190
Rimworld
  • AnarchoiD
    #81
    szvsz a magyar nyelve felejtos ;) (igaz csak 1x probaltam korabbi verzional de az gaz volt)
  • Ninju
    #82
    Én sosem próbáltam, csak tegnap megnéztem mielőtt postoltam. :)
  • szildavid90
    #83
    Köszi srácok akkor még várok vele, hátha később normális lesz a Magyar nyelv.
  • AnarchoiD
    #84
    Vetek varnod vele, nagyszeru jatek, letgeszed a hajad , ilyen kis aprosagok mint magyar nyelv ne batortalanitson el ;)

    nekem orok kedvencem marad factorio, starmade , empyrion,fortresscraft evolved melett

    egyetlen bajom van vele, korai valtozatok meg nagyon bejottek, de ahogy bejottek egyre aprolekosabb szimulaciok(joy, animals,stb), ugy nehezedett meg nekem a jatek. Kbalpha 9 tol felfele ;)
    Utoljára szerkesztette: AnarchoiD, 2016.01.06. 15:05:13
  • szildavid90
    #85
    Épp azért szeretném a Magyar nyelvet, mert ahogy te is mondtad Alpha 9-től nehezedett nálad a játék, tehát jó tudni, hogy mi és mért történik benne, ezért kérdeztem, hogy milyen stádiumban van a Magyar nyelv a játékban. Dwarf Fortress is hasonló jellegű játék és mozdulni nem bírok benne a Nyelv miatt.
  • Caliph
    #86
    elég idegbetegek voltak régen,semmi sem volt jó nekik,most még a toxikus viharban is vidáman szedik a krumplit :)
  • AnarchoiD
    #87
    tegyel probat a factorio -val, ott jo a magyaritas ;) , adjak klienst ?:)
  • Ninju
    #88
    Egy korántsem teljes changelog a hamarosan érkező A13-ból:

    Relationships
    Colonist family and social relationship system / Social relationships with friends, rivals, family, chats, arguments, and fights
    Opinion system; pawns care about dozens of memories and situations to determine their opinions of each other
    Family members out to cousins and beyond
    Lovers, fiancees, marriages, ex-lovers, ex-spouses
    Lovin’
    People may get in social fights with those they dislike (even neutrals and enemies do this)
    Animal bonding
    People who leave the map while traveling, fleeing, being kidnapped, etc. can come back later as raiders, visitors, joiners, etc.
    Marriage ceremonies and parties
    Misc
    New exotic infections: Gut worms, mechanite infections which give abilities at a cost of pain or fatigue, trauma savantism
    New chronic diseases: Carinoma, asthma, hearing loss
    New “firefoam popper” provides a way to combat fire besides punching it.
    Prison breaks
    Prison breaks. Prisoners pick the locks, get out, seek weapons and work as a group to escape.
    Infestations
    Self-reproducing, spreading underground insect hives
    Insect hives are dangerous but produce succulent insect jelly
    Animals and predators
    Many more animals, some of which will hunt people
    Some animals are now predators, including colony pets (e.g. cats catch squirrels)
    Animals can gnaw corpses apart directly now
    Threat response mode
    Decide how colonists should auto-respond to threats: flee, attack, or ignore?
    Economy
    ‘Components’ resource used for machinery and electronics
    Ground-traveling trade caravans from other factions
    Deeper research tree with more low-tech options and more things to research
    New fueled buildings: stove and generator
    Various new lower and higher-tech production buildings
    Two research tables: simple and hi-tech. Hi-tech is required for some projects.
    Misc
    Character records which keep stats on each character like number of kills, injuries, surgeries, etc.
    Extreme desert biome
    Colonists in relationships can share beds
    New double bed; royal bed is now gold-trimmed and fancy
    New flatscreen and megascreen TVs
    Colonists can now visit sick people in bed to cheer them up
    Sick people in bed can now watch TV
    Building damage overlays
    Days are now twice as long as before, with years being half as many days. (This means that years are exactly as long as before in actual play time, just divided into a smaller number of longer days.)
    The year is now split into seasons instead of months.
    Animal kibble
    Deep rooms stay cool in the heat
    Richer tale recording and better art descriptions
    Hundreds of balance improvements, optimizations, tweaks and fixes
  • Ninju
    #89
    Megjelent az Alpha 13.
  • AnarchoiD
    #90
    kosz az infot , le is vadaszom a viragboltit vhonnan ;) (bar most eppen shelteredbe zugtam bele ;)
  • Ninju
    #91
    Mostantól Steamen is elérhető a játék.
  • Dreko7
    #92
    Mit tartalmazott ez a legutóbbi frissítés?
  • AnarchoiD
    #93
    14e csak bugfix volt
  • MekNzi
    #94
    Hali!
    Azt be lehet valahogy állítani, hogyha pl egy törzzsel játszom, 1-2 emberrel, akkor pár nap múlva ne csatlakozzon hozzám egy full random ember? Amelyik még nem is illik bele ebbe a törzsesdibe?
  • pluhi
    #95
    Üdv!

