492
The Long Dark - A Will Mackenzie Incidens
  • JanáJ
    #172
    Erre azért nehéz spoiler nélkül válaszolni. Emlékeim szerint öt epizódot akarnak, az első kettő jött ki, hamarosan meg a harmadik lesz ami asszem már a csajjal lesz. Az elsőben kb tutorial van, a másodikban medvére vadászol meg kapcsolatot próbálsz teremteni a külvilággal.
  • molnibalage83
    #171
    A story mode meddig van befejezve?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.28. 09:57:25
  • JanáJ
    #170
    Tegnap elmentem kutyát sétáltatni. Farkas nem volt, de pár vaddisznótól megszeppentem. Ép egy gyerek igluból (!) ették ki a füvet/leveleket. Más is Long Darkozik csak élőben. :-)
  • JanáJ
    #169
    Itt nem ezt a sorrendet adják. Persze azóta változhatott.

    Mystery LAke jó, csak egy idő után unalmas, ha kiismered a merre kell menni hogy ne legyen farkas az utadban.
  • RedRiot
    #168
    Hivatalos fórumon többen is írták hogy a farkas ellen a kés a legjobb fegyver. Van még aki állítja hogy nem elég csak gyorsan nyomogatni a támadás gombot hanem valamiféle ritmusban kell döfködni - ezt még nem mertem kipróbálni.

    A mostani survival menetet Mountain Townban kezdtem és a farmon telepedtem le. 10 napig bírtam ott aztán átcuccoltam a jól megszokott Camp Office-ba Mystery Lake-nél. A farm körül elég sok a farkas és egy idő után már idegesítettek. Vagy a ruháimat kellett állandóan javítani, vagy ha már nagyon untam a képüket lelőttem puskával de az meg tölténypazarlás.

    A másik dolog ami a farmon zavart hogy nem működtek a nyúlcsapdáim. A farmháztól nem messze a szakadék felé volt egy mező, tele tapsifülesekkel. Ledobáltam 5-6 csapdát de 10 nap alatt egyetlen nyúl sem sétált beléjük. A Camp Office-nál az erdőben, a sínek túloldalán nincs ilyen problémám érdekes módon. :/ Így hát fogtam a leghasznosabb cuccokat és elköltöztem. Pedig a szabadtéri barkács asztal igen jó volt, lehet hogy a későbbiekben mikor bejön a cabin fever lehetősége még hasznos lesz.

    Pleasant Valley kiruccanáson gondolkodom: az milyen messze van Mystery Laketől? Melósabb ott az életben maradás? Érdemes odaköltözni? Loot szempontból milyen?
  • JanáJ
    #167
    Van wikije ennek is, ott tudod nézegetni mit hogy ballanszoznak. Pl lövésem sincs hogy késsel, baltával vagy feszítő vassal éri e meg ütni a farkast, ha a torkodnak ugrik. Pl húst is tudsz kivágni a tetemekből baltával és késsel is, de a balta nagyon lassú, megfagysz addig.

    A kisvárosban az elején nem nehéz túl élni, és az elején sok ruha és varró készlet van, de aztán hamar el kezd fogyni. Meg ugye ha vágod pl a függönyt, akkor kopik a kés, ha téped akkor több idő és a kaja fogy jobban. :-)

    Én emelkedőn szoktam futni, mert türelmetlen vagyok, meg mindig csak félig használom el a staminát, hátha jön farkas. Amíg bétában volt, addig a semmiből termett néha ott farkas.
  • molnibalage83
    #166
    Tudom, hogy a sérülésekkel mit csináljak - hiszen ki is írja, még tippelgeni sem kell. Gyakorlásképpen előidéztem magamnak sérüléseket és visszatöltöttem. :)
    (Megnéztem, hogy milyen magasról mennyi tömeggel esthetek le, stb.)

    A "harcrendszer" az, ami totál homály... A farkas story módban a fészerbe belépve ugrott a képembe, nem tudtam vele mit csinálni, harc volt és minimális kézsebbel elzavartam. A barlangól kijőve kb. 10-szer ölt meg, de egyszer az alapképessel kvázi sérülés nélkül én öltem meg. Csak mire elsőre oda eljutottam olyan fáradt és miden bajom volt, hogy kilootolni nem tudtam a kaját belőle és reload volt messze előbbről és utána tudtam tűzzel elzavarni és továbbhaladni.

