171
  • Sir Quno Jedi
    #82
    Nyugika, neked van igazad, életemben nem olvastam annyi sületlenséget, amit ezek itt összehordanak pátucat hzsz.-ben. Virul a fejem és kiválóan szórakozom (ezért is jó SG-re járni), mert igen mulatságos. Persze ugyanakkor szomorú is, de miért ne látnánk meg a jó oldalát a dolognak... :D
  • torreadorz
    #81
    "És ha a jármű tetejére napelemet tesznek amivel vizet bontanak egy tartályban és onnan a gázt bevezetik a motortérbe akkor meg nem vízzel megy a jármű hanem hidrogénnel és oxigénnel?"

    Akkor napenergiával megy a jármü. Mi van itt senki nem járt iskolába? Általános iskola kb. 5. osztály...

    És ha a napelem által termelt árammal vizet bontok amivel meghajtok egy motort ami meghajt egy generátort ami felhúz egy rugót ami mozgatja az autót akkor szerinted mivel megy az autó? Rugóval vagy napenergiával?...
  • gforce9
    #80
    Amit te linkeltél az egy 2d-ben látszó grafika, amit én az 3d-ben látszik. Mindkettő csak szemléltető videó. Mitől lenne a te linked szimulációszerűbb? Mert "tudományosabban" néz ki? :) Szerintem nézz utána, hogy a szimulációk milyen gondokba ütköznek, mert 2 youtube videóból ezt nem igazán lehet felmérni.
  • immovable
    #79
    A nyolcadik napon lett. :D
  • immovable
    #78
    Vigyázz vele. mikike szintjén van. ;)
  • Szefmester
    #77
    És ha a jármű tetejére napelemet tesznek amivel vizet bontanak egy tartályban és onnan a gázt bevezetik a motortérbe akkor meg nem vízzel megy a jármű hanem hidrogénnel és oxigénnel? Ilyen szempontból a víz tényleg csak ott van és nem azzal működik, de kis segítséggel (mint a gőzgépnél a tűz) máris munkára fogható lokálisan.

    Ha a vízgőz nem víz (légnemű formában) akkor mi? És akkor miért pont vízgőz kell a működéshez, higanygőz miért nem jó? Vagy még jobb... írd le nekem a gőz atomi szerkezetét. Roppant mód kíváncsi vagyok arra hogy mi is a gőz... miből áll, mi a képlete. Majd írd le a vízjeget, folyékony vizet, vízgőzt, és a víz plazmát. Köszönöm.
  • torreadorz
    #76
    Leülhetsz, egyes.
    A gőzmozdonyban nem a víz végzi a munkafolyamatot hanem a gőz ahogy a neve is mutatja, sosem tünt fel hogy nem vízmozdony a neve?
    Barátom én elbújnék a helyedben ilyen önégetés után...
    A viz csak ott szépen elvan magában, az nem végez semmiféle munkát egészen addig amig valaki bele nem tol egy adag energiát.

    A te logikáddal akkor a gőzmozdony különben is vassal megy, mert hát a kerekeket mi mozgatja? Egy nagydarab vas hajtókar, tehát a mozdony vassal megy, nem? Ecsém és ilyenek kommentelnek ide...

    Szóval ezt becumiztad, nem nagyon...

    Mondom én, nem az a baj ha valaki egy fejlett technológiáról akar vitatkozni hanem hogyha közben még az 1x1 sem megy...
  • gothmog
    #75
    Dehogy is, a videón is látszik, hogy három billentyűt kell hozzá leütni, meg kettőt kattintani az egérrel, és már fut is a szimuláció. ;)
  • Vol Jin
    #74
    Azok a szimulációk akkora gépfarmon futnak, mint egy tesco, így hogy értetted, hogy linkelje be a szimulációt? A konkrét programot, meg a paramétereket egy adatállományban, és akkor futtassuk le? Nyilván a szimuláció végeredményét szemléltető animációk, amik hozzáférhetők az átlagembernek.
  • Vol Jin
    #73
    "Mi a kérdés?

    Mi a célod a kérdéssel?

