2937
Kingdom-Come-2018-05-HD.png
  • grebber
    #2530
    Állítólag az Epic szarjában hamarosan ingyen osztják majd a game-et!
  • cylonflatus
    #2529
    Igen, a ló csak akkor lesz a tiéd ha megveszed. Három helyen tudsz lovat venni: Merhojed, Uzhitz, és Neuhof. Ha a statokat nézzük a legjobb lovat Merhojedben találod (ott még találhatsz egy kikacsintást a Witcherre is). Viszont ha azt akarod, akkor mindenféleképpen a járványos küldetés előtt vedd meg, mert el fognak pusztulni a betegségben)
  • Aborg
    #2528
    Rendszeresen? Ha nem viszel buntet? Kapsz erte fizut? Vagy csak el lehet ott adni mint barhol mashol?

    Akkor ez olyasmi mint a sima "aktivitasok" hogy pl. hozz harom vaddisznobort stb?
  • b-type
    #2527
    Elvállaltam, ..húsokat kell pattintani a konyhára.
  • Montanosz
    #2526
    ők is lophatták vagy megöltek érte valakit
  • Aborg
    #2525
    A jatek megadta a valaszt a #2523 lovas kerdesemre. A legyozott zsivany lovaval belovagoltam a kolostorhoz, ott aztan gyalog tettem-vettem, es amikor vissza akartam ra ulni, letartoztatott az orseg mert hogy "lopok". Pedig nem is ismerhetik ezt a lovat. Hacsak ugy nem magyarazom hogy a zsivany innen lopta :)

    Megoldodott a #2518 vadorzos mellekkuldetes is. Lejjeb irtam hogy beakadt (nem tudtam beszelgetni azokkal akikkel kellet volna) de aztan indult egy masik kuldetes ahol pont a forditottja volt a feladat: nem lefulelni a vadorzokat hanem beepulni kozejuk. Amikor ezt teljesitettem, a beakadt kuldetest meg is szuntette. Ez a beepulos egy nagyon szep kuldetes volt, egy Robin Hood szeru figura volt a foszereploje, sikerult hepiendre kihoznom.
    A vegen felajanlottak nekem a Talmbergi foerdeszi allast, de nem fogadtam el mert mar epitgetem a romos falut, meg egy csomo mas kuldetes is meg van nyitva. Kozuletek valaki elfogadta?

    Most azt a mellekkuldetest csinaltam ahol a furdos lanyt sikerult rabeszelni hogy menjen apolononek a kolostorba.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Oda is kisertem, de az uton letamadott harom fegyveres. A fokolompost sikerult megcsapnom ugy hogy egy ideig csak osszekuporodva lapul (perk). Vele tovabb nem foglalkoztam mert a masik ketto tamadot. Amig ezeket lenyomtam, a fokolompos eltunt, csak a kardjat talaltam meg ott. El is raktam, de a jatek azt irja ra hogy lopott. Es ezt irja a legyozott ket ellenseg osszes cuccara is. Mar hogy lenne ez lopott?

    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2019.12.21. 19:00:57
  • b-type
    #2524


