8
  • treksto
    #8
    :D

    Oké :)
  • gforce9
    #7
    A földesurat nemhinném, hogy érdemes idehozni a röghözkötés korából ott a "human resource" adott volt és kész. Valamint a közösségi kapcsolatok is kimerültek a szimpla egymásrautaltságon. Ezek szerintem fals példák. A többivel egyetértek hellyel közzel :)
  • treksto
    #6
    Abban az értelemben tényleg mindkettő a modernkor vívmánya, hogy "nem rég" találták ki az ilyen elnevezéseket. Viszont, ha lebontjuk, hogy ilyen esetekben miről van szó ténylegesen, akkor megállapíthatjuk, hogy mindig is voltak, akik hasonló dologgal foglalkoztak.

    Régi HR-es lehetett mondjuk a földesúr is, aki egy személyben volt gazdag és felelős a személyzeti kérdésekért, viszont nem értett olyan profi szinten a kommunikációhoz, mint a vándorénekesek (nagyon lesarkított PR-os). Mindegy is, ezek példák...

    Inkább beszéljünk fejlődésről. Rájöttünk, hogy ezt meg azt jobban is lehet csinálni, és vannak, akiket ez tényleg érdekel (-> kifejlődött egy új szakma). Aztán manapság meg arra jöttünk rá, hogy ezt a sok hülyeséget (szakmát) egyszerűbbé és költséghatékonyabbá is tehetjük.

    Megfelelő létszámú (globális) populáció esetében valószínűleg nem lenne ilyen markáns kérdés egy-egy szakma "kihalás szélére sodródása". Viszont egyet értek abban, hogy a mai irányelvek leszarják, hogy kivel mi lesz, csak az önös érdekek érvényesülnek. Előbb ez ellen a mentalitás ellen kellene tenni, aztán ráérünk gondolkodni a többin is.
  • gforce9
    #5
    Minkettő a modern kor értelmetlen "vívmánya". Persze jelen piacgazdasági rendszerben ezek létjogosultak, de én az egész rendszer működésétől rosszul vagyok, élükön ezekkel a szakmákkal és társaikkal, mint a tőzsdei és banki munkák, marketingesek és egyebek. Nem divatból szidom, értelmüket nem látom egy normális világban. Sajnos a mi világunk nem ilyen. Fogyasztásra épül. Ami a melósok számából és jövedelmük relációjából fakad. Ha szűkítik ezt a kört, mint ahogy ez történik azóta, hogy először megjelent a tömegtermelés fogalma, csak maguk alatt vágják a fát. Ma már a szellemi és a szolgáltatási munkát is automatizálni akarják, miközben újabb és újabb vackok fogyasztására ösztönzik, az amúgy szűkülő munkaerőpiacot. Ki marad fogyasztónak? Csak az aktuálisan sikerszakmákban dolgozók? :) Jelen világban az, hogy a szellemi munkát is automatizálni akarják, csak árt. És ezt nem én mondom, hanem olyan társadalomkutatók, akik ezzel a dologgal évtizedek óta foglalkoznak.
  • treksto
    #4
    Szerinted ki fogja megadni, hogy milyen szempontok szerint keressen a program, vagy mi alapján hozzon döntést? Hát a HR-es, mert azt nem gondolhatod komolyan, hogy a túlságosan elfoglalt főnök ezzel fog sz@rakodni...

    Emberi erőforrás kezelőre mindig szükség lesz, csak az a kérdés, hogy milyen létszámban. Bár manapság sincs egy vállalaton belül 40 HR Gizi.

    A PR-t meg miért szólod le? Ha jól csinálják, akkor az egy igen kreatív és megerőltető szakma, akármennyire is divat szidni.
  • gforce9
    #3
    Érdekes, hogy az emberi termelőmunka visszaszorulásával túlsúlyba kerültek az ilyen szakmák mint HR meg PR meg egyéb marhaságok. Most ezeket is automatizálni akarják? Tessék mondani, ki lesz akkor a fogyasztó, ha nem lesz ilyen munkahely se?
  • Tetsuo
    #2
    Kinek mi a szép...
  • nondesolator
    #1
    Ez szépen hangzik de mint a cikkben is írják ezek szerint könnyen "átlehet" ezt is verni a robotbarát cv-kel.