    Pont úgy jött ki a lépés, hogy erős szél miatt fáklyát nem tudtam gyújtani és várni kellet, ami miatt fáztam és éheztem is. A farmon tettem le a játékot tegnap, nyúcsapdát találtam meg. A bankos fickó házát még keresem, deposit key-t is találtam, de széfet és a trezort nem tudtam még kinyitni.

    Közlekedéskor mennyire éri meg futni? Nagyon kalórizapazarló? Most már van ruhám, nem fázok, ha nincs extrém hideg és szél, nem kell sietni a hideg miatt.

    A ruha részt nem vágom. Legnehezebb szinen belefulladok a nyersanyagba. Mamika házában este varrogattam a tűznél, mert mást úgysem lehet tenni. Minden ruhám 100% táján van és hegyekben áll a cloath úgy, hogy a legtöbb helyről ki sem lootoltam már azokat. Szélcsendes időben fagypont feletti hőérzetem van tehát kvázi végtelenségig tudok bolyongani. (Kesztűykből jött bőr, katonai bakancs és kanadai sapka + kesztyű sokat segítenek.)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.22. 11:16:17
  • JanáJ
    #165
    A ruhádat és téged tép meg. Az életerőd alvással töltődik. A sebeket meg el kell látni. A kész cuccok könnyebbek, mint a természetes megoldások. A ruhád ami igazán fájó, mert sok nyersanyagba kerül javítani, pótolni. Farkast és minden mást szerintem érdemes story módban kerülni, mert bőven van elég kajád másból.
  • molnibalage83
    #164
    Nekem eddig egyszer sikerüt ez farkassal.

    A harc a farkas ellen eddig teljes homály. Van, hogy kb. sérülés nélkül megúszom és van, hogy megöl hiába püpfölöm az egeret és nyomkodom az irány gombokat. Már, ha ez utóbbi számít...
  • Marcinko
    #163
    igen simán , miután elejti a szarvast és megközelíted akkor morog rád, de nem támad meg akkor fejbe dobod is vinnyogva elszalad, tüzet gyújtasz és van kaja !
  • Norbertboy
    #162
    Pont így egyedi a grafikája!
  • molnibalage83
    #161
    Áh, tényleg. Eddig érzésre és hangra toltam, de akkor így még könnyebb lesz. A játék modellező engine kurvajó. Ha ez Witcher 3 vagy más hasonló szintű graffal lenne, az ütne csak igazán.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.02.21. 21:22:29
  • JanáJ
    #160
    Van a pajzsban egy kunkor? Mert akkor a szelet jelöli szerintem. A hőmérséklet érzetedbe az is bele számít. Akkor szokott megjelenni, ha kimész egy fedett helyről a szeles időben.

    A hogyan továbbot nem értem. A legelején vagy? A YT tele van végigjátszással, de ha lerod hol vagy, akkor próbálok segíteni.

