőr a szigeten +10 zsebmetszést ad.
    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2014.08.23. 14:35:29
  • sárkánylovag
    #297
    Nem is a kardozás a furcsa hanem hogy Mágusként nem teheted a kard mellé be a tűzöklöt (tulajdonképpen a tűzlabda) a pisztoly helyett, pedig mágus vagy és távolsági fegyver...
    Ennyit a BattleMage-ségről :) sajnos védekezni nem tud a "tűzlabdával"
    Akinek a külsővel van baj az nézze meg ezt spoiler hátha meghozza a kedvét a játékhoz
    A tengeri szörny üldözése
  • awacs111
    #296
    Üdv!Sajnos nem tudom az "álkucsokat" aktiválni.Hiába klikkelek a pickpockingra a tárgyaim között,nem indulnak be.Vagyis nem tudom használni az álkulcsokat,pedig van ott 14.Tizenhetet használ,a többit nem akarja.Nem tudjátok mi lehet?Köszönöm!
  • Shep
    #295
    Ok, lehet hogy tényleg ugyanez volt de az évekkel ezelőtt történt, ma már ez rohadtul kevés szerintem. Ráadásul így visszagondolva a 2 is egy bénácska játék volt, csak akkor újszerű volt a kalózos téma, még ha csak olyan szárazföldi kalózosdi volt is. 2014-ben meg ugyanazt megpróbálni eladni, hááááát.
  • Zóanagyvarázsló
    #294
    A vaddisznóknál pedig volt. Valóban nem volt rossz a rendszere, de kissé nyers volt, stamina pedig kellett volna bele.
  • Molnibalage
    #293
    Bár nagyon régen volt, de a Risen 1-ben semmiféle stunlockre nem emlékszem. Az a G3 volt egy ideig. Igazából a Risen 1 rendszere volt a legjobb, amit eddig láttam. A végén a bivalyerős gyíkembereket, ha koncentráltam sokoszor úgy vertem le, hogy hozzám sem értek, fáradtan meg ők vertek le. Tehát tényleg számított az, hogy mit csinálok.

    A G2 rendszere szódával még elment, alacsony szinten több ellenfél ellen kínszenvedés, az hogy állatot meg nem lehetett blokkolni elég nagy baromság volt.
  • lwb
    #292
    Risen 2 harcrendszere szinte tök ugyanez. Risen1 meg a peccsig még rosszabb volt - stunlock of death. Minden vaddisznó halálos ellenség volt még ezredik szinten is. A gothic 1-ben a harc az volt, hogy egy helyben álltál és a gombot lenyomva balra, jobbra vagy előre mozgásra kalimpált. Lényegében az emberek elleni harc olyan volt, hogy két figura egymással szemben állva mozdulatlanul csépelte egymást.

    A harc sose volt jó vagy látványos a PB játékokban. Ennek ellenére nem rosszak. Amúgy, ha fejlődsz a közelharc is sokkal jobb lesz.
  • lwb
    #291
    Jobbklikk sokszor közben és kb 2 mp lesz az egész.
  • Shep
    #290
    Első 2 részt végig játszottam, és ott nem volt ennyire béna az egész.
  • grebber
    #289
    Aki először találkozok ilyennel annak esetleg béna ,de pár perc után simán szokható.

    Kardozásról jut eszembe az 100% hogy ha most felpöccinteném a Gothic 1-et 1-2 órát kamilláznék mire első koboldot sikerülne levernem már annyira elszoktam tőle.Lehet fel is rakom majd a nosztalgia végett ezt úgyse tudom tolni amíg nem magyar.


  • Shep
    #288
    Hát jó, haláli béna ez a játék. Lehet, hogy majd később jó lesz de nekem nincs ahhoz idegzetem, hogy addig elvergődjek. Ez a kardozás ilyen 10 évvel ezelőtti színvonal. Kár ezért a játékért de ez manapság már nagyon kevés szerintem.
  • Rita79
    #287
    Konkrétan engem eddig egy valami idegesít a játékban. Amikor teleport követ raksz be egy teleport kapuba, akkor olyan csinnadrattát csinál, mintha 10 szintet növekedett volna egy főellenség legyűrése után.
  • Sir Quno Jedi
    #286
    Mármint a három nagy kőre gondolsz amiket kis kövekkel kell aktiválni? Mert azok ott vannak a tréképen jól látszanak vizuálisan, kijelölés nélkül is. Az aktiváló köveket meg jelzi a küldi simán eleve, hogy hova kéne menni értük, vagy elmondják kit kell zargatni.