    Lefordítottam a játékot, aki szeretné tesztelni itt megtalálja:
    https://github.com/pluhi/RimWorld-Hungarian/
    Jobbra zöld gomb, Download zip. Ennek tartalmát kell a játék könyvtárába kitömöríteni. Előtte töröljetek ki onnan mindent, különben ütközés lesz a régi fordításkezdeménnyel. A tipikus elérési útvonal:
    c:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\RimWorld\Mods\Core\Languages\Hungarian\

    Megjegyzések:
    1. Nem minden szöveg fordítható. Amit angolul látsz, az valszeg ilyen (háttértörténetek pl.).
    2. Van még le nem fordított szöveg, ezek németül jelennek meg, mivel ezt használtam alapként az XML struktúra miatt.
    3. Ez a jelenlegi STEAM verzióhoz van. Működhet más verziókkal is, kisebb hibákkal.
    4. A játék rengeteg generált szöveget használ, ezeket sokszor lehetetlen megfelelően lefordítani. Legegyszerűbb példa: nemből van "férfi" és "nő", mivel az angol a "male", "female" kifejezést használja mindenre. Innentől lehet választani, hogy Jani lesz "hím", vagy a kutya "férfi". Ezen felül stringlistában tárolt szavakból pakol össze egész mondatokat, amikhez egymásba ágyazott változókat használó rule-okat definiál. Na itt dobtam le a láncot. Ezt a részt teljesen át kell szabni és leegyszerűsíteni, hogy valami értelmes jöjjön ki a végén.

    Hibákat küldjétek a githubon látható címre. Első körben a helyesírást tartsuk elütés szintjén. Vesszőhibák és egyebek majd később lesznek terítéken.

  • pluhi
    #96
    A jelenlegi Steam verzió: 0.14.1249
    A játék főleg overlay technikát használ a szöveg beillesztésére, így ha más verziónál hiányozna valami, fallback van az angolra.
  • pluhi
    #97
    Addig pöcsöltem a procedurális szövegekkel, hogy kezd összeállni:
    Pár szobor leírás

    Nincs már benn le nem fordított német szöveg.
  • Ninju
    #98
    Azt ugye vágod, h van benne hivatalos magyar fordítás?
    Nem teljes az tény, de miért nem azt egészíted ki?
  • pluhi
    #99
    Abból indultam ki, kb. 5%-os volt amúgy. Ez a hivatalos fordítás mostantól. Már az alpha15 bétán dolgozom, a legközelebb pushnál már benne lesz a steam verzióban is.
  • Ninju
    #100
    Na az jó.
  • shadar619
    #101
    Hol lehet beállítani hogy mit egyenek az emberek?
  • pluhi
    #102
    Sehol. Zónákkal lehet trükközni, pl. nyersanyagokhoz csak a szakács fér hozzá, pemmikán messzebb van az ajtótól, mint az ételek, stb. Alpha15-ben egyelőre nem látok ilyesmit, de szerintem fenn van Tynan listáján.
    Utoljára szerkesztette: pluhi, 2016.08.27. 23:27:44
  • Magyarbetyar
    #103
    pluhi Te foglalkozol még a magyarítással ?