    Lehet nem jókor kezdted, mert lassan jön az ep3 és az első kettőt is átírják, feltuningolják vele.
  • JanáJ
    #159
    Kővel fejbe lehet dobni a farkast?
  • molnibalage83
    #158
    Illetve még annyi kérdés, hogy a képernyő tetején levő pajzsszerű izé mit jelez, ha látszik? Mert egy árva hangot nem szól róla a játék..
  • molnibalage83
    #157
    Láma kérdés, de hogy a fenébe kéne továbbhaladni, amikor már a gép körül szimatolok. Az előtt volt egy ruhafoszlány nyom, azóta semmi. Semmi megmászhatót vagy kiutat nem találok és emiatt a rohangálásban kb. éhen és fagyhaltam... (Legnezebb szinte tolom.)
  • Marcinko
    #156
    Vezesd rá a farkast az őzre és miután levadászta, a farkast dobd fejbe ! Hidd el jobban megéri !
  • molnibalage83
    #155
    Elkezdtem. Eddig tetszik, a nyulakat kicsi nehéz kővel ledobálni.
  • Marcinko
    #154
    Hülyeséget írtam .....Bocsi ..... Mystery Lakenel vagyok mert onnan lehet átmenni a Forlom Muskeq Mapra ami nagyon jó nyersanyag lelőhely !
  • Marcinko
    #153
    Pleasant Valley-n Forlom Muskeq kezdésnek jó nagyon sok a kaja ott és ott a szomszédban Pleasant Valley kutatni való helyei !
  • JanáJ
    #152
    Kemény vagy. :-) Hogy a fenében nem fagysz meg? Melyik mapon vagy?
  • RedRiot
    #151
    Következő játékom lehet hogy Interloper lesz. Úgy néz ki ott nem nagyon lehet hibázni és minden túlélt nap ajándék. Mondjuk -40 fokot nem tudom hogy fogom majd kibírni normális ruhák nélkül - mert ugye a loot is minimális 'loperen.
  • Marcinko
    #150
    Interlooperben 60 napnál járok ! Mondjuk egy fa gyűjtési turné is lehet halálos ott a hideg miatt -40 -50 plusz a szélhűtés ! A farkasokat vagy akkor szedem le ha támadnak vagy ha az eldobott csalival bandukol elfele ! Egyébként véged ha megtámad , pontosan nagyon kicsi az esély a tulélésre !
  • RedRiot
    #149
    Kénytelen leszek valamikor nyílhegyet kovácsolni, mert előbb utóbb elfogy a puska lőszer. Majd jól rágyúrok a Forlorn-i kirándulásra. :)
  • JanáJ
    #148
    Nem csak a ruhád bánja a farkas támadást. Utána aludni kell, gyógyszer kell, kötszer kell. Mondjuk annyiban igazad van, hogy az esetek 80%-ban úgyis csak megsebzed a támadó farkast a lövéssel.

    Íjat szerintem nem ördöngösség csinálni. Nyilat már csak az említett kohóban. Mondjuk ott minden van hozzá. Találni viszont könnyebb, a nyíl hegy a szűk keresztmetszet, vesszőt meg tollat találsz.

    Forlon M. nekem bejön, de hamar lerabolható és mivel kicsi, ezért lassú a visszatermelődés.
    Mysteri LAkeen jó, sok hely van, bár relative messze egymástól.
    Coastal Hw is jó, de ott kb csak a tó és a környéke használható, viszont sok mapravan átjárás emlékeim szerint.
  • JanáJ
    #147
    Coastal Highway-en a jég elvékonyodik a víz felé. A recsegés jelzi, hogy vékony jégen táncolsz.
  • RedRiot
    #146
    Más: kinek mi volt eddig a leghülyébb halála?
    Az enyém: Coastal Highway map, 60. nap, a szigeten lévő házba költöztem be. Kb. 10 napja éldegéltem itt, be akartam gyújtani de nem volt otthon fa. Semmi gáz, kimegyek szedek gallyakat. Már kopp sötét volt, nem volt holdfény így fáklyával világítottam. Lementem a szigetről a jégre, már meg nem mondom miért. Semmi para nem volt bennem mert a szigetre is a jégen keresztül jöttem. Sétálok aztán egyszer csak RECCS! Beszakadt alattam a jég, beesek a vízbe, fáklya azonnal elalszik persze, kép elsötétül csak csobog a víz, a feketeségben azt sem tudtam merre van az előre így szépen ott maradtam a vízben és kihűltem/megfulladtam.

    Ez nagyon tetszik a játékban hogy amikor elbízza magát az ember egy másodperc alatt képes megbüntetni!
  • RedRiot
    #145
    Eh, na ez kemény! OK hogy puska nincs az Interloperben, de még fejsze sincs? Ez így tényleg halál!

    A lövés miért pazarlás? Ha farkas koma kicsit megcibálja a dzsekimet vagy a kesztyűmet akkor fogok egy darab rongyot és megvarrom. Ha jó állapotú ruhákban mászkálok akkor van miből lecsipegetnie- eddig talán egy alkalom volt hogy teljesen széttépte valamelyik ruhadarabomat. Töltényből van kb. 10-12 darabom jelenleg, és ha egy szarvast leterítek azért az több húst ad mint egy farkas.