    átlag 50%-ra lehet készülni, de lesz 75% is a steam-n
    A szállás is jól hangzik.
  • Aborg
    #2523
    Megcsinaltam azt a kuldetest ahol a kolostorbeli apaca remalmat kell megoldani. Elmentem ahova kuldott,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ott volt a katonanak alcazott zsivany aki ledobalta a tarnaba a sok hullat. Miutan kinyirtam,
    ott maradt gazdatlanul a lova (en eddig azon a lovon jartam amit a jatek elejen kaptam). Ez az uj lo sokkal jobb tulajdonsagokkal bir, el is vittem. De valahogy nem akar az enyem lenni, mert ha futtyentek, mindig a regi lovam jon oda. Hogy van ez? Uj lovat csak venni lehet?
  • cylonflatus
    #2522
    Ezt teljesen random raktam be, rákerestem és az első amit megfelelőnek éreztem az állításom prezentálására beillesztettem. Ha csak kicsit is keresgél az ember, öt perc nézelődés után sokkal látványosabbakat lehet találni. Tényleg egy-kettő rendesen áll-leejtős, ráadásul nem egy, hanem van akár 5-6 ellenféllel szemben.
  • Montanosz
    #2521
    perfekt
    ez olyan mint aki nem nyer a kaszinoban hanem veszt, a kaszino csal
    aki nyer azt még sose halottuk panaszkodni hogy a kaszino csal :-D
    Itt is aki képtelen megtanulni hogy ez szimuláxio nem olyan legyakvo gagyi játék az szidja a harcrendszert, mi akik beleőltük sok időt tudjuk hogy ennyire részletes még nem volt egy játékban sem meg efféle
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2019.12.15. 21:33:51
  • b-type
    #2520
    ...és egyébként a videót nézve sztem én jobbat vívtam a csavargó lovaggal, az qva jó volt mindkét részről
  • cylonflatus
    #2519
    Pedig rá lehet érezni a kombókra is, van egy-kettő ami kicsit nehezebben megy, de a zömét azért könnyen meg lehet csinálni. Először nekem se akart összejönni, de most már nagyon megy (mondjuk van benne kb 600 órám úgy, hogy még a történeten végig sem mentem:) A ritmus a titok, btw. Ha arra egyszer ráérez az ember, utána már nagyon gyorsan fog menni, csak egy kis gyakorlás kell, hogy rögzüljenek a kombinációk. A youtubeon vannak olyan videók, hogy beszarsz. Hud és minden könnyítő opció (pl védésnél a lassulás) nélkül, nagyon kemény. Pl itt egy:
  • Aborg
    #2518
    Azt hiszem logva maradt egy mellekmisszio, az ahol a talmbergi vadorzokat kell leleplezni. Ikonokkal jeloli is hogy kikkel beszeljek, de hiaba megyek oda, nem jelenik meg a beszed opcio (csak a kizsebeles). Talan bekavart hogy en mar beszeltem az egyikkel korabban, meg mielott a jatek elkuldott volna utana?
    Par nappal kesobb kaptam egy masik mellekmissziot ahol viszont be kellene epulnom a vadorzok koze, talan ez majd megoldja.

    Az a romos falu ujraepitese eleg fura dolog, ha tudtam volna akkor nem kezdek bele rongyos 8000 fityinggel :) Vannak mar favagoim, meheszem, kereskedom, de naponta leszippantanak a ladabol kb. 300 penzt, haszon meg semmi. Jo lenne legalabb nullara kihozni, most csipkedhetem magam.

    Talaltam egy eleg jo penzkereseti lehetoseget: ellovagolok a kiegett Skalitz-hoz, ott valami lovagok harcolnak egymassal a faluban. Egyet-kettot kicsalok lovagolva a retre, ott egyenkent lenyomom oket, elszedem a cuccukat, aztan visszamegyek a faluba ahol addigra mar minden fegyveres halott, a cuccukat szinten elrakhatom.
  • Montanosz
    #2517
    most jo áron

    10€ körül
  • Montanosz
    #2516
  • AnuluWork #2515


  • Aborg
    #2514
    ... akkor sutunk rajta saslikot :)
  • Aborg
    #2513
    Azt hogy a jatek harc nelkul is jatszhato maguk a fejlesztok allitottak egy interjuban, habar en se vennem keszpenznek. A romos falu padlasan peldaul... de talan volt ott is egy kis beszelgetes, ha magas valakinek a szovegeles erteke talan kidumalhatja a kardot az ellenfel kezebol?

    Meg a harchoz: ugy ertettem hogy igy a jatek kozepe fele mar nem kell elfutnom mindenki elol mert itt mar eleg jo cucc van rajtam, igy mar le lehet allni probalkozni, es ettol meg novekedni kezdenek a harci szkillek... de nalam is honapokig tartott a "senki vagyok" idoszak (nyaron kezdtem jatszani).
    Ami a kombokat illeti azokat nem nagyon eroltetem mert nehez megcsinalni hiba nelkul. A lenyeg csak az hogy lesem mikor tunik fel a kis irany-csillag kozepen a zold pajzs, akkor bevedek es tamadok (a szuras a leghatasosabb). Mondjuk ez a iranycsillag/vedes-indikator nem tul szerencses megoldas az alkototktol mert igy arra osszpontositok, magat az ellenfelet csak ugy mellekesen erzekelem ott a hatterben. El tudnak kepzelni mas "realista" harcrendszert is, mindenfele HUD segitseg nelkul, tobb fizikaval, es talan idolassittasal. De hat ez van, ezt kell szeretni. Ja, es a kutyat is mindig rauszitom az ellenre (kesobb megtanithato erre), lefoglalja es addig megcsapkodom a hatat.

    Egy interjuban maga az egyik programozo mondta hogy o mar evek ota gyakorolja a harcot, a fejlesztes kezdete ota, es most kezdi ugy erezni hogy mar ugy-ahogy megy neki. Hmmm....
  • Montanosz
    #2512
    na majd ha lesz ilyen a játékban :-D

  • Torzonborz
    #2511
    Attól, hogy a kezedbe veszel egy kardot még nem tanulod meg használni. Az apró fortélyokat meg pláne nem. Itt is megvan a tanulási görbe ami bőven jó, főleg ha rájössz, hogy nem a hülye filmeket kell alapul venni (ahol karddal aprítják a plate armoros ellent) hanem a valóságot.
  • b-type
    #2510
    Lehetett erős,...de ha valaki képzett verekedő az más kategória. koleszban, vagy legkésőbb katonaság alatt ezek kiderültek, volt hogy felmentünk az épület tetejére bokszolni kesztyűvel, vagy az előtérbe csak hasra bunyóztunk, és simán kikészített egy thai bokszos srác. :))
  • Montanosz
    #2509
    sztem meg még mehetet is volna rá kezdésre táp, egy kovács fia sose volt nyiszlett fiucska, azért a mester melett megedződött ebben a kemény meloban...másodsorban egy kovács mindig kiprobálta fegyvereit, szal henry is csak fogott kezében már kardot
  • b-type
    #2508
    Annyit talán valóban megtehettek volna a fejlesztők, hogy úgy indítják a játékot hogy fullos a karakter, lejátszatnak a játékossal valami párbajt, vagy akár kisebb összecsapást, és ezek után indítják umond viszagondolásként pőrén a karaktert. Akkor érezné a játékos hogy milyen lehet a harc amikor már képzett a karakter, és könnyebben elfogadható lenne a kezdeti sikertelenség.
    De ez már igazából egy csapdázó fogás.
  • Diopapa
    #2507
    Nem tudom, én is csak esek kelek, nagyon nehéznek találom.
  • Xsillione #2506
    A legtöbb helyre és esetben lóval közlekedsz, azzal harcolsz akivel akarsz, nem aki megtámad, mert gyorsabb vagy. Bár a futás is megoldás, ha épp nincs ló és nem akarsz harcolni. Az egyik legjobb menet volt a fallout 3-ban a pacifista, a csótány után nem harcolsz senkivel. ÉS a legviccesebb, hogy majdnem végigtolható így, csak a legvágán kell harcolnod, amiben a sajnálatos, hogy egyébként le lehet sunnyogni a géphez, csak a játék nem fogadja el, mert csak...

    Itt is sokszor alkalmazható, nem javasolt, csak lehetséges. Bár továbbra sem értem, miért lenne szenvedés ez a harcrendszer.
  • grebber
    #2505
    "Állítólag a vegso bosszharcot kiveve harc nelkul is vegig lehet jatszani... "

    Az hogyan amikor a banditák megtamádnak stb? Az egész game futásból állna az még szarabb mintha a harccal szenvedne az ember
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.12.06. 20:19:34
  • Aborg
    #2504
    Ezt gyonyoruen megirtad, magam is ezen dohogok mar nehany eve! Ez ervenyes a GTA4/GTA5 fizikara is, bar a GTA5 meg igy is atlagon feluli.

