9869
A biztonság és védelempolitika aktuális kérdései
  • maki85

A fáma szerint Kadhafi elég magas nívón működtette országát, egy jó ég tudja hány törzsből álló katyvaszt formált egy prosperáló országgá.
    A másik pedig, hogy valahol MINDIG kell lennie valami fegyveres káosznak, mert ez a fegyverlobbi érdeke.
  • hiper fizikus
    Ha ez igaz, akkor ebből cirkusz lesz .
  • Caliph
    Brit kommandósok tartóztattak fel egy iráni olajszállító hajót a gibraltári szorosnál. megszállták a legénység fogságban a hajó lefoglalva. mindezt egy panamai zászló alatt nemzetközi vizeken hajózó hajó ellen. bár tudjuk hogy a briteknek a vérében van a kalózkodás :)
    (girraltár angol tengeren túli terület , azaz gyarmat,szűk szoros,nem tudom vannak e ott nemzetközi vizek vagy az is angliához tartozik e ? )

A brit indok,hogy a hajó a nemzetközi szankciókkal súlytott szíriába akart olajat szállítani.
    „Irán nem tagja az Európai Uniónak, s országunkat semmiféle európai olajembargó nem sújtja, s ezért Nagy-Britannia törvénytelenül, kalózkodással foglalta le az iráni kőolajszállítót, s az eset veszélyes precedenst teremtett, aminek azonnal véget kell vetni - írta Twitter-oldalán az iráni külügyminiszter.
  • Caliph
    a közelkelet működött,csak a békecsinálók toltak el mindent. irak,most szíria,már fenyegetik iránt
    észak afrika ,csak nézzétek meg mi van most líbiában,ahova szintén beugatott a nyugat
    értem én hogy diktátor arabok a nőgyűlőlő és durva szabályaikkal(szaud arábia amúgy ugyanez,csak ott hercegnek hívják a diktátort és nyugat szövetséges... )
    emlékezzünk arra is mit jósolt Kadhafi a buktatott líbiai diktátor európa jövőjéről. azt meg elég csak a térképre nézni,és látni,hogy kiknek az érdekük hogy ne legyen a közelükben erős arab állam
  • hiper fizikus
    A közelkelet mindig olyan volt, mint a darázsfészek . Ezután is lesz dolguk ott a békecsinálóknak .
  • zserni
    " biztonságpolitikai szakértő " nem inkább fősodratú hírfelmondó ?
  • maki85
    Vagyis csak azt a nevet, hogy kalifátus.

Amúgy minden a régi, már úgy nagyjából.
    SZUPER !!!!
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2019.07.09. 20:53:16
  • BladeW
    Én csak Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő úr lényeglátó mondataira tudok hivatkozni:
    https://coub.com/view/c4x85
  • hiper fizikus
    A kalifátusukat győzték le .
  • maki85
    Kellene egy kis segítség!!!!!

Na most akkor valaki magyarázza már el, hogy az a NAGY USA, és azok a sok szövetségesei legyőzték-e az iszlám államot, vagy sem???
    Már csak ezért is kérdezem, mert az amik reguláris csapatokat kérnek az iszlám állam ellen.
    Ez pedig azt jelenti, hogy az iszlám állam nem a "fű alatt" harcol, hanem nyiltan????
    Itt pedig adódik a következő, hogy egy olyan összecsapáson hogyan is mernek filózni, mely Iránnal szemben történne meg????
    Nagyon tartok tőle, hogy ez nagyságrendekkel keményebb dió lenne, mint Vietnam.

• Caliph
    Tankerhajók gyulladnak ki sorra a perzsa öbölben: irán húzgálja az oroszlán bajszát,vagy amcsi - izraeli false flag akció,amivel legitimizálhatnak egy irán elleni támadást ?
  • maki85
    ő alatt az USA-t értem
  • maki85
    Még annyit, hogy szerény véleményem szerint az utolsó háború kirobbantója USA (talán trump) lesz.
    NE legyen igazam.
    Ő az, aki a kocsmában nem tűri a más hangokat.
  • maki85
    Két szóval: max egyetértek:))
  • Caliph
    időtúllépés szerkestésre :) szóval:

az amcsik meg rakétákat telepítenek a ruszkik szájába,csökkentve a csapásmérési lehetőségeit ha netalántán véletlenül épp amcsi lenne az agresszor a ruszkikkal szemben,nem csoda hogy idegesek ott is
  • Caliph
    tény hogy egy diktátor,nem kérdés,tény hogy öletett meg embereket,vagy munkatáborba küldött sokukat,tény hogy szenved az országa míg ő luxusban él
    de legalább lépéseket tett a nyugat felé,tárgyalások történtek,egyszer valamikor a jövőben biztos megegyeznek,és azzal mindenki jól jár
    és talán őt se fogja felkötni a nép,és talán nem lép a helyébe egy katonai puccs...csak egy hülye kell meg egy nagyobb bomba(akár atom) és meg is van a baj...

india pakisztán sem egy nyugodt helyzet,és mindkettő atomhatalom ott is. irán is törekszik azzá válni. izrael meg próbálja megakadályozni. előbb utóbb ez a helyzet is eljuthat oda,hogy izrael inkább atomot dob iránra minthogy engedje atomhatalommá válni,mert onnan az esély hogy egy hülye szerez egy piszkos bombára való uránt,már elég nagy lesz.

Kína is kész hadsereget bevetni tajvanért,ott is csak nő a feszültség,+ a szigetviták japánnal

ruszkik se birnak magukkal,közel repkednek más ország határaihoz(bár még bőven nemzetközi légtérben,ahol semmi kötelezettsége nincs,csak jól hangzik a hírekben hogy orosz vadászgépeket/bombázokat fogtak el a magyar grippnek,vagy bárki más,vagy nemzetközi vizeken hajózó rombolóhoz közel repült nemzetközi légtérben harry potter és az veszélyes :)

az amcsik meg rakétákat telepítenek a ruszkik szájába,csökkentve a csapásmérési lehetőségeit ha netalántán nem őt támadnák meg és nem ő támadna bárkire is...nem csoda hogy ott is ideges mindenki
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.06.03. 12:58:18
  • MuldR
    Hát úgy tünik mégsem végezték ki.
    mégiscsak él
  • maki85
    Nocsak, nem is annyira gonosz az a bácsi???
    Csak a rossz hírét keltik egyes pletykafészkek.
  • MuldR
    "aki légvédelmi ágyúval is elrendelt már kivégzést,"
    Amiről kiderült, hogy fake.
  • maki85
    Igen, én is olvastam, azonban egy olyan véglényről, aki légvédelmi ágyúval is elrendelt már kivégzést, bizony el tudom képzelni.
    Persze az sem elképzelhetetlen, hogy ez a felreppentetett hír csupán a belső ellenzék elrettentésére szolgált.
    Ami viszont igaz, hogy már rögtön a találkozó után a megszervezést hibáztatta.
  • Caliph
    én másik oldalon olvastam erről,ott leírják hogy nincs megerősítve,szal akár fake is lehet,sőt történt már olyan is hogy a nyugat szerint kivégzett diplomata hirtelen megjelent megint más személyazonossággal :D Kim sem a régi,és kevés a külföldiül tudó diplomata

másik cikk

megkerestem

két cikk,és máris más az értelmezés,a hivatkozott dél koreai lap meg kb olyan mint nálunk a blikk :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.06.02. 11:40:42
  • maki85
    Vajon lesz-e még valaki, aki a jó ügy mellé állna??
    Hogy nem tud ráhülni a dagi fejére a bőr!!!!!!!!!!!!!!!
  • ximix #9602
    Teljes harckészültségbe helyezte a hadsereget a szerb elnök
    index link
  • Caliph
    jó,akkor mondhatom hogy egyetértünk abban hogy külpolitikai kérés a tali a kampány miatt,nem pedig az hogy Trump ORbánnal(és itt most mindegy,hogy ki a miniszterelnök),egy 10 miliós kelet európai országgal akarja megtárgyalni európa jövőjét.
  • zserni
    A cikk nem semleges, hanem kormány oldali ez világos.
    sztem meg az EU választás előtt ez is jól mutat..
  • Caliph
    ez volt a kérése a külügynek,mert kampányban jól mutat.
    Úgy gondolom nem kell többet bele látni mint ami.

