320
11425289261419249429.jpg
  • ToCsEk
    #279
    Revenge, most akkor Max Fringnek a kije volt? És akkor Salamancáék ölték meg?
    Csak én nem értem Kim miért akarja védeni az öreg faszit? Most akkora végén rájött, hogy egy idióta és a semmiért kockáztat mindent?
    Már csak 4 rész és vége az évadnak. :(
  • IXEMGabeo
    #278
    franc se emlekszik mar erre igaz en kb 2 eve daraltam le majdnem egyben a 6 evadot a BB-bol annyira bejott, annyi remlik h Sault elkuldte Walt egy zsak penzzel, hogy kezdjen uj eletet...mindketten az eldugott kunyhoban voltak...

    mindenesetre az 5. evad jo es minden epizodjat varom...es amig Chuck elt nekem o is egy asz karakter volt
  • lwb
    #277
    Még viccelt is egy BB epizódban Saul/Jimmy Waltnak, amikor a porszívós emberre vártak, hogy fahéjas csigát fog sütni valahol. Gondolom ezért rakták az új sorozatban pont egy pékségbe - pont fahéjas csigákat sütni.

    Gondolom a 6. évad végén ezt is lezárják, mind a BB utolsó évadának azt a vonalát, ahol Walt visszament a városba (azzal kezdtek az első epizódban és azzal zártak az utolsó részben is).
  • IXEMGabeo
    #276
    Szóval Jimmy miután Walttal bujkaltak a kunyhóban és lelepett új életet kezdeni akkor játszódik.. Hmm érdekes. Kíváncsi lennék azt hajlandóak lennének folytatni-e
  • lwb
    #275
    A nebraskai pékséges, bajszos jelenetek azok a "jelenből" vannak, azaz nem Walter White előttről, hanem amikor már Walt vagy halott vagy valahol a kunyhóban rejtőzik még és tervezi a BB finálés nagy bosszút, Saul meg rejtőzésben van, új életet kezdett. Szóval az már az ügyvédi karrierje utáni időt mutatja be.

    Nem az a bajom, hogy van Chuck meg Kim meg Jimmys idők, hanem hogy ebből 4 évad van. A 6-ból.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.03.12. 12:23:33
  • IXEMGabeo
    #274
    *az oreg Salamanca nem hianyzott viszont ott nem lattuk egeszsegesnek*
  • IXEMGabeo
    #273
    Ez is ertheto hiszen Kim alapvetoen ugyanolyan filler karakter, mint Chuck, az uzlettarsa Herbert?, Ignacio is es az egeszseges Salamanca na meg az unokaoccse Lalo. Mind mind hianyoztak a Breaking Badbol es ez miatt nyilvan arra szamit az ember, hogy ok elobb utobb vagy meghalnak vagy eltunnek valahogyan
  • IXEMGabeo
    #272
    Nem teljesen ertek egyet. Breaking Badban Saul ugyan hatarozott fellepessel kisajtolt penzt Walterekbol az elejen (azt hiszem 86 ezer dollart) aztan utana kb az ugyvedjuk lett, de idokozben mindig az volt az erzesem, hogy a mindig mindenre megoldast talalo Saul mogott egykoron egy onbizalomhianyos balek all, aki vart a nagy kiugrasara. Szerintem igen is kellett Chuck, Kimmel valo kozos elete es gondolkodasuk, a rafinaltkodasai es a kudarcok (McGill cegnel levo visszautasitas) elsosorban, hogy azza valljon aki lett. Nagyon jol demonstralja a sorozat a korabbi eletet es a szinesz is valami zsenialis.Annyiban talan igazad van, hogy a 3. evadra elore hozhattak volna a "Saul imige-t" es talan meg a 4. evadban (mobilboltos jelenetek) amikre tenyleg kevesbe volt szukseg. Mindezek ellenere meg vannak titkok a jovojet illetoen is (Walter White megjelenese) elotti idokrol amikor Nebraskaban dolgozik vmi boltban bajuszos alakkent...
  • lwb
    #271
    Láttam a BB-t háromszor. Az egészet. Az El Caminot is kétszer. Szeretem a BCS-t, de csalódott vagyok picit. Egyszerűbben megfogalmazva Saul Goodman > Jimmy McGill. Ehhez képest kaptunk 4 évadnyi Jimmyt és eddig 4 rész Sault. Ez a bajom. És még ez sem igazi Saul. Azt veszem észre, hogy a Kimes szerencsétlenkedések helyett minden epizódban alig várom, hogy Lalo, Mike, Gus stb vonal legyen inkább az előtérben. Mert az érdekes. Kim lelkiismertfurdalásos tirádái nem annyira.
  • dantor7
    #270
    Teljesen érthető hozzáállás!
    Azonban vedd figyelembe, hogy KIKNEK készült egyáltalán ez a sorozat? Másik oldalról nézve: ki az, aki SZERETTE a Breaking Bad-et, de Saul Goodman-t "jobban"? Szvsz teljesen idegen a kettő egymástól. A BB-et nézd újra, én megtettem bnőm kedvéért, és egyáltalán nem az a Saul van a sorozatban, mint akiről te szólsz.
    "egy ismert ügyvéd, egy kavarós paprikajancsi, óriási tapasztalattal" - és ez meg is van most is. Most is baromira van mindenre jó válasza, csak nem úgy jönnek be - ahogy a Breaking Bad-ben is qrvára nem sok minden jött be neki úgy, ahogy szerette volna.

