320
11425289261419249429.jpg
  • IXEMGabeo
    #239
    ez az evad nagyon komoly eddig:)

    Gus elkezdte irtani a Salamanca bandat, de Ignaciot meghagyta sot meg szepen lelottek, hogy ugy tunjon rajuk tamadtak az orszaguton...
    Gale is feltunt most eloszor a sorozatban.
  • IXEMGabeo
    #238
    milyen jol kezdodott a 4. evad ahhh:D, Jimmy milyen jol eloadta magat a fenymasolos ertekesito irodaban aztan szepen lekoppintotta a 2 interjuztatot:D de nagy jelenet volt
  • IXEMGabeo
    #237
    megneztem az uj evad 1. reszet...Chuck hianyozni fog, mert jo karakter volt...Saul vegig maga alatt volt aztan a vegen mintha mi sem tortent volna...

    Salamanca uzlet az oreg strokeja ellenere is, mukodni fog, de vajon mit sejt Gus, Ignacioval kapcsolatban....

    Ermantraut milyen rafkosan besurrant a raktar epuletbe:D
  • ToCsEk
    #236
    e2 Kim
    vége
  • ToCsEk
    #235
    s4e1 vége kemény volt
  • ToCsEk
    #234


    holnap S4E01 ! VÉGRE
  • IXEMGabeo
    #233
    kevesebb akcio tortenik a Saulos sorozatban viszont a sztori hasonloan jo, mint a Breaking badben...a szineszek egyszeruen pazarok es a karakterek ez miatt ugyanugy erdekes, mint az anyasorozat volt...
  • ToCsEk
    #232
    mark subs
    14 perce ·
    Az AMC máris berendelte a #BetterCallSaul 5. évadát! Ezzel évadok számában már biztos utoléri az anyasorozatot.
  • IXEMGabeo
    #231
    vegigneztem:)

    Jezusmaria Chucknak tenyleg igy lett vege?:D amugy is gyagyas volt, de a Jimmyvel valo beszelgetes utan total begolyozott...
    Kim eltorte a karjat, es tenyleg ez miatt lemondtak az iroda fenntartasat Jimmyvel? furcsa kisse...

    4. evad jo lesz erzem
  • IXEMGabeo
    #230
    ennyi

    mi a francnak kell a papirra hivatkozni mindig? Ha valakinek C-je attol meg nem biztos, hogy megerti a brit angolt beszed kozben...napi szinten kell a munkamhoz es papir nelkul lepipalok barmilyen kis tudalekos magolos majmot, aki azt hiszi tudja, ismeri az angol nyelvet...persze irasban is tudni kell es nem art a nyelvtant erteni (nincs is gondom vele), de nem jutok elorebb, ha lenyelvizsgazok...diplomaval se jutnek elorebb..nem egy olyan ismerosom van, akiknek Kozgazdasagi, Penzugyben szerzett diplomakkal rendelkeznek es ugyanott kototte ki ahol en... (Anglia raktaros melo)
  • IXEMGabeo
    #229
    Chucknak annyiban van igaza, hogy amiket Jimmy a multban elkovetett azokat serelmezi...ugyanis Jimmy tenyleg meglopta az apjat legutobbi eset az, amikor elrejtette az indian ermet ami megert 300 dolcsit a mennyezetben...Jimmy bortonben is jart es Chuck hozatta ki, ami ki is derult...ellenben Jimmy megemberelte magat es valtoztatott az eletmodjan, amit Chuck nem hajlando elismerni...raadasul a batyonak az is szemet szurhatott, hogy az anyjuk a halalos agyan Jimmyt szolitotta aki pont nem volt ott, es ez pedig nagy torest okozhatott az oregnek...meg lehet erteni miert utalja az occset bar inkabb csak feltekenysegnek erzem...A kisocsi eveken at "gondozta" a batyot, aki ugyanugy halatlan maradt es ott szurt ki vele ahol tudott plusz lenezte es beszologatott neki a Csuszos Jimmy idoszakaban...meg amikor Jimmy igyekezett azt se vette figyelembe es ezek utan en szinte vegig Jimmy es Kim partjat kellett hogy fogjam bar az teny es valo hogy mig Chuck ervekkel gyozte meg a Mesa Verdat, hogy mellettuk foglaljanak alllast addig Saulka szepen kicserelte a szamokat, hogy az ugyfel es a birosag elegedetlen legyen a hibaval...tudta azt, hogy Chucknak a jogban a merhetetlen pontossag jelen van...Chuck kimeletlen az occsevel nekem ez a velemenyem, es a kisocsinel nem csodalom hogy elgurult a gyogyszer hiszen akarmit csinal a batyja halatlan
  • IXEMGabeo
    #228
    Gus a Breaking Badben is egy gentleman volt, par momentum volt, amikor pszichopatanak tunt legdurvabb az volt amikor a sajat embere (VIctor) torkat elvagta, hogy nehogy lebukjanak...ezenkivul a Salamanca csalad es a kartell elleni bosszuja teljesen jogos es esszeru volt aprankent lepesre lepesre epitette fel a sajat uzletet....talan volt meg egy eset amikor szemet volt az pedig amikor kivitette a sivatagba leloni Waltert, de azt sem tette meg vegul, mert az oreg nagyon tudta csurni csavarni hogyan maradjon eletben...
  • IXEMGabeo
    #227
    meg annyit, hogy a 3. evad rendkivul jo foleg Chuck es Jimmyvel valo huzavona miatt, bar a 2. evadot remekul zartak le es Jimmy amig nem rohant be a fenymasoloba addig kezben tartotta az ugyet majd egy amator hibat vedett Chucknal, aki pedig lehallgatta ot es eloadta a nagyhalalt meg lemond az ugyvedi kamararol, amiert elirt egy szamot...ezek utan Ernie csinalt butasagot hogy elarulta Kimnek a felvetelt majd o pedig tovabb adta Saulnak, aki allat modjara rontott be...Chuck rajatszott Jimmy erzelmeire..az o kapcsolatuk nagyon erdekes tipikus testveri viszaly illetve Chuckban serelmek vannak, amiert annak ellenre, hogy mintagyerek volt megis Jimmyt szerettek a szulok inkabb...a multbeli "Csuszos" Jimmy simlis volt, es maradtak benne nyomok am Chuckal szemben szinte mindig korrekt volt egeszen addig, amig az o hatso szandekai miatt nem vettek fel a HHM-hez Jimmyt...nem bizott a kepessegeiben es foleg az bosszantotta, hogy Jimmy egy gyorstalpalon lediplomazott jogbol addig Chuck az egesz eletet annak szentelte es nem tudna elviselni ha az occse szakmailag lehagyna ot...az o modszerei teljesen ellentetben allnak azzal, amit kepvisel...
  • IXEMGabeo
    #226
    szakadok a nevetestol, ez a 3x08 resz oriasi volt, kommentalhatnam az elso masodik evadot is, de eddig nem irtam le az eszreveteleim...itt ebben hatalmas volt amikor Jimmy (Saul), direktbe elesett a "dobveroben" majd szerzett egy gitart meg plusz dolcsit, de nagyot rohogtem mikor eloadott egy kamuszoveget a buntetesfelugyelonek es keresett par erv utan 700 dolcsit:DDD orasi a fazon

    jok a karakterek, de a sztoriszal azoknak unalmas lehet, akik nincsenek benne az ugyvedi felelosseggel jaro epizodokban vagyis nem koti le oket...

    1. evadbeli idosek otthona szalat elegge elvagtak pedig kezdett erdekes lenni, de valoszinuleg az miatt maradt abba, hogy Jimmy a HHM-nek adta az ugyet Chuck jovoltabol...ezen felbuzdulva meg hogy nem alkalmaztak evadokon keresztuli huzavona vette kezdetet amibe Kim is belekerult... Kim karaktere nagyon tetszik es kivancsi leszek mikor fogja vegleg Sault otthagyni nyilvan meglesz az oka...2. evadban tobbnyire Jimmy karrierje beindult a David es Mainnel, addig amig le nem forgatta az elso reklamjat...zsenialisan csinalta ahogy magara haragitotta a fonoket es meg vegkielegitest is kapott:D azon nevettem hogy a szuper kocsijat utalta amiert a kave nem ment bele a tartoba normalisan...az is szimbolizalta mennyire nem erezte jol magat a cegnel.

    Mike szal is erdekes ahogy belecsoppent az egeszbe...vegeredmenyben egy parkolo orbol, aki elvallalt nehany ugyet megtudhattuk a hatteret,aminek kulon orultem, mert a BB-ben szerettem a karakteret nagyon...1. evad 7. resze talan eleg kemeny volt amikor kinyirta azt a 2 korrupt zsarut akik a fiaval elbantak amiert hezitalt hogy reszt vegyen a "penzhajhasz" buliban...ezek utan a szoges slagos eseten csak amultam ahogy elintezte es meg az oreg Salamanca soforjet is eletben hagyta mindhiaba...A latin csavo epp ebben a reszben mergezte meg a gyogyszereivel kivancsi leszek mikepp lesz "nyomorek" az oregbol...Gus is feltunt es igencsak tetszett ahogy talaltak a kezdetet:) Los Pollos Hermanos ahh:), egy pillanatra talalkoztak Saullal meg a 2. reszben es kivancsi leszek mikepp lesznek kapcsolatban...bar Gus es Mike uzleti kapcsolatot ugy tunik most kezdodik megcsak...
  • ToCsEk
    #225
    Az AMC hivatalosan is berendelte a BetterCallSaul 4. évadát.
  • ToCsEk
    #224
    nem volt sok izgalom de jó volt alakul
    Erin
  • DonnieBrasco
    #223
    Hát, vége lett. Vélemények?
    Én egy kicsit másra számítottam, Jimmy szempontjából rosszabbra (na mondjuk ez se volt túl jó, csak máshogy).

    DB
  • DonnieBrasco
    #222
    Eddig a 9. volt az utolsó, nyilván tudom, hogy 10 részes az évad....
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miért lett volna gyenge? Teljesen reális, hogy valaki kimerülten karambolozik, és tökéletesen volt ábrázolva a vezetés közbeni elalvás is... kb pont ilyen, így érzékelnéd amikor megtörténik. Nekem volt már aki átélte, és mesélt róla..

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2017.06.15. 11:16:32
  • ToCsEk
    #221
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ez a vége elég gyenge lett, tök hihetetlen az egész :D
  • ToCsEk
    #220
    még lesz 1 rész jövő héten, 10 részes az évad
  • Skypack
    #219
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem tudom észrevette valaki a Crazy 8 boltot a bevásárlóközpontban :D
  • DonnieBrasco
    #218
    Elég sötét lett az utolsó rész :(

    DB
  • skinnyman
    #217
    Jah, ez tenyleg baromsag. Mostanaban pont voltam tobbszor Nemetorszagban, es professzionalis kornyezetben igazabol senki nem volt akivel ne tudtam volna angolul beszelni. Egyedul az ilyen taxisok, takaritok kozott voltak akik nem tudtak angolul, de veluk meg ugysem beszelnel sokat.
    Persze a nemetek is egymas kozott szeretnek a nativ nyelvukon beszelni (kik nem?), szoval ha hosszutavon ott van az ember, azert tenyleg jol tud jonni az a tudas is - de abszolut el lehet boldgulni a legtobb helyen csak angollal is.
    A mai vilagban, ha egy nyelvet tanul meg az ember, az az angol legyen, ennyike. Az az egyik legegyszerubb is, szoval nem nagy dolog.

    De amugy sok lesz mar az off, eleg fasza a sorozat mostanaban, relevansabb dolgokrol is lehetne itt beszelni :)
    Utoljára szerkesztette: skinnyman, 2017.05.29. 16:04:15
  • DonnieBrasco
    #216
    Aki az angollal nem boldogul manapság, az rohadtul nem a német hiánya miatt nem boldogul.
    Ki venné be ezt a maszlagot, de komolyan? :)

    DB
  • dantor7
    #215
    (igen, amúgy ez a hozzászólás tényleg úgy néz ki, mintha a sikertelenségedet akarnád VALAMIRE fogni, ami miatt lehet áthárítani a felelősséget. de ez már kurvára offtopic, nekem cimborám Vietnámba ment ki havi 1.5 millió forintnak megfelelő összegért angolul, szóval... bármi lehet)
  • DonnieBrasco
    #214
    "Az, hogy te egy német cégnél angol nyelvközegben végezhetted a munkád az pontosan az a kivétel, ami erősíti a szabályt"
    "hogy jóval preferáltabb nyelv ebben a régióban (EU) a német. Jogosan"

    Tökéletes tévedés(ek)ben, vagyis inkább tagadásban élsz. Sajnos többet nem tudok segíteni...
    Ha meg még az interneten elérhető információ nyelvi elérhetőségi arányairól is szót tennénk... de nem terhellek még ezzel is :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2017.05.29. 14:14:35
  • Quantumleap
    #213
    A hollandok például nem szeretnek németül beszélni, mert még mindig zabosak a II.vh-s dolgok miatt. Én Amszterdamban élek, itt az angol elég a szimpla fokozatú jóléthez.
  • Tinman #212
    Az, hogy te egy német cégnél angol nyelvközegben végezhetted a munkád az pontosan az a kivétel, ami erősíti a szabályt. A németek szeretik és tisztelik a saját nyelvüket, ha tudnak is angolul 1000x jobban preferálják és jogosan elvárják, hogy a németül beszélj velük.

    "Ezt a rigó utcai izét mindig hallom, de sosem értettem"

    = Használható nyelvtudás, mert ott nem lökdösnek át csak úgy nyelvvizsgán, hanem az országban a legszigorúbbak a követelmények. Amikor letettem akkor még így volt, hogy most hogy van azt nem tudhatom.

    A többire: Rohadtul nem arról beszélt itt senki, hogy egy horvát esetleg ne értené meg amit angolul nyomsz neki, hanem arról, hogy jóval preferáltabb nyelv ebben a régióban (EU) a német. Jogosan. Életem legrosszabb döntése volt, amikor komolyan vettem az angol nyelvet. Az összes energiát, időt és pénzt a németre kellett volna fordítanom és most rommá keresném magam. Erről írtam az 1. hsz-emben is... az angolomat le sem szarják és sajnálkoznak, hogy nem tudok németül. Tanuljak meg? Már nincs kedvem, nem érdekel, ezernyi más dolgom van, nem vagyok már gyerek... ezt akkor kellett volna. Elbaxtam. Remélem más észnél lesz és nem az angolt erőlteti az EU szélén, hanem a németet.

    A felsorolt országokban mind jártam, 90%-ban megértették az angolom, de nem is egyszer visszakérdeztek, hogy: "Sprechen Sie Deutsch?" Amire nyomhattam a szégyenteljes választ, hogy "Sorry, just english and hungarian..."

    Ergo az marhaságod, amit a #201-ben írtál teljesen komolytalan. Milliónyi ismerősöm dolgozik külföldön nulla angol, de profi, vagy félprofi némettel... persze nem angliában vagy skóciában, ahol evidens, hogy az angollal vagy előbbre.
  • DonnieBrasco
    #211
    Kihagytam Horvátországot, Szlovéniát, Csehországot, Szlovákiát és Görögországot - nuku német, csak angol mindenhol.
  • DonnieBrasco
    #210
    Ja igen, ezt csak most fogtam fel...

    "Európa rohadt nagy százaléka el van előlem zárva, mert bármerre is megyek, mindenhol inkább a német nyelvet preferálják és beszélik is nem pedig angolt.

    Ekkora éktelen marhaságot még a magyar fórumokon is ritkán olvasni.
    Párizs, Koppenhága, Hága, Madrid, Milánó, Bukarest, Szófia, Moszkva, Zürich, Helsinki - az utóbbi 6 évben csak ezeken a helyeken fordultam meg, érdekes módon mindenhol mindenkivel angolul tudtam beszélgetni... munkában, privátban is. A német valahogy eszébe sem jutott senkinek.
  • DonnieBrasco
    #209
    És lőn... az összes értelmes német tud angolul is, mégis :)
    Ezt a szöveget te sem gondoltad komolyan :)
    De akkor átfogalmazom: aki *csak* magyarul tud, az elől a világ (tudás, információ, és nem földrajzi helyek) 99%-a el van zárva.
    Aki tud németül, de angolul nem, annak csak úgy 85. Mondjuk.

    Ezt a rigó utcai izét mindig hallom, de sosem értettem. Nem nyelvvizsgákat kell gyűjteni, hanem beszélni/érteni kell tudni. Nem a papír beszél, tárgyal, olvas stb, hanem az ember. Ha nem használja a nyelvtudást, az romlik. Gyorsan.
    Én közel 30 éve használom napi szinten, a 25 éve kapott felsőfokú C-vel kérés nélkül honorált tudás azóta pár területen nyilván romlott, pár területen fejlődött, de baromi jó érzés, hogy kb. bárhová megyek, megértenek, bámire keresek neten, angolul biztosan találok róla infót.
    Magyarul? haha :)
    Németül is értek majdnem mindent, de sosem szorultam rá: óriási német multicégnél is melóztam, ahol - na most kapaszkodj meg - ANGOL volt a hivatalos nyelv ;)
    Ahogy a mostani full magyar multinál is, ahol vagyok.
    Vannak dolgokat, amiket jobb belátni.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2017.05.26. 13:41:55
  • Tinman #208
    "Kb. a világ 99%-a zárva van az előtt, aki nem beszéli."

    Ekkora marhaságot már rég olvastam.

    Angolul tanultam sok éven át. Rigó utcai középfokú C-t megszereztem. 15+ éve sorba kapom azokat az állásajánlatokat, melyekhez a legfontosabb elvárás a min. középfokú német nyelvtudás.

    Tudom nézni a sorozatokat felirat nélkül. Jaj, de jó nekem... közben meg Európa rohadt nagy százaléka el van előlem zárva, mert bármerre is megyek, mindenhol inkább a német nyelvet preferálják és beszélik is nem pedig angolt.
  • DonnieBrasco
    #207
    stílus 1
    stílus 2

    Jobb helyeken már rég kivágtak volna örökre, mint a macskát sz***i...
    Quantumleap: igaza van? Nézd meg, mit okádott itt össze eddig, milyen stílusban.
    Még eteted is? :)

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2017.05.26. 11:25:11
  • DonnieBrasco
    #206
    Bárki meg tud tanulni, aki akar, ráadásul baromi könnyű nyelv, csak egyszer kell a logikára (szórend) ráállnia az agynak. Nagyjából internet kell hozzá, meg egy kis idő.
    Én mondjuk nem csak a szórakozásban látom hasznát, de kb. az egész karrierem rá is épült, szóval szívből tudom ajánlani másoknak is :)

    Kb. a világ 99%-a zárva van az előtt, aki nem beszéli. Erről szólt az előző kommentem, nem gondoltam volna hogy valakinél még ez is agyi zárlatot okoz (nem rád gondolok).
    Persze aki eleve követelőzik ingyen, szívjóságból elkészített dolgokért (fordítás), attól mire lehetett számítani?


    On: most kezd érdekes lenni ez az évad, végre... csak rossz kivárni az egész heteket. Addig elkezdtem nézni az új Twin Peaks-t, hát nagyon beteg lett, de imádom - nyilván :) Anno az első két évadot még tévében néztem.

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2017.05.26. 11:19:00
  • Quantumleap
    #205
    Igazad van abban, hogy pökhendi stílust üt meg, de mi bajod a külföldön mosogatókkal?
  • eddaniel
    #204
    De szar lehet nem tudni viselkedni. Tizenéves kis tahó köcsög, huzzál ki mosogatni angliába, úgysincs még eléggé lejáratva ez a kurva néped.
  • szabii98
    #203
    Emlékszem anno én is mindig vártam a magyar feliratra, aztán meguntam, rájöttem hogy évek óta tanulom az angolt, miért ne nézném úgy. Ma már felirat sem kell, persze van aki nem tud megtanulni vagy nem tanították, szóval nem feltétlenül az ő hibája hogy rá van utalva a magyar feliratra.
  • ToCsEk
    #202
    :D Magyar felirat minden pénteken van.
  • DonnieBrasco
    #201
    De szar lehet nem tudni angolul...
  • eddaniel
    #200
    Kell, most meg a hetedik részhez. Mikor lesz már ?