    Kinek, vagy kiknek a nevében beszélsz?"

    Mi a gyíkemberek ügynökei vagyunk, és az a kérdés, hogy a mennyi vagyondárda élesztette a féltenyerét vasra az árbóclabda világbajnokság eklektikus rovarébresztő diktátumával vagy a radarcseresznyébe tekert felfrissülés inkognitóban a színesebb?
  • Vol Jin
    #72
    "Kíváncsi vagyok milyen lesz a kőzetek összetétele.
    Mert az amcsik mintái hajszálpontosan egyeznek a földiekkel. "

    Hülyeségeket beszélsz. Mindenki tudja, hogy a gyíkemberek adták a technikát az amerikaiak holdraszállásához, és akik létre tudták hozni a földi élővilágot, azoknak nem kunszt pár jenki bérfuvarozása egy paktum keretében, amiért engedélyezik, hogy éjszakánként elraboljanak téged, és parabolaantennát operáljanak a seggedbe.
  • Vol Jin
    #71
    Az energiát egy üzemanyag égéshője biztosítja. Ilyen alapon a trolibusz is vízzel megy, ha vízlépcső van a közelben.
  • Co1e
    #70
    vizzel nem mehet autó ? XDDDDDDDDDDD baráotm..hallottál már a gőzmozdonyról ?XDDDDDDDDDDDD te aztán tudsz érvelni :D és mielött leoltanál..h a szénnel megy... cumi... mert a viz végzi benne az egész folyamatot... ;)
  • Szefmester
    #69
    Szóval akkor hinnéd csak el a dolgot ha a saját szemeddel látnád, vagy valaki felvenné videóra? Vagy mégis miféle bizonyíték lenne neked megfelelő? ha szuperszámítógéppel szimulálják, de cell-shaded grafikás a megjelenése akkor már nem elfogadható, de ha egy pentium 3as géppel renderelték és élethű akkor oké? Vagy mégis miféle eltorzult kritérumoknak kellene megfelelnie az embernek hogy azt az elborult téveszmékkel teli elméd csak kis mértékben a normális út irányába terelhessék?
  • torreadorz
    #68
    1, semmi közöd ahhoz hogy mit irok ide, ha nem tetszik mehetsz a moderátorhoz vagy akár csendben is maradhatsz

    2, a legrosszabb ami tudományos szempontból történhet az az hogy idejönnek félhülye emberek terjeszteni a baromságaikat, ami tönkreteszi az értelmes vitát. Mert baromi fárasztó ám amikor pl. a Hold létrejöttéről lehetne vitatkozni értelmesen és akkor idejönnek az áltudományos emberkék és lesüllyedünk az űrtechnológiáról kb a szorzótábláig (és még az sem megy nekik). Lehet új neked, de ezeket az embereket nem teszed a helyére akkor 10 komment múlva már majd egy pixelről megy a vita valamelyik holdképen...
    Szóval f@sz se tudja én pl. nem hiszek egyik vallásban sem, cserébe még sosem mentem egy vallásos fórumba se arról vitatkozni hogy Isten nem létezik. Fordítva ez rendszeresen megtörténik.

    3, értelmes ember nem egy féltudományos oldal foteltudósainak kommentjéből fog következtetéseket levonni a tudomány szintjére. Aki érti a tudomány eredményeit az úgyis tudja mi a helyzet, aki meg nem, azt hamarabb fogja Joshi barát meggyőzni hogy a Holdat az ufók hozták ide és sajtból van mint hogy elhiggye hogy az amerikaik jártak a Holdon. Az emberi természet már csak ilyen.
    Aki tisztában van vele hogy vizzel azért nem mehet az autó mert az egy égéstermék azt nem kell győzködni, a többiek meg első büffögésre benyelik hogy mer a gonosz autógyártók gyilkolják a tisztes mérnököket...
  • Richard Donkies
    #67
    "A szimuláció az olyan, mint amit a #41 -ben linkeltem."