De kíváncsi vagyok , szerinted miért most? Vagy teljesen egyetértessz a 888 cikkel?
  • zserni
    ez is egy szempont. És az időzítés ?
  • Caliph
    sztem azért van meghívva mert fegyvert vásárolunk tőlük. a szlovák miniszterelnök tegnap volt nála. ők f16osokat vettek,
    ha már veszel pár milla dollárért valamit a legkevesebb hogy meghívod egy kajára meg fél óra protokoll dumára pár fényképre stb
    a világ ezzel sem lesz előrébb
    Le se szarja trump magyarországot irányítsa bárki is.
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.05.05. 15:56:52
  • zserni
    A Jobbikot illetően is ilyen mulatós kedvedben vagy még Pares ?

Hát erre mit teszel ? : https://888.hu/ketharmad/ezert-hivta-meg-trump-washingtonba-orban-viktor-4176705/
  • Pares

Segítek:

Szarkazmus
    Irónia

Amúgy köszi, hogy megosztottad, én marha jót nevettem rajta. Meg rajtad is.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2019.04.25. 21:27:46
  • horthy
    Puzsér Neo Neo Liberális gondoltaival ! Ez a gondolkodás okozza a legtöbb háborut konfliktus ! Mindenek felett piac , piac, pénz ( semmi társadalmi harmonia , szolidaritás ,hit , erkölcs , kultura stb ) ! Nemtudom azota mi történt vele hogy golbalizáció kritikus lett ?? Hőskorszakban még nem az volt vagy csak ráérzett a változások szelére ( nem kell a bullshit tabletta embereknek ) ?

Puzsér a NEOKON !! 2007
    Utoljára szerkesztette: horthy, 2019.04.24. 19:09:47
  • hiper fizikus
    élet-halál harc fojt, mégis mit vártál
  • Tetsuo
    Kárpótlást Magyarországnak!

Amerikai iratok mutatják be, hogyan vezették meg a kétkulacsos Horthyékat a szövetségesek, hogy kiprovokálják a német megszállást

"Az amerikai hírszerzés washingtoni archívumában az elmúlt hónapokban talált iratok megerősítik: Amerika és Nagy-Britannia kifejezetten arra játszottak, hogy a németek megszállják Magyarországot. A magyar kiugrási reményeket csak azért táplálták, mert tudták, ezt Hitler nem fogja hagyni, így pedig a nyugati frontról német erőket fognak elvonni a megszállási feladatok. A kétszínű angolszász játszmában nem törődtek a megszállás tragikus következményeivel, a magyar zsidósággal és a több százezer áldozattal. Borhi László, az Indiana Egyetem történészének írása a német megszállás 75. évfordulójára az Indexre."
  • Tetsuo
    A Chagos-szigetek őslakói az USA-nak és Nagy-Britanniának köszönhetik 2036-ig tartó száműzetésüket

Vad Vérnyül hozzászólása:
    "Kevéssé ismert eset, hogy a demokratikus nyugati hatalmak 1965-ben is színtiszta sztálini módszerrel egyszerűen komplett népeket deportáltak, csak úgy.
    Mondjuk, ahhoz képest, hogy 2004-ben Irak ellen komplett rabló-, és gyarmatosító háborút indítottak, színtisztán demokratikus alapon. nagyon nincs min csodálkozni."

És erre egy kép:

Nos igen, így mennek a dolgok nemzetközi, "demokratikus" szinten.
  • zserni
    Szerintem is Kakergi hitt abban, hogy amit csinál az jó. (utólag már látjuk, hogy az sem lett volna kivitelezhető)
    Viszont miután az akkori elit "felvásárolta" az ötletet, utána már nem egy tökéletesebb faj lett a cél, hanem épp ellenkezőleg. Egy lebutított gyökértelen mis-mas, ami jól irányítható az elit által. És ez az, aminek már is szemtanúi lehetünk.
  • ManoNegra
    Ismerem az elméletet, csak azt gondolom, hogy hibás a végkövetkeztetés. Lehetségesnek tartom Kalergi őszintén hitt benne, hogy a keveredéstől egy jobb embertípus születik. Ha megnézed amit bemásoltam, nem csak a kiragadott részt, hanem az egész fejezetet, akkor azt látod (már amennyire értelmezni tudtam, kár hogy nem jelent meg magyarul), hogy ez egy, amolyan fajnemesítési elmélkedés, a beltenyészettel ellentétben ő a rasszok keveredésben hisz.