    Hivatalos vagy nem ?
  • pluhi
    #104
    Igen és igen.
    A16-tal volt most gáz, mert összesen egy hétig volt béta státuszban a steamen, nem volt időm release-ig az újításokat megcsinálni. Erre jött, hogy bekerültek a backstory-k, ami 109k karakter. A lényeg megvan már, de nem tudom mikor lesz frissités steamen. Githubról leszedhető a legfrissebb változat bármikor.
  • pluhi
    #105
    Még annyit, hogy eddig azonosan nulla visszajelzést kaptam a cuccról. Se hibajelentés se semmi. Jó lenne, ha valaki tesztelgetné a dolgot, mert játszani most végképp nincs időm vele.
  • Magyarbetyar
    #106
    dobsz egy linket hol találom a legfrissebb verziot ?:)
  • pluhi
    #107
    https://github.com/Ludeon/RimWorld-Hungarian
  • D1rt33n
    #108
    ez az a magyarítás ami a steam verzióban is van?
  • Caliph
    #109
    Kicsit off:

    Akinek bejött a rimworld,annak tetszeni fog : Oxygen not included
    szintén egy bázisépítős túlélős,gázokkal,folyadékokkal,jelenleg early alpha állapot.
    nézzetek rá
  • Luciferkee
    #110
    Igen, nekem is tetszik, csak ajánlani tudom.
    A Don't Starve készítőitől.
  • Caliph
    #111
    ránéztem youtubeon meg devblogon milyen frissítések jöttek(talán már van egy éve is hogy nem játszottam vele),elég ütős a legutolsó.
    Le van modellezve a komplett bolygó,karavánt lehet indítani szomszédos baráti faluba,ahova ha mi megyünk jobb árakon lehet kereskedni. A karavánt fel kell szerelni élelemmel,csapattagokkal,fegyverekkel,mert random eventek történhetnek velük(állattámadás útközben stb)
    És lehet raidelni kalózbázisokat,hasonlóan mint amikor minket raidelnek. Lehet építeni pod launchert amibe bepakolva erősítést/nyersanyagot tudunk küldeni karavánnak,elég gyorsan.
    Ahogy néztem letelepedhetünk másik területen is,két kolóniát managelve :)

    videó:

  • pluhi
    #112
    Igen, bár sokszor frissebb, mivel csak új release-eknél húzza be a steambe Tynan a lokalizációkat (+1 patch kicsit később).
    A17 elvileg kész, csak tesztelni kéne, mert nincs időm játszani. Backstories meg marha sok, jelenleg nem látom magam előtt a végét.
  • T800
    #113
    Sziasztok! Érdemes a játékot megvásárolni jelen állapotában?
  • Daffit
    #114
    Szia! Igen, több tartalom már nem kerül bele, csak a bugokat javítják és meg fog jelenni. Rengeteg moddal nagyon élvezetessé tehető.
  • JonasSandor
    #115
    Végre elérte az 1.0-át lehet tolni ezerrel.
  • TokraFan
    #116
    Egy baj van ezzel...nem lehet letenni!
  • Stormbird
    #117
    "Egy baj van ezzel...nem lehet letenni! "

    Pedig de!
    Olyan szinten túl van tolva benne a hülyeség, hogy az egy idő után már nem tolerálható.
    Én a nagyon-nagyon very easy csillámpónis ultrakönnyű verzióban toltam, de így is felb@szott a sok következetlen baromságával. Csak néhány példa:

    Napfolttevékenység... Persze... Olyan erős, hogy még a csutkára feltöltött aksikba is beleszorul az összes szabad elektron... Aha, biztos így van.

