808
  • Party Hard
    #328
    A többiektől meg elnézést a közjátékért
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kössz a segitő szándékot. De attól még gyökér vagy te csíra XD
  • Zero 7th
    #327
    Azt hőmérőnek hívják, és a hőmérsékletedet mutatja. Ha hideg van, akkor fázol. Meglepő, mi? Ha leraksz egy tábortüzet, vagy bármi tüzes cuccot, akkor fel tudsz melegedni. A havas bolygók hidegek szoktak lenni, meg este van hideg szinte mindenhol. Ja, meg az űrben. A későbbi páncélok jobban védenek hideg ellen, az elején meg tudsz craftolni állatbőrből meleg ruhát, ami viszont páncélnak szar.

    Azt meg majd én eldöntöm, hogy mire válaszolok. Menni fog egyedül is, köszi.
  • Party Hard
    #326
    Azt értem a bólygón eltöltött időt alatt, hogy van lent egy kis lázmérőnek tünő valami ami folyamatossan csökken és csak az ürhajón töltődik ha fogy elkezd fehéredni a kép és a végén meghalok ...
    Ja azthiszem rájöttem a leírásom alapján. Lehet csak magamban kellene beszélgetni? Az valószinűleg a hőmérséklet XD

    Kemotox:
    azt a sőt öt kifejthetnéd bővebben is . De ne tekintsd elvárásnak, csak a korektség miatt kérdezem.
    ezt a 3.ast meg nem tudom honnan szerzed az infoidat?
    Zero nagyon köszönöm hogy mindenáron be szeretnéd tölteni a bennem tátongó ürt és minden kérdésemre válaszolnál... De nem kelll
  • kemotox
    #325
    1. Az respawn
    2. Nem feltétlenül csak arra szokás érteni, sőt.
    3. Tényleg, minek kérdezel, ha egy tök normális kérdésen is megsértődsz?
  • Zero 7th
    #324
    Az reagál, aki akar, ez egy nyílt fórum. Örülj annak amit kapsz, más látod, hogy nem veszi a fáradtságot válaszolni.

    Mobok respáúnnya képernyőn kívül történik, kábé félnaponta, de a faszom se tudja pontosan, annyira lényegtelen. Pléjeren meg mobokon kívül szerintem semmi sem respawnol, NPC-k sem. Ahogy észrevettem. De ami azt illeti sosem mentem még vissza olyan bolygóra, ahol lemészároltam a városokat.

    1. szintű jungle szerintem nincs. Túl táp lenne, hogy rögtön az elején végtelen bandage-ed legyen.

    A gravitáció nem meglepő módon a bolygó méretével arányos. Legalábbis érzésre, nem méregettem, de ellentmondást sem tapasztaltam.

    A bolygón töltött időt úgy tudod megnövelni, hogy nem mész vissza a hajódra, teljesen triviális módon. Ha nem erre gondoltál, akkor írd le úgy, hogy más kétlábú számára is értelmesnek hasson.

    Nem tudsz függetlenedni a hajódtól. Az a te hajód. Miért AKARSZ egyáltalán?

    Nem, nem tol, hanem húz. (Mi a faszt beszélsz megint..?)
  • tutyimutyi2
    #323
    az ujjáéledést illetően nekem többször is volt már hogy a pénzem felét elvesