492
The Long Dark - A Will Mackenzie Incidens
  • lonvard
    #292
    Én csak őznadrágot meg farkaskabátot hordok kabát és nadrág alatt, mer gyorsan amortizálódnak, és még mozgásban vagyok, nem érek rá várni a bőrre. Nyuszikesztyűt meg sapkát megpróbáltam az elején, Hushed riverből mentem fel Mountain Townba, ott bekkeltem két hetet kábé, aztán gondoltam visszamegyek felfedezni a Hushed River régiót. Hát ezt nem kellett volna. Elég jól felszerelkezdtem a városban, de aztán sapka-kesztyű nélkül, zokniban menekültem vissza 10 nap Hushed után. Megtépett minden ami ott volt, medvével bezáróan, alig éltem túl. 3 napot zokniban bekkeltem ki.

    Moose-t nem találok sehol viszont. Broken Railroads vadászkunyhójában dekkolok két hete, várom a szarvasomat, el akarom készíteni a hátizsákot mielőtt indulok a nagy vándorútra, de basszus nem jön. Tudni lehet, hogy hány naponta spawnolódnak ezek a ritka állatok?
  • lonvard
    #291
    Skacok, véletlenül nincs olyan, hogy ha háromszor lebetegedtünk farkashústól, és végigcsináltuk a 3x10 napos kúrát, akkor utána már nem betegszünk le? Csak mert egy régebbi verzióban észleltem egy ilyet. Most járok két lebetegedésnél és van elég gombám, hogy megcsináljam a harmadikat, ha van értelme.
  • Marcinko
    #290
    Faragtam két nyuszi sapit erre csak egyet lehet viselni brrrrr .....................bezzeg két medve kabátot viselhetek
    Utoljára szerkesztette: Marcinko, 2018.12.21. 12:39:29
  • LaposElem
    #289
    Igen, neki is feszülök akkor a storynak, úgyis tél van vagy mifene :D
  • chris0000
    #288
    hi.most toltak rá,egy új redux frissítést...LDREDUX
  • Marcinko
    #287
    2 : 1 nektek eddig
  • JanáJ
    #286
    De most az első két részt reszelik újra, miközben az már a múlt. A harmadikat hozzák ki, meg reszeljék a túlélést. Én élvezem a SP-t, a túlélés nekem egy idő után monoton, mikor már a fontos dolgok megvannak.
  • Mersant
    #285
    en viszont pont forditva vagyok. a tulelo modot hamar meguntam, a sztori viszont hajtott, hogy vegigcsinaljam. direkt azert huztam bele a vegen, mert mondtak, hogy nullazva lesz a frissites utan, es be akartam fejezni.
  • Marcinko
    #284
    Szerintem azért , mert aki alfa állapotban kezdte még el annak fontosabb már survival mint story mode, egy idő után jobban kötődsz az ott elért dolgokhoz. Nekem több mint 100 napom van a legnehezebb fokozatban és ha elindítom a játékot akkor inkább avval pepecselek mint a story-val amit szégyenszemre végig sem játszottam