    Tűz. Mindkét fajtája -természeti és emberi- idegesítően túlmodellezett. A természeti -a villám- nagyjából minden harmadik-negyedik nagy kiterjedésű tüzeket okoz, lehetőleg a legnagyobb károkozással. De az még nagyjából elviselhető, mert legalább néha az eső nekirugaszkodik és eloltja.
    Ezzel szemben az ember által okozott tüzek sokkal betegebbek. Többnyire elkerülhetetlen, hogy ne kerüljön a telepesek közé egy-két piromán barom. Jószerével azért, mert -főleg az elején- pont ezek rendelkeznek más egyéb fontos tulajdonsággal és emiatt beválogatja/befogadja őket az ember a csapatba (persze azért is, mert kezdő amatőrként még nem tudja, hogy ez később mekkora szopás lesz).
    A piromán jómunkásemberek mindent felgyújtanak a bázison ami éppen az eszükbe jut. A többiek ahelyett, hogy első lépésként szívlapáttal agyonvernék a gyújtogatót, mennek utána és immel-ámmal oltogatják a tüzeket, de pl. ha eljön az alvásidő, lazán ágynak dőlnek és hagyják a f@szba a tűzoltást. Okos!
    Dupla csavar a dologban, ha elhajtom a baromarcú pirománt a kolóniáról, a többiek ahelyett, hogy örülnének, hogy kirúgtam és nem kell három naponta újraépíteni a bázist, napokig bánatosak lesznek miatta... Na, ez az értelem diadala!

    Az olyan marginális baromságokra már nem is érdemes szót vesztegetni, mint hogy egy megvadult nyúl lebonthatja a fél bázist, vagy a penész közel fénysebességgel tejed a növényeken, egy mélyfúrásból előmászó rovart négy géppuska tüzével nem lehet megállítani anélkül, hogy legalább az egyikből ne csinálna hulladékvasat és akkor az előfordulás sűrűségéről még nem is beszéltem...

    Szóval de! Le lehet tenni egy egyébként kitűnő ötlet alapján szarul megvalósított játékot, ha ennyire túltolják benne az agyatlanságot. El sem merem gondolni, hogy mi lehet a nehezebb fokozatokon...
  • Xsillione #118
    Eközben a két piromán karakter mellett a legjobban a piromán zakkanást kedvelem a durvábbak közül, mert az nem jár semmilyen komoly kárral, a tüzeket simán oltják, a kis sérülést meg pillanatok alatt rendbehozzák.

    Ha gondot keresek, akkor az, hogy egy elvesztett kutya miatt képes a karakter agressziózni vagy három napra bezárkózni, aztán meg pampog, hogy éhes.
  • Caliph
    #119
    nekem is az volt a bajom,hogy a lakók agymenéseit kicsit túltolták,amikor simán csak építkeznél,lenne a fejük felett tető,van kaja,de mindegyiknek előbb utobb valami baja lesz amivel nincs kedvem foglalkozni,csak építgetnék stb :D
    bár én még fejlesztés alatt próbáltam egy verziót,de látom nem változott...vagy csak nekem nincs türelmem mélyebben belemenni a dologba:D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.10.18. 21:04:35
  • Xsillione #120
    Ha csak építkezni akarsz (minimális vagy semmilyen kihívás szint), akkor az egymenéseket kezelni elég egyszerű. Nagy és szép szoba mindenkinek, rendes kaja és étkező és nehéz lesz őket megzakkantani innen már. Általában akkor zizzennek meg, ha harc vagy egyéb miatt sérültek, netán valaki vagy valami meghalt és még valami bajuk is akad (alapból dilis, elment az áram, nincs jó kaja, leégett a szobájuk:)