    A tölténnyel viszont igyekszem nagyon spórolni mert íjat és nyilat még nem sikerült csinálnom. Egy előző játékomban már találtam komplett nyílvesszőket most viszont nincs ilyen szerencsém. Egy korábbi játszásom során találtam valami kohó féleséget a Forlorn Muskeg nevű mapon, de az valami nagyon g*ci hely, nincs sok kedvem odamenni. Ráadásul kalapács is kéne a kovácsoláshoz amit még szintén nem találtam meg. :/

    Amúgy ezt a kört amit éppen nyomok Mystery Lake-en kezdtem. Itt hédereztem kb. egy hónapig, jellemzően a Camp Office-ban (kanadai zászlós nagy ház a tóparton), a síneken túl leraktam 5-6 nyúlcsapdát amik elég jól működtek, plusz néha egy kis szarvas, egy kis peca. Puskát kb. a 10. napon találtam a kisiklott piros vagonban.

    Úgy a 35. nap körül indultam el másik mapra lootolni elsősorban tartalék baltáért, késért, puskajavítóért, töltényért. Mountain Townba mentem, útközben megaludtam egy barlangban, másnap már ott is voltam. A város iszonyat nagy loothely: újabb puskát találtam, ráadásul jó állapotút, rengeteg készkaját, pár szerszámot is. A városhoz közeli farmon újabb puska várt! Töltényt viszont nem találtam túl sokat. Jellemzően a farmon élek, de itt sokat b*szogatnak a farkasok. Ami még fura hogy van itt egy rét, tele nyúllal, mégsem fogtam egyet sem csapdával! :O Asszem hamarosan "hazamegyek" a Mystery Lake-ra, aztán onnan egyszer talán tovább Coastal Highwayre.
  • JanáJ
    #144
    A farkasokkal Voyageren is annyi bajom van, hogy kerülgetni kell őket. :-) Nekem farkas sima fáklyától pl még nem ijedt meg, csak a jelző pisztolytól.
    Miért pazarlás a lövés? Tudom ritka a lőszer, de az sem jobb, ha letépi rólad a legjobb cuccokat.
    A vicc, hogy a macit meg messziről puffogva simán ki lehet nyírni.

    Az Interloper az halál:
    The world becomes more hostile to you as you play. Global temperature drops, wildlife and fuel resources become more scarce, and Blizzards become more frequent.
    Apart from the Hacksaw and Hammer, which spawn rarely in the world, you need to create all your own improvised tools (ex. Hatchets, Knives, etc.).
    The best Clothing and Food items do not spawn.
    Wolves are more rare, but also more deadly.
    Wildlife becomes more rare over time.
    There are no Rifles in the world.
    Utoljára szerkesztette: JanáJ, 2018.01.24. 15:14:07
  • RedRiot
    #143
    Imádom ezt a játékot, csak a nehézségi szinteket lehetett volna kicsit finomítani.
    Most Voyageren játszok, és így a farkasok nem túl veszélyesek - ha van rajtam normális ruha és van nálam kés akkor 1db farkas nem gond - csak arra kell figyelni ha jobban legyengülök az első attack után nehogy egy másik farkas elkapjon.

    Az előző menetet Stalkeren toltam: nekem úgy tűnt hogy a farkasok itt ugyanolyan erősek mint Voyageres kollegáik csak itt már k*rva sokan vannak, gyakorlatilag nem tudsz úgy menni 30 métert hogy ne hallanád az ugatásukat. Nem sokkal nehezebb így, inkább csak idegesítő hogy állandóan a farkasokkal kell foglalkozni.

    Interlopert ezek után még nem mertem elindítani: ott mi lehet? Nem tudsz kilépni a házból mert már nincs kint hely a farkasoktól?

    Egyébként ha mégis puskával szedjük le őket (bár szerintem pazarlás) akkor érdemes megvárni míg teljesen közel nem érnek. Ha célzásra emeled a puskát a farkas azonnal átvált roham "üzemmódba", és elkezd feléd futni. Igen ám, de először cikázik jobbra-balra, ilyenkor csak a töltényt pazarolnánk rá. Az uccsó 15-20 méternél viszont már egyenesen jön ránk, ha ekkor pofán kínáljuk akkor instant meghal.

    Ha már farkasok: gondolom mindenki belefutott már olyan jelenetbe hogy egy farkas egy frissen elejtett őzből lakmározik. Nekem ilyenkor már többször sikerült csak úgy simán elkergeti őkelmét a zsákmánytól. Sprintelni kell a farkas felé mint egy őrült, szabályosan belefutni - jó esély van rá hogy nyüszítva elszalad - otthagyva nekünk 8 kiló friss husit. Legrosszabb esetben visszatámad - de még így is megéri, lövés nélkül a miénk a komplett őz + a farkas is.