    Pl. 1:04-től.
  • Richard Donkies
    #66
    Ez csak animáció, mint a Shrek.
    Rajzolni én is tudok. (valamennyire... )

    A szimuláció az olyan, mint amit a #41 -ben linkeltem.
  • Richard Donkies
    #65
    Egyik linked sem számítógép szimuláció.
  • Archenemy
    #64
    Ott van pl. Csaba161, aki normálisan vitatkozik, rávilágított, hogy egyáltalán nem probléma, hogy a holdi kőzetek ugyanolyanok, mint a földiek, hiszen a jelenlegi elmélet szerint a Földből alakult ki a Hold. Az, hogy RD ezt nem fogadja el, azzal nem lehet mit tenni, mindenesetre elég sok és hiteles véleményt prezentált Csaba161 ahhoz, hogy meggyőző legyen.

    Ehhez képest te mit mutattál fel? Gúnyolódás, személyeskedés. Ez meggyőző szerinted? Na persze nem RD-t kell meggyőznöd, hiszen az nem fog menni. De ez egy nyilvános, több ezer ember által olvasott cikk. Mindenki, aki olvassa a vitát, okul belőle. Ha a "tudományos oldal" érvkészlete kimerül abban, hogy de a másik az hülye, akkor a közönség netán még arra fog gondolni, hogy semmit nem tudnak arra mondani, amit a másik állított. Tényleg ezt akarod?
  • Csaba161
    #63

    Tesék pL. itt és a tetejében magyarul!

    Vagy ez
  • gforce9
    #62
    http://www.youtube.com/watch?v=2sr-MriOCzw

    Itt egy szimuláció amiben kialakul. Persze ez se tuti ugyanúgy, amiben nem alakul ki. Ezek közelítő számítások.
  • torreadorz
    #61
    Szóval hogy is lett a farkasból kutya? :DDD Szánalmas vagy :D
  • torreadorz
    #60
    Mondtam hogy ne vitatkozz vele. A Hold úgy keletkezett hogy odavarázsoltak az angyalok.
    A multkor is fülét farkát behúzva menekült a topicból amikor nem tudott megválaszolni olyan egyszerü kérdést hogy hogy lett a farkasból kutya ha nem létezik evolució :DDD
  • gforce9
    #59
    Nincs erre megfelelő kapacitás. Egyszerűen a modell annyira sokrétű. Nincs olyan szuperszámítógép, ami egy ilyen ütközést (feltéve, hogy pontosan tudunk minden paramétert), ki tudna számolni. Ezek a modellek közelítőek, de mivel nagyon rzékenyek a paraméterekre egy kis eltérés is hatalmas különbséget hoz a végeredményben. A modellezése hasonlít az időjárási számításokhoz. Lehetetlen kiszámolni pontosan. Az időjárásnál azért van előnyünk, mert van némi tapasztalatunk vele. Bolygóütközést még nem láttunk ilyen méretben.
  • Richard Donkies
    #58
    1,2,3,4,...
    ... ezt mind leírtam, csak végig kellett volna olvasni.

    "A gravitávió 1 paraméter, de már néhány 10 testnél is problémás a számolása, nemhogy egy millió darabnyi törmelékből állő kavicstengernek."

    Erre vannak a szuperszámítógépek.
  • Richard Donkies
    #57
    Olyan szimulációt már láttunk kettőt is, amiben nem keletkezik Hold.
    De hol van az a számítógépes szimuláció, amiben a Hold keletkezik az ütközés után?

    Gondolom, ha lenne ilyen a youtube tele lenne vele.
    Vagy tévedek?
    Vagy csak nem találom?
  • gforce9
    #56
    #45-re ment
  • gforce9
    #55
    Milyen sokféle paraméterrel? Sorolom:

    1. Mekkora volt az ütköző test?
    2. Mekkora sebességge érkezett?
    3. A keringési és forgási síkhoz képest milyen szögben?
    4. Mennyire volt olvadt az anyag az ütközés pillanatában? Ugyanis ettől függ mennyi és milyen anyagdarabot szakít le.

    Ezektől mind függ és rengetegféleképp beállítható a modellbe, mint változók, amik sokféle kimenetelhez vezethetnek.