    A KCD harrendszere: magam is meg voltam ijedve eleinte, de kesobb tenyleg nem annyira nehez. Most a karakterem fo szintje 15, a fo tortenetnek kb a felenel tartok.
    Allitolag a vegso bosszharcot kiveve harc nelkul is vegig lehet jatszani...
  • Montanosz
    #2503
    vagy ott a kétkezes lándzsa, egy kunyhoban található is, jobb esetben egy szurás=egy lovas katona, de mindeképp durva fegyver
    tehát mindeképp vannak olyan fegyverek a játékben amikhez nem kell gyakorlás és tudás hogy azok is élvezzék a harcot akik nem vivotőrrel akarnak harcolni stb
    ez olyan mint a számszeríj vs angol hosszú íj
    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2019.12.06. 15:33:50
  • lonvard
    #2502
    A játék eleje el van cseszve sok szempontból, például mert azt hiheted, hogy a harc az úgy néz ki, ahogy a faluban kardozik veled az a faszi. De nem olyan lesz, könnyebb lesz, mert ki fogsz tudni térni a támadások elől egy időlassító skillel, amit az első kiképzéseden megkapsz. Addig meg pajzs+kard lehet a felszerelésed. Vagyis a harc nem akadálya a játékban történő haladásnak. A bevezető szakasz relatíve hosszú, de csak pár harc van benne banditák ellen, utána kezdődik a kiképzésed, és egyszeriben rájössz, hogy a harc inkább egyszerű, mintsem bonyolult. És csak könnyülni fogsz, ahogy erősödsz.
  • Torzonborz
    #2501
    De őket nem érdekli az h&s célközönség, nem esik le? Már az elejétől kezdve egy viszonylag életszerű harcrendszert akartak csinálni, KS-re is így került ki és a játék így is megtalálta a maga rajongótáborát.
  • Montanosz
    #2500
    azt nem tudom miért nem engedi modositani, nálam ilyen nem volt

    Ma megjött az uj videokari, na mondom lássuk hogy üzemel alatta a kingdom, hát elég buta arcot vágtam hogy nekem dvd-i neki meg dvd-d vagy milyen csatlakozoja van, most mászkálhatok átalakito után ilyen hidegben :-D
  • tombadillo
    #2499
    erre már rájöttem, csak nem tudok oldalt mozogni harc közben, mert akkor el kéne engednem az egeret.módosítani a nillentyűkiosztást meg nem engedi valamiért. igazából erre vonatkozott a kérdésem.
  • Montanosz
    #2498
    ellenben nektek müxik a távcső mod? mert felraktam a játék uj verzioját aztán azota nem megy bxus pedig ez volt az egyetlen amit használtam folyamatosa
  • Montanosz
    #2497
    akkor használjatok buzogányt vagy más ütőfegyvert

    én is a buzogányt favorizálom

    van fent mod ami a harcrdszert is átszabja, kb 6 perc telepiteni, nem ütközik semmivel, rakjátok fel és akkor könnyebb lesz, mint máskor is beszéltük, hát nekem bejön mert nagyon klafa kombokat végig vinni, de megértem persze ha valaki inkább máshogy szeretné
  • grebber
    #2496
    Ezt sajnos látják is az eladási számok... Egy hack and slash jelleggel min 2x ennyit adtak volna el...Oknem mondom nincs meg a pár fős célközönsége ennek is ,de az arcade stílus mindig mindenből sokkal kelendőbb
    Engem pl a story érdekel ,de nem tudok vele játszani a harc miatt
  • Montanosz
    #2495
    az egér olyan mintha a karodat mozgatnád, jobbra-balra,fel-le ütöl vele, kombot használsz...konkrét vivást kell fokozatosan megtanuénod, lásd lejjebb a középkori kardvivásrol szolo szakkönyvet, persze henry is fokozatosan fogja megtanulni
    ugy képzeld el ez egy szimulátor nem csihipuhi mint a többi rpg-ben
  • tombadillo
    #2494
    és egyáltalán hogy lehet harcolni, ha egérrel ütök, de az olbalmozgást is bal kézzel kéne itányítani? nekem ez magas.
  • tombadillo
    #2493
    valakinek volt már olyan baja, hogy nem lehet módosítasni a billentyű kombinációkat, mert azt írja folyamatosan, hogy ütközés miatt nem lehet?
  • Montanosz
    #2492
    semmi gond mert megtaláltam a linket lejjebb :-D
  • akyyy
    #2491
    a topikot folyamatosan olvasom, csak read onlyba vagyok, tényleg írtál, bocsi :D sg nem mindig jelzi az üzeneteket.