    Még egy trükk ha már vadászat, a hivatalos fórumon olvastam, hátha valaki még nem ismeri.
    Vadászunk, megsebesítjük a vadat, spriccel a vér találatkor. Ilyenkor ha nem hal meg azonnal akkor még össze-vissza rohangál mielőtt elvérzik, alig lehet őket megtalálni.
    Ezért a találat után azonnal nyomjunk egy "radial menüt", és válasszuk ki az időtöltést (kártyapakli ikon). Ilyenkor az idő felgyorsul, viszont az állatok animációja nem - vagyis nem tud olyan messzire elfutni a kis szemét, és mikor lejár az időgyorsítás jó eséllyel ott lesz a zsákmány a közelünkben! Próbáljátok ki, nálam nagyon bevált!
  • JanáJ
    #142
    Az elektromosság szerintem nem hiányzik és tűrhetően meg is magyarázza a story hogy nincs villany és amúgy is haza vágott mindent.
    Engem az zavar, hogy fullra tápolva normál szinten is necces vadászni, mert a szarvas néha golyó álló, a farkasok szintén. Az elejtett hús meg szerintem gyorsan romlik.
    A történet szerintem jó, bár néha bugyuta és vannak mellék küldik is. Ha csak túlélsz, akkor lehet unalmas. Én addig bírtam, míg bejártam a pályákat.
    Az inventory 30kgja így is sok. Ha van egy szállásod, akkor 20 kg-al túlbiztosítva is elrohangálsz. De ha A-ból B-be mész, akkor necces, ha vadászol.
  • Balázs 17
    #141
    ha lenne villany ott is bírná :)
    ezeket a dolgokat hiányolom amúgy, a sandbox részébe is tehettek volna ilyen kis missionoket, egyik pl. pont ez lett volna, hogy megjavítani valahogy az áramellátást vagy vmi generátort kukázni stb
    az a baj elég hamar unalmassá válik ez a része, amikor már tele van az ember kajával, ki se kéne menni egy házból hetekig, max csak fáért... de úgy meg halálra unná magát
    a másik idegesítő dolog ez az inventory súly
  • JanáJ
    #140
    Nem a játékban, a való életben bírja a hús évekig. De a játékban megromlik. :-(
  • Marcinko
    #139
    A frigót nem is tudtam !
  • JanáJ
    #138
    Én az epis. 1 végével mentem egy felfedező túrát és végigjártam a pályákat. Utólag visszanézve csak a valami hegyes kietlen rész maradt ki. Élveztem egy ideig, hogy valahova becuccolok és onnan járok halászni vadászni. Csak aztán jött ez a ne legyél bent sokat valami, meg hülyét kaptam tőle, mikor a fejbe lőtt farkas megtámad, vagy a megölt medve teteme felugrott egy fára. De ami kiborít, az az hogy a frigóban évekig eláll a hús, de mínusz 20-ban megromlik. :-)
  • Marcinko
    #137
    van cucc rendesen csak a prioritások változnak meg !

    Tűz, alvóhely sokkal fontosabb lesz !
  • JanáJ
    #136
    Nekem az már sok. Én gyűjtögetni szeretek. Ott meg szerintem már semmi sincs. Nem túl életszerű, hogy az amúgy lakott részeken semmi sincs. Már a story szerint. Amúgy persze jöhetnél arra mikorra már lerabolták a környéket. Ami szerintem nagy hiányossága a játéknak - vagy nekem - hogy az életben maradáshoz mozognod kell. Egy helyben nem tudsz fegyvert gyűjteni és a kaját sem tudod eltenni. Mondjuk hogy mínusz 20-ban miért romlik meg a hús, azt nem értem.
  • Marcinko
    #135
    Esetleg Interloperben állj neki ha már minden megy ! Én 32. napon járok már ! Na ott nem fogsz unatkozni !
  • Balázs 17
    #134
    vagy ott vannak a kihívások, azok is nagyon jók!
    kedvencem amikor fel kell készülni az igazi télre
  • Hexex86 #133
    Akkor lehet mégis nekivágok hamarosan.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2018.01.18. 15:52:42