    A gravitávió 1 paraméter, de már néhány 10 testnél is problémás a számolása, nemhogy egy millió darabnyi törmelékből állő kavicstengernek.
  • Csaba161
    #54

    A tudósoknak van egy megfigyelésekkel és elméleti számításokkal igazolt elmélete a Hold keletkezéséről, amire te belinkelsz egyetlen elméleti ellenvéleményt, ami nem cáfolja sok megfigyelés eredményét, sem más szimulációét, ahol mint kiderült, a Nap fontos szerepet játszik a Hold kialakulásában.

    Akkor mire is az egész hozzászólásod???
  • Szefmester
    #53
    Hát mert talán hülye vagy hogy nem tudod?
  • Richard Donkies
    #52
    #48
  • Csaba161
    #51

    Még mindig nem írtad meg, hogy akkor szerinted hogy jött létre Hold??????????

  • Csaba161
    #50

    Rengeteg olyan paraméter van, amelyet nem ismerünk és amelyeket variálhatunk. Nem ismert sem a proto-Föld, sem az ütköző égitest eredeti tömege. Nem ismert a Föld Naphoz viszonyított helye, ugyanis a Nap gravitációja is erősen befolyásolja az eredményt, mivel nem ismert a két bolygó pontos sebessége és iránya sem, és ezek Naphoz viszonyított értékei. (A te általad belinkelt videón a Napot figyelembe se vették, pedig a nap gravitációs hatása igen jelentős, különösen ha esetleg a Föld kezdetben közelebb volt a Naphoz és az ütközés távolította el!) Nem ismert, hogy a Föld és az ütköző égitest milyen állapotban volt, mekkora volt az ütközéskor a hőmérsékletük és így a halmazállapotuk sem ismert, ami ugyan csak erősen befolyásolja az ütközés eredményét, nem beszélve a kezdeti összetételükről, mert a mostani összetétel nem csak az ütközés eredménye, hanem a későbbi üstökös és kisbolygó becsapódások is módosították, pl. a vizes óceánok létrejötte az üstökösökből stb. stb. stb...
  • Richard Donkies
    #49
    Az 1. videót csak animáció, mint pl a Shrek.

    A 2.-ban 1:05-től van egy szimuláció, de ott se keletkezik hold.


    " a Hold összetétele megegyezik a Föld kérgének az összetételével"

    Egy eset alapján.
    De, mint tudjuk a tudományban 1 mérés nem mérés.
    Most majd jönnek a kínaiak. Ők is mérnek, aztán levonjuk a következtetéseket.
  • Richard Donkies
    #48
    Tudnom kellene??????????????????????????????
  • Csaba161
    #47

    És akkor szerinted hogyan keletkezett a Hold??????????

  • Csaba161
    #46
    Nem, de persze én is tudok linkelni videókat, pl. ezeket:

    1.

    2.

    A szimuláció eredménye a kezdeti feltételekétől függ, és könnyű olyat csinálni, amikor nem lesz Hold, de olyat is amikor lesz. Erre az elméletre éppen az a bizonyíték, hogy a Hold összetétele megegyezik a Föld kérgének az összetételével, meg persze sok egyéb geológiai és csillagászati megfigyelés, hála a holdon járt űrszondáknak és embereknek, meg az űrtávcsöveknek és egyéb műholdak megfigyeléseinek...
  • Richard Donkies
    #45
    Milyen sokféle paraméterrel?

    A gravitáció állandó, ez egy paraméter.
    A másik is erősen kötött, mert akkora erejű ütközés kell, hogy letépje a földkérget és a földköpeny egy részét és elegendő anyag lökődjön ki az űrbe, de ne túl messzire.

    Kicsit lehet játszani a Föld és becsapódó égitest eredeti nagyságával, összetételével meg a sebességükkel, ütközés szögével.

    Szerintem a szimuláció jól bizonyítja, hogy a Föld felzabálja a törmeléket egy ilyen esetben.

    Vagy neked van jobb szimulációd?
    De ne olyat mutass, amit rajzoltak.

  • torreadorz
    #44
    Lol. Majd megérted hogy miről pofázunk, beszélgess vele egy kicsit.
  • kissssss
    #43