  • JanáJ
    #283
    Nem értem, hogy miért pont a lényegtelen részeket reszelik.
  • molnibalage83
    #282
    EP3 nem lesz idén...
  • JanáJ
    #281
    Hú de pörög a topic. :-)
  • JanáJ
    #280
    Egyedi tulelesnel eleg sok minden beallithato. Meg az is hogy mondjuk feljen toled minden allatt. :)
  • JanáJ
    #279
    Semmitől, de masban meg konnyure van allitva.
  • lonvard
    #278
    Mondjuk egy olyan opciónak örülnék, hogy ne botoljak bele 50 méterenként farkasokba. Kibaszott idegesítő, ennyi farkas nincs is Kanadában. Ritkásabban kellene szétszórni, azzal az opcióval, hogy bárhol felbukkanhatnak, és okosabbak is lehetnek, mondjuk vadászhatnának rám, mint egy Alien. El tudnék fogadni egy visszajáró medvét is, ami követ és időnként megpróbál elkapni. Meg vérnyulakat, akik visszatámadnak. Na jó azokat nem. Jut eszembe ezzel a nyúldobálással megölték a trapperkodást, szerintem életszerűtlen hülyeség. Inkább az kellene, hogy a nyíl tartósabb legyen, hogy kedvem legyen vele nyúlra lőni. Valami értelmes célzást még rá. Eh, sokat írtam.
  • lonvard
    #277
    Fú ez kemény. :D De akkor mitől gyógyulsz steroidon kívül?
  • JanáJ
    #276
    Én meg elindítottam egy egyedi túlélést, amiben az alvás nem tölti vissza az életed. Nem vagyok boldog. Mondjuk a szteroid vagy mi, az igen és meg is marad a plus. :-)
  • lonvard
    #275
    Azt hittem a Recycled Can szaporodása egy bug. Esküszöm vártam a patch-et, ami javítja, hogy ha van nálam 2 Recycled Can, akkor ne legyen másnap reggelre 4 darab. Aztán valahogy rájöttem, hogy összefüggésben van a kinyitogatott konzervdobozaimmal. :DD
  • JanáJ
    #274
    Nincs serulesem. Meg egészségesnek is ir.
  • Marcinko
    #273
    tartós sérülésed pld. fagysérülésed van-e? Ha van akkor már sosem lesz.
  • JanáJ
    #272
    Az életerőm a tökért nem lesz 100%? Sok cuccot cipeltem, de aludtam 12 órát, melegben ettem-ittam. Mi kell még?
  • JanáJ
    #271
    Köszi. Ahhoz nem vadászom eleget, hogy rutinom legyen.
  • Marcinko
    #270
    Csak íjjal és alapvetően medve és rénszarvas ( 30-40 kg tiszta hús ) és az elejtése sem nehéz. Fejlövés esetén egy lövés is elég de kettő már biztosan ! Sajnos kivérzési idejük nincsen, de szerencsére ilyenkor már támadnak ezért második lövést már közelről tudod leadni, ami két esélyes vagy lelövőd vagy meghalsz.
  • JanáJ
    #269
    Kaját ti hogy szereztek, ha eltekintünk a készételektől? A puska nem opció hosszú távon a lőszer miatt. Az íjjal hasonlóak a problémáim, de legalább "található" elég.
  • Marcinko
    #268
    Nő a critical esélye röviden , nincs íj belengés olyan komoly, de itt van egy táblázat minden skillre hogy mi fejlődik olyan sokat nem változott azóta.
    Utoljára szerkesztette: Marcinko, 2018.08.31. 11:46:07
  • lonvard
    #267
    Nagyon szépen köszi.

    Egyébként a lövészet skill fejlődése az miben nyilvánul meg? Mert jobban célozni nem fogunk tudni. Esetleg íjnál bejátszik valami célzást segítő kereszt, vagy valami? Sebzésnövelés?
  • Marcinko
    #266
    A tapasztalatom a következő:

    ha jól emlékszem : 50 % alatti nyers húsból ami már a penészes abból 75 % - kalória tartalmú - sült hús lesz, emiatt érdemes lvl 5 re felvinni a cooking skillt , mert akkor nem kapsz fertőzést bármilyen rossz minőségű sült húst eszel .

    A hóban pedig ugyan romlik az étel de nagyon elenyésző mértékben.

    A ruha kopik bármit csinálsz.

    Kétfajta ruha van. 1. Az "igazi" található ruhák és 2. a saját készítésű ruhák.
    1. típusú ruhákat ha leveszed és leteszed a polcra akkor is kopnak és lemennek 0 % ra, ergo javíthatatlanná válnak, magyarán sajnos folyamatosan javítani kell.
    2. típusú ruhák csak akkor kopnak ha rajtad vannak ott érdemes lehet levenni és anélkül aludni, de emiatt felesleges is , mert lesz farkas, szarvas, medve és egyéb bőröd lesz rogyásig egy idő után.
    Utoljára szerkesztette: Marcinko, 2018.08.31. 07:52:09
  • lonvard
    #265
    Kirakom a ház elé a hóba, és akkor annyira lassan amortizálódik (sütve), hogy nem lényeges, hogy hány százalékon van.

    Kénytelen leszek letesztelni a ruhakopást. Mer én akkurátusan le szoktam vetkőzni fekvés előtt, hátha kopik, de azér jó lenne tudni hogy alvástól k opik-e, mer ha egy mód van rá akkor nem vetkőznék. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2018.08.30. 17:12:54
  • JanáJ
    #264
    Mindig megsütöttem, csak most jutott eszembe.
    Kopnak a ruhák, de nem tudom mitől. Gondolom a használattól: séta, eső, szél. Lepakolva régen nem kopott. Alvást nem tudom. Kb lényegtelen mértékben kopnak (mondjuk egy farkashoz képest :-) )
  • lonvard
    #263
    Hát próbáld ki. Nem lesz 100%-os.

