492
The Long Dark - A Will Mackenzie Incidens
  • xido
    #252
    meg az is az..vagy csak volt,rég játszottam,hátha orvosolták...hogy ha mocsok hideg vidékre kerülnék,bizony magamra erőszakolnék vagy 2-3 nadrágot is meg pulcsit is egyszerre..:))
  • JanáJ
    #251
    De. "Az emberem 30 kg cipelési tárhelyét lehet valahogy nővelni?" Mi ez ha nem limit?
  • Balázs 17
    #250
    haszontalan az is

    a játék leggyengébb pontja, hogy nincs balance
    Utoljára szerkesztette: Balázs 17, 2018.08.28. 21:07:28
  • Marcinko
    #249
    Van rénszarvas táska +5 Kg-t engedélyez büntetlenül - nem jelez túlterheltséget ergo nem lassulsz - !
  • Balázs 17
    #248
    hát nem írt limitet, csak hogy a 30kg-t lehet-e bővíteni, az egy dolog, hogy elbír a szerencsétlen ember 50kilót is gerincsérv árán :D

    szerintem hiányzik a játékból egy nagyobb táska vagy egy húzható szán, nem is tudom egy havas vidéken ez miért nem lehetőség, aztán akkor lehetne pakolni a cuccokat :)
  • Marcinko
    #247
    Sebkötözőnek való amely még fertőtlenít is !
  • wizardry
    #246
    A fákon lévő foszlányok mire jók?
  • JanáJ
    #245
    Én?
  • Balázs 17
    #244
    Azt a limitet csak oda hallucináltad:)
  • JanáJ
    #243
    Hol van ilyen 30 kg-os limit? Majd 50 kg-ig pakolhatod magad, igaz akkor már csak vánszorogsz. Storyban van ez?
  • Balázs 17
    #242
    nem tudom, mert konzolon játszok, de gondolom WASD vagy nyilak vannak beállítva mozgásnak, úgyh azokkal =)
  • Hypo #241
    coastal highway- mondjuk sok a farkas de rengeteg loot van
  • wizardry
    #240
    Ok, de hogy kell tekergetni a páncélszekrény gombját? Melyik billentyűvel, mert erre nem jövök rá.
    Más. Kezdő kalandozónak Mystery Lake-ből melyik másik map felé érdemes venni az irányt?
  • Balázs 17
    #239
    Nem lehet, ha tekered akkor kattan egyet a szekrény zárja
    jobbra-balra-jobbra ez a sorrend általában a tekerésnél és mindig kattanásig, ha kattanás után rossz irányba mozdítod, akkor resetelődik az egész és kezdheted újra
    Utoljára szerkesztette: Balázs 17, 2018.08.25. 18:43:52
  • wizardry
    #238
    Az emberem 30 kg cipelési tárhelyét lehet valahogy nővelni? A páncélszekrényeket, hogy kell megprobálni kinyitni?
  • wizardry
    #237
    Csináltam a játéknak egy "The Long Dark Magyarország" nevű facebook csoportot. Akinek van kedve csatlakozzon, ott egyszerübb az tippeket, trükköket és játék élményeket megosztani.
  • lonvard
    #236
    Köszi, már benne vagyok a sztoriban. :) Féltem a story módtól, hogy tök béna lesz, mert valahogy nem éreztem hogy van elég eszközük összerakni, pl. el se tudtam képzelni milyen interakció lesz más emberekkel, és akkor tessék, tök jól meg van csinálva, és még csak Miltonban járok.
  • JanáJ
    #235
    Nem, nem ad. A történetből két epizód van jelenleg. Ebben a pilóta krapekkal mész előre. A második epizódot ha végig viszed, akkor felajánlja, hogy elkezd elölről a 2. epizódot. Vicces, mert újra fel tudod venni a korábbi lootot. A 3. epizódot decemberre ígérik, de ott a csajjal leszel. Feltételezem lesz 4. is.
    A decemberre tervezett EP. 3-al viszont kicsit átírják az első kettőt is. Részletesen lásd a 223-as hsz.-t.

