49
  • Papichulo
    #9
    a méregdrága gigamega modern rombolóknak kell majd kíséretet adni a jövöben

    WTF???
  • Papichulo
    #8
    Ugy latom itt az embereket a nosztalgia keritette hatalmaba a racionalis gondolkozas helyett :)

    Egy BB napjaink ket legfontosabb feladatkorere alkalmatlan: ASW es AAW. Ez a negy Iowa egyseg amugy is olyan extenziv atepitest igenyelne, hogy annak aratol mindenkinek elmenne a kedve. Inkabb a katasztrofalis LCS programot kene torolni es jopar kisebb, de nagyobb potenicaju egyseget kene vennie a USN-nek, ahogy az EU haditengereszetek is teszik. A lenyeg, hogy egyszerre sok helyen tudjanak lenni (showing the flag), melyre par darab BB szintugy alkalmatlan. Egyedul Fire Support szerepkorben lehetne hasznalni oket, de erre a CVN-ek sokkal alkalmasabbak... semmi masra nem jok. Par modern AShM siman ledaralja oket, ezert felesleges tobb 10k tonna extra "vasat" cipelniuk. Eljart mar felettuk az ido, meg kell hagyni oket muzeumnak...
  • Sir Quno Jedi
    #7
    A zöld esetükben a takarékosat jelenti, amihez nem kell annyi kőolaj pl.

    Én a helyükben elővenném a legnagyobb hajóimat, atommeghatjtást pakolnék rájuk a dízel helyett (ha már a ruszkiknak megy) és máris lenne egy tekintélyes haderőm. A legénység nagy létszámát is lehet csökkenteni automatizálásokkal és modernebb felszereléssel, valamint a legújabb spéci ágyúk (pl. az irányított lövedékes szarok, amiket a modern rombolójkra tesznek) ezekre is rámennek simán, még több is.

    Adnak melléjük pár új zumwalt rombit, egy-két anyahajót, meg pár atomtengót,, kísérőhajókat és kész is a csapásmérő flotta, amivel körbe lehet randalírozni a világot. Nem kell itt százmilliárdokat rombolókra költeni, színfaxság.

    Ezeknek a nagy csatahajóknak gyakorlatilag korláltan a szavatossága, évszázadokig múködőképesek megfelelő karbantartás mellett, a vas az meg vas. Csak a "habot" kell cserélni a tetején.
  • kissssss
    #6
    "Papichulo"most az amcsiknál majdnem az a röhejes helyzet áll elő hogy a méregdrága gigamega modern rombolóknak kell majd kíséretet adni a jövöben.
  • Sippie
    #5
    "bár mivel az USA már nem szívesen küldi saját katonáit a különböző konfliktusokba,"

    ááá ők sose :D :D
  • barret
    #4
    Valaki segítsen már ki! Mit jelent ez a mondat? : " az úgynevezett "zöld" csapásmérő erők felállítása"
    Ha ezekkel lőnek szét egy rombolóhajót akkor annak a káros elemei nem kerülnek be a tengervízbe?
    Az egész megfogalmazást nem értem...
  • Voronyezs
    #3
    Papichulo: Biztos utánaszámoltak azért nekik, gondolom a rombolók elektronika szempontjából annyira fejlettek, és pont ebből annyira költségesek hogy a méret-költség nem biztos hogy megéri, még akkor sem, ha a tűzerejük amúgy meg elég "menő". Gondolom amíg valami gazdaságosabb eljárást ki nem találnak romboló építésre, megtennék az 480-500+mm-es csodák *.* Meg am látványos lenne nagyon, erődemonstráció szempontjából nem rosszak, főleg h ezek is tele vannak/lesznek rakva minden modern cuccal :D
  • Papichulo
    #2
    Ez ugy marhasag, ahogy van... az Iowa-k sokkal dragabban tudnanak, joval kevesebbet - eleve mar oket is kiserni kene. Annyi elonyuk van, hogy mar nem kene megepiteni, csak jelentosen atepiteni oket.
  • Voronyezs
    #1
    Mindig is sajnáltam, hogy én már nem láthatom nagyüzemben ezeket az óriásokat...ha tényleg visszahozzák ideiglenesen is akár....áááá :D :D :D csatahajó buzi vagyok amúgy is :D