    Na én is kérdezek: a ruhák amik rajtunk vannak kopnak attól, ha csak úgy szimplán viseljük? Tehát például ha alvásnál rajtam marad a komplett ruházat, akkor az kopik rajtam? De ha meg ledobálom a földre, akkor ott kopik? Ha berakom egy szekrénybe akkor nem kopik? Melyik verzió oké? :D
  • JanáJ
    #262
    A hús amúgy hogy "működik"? A nyers hús elkezd megromlani, de ha megsütöm akkor 100%-os sült hús lesz. Ha az 50%-os nyerset sütöm meg akkor is 100%-os sült hús lesz? Mert a kalória / kg értéke nem változik adott állatnál.
  • lonvard
    #261
    Stalkerhez vagyok hozzászokva. Feljebb már nem poén, hanem büntetés játék, alatta meg nem szeretem, mer a stalkert szoktam meg.
  • Marcinko
    #260
    "Elvileg abból is a nyerssel kezdi"...és a legromlottabbal
  • JanáJ
    #259
    Alfanumerikus 3-as. Csalit dob. Asszem a béllel kezdi, de ha csak hús van nálad akkor azt dobja. Elvileg abból is a nyerssel kezdi.
  • wizardry
    #258
    A belet hogy lehet gyorsan kidobni farkas elé? Videón láttam, hogy egér nélkül, gondolom billentyű megnyomással dobja ki a farkascsalit a gamer.
  • Marcinko
    #257
    Nehézségi szint ?
  • lonvard
    #256
    No, újrakezdésnél megint letépte a gatyát rólam egy medve. Forlorn Muskegen próbáltam a vihar elől a marhavagonban bekkelni, előtte két farkas nekem ugrott, plusz mínusz akárhány fok, túléltem egy éjszakát, egy nappalt, nem tudtam kikeveredni mert rossz irányba indultam el a síneken (Broken Railroads-ot akartam megcélozni), szóval vissza a vagonba, kezdődött az éjszaka, kétségbeesetten gyűjtöttem a tüzelőt, és akkor a sötétben megjelent a medve. Na mondom, elzavarom. Kiszedtem a kályhából egy fáklyát és elé dobtam. Erre lerohant, köpni-nyelni nem tudtam. Sötétben megerőszakolt, majd félrehajított, kb. 5% életerőm maradt, nadrág-gatya letépve. Innen szép a győzelem, valahogy túléltem az éjszakát, visszavonultam a Mystery Lake irányába, ott a tavi házat céloztam de két farkastámadás megúszása után (volt két belem így eléjük dobva megúsztam) kb. 15%-on totál ködben valahogy megtaláltam a Trapper tanyáját, és most ott próbálom összekaparni magam. Jó ez a játék. :D
  • JanáJ
    #255
    Miért akarsz puskával farkasra lőni? Kajának gyenge a farkas hús, önvédelemre meg alkalmatlan a puska, meg pazarlás is. A jelző pisztoly a tuti, de abból kevés van. A farkas kb akkor jön, ha szagod van/hús van nálad. Akkor meg dobj el csalit oszt kész, abból amúgy is sok van. Ha van türelmed akkor meg többnyire kikerülhető. Nekem általában nincs amikor ötödsörre kell ugyan ott átbaktatnom.

    A puska szerintem nevetségesen gyenge, egy farkas szerintem nem ugrálna többet ha eltalálod, de a szarvas se nagyon. A célzás valahol valós, ha a feléd futó farkast kellene eltalálnod, no meg végtelenül gyengítve is van a játékban a lövöldözés. Egy pisztoly még bele tehettek volna poénból.
  • JanáJ
    #254
    Milyen balance-ot szeretnél? Nem kötözködés, csak nem értem.
  • wizardry
    #253
    30 kg ír normálnak, erre gondoltam, afelett úgye lassul a karakter. Sajnos a farkasokkal túlzásba vitték, unom már a sok visszatöltögetést. Szinte esélytelen puskával, remegő kézzel eltalálni. Még egy lővésre meg már nincs esély. Ha meg eltalálom, akkor nem hal meg csak elszalad a világ végére, röhej.