    Én végig toltam másodjára az EP. 2.-t. Tök jól elvoltam vele. Ha kijön az EP 3, akkor simán elkezdem elölről. A túlélés nekem addig volt kaland, amíg felfedeztem a régiókat. Az már nem mozgat, hogy ott meddig vagyok el. Pedig onnan lenne nehéz, ha elfogy a rongy, meg a készétel. :-)
  • JanáJ
    #234
    Kampányban nem, de asszem ott van térkép alapból. Túlélésnél tudsz felszedni a kialudt tábortűzből faszenet (?) amit ha előveszel és használsz, akkor az üres térképre felvési a szűk környezeted. Fontos pontok megjelölésére jó.
  • lonvard
    #233
    Elkezdtem közben a single kampányt. Hát nem gondoltam volna, hogy ilyen szinten beszippanthat. Az hogy sikerült találnom egy embert akivel kettesben próbálunk túlélni (Milton öregasszony :D), annyira jó. Saját anyámnak tekintem már.
  • lonvard
    #232
    Találtam egy save editort, valóra vált az álmom, végre normális ruházatban (combat cuccok, arcmaszk, ilyesmi, tűzcsiholóval, nagyítóval, és egy szál jeremiah's knife-al vághattam neki a kalandnak. Mert ugye mért is kellene annak lenni a sztorinak, hogy szakadt ruhában kibsztak a hóra felszerelés nélkül. :D Igazi kis Bear Gryllsként keltem át a Broken Railroads kanyonján. Aztán belefutottam két farkasba és meghaltam. :D
  • lonvard
    #231
    Produkáltam a legrövidebb újrakezdést. :D Broken Railroadson kaptam egy olyat hogy se fáklya, se kötszer, viszont szakadt félcipő, ehhez vaksötét éjszaka. És akkor besétáltam az első barlangba, amiben egy medve üdvözölt. Letépte a felsőruházatomat meg a nadrágot, végül 10% életerővel ott álltam boxeralsó-zokni-félcipőben a -15 fokban, vérezve. De legalább épp az aurora jelenség világított, így felkúsztam egy dombtetőre, leültem egy fa alá és megnéztem.
  • lonvard
    #230
    Skacok a story mód végig vitele ad valami extra perket vagy valamit, amit átvihetek survivorre? Csak mert ez az első játék amelyiknél nem érdekel a story, mer szabadabbnak érzem a survivort, viszont ha van valami motivációs tényező akkor belekezdek.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.08.19. 11:00:01
  • wizardry
    #229
    És a térképre hogy tudok rajzolni? Jól jönne egy erdőben bolyongva.
  • Marcinko
    #228
    jobb klikk folyamatos lenyomásával célzol !
  • wizardry
    #227
    JanáJ köszönöm. Hogy tudok kővel nyulat megdobni? Sehogy se sikerül. Láttam egy videót ahol a karakter bal kézzel célzott és jobbal dobot, de nem jővők rá hogy kell bal kézzel célozni, jobbal eldobom a követ ugyan, de a közelébe se megy a nyúlnak.
  • JanáJ
    #226
    Stílusosan decemberre. :-)
    Unalmamban végignyomtam az Ep 2.-t és viccesen túltápolod magad. :-)
  • JanáJ
    #225
    Most már főző helyek vannak. A tábortűz körül két kövön tudsz, a tűzhelyeken változó 2-6 hely van. Kell egy edény amiben olvasztasz. Ez vagy egy nehéz, asszem 1 kg-os, amiben 2 litert tudsz forralni, vagy egy konzervdoboz amiben fél litert. Ha megeszel egy konzervet, akkor az üres doboz nálad marad. A dobozok "kopnak", az edény asszem nem.
  • wizardry
    #224
    hello! Valaki segitsen kérem, nem tudom hogy kell a hóból szedni, vizet olvasztani és forralni. Régebben egyszerű volt, most nem jővők rá hogy tudok a hóból felszedni, edényben nem tudom hogy kell tűzhelyen forralni, eszkőztárba nem tudom hogy kell belerakni. Köszi.
  • molnibalage83
    #223
    Dev diary update.

    After a long period of you waiting for news about the next installment in the story of The Long Dark, I’m excited to share the news that Episode Three will release December 2018, along with the “Redux” editions of Episodes One and Two, unveiling a whole new experience of WINTERMUTE, The Long Dark’s story mode.

    We’ll be teasing out more Episode Three details in the months ahead, but as a reminder: in Episode Three, you’ll play as Dr. Astrid Greenwood, and the story picks up in the aftermath of the events of Milton, as experienced from Mackenzie’s point of view in Episode One. You’ll meet new survivors, explore a new region, and find out more about the events prior to, and after, the First Flare event that engulfed Great Bear Island — and perhaps the rest of the world — into “the long dark”.