Ami, ha megnézed ki is ő, talán könnyebben érthetővé válik.

Pélédaként az oroszokat hozza, a legjobb embertípusnak tartja Európában ezt a szláv, tatár, finn keveréket. Szemben az angollal, amelyik a legsilányabb. Szerinte.

Azt is figyelembe kell venni, hogy ezt a negyvenes években írta, amikoris nagy divatja volt az embernemesítés különböző "irányzatainak".

• zserni
    Rossz könyvet ajánlottam "tévedésböl". Bocsi. A másikban van, amit szintén beraktál.

A Kalergi terv lényege:
    Könyvében – melynek címe: “Praktischer Idealismus” – Kalergi rámutat, hogy a jövő Európáját nem az Óvilág honos népei birtokolják majd, hanem egy fajta ember alatti ember, mely a különböző rasszok kényszerített keveredésének az eredménye. Kalergi egyértelművé teszi, hogy Európa népeit sárga mongoloid népekkel és harmadik világbeli színes népekkel kell keresztezni, hogy létrejöjjön egy identitás, etnikai hovatartozás nélküli gyökértelen és soknemzetiségű sokaság melyen a jövőbeli hatalmi elit könnyűszerrel tudna uralkodni.

https://www.vilaghelyzete.com/2017/06/atfogo-tenyfeltarasa-mai-merenyletek-az.html

Erdemes egy pillantást vetni a vikire is, a rócsildok természetesen ebben is invalválva voltak:

According to his autobiography, at the beginning of 1924 his friend Baron Louis de Rothschild introduced him to Max Warburg who offered to finance his movement for the next three years by giving him 60,000 gold marks. Warburg remained sincerely interested in the movement for the remainder of his life and served as an intermediate for Coudenhove-Kalergi with influential Americans such as banker Paul Warburg and financier Bernard Baruch. In April 1924, Coudenhove-Kalergi founded the journal Paneuropa (1924–1938) of which he was editor and principal author. The next year he started publishing his main work, the Kampf um Paneuropa (The fight for Paneuropa, 1925–1928, three volumes). In 1926, the first Congress of the Pan-European Union was held in Vienna and the 2,000 delegates elected Coudenhove-Kalergi as president of the Central Council, a position he held until his death in 1972.

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_von_Coudenhove-Kalergi
  • maki85
    Ha jól emlékszem, akkor te azt írtad, hogy itthon csak az agyatlaniok, a sült gesztenyét kikaparni akarók maradtak.
    Ugyanis szerinted te, és a kinti barátaid teremtették meg nekünk a mai kánaánt.
    Így hát kedves öreg barátom, te csak az új hazád vezetőjét fényezzed, had legyen már nekünk is valami örömünk a dologban.
  • zserni

Végre büszke lehetek a hazánkra és a kormányfőnkre

“The (European) man of the future will be of mixed race. Today’s races and classes will disappear owing to the disappearing of space (nations), time, and prejudice. The Eurasian-Negroid race of the future, similar in its outward appearance to the Ancient Egyptians, will replace the diversity of peoples with a diversity of individuals”

https://sovereignwales.com/tag/the-coudenove-kalergi-prize/
  • ManoNegra
    Ami azt illeti, Drábik nem túl hiteles, jobb ha a forrásokat mások értelmezése nélkül vizsgáljuk. Itt volna a Totális állam, totális ember c. könyve. Még nem olvastam el, de pár szóra rákeresve semmi ilyesminek nyomát nem találtam benne.
    Ez nem azt jelenti hogy nem írt ilyet, de esetleg megmondhatnád hanyadik oldalon keressem.
    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2019.02.25. 20:31:52