    Az egész BB és most a BCS is erre a premisszára épül: tök jól elgondolják a karakterek a dolgokat, aztán szarik egyet az élet, egy jó büdöset, és belenyomja a fejed.

    Én baromira nem csalódtam, noha nem is voltak elvárásaim - de ha egy random étterembe úgy mész be, hogy te márpedig a Mari néni csülkös bablevesét keresed, akkor sztem nem az étterem a hibás.
  • lwb
    #269
    Így, az ötödik évad (utolsó előtti évad) közepéhez közeledve leírom a nagy bánatom, hátha más is osztja. Amikor beharangozták ezt a sorozatot, akkor arról volt szó, hogy a dörzsölt ügyvéd, Saul Goodman kap egy külön sorozatot. Nem azt mondták, hogy origin story lesz (igaz, az ellenkezőjét sem), csak hogy kap egy külön sorozatot. Amikor kijött az első évad, akkor láttam, hogy eredettörténet lett a dologból. Mondom, sebaj, majd hamar odaérünk a LWYRUP rendszámú fehér autóhoz meg a felfújhatós Szabadság-szoborhoz, az irodához, ahol a falon az amerikai alkotmány szövege van.
    Ehhez képest lassan az ötödik évad közepénél vagyunk és még mindig sehol semmi. Se az ikonikus iroda, se a titkárnő (tudom, hogy az elején feltűnt egy percre az első évadban), se az autó, se a gumiszobor, se semmi. Azzal is az ötödik évad első részéig kellett várni, hogy Jimmyből Saul legyen. Az ember, amikor nézte a Breaking Bad-et azt gondolta, hogy ez egy ismert ügyvéd, egy kavarós paprikajancsi, óriási tapasztalattal - és Bob Odenkirk így is játszotta a szerepet. Mindenre volt jó válasza: ő szerezte Gust, ő mosta tisztára a pénzt, ő intézett mindent a balfaszkodó Waltéknek. Az volt a benyomásunk, hogy ez egy profi. Ehhez képest most azt látjuk, hogy lényegében alig a BB történései előtt picivel nyithatta csak meg az irodáját. Aki azért kezdte el nézni a sorozatot, mert még több Saul Goodmant akart, az csalódott és okkal, mert Saul igazából csak ebben az évadban lett Saul. Előtte Jimmy volt és nemcsak névben, hanem tettekben is.

    Nézem a sorozatot, de akkora kihagyott ziccernek érzem ezt a négy évadnyi szenvedést Chuckal meg Mesa Verdével meg idősek klubjával meg fene tudja mivel. Kb a második évadnak kellett volna lennie annak, ami most az ötödik és az első négyből meg egy évadot csinálni és kész.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.03.11. 12:49:24
  • IXEMGabeo
    #268
    Elfelejtettem mondani, hogy eddig ez az evad zsenialis, de tenyleg...sokkal jobban indul, mint a 4. evad
  • IXEMGabeo
    #267
    media oran ezentul tuti alapanyag lesz foleg a kamera allasok miatt:)))
  • ToCsEk
    #266
    hangyák jól szétkapták a fagyit
  • IXEMGabeo
    #265
    gyaaaaaaa micsoda meglepetes:)) Hank es Steve feltuntek az epizodban mekkoraaaa
  • IXEMGabeo
    #264
    **uj haz vetelnel***
  • IXEMGabeo
    #263
    hat igen es az a kemeny, hogy mindig minden hatassal van a tortenesekre...az 50% off hatasara a ket drogos elment bunozni feltunoskodott a kocsival az anyagjuk, amit rendeltek az pedig beakadt a csobe es elkaptak ez miatt a fonokot aminek a hatasara Ignacio meginkabb Lalo Salamanca bizalmaba tudott ferkozni, hogy visszaszerezte az anyagot...elkepeszto...es tudtan kivul Saulnak koszonhette az egeszet:D

    Igen Kim kezdi unni bar az uj vetelnel felcsillant a szeme, Jimmy ugyanugy sajnos ot is befolyasolja meg mindig, de meg is mondta, hogy nem akar az ugyfeleinek hazudni...

    Mikeban tudatosult kb eloszor ott, hogy megolt valakit, akit nem akart volna latszott, hogy agyilag nincs a helyen, ezert kiabalt az unokajaval...

    Nekem egyelore idorendben nincsenek meg a jovobeli jelenetek, ahol Saulnak bajusza, szemuvege van es alneven tevekenykedik egy gyorsetteremnel...
  • ToCsEk
    #262
    kurva jó még mindig, 3. részhe már van felirat, talán holnap meg is nézem :D
    Kimen lehet látni egyre jobban kiábrándul, kiváncsi leszek hogy lesz vége
    amitől én falnak megyek az Mike karaktere, kurva jól csinálja de engem annyira irritál a lassúsága meg a stílusa, ez van :D
    50% off meg annyira zseniális volt
  • Borg
    #261
    Nincs miről nagyon beszélni, szerencsére hozzák az eddigi magas színvonalat :)
  • IXEMGabeo
    #260
    nem irt senki?:)

    2 epizodot neztem meg, eddig jol indul az evad ott folytatjak ahol abbahagytak...Saul megint mit trukkozott a liftes csavoval, hogy az ugyesz asszonnyal megegyezzen par enyhitesrol:D marha jo jelenet volt... Ignacio-Gus illetve Lalo Salamanca szal is egyre erdekesebb
  • stargatelost
    #259
    Ez AMC sorozat.
  • Quantumleap
    #258
    Azt hittem, hogy minden netflixes sorozatévad egyben kerül fel.
  • IXEMGabeo
    #257
    ohh elkezdodott ez is:) kivancsi leszek a nagy Saul mivel rukkol elo erre az evadra:)
  • Varenga
    #256
    Köszönjük!
  • ToCsEk
    #255
    mark subs
    2órája ·
    Mivel érkezett netflixes magyar felirat a #BetterCallSaul-hoz,
    ezért mi a továbbiakban nem készítünk hozzá; Anonymus-féle felirat fog felkerülni a feliratok.info-ra.
    Köszönjük a 4 éven át tartó figyelmet!
  • ToCsEk
    #254
  • ToCsEk
    #253


    Február 23.
  • Skypack
    #252
    Nagyon jól elkészítették az 5. évadot :D Nekem évadról évadra egyre jobban tetszik a sorozat.
  • IXEMGabeo
    #251
    ja micsoda szivhez szolo beszedet tolt:DDD aztan pedig hah Kim nezd jol bevettek:DDD aztan az a facepalm, amit a csaj lenyomott uhh nem lettem volna a helyeben
  • ToCsEk
    #250
    4. évad megnézve
    évadzáró vége nagyon ott volt, szegény Kimet már rendesen sajnáltam, mekkorát csalódott pedig már elhitte :(
    Saul végre megszületett
  • ToCsEk
    #249
    még 4 rész, lassan végig is tudom nézni :D
  • IXEMGabeo
    #248
    egesz evad nagyon komolyan meg lett csinalva, a vege pedig nagyot ut Ermantrauteknal es a nemeteknel
  • ToCsEk
    #247
    3 de igen :D
  • IXEMGabeo
    #246
    a 2 kolyokre gondolsz, akiket fellogatott a husra es Euellekkel rajuk ijesztett Saul?:DDD az nagy jelenet volt
  • ToCsEk
    #245
    s4e6 Piñata

    10/10 hogy beszopták a kis gecik
  • IXEMGabeo
    #244
    fantasztikus evad volt, megfelelo elorevezetes az 5. evad fele...nemet fickot lelotte Michael, Gusnal nem lehet hibazni...

    Jimmy beszede a vegen oszintenek tunt, Kimet megint megvezette, aki szerintem elgondolkodott, hogy megsem Jimmy az idealis tars. Bar nem tudom mit vart, ha unja magat valoban minden csinyre kaphato.

    ja es eltelt annyi nap h ne spoilerezzek, hatha valaki olvassa a sztorikat...
  • IXEMGabeo
    #243
    uhh Saul, de kemeny volt mikor a beszede utan csakugy elutasitottak megint, hogy visszaterjen az ugyvedi kamarahoz...pedig kezdett alakulni a kapcsolata Kimmel is...

    nemet faszi meg lelepett a vegen:D nem birta a bezartsagot...Widersiehen...kegyetlen jo ez az evad kezd alakulni a sztori a Breaking badre:)
  • IXEMGabeo
    #242
    Euell a hetedik reszben:DDDD

    leutotte a zsarut, mert eppen zenet hallgatott hat szakadtam a jeleneten...ez a 4. evad eddig pazar. Gusek eppen epitik a labort ahol Walterek dolgoztak Gale-el:) es kozben o finanszirozta Hector kezeleset is...
  • levior82
    #241
    A mai rész 78 perces lesz]
  • levior82
    #240
    https://tv.avclub.com/tonight-s-better-call-saul-is-78-minutes-long-so-it-ll-1829398757/amp