    EPISODES ONE & TWO “REDUX”

    Along with Episode Three, we’ll be releasing the “Redux” editions of Episodes One and Two, which we’ve spent the last year reworking in order to set up a stronger foundation for Episode Three and the remaining parts of the five-episode WINTERMUTE story mode. I talked a bit about the reasoning behind the Redux work in our February Dev Diary. Some of the work that’s gone into the Redux episodes includes:

    * More open and flexible mission structure, reducing the forced linearity of the story missions; this includes restructuring the side missions and making more of the content optional

    * Whole new playable intro sequence for Episode One

    * All NPC dialogue is now fully voiced and animated using an entirely new animation system

    * All dialogue and narrative scenes are now presented in first-person, using an overhauled dialogue UI

    * New major story elements in both Episodes, including a new NPC

    * Although the high-level episode story arcs remain as before, almost every story beat, dialogue moment, and mission element has been improved, with about 80% of the dialogue rewritten to accommodate

    * Removed the Trust system as it contributed to the “fetch questy” feeling of the first two episodes (we plan to repurpose this system for elsewhere in the game)

    * Completely overhauled Bear Hunt mission and added new gameplay (Episode Two)

    * Improved tutorial presentation

    * Improved story UI elements

    …and many other fixes and improvements.

    The improvements made in the Redux versions are pretty extensive, and most of them were made based on community feedback, so we hope you’ll go back and replay them before continuing on to Episode Three.

    Please note that because so much has changed, in-progress playthroughs of Episode One or Two will be wiped when the Redux versions are released in December. Players who have already completed the original versions of Episodes One and Two and who wish to just continue directly to Episode Three will not be affected by the save wipe. So, if you are in the midst of a WINTERMUTE playthrough and don’t want to lose your progress, you have until December to complete it.

    So, to recap: Episode Three, along with the “Redux” versions of Episodes One and Two, will all be releasing together in December!

  • JanáJ
    #222
    Nekem nehezebb így, de életszerűbb. Amúgy ha végigtolod a 2. részt, akkor vissza tudod dobatni magad Jeremiah-hoz (vagy kihez) és elölről kezdeni az Ep 2-t, de annyi loottal mint amivel végeztél. Ez most így vagy nagy előny, ha megint végigtolod, vagy az Ep 3 tényleg a csajjal lesz és akkor mindegy mennyire tápolod fel magad ezzel a karakterrel.
    Amúgy van egy új régió, ami csak vadon. Az kemény lehet.
  • molnibalage83
    #221
    Majd story mód estén kiderül, amikor újra elővszem. Az én játékstílusommal ez a rendszer könnyítésnek tűnik, mert összeharácsoltam mindent és éjszaka egyszerre csináltam sokmindent és aztán alvás. Most a ruhajavítás mehet főzés közben, ahogy nyúl megnyúzása, stb.
  • JanáJ
    #220
    Ez akkor jó, ha van mit csinálni, rossz ha csak kaját csinálnál. Eddig 2 liter vizet pik pakk meg tudtál csinálni, most konzerv dobozba fél liter fér és egy tábortűznél két főző hely van. Van egy szemre 2 literes fazék is, de ezek is mind plusz súly.
  • molnibalage83
    #219
    A vicc az, hogy ez szerintem könnyíti a játékot. Eddig, ha főzél vizet forraltál, akkor ment az idő és semmi mást nem csinálhattál. Most ezzel szemen amíg készül a kaja lehet varrogtani, ruhát szétszedni, stb.

    Ha számításba veszi a tűz erősségét is, akkor még inkább lehet ezzel játszani. Lassú főzés = még több idő párhuzamos cselekvésre.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.06.18. 10:17:39
  • JanáJ
    #218
    Különben honnan tudnám? :-) link
    A főzésnél el tud párologni a víz miután felforrt, meg el tudod égetni a kaját, ha ott felejted. Persze percre megadja mikorra készül el a kaja és meddig ég a tűz... :-)
  • molnibalage83
    #217
    Implementálták és frissítették már?
    Én csak a story módot várom, de arról semmi hír...
  • JanáJ
    #216
    Az új főzés kemény.
  • molnibalage83
    #215
    Én is ezt érzem. Ha mindenre rájöttem és megcsináltam, akkor onnantól fogva céltalan repetitív ismétlés az egész. Ha van story és cél, akkor egy ideig nem, ha a valamiféle konkrét célt szolgál a dolog.
  • JanáJ
    #214
    A túlélés nekem nagyon bejött, az egyetlen bajom, hogy amint felfedeztem a tájat és össze szedtem mindent, onnantól céltalan. Pláne amikor kivágom magam egy helyzetből és utána a maci teteme felrepül a fára én meg éhezem. :-)
  • Torzonborz
    #213
    Neked céltalan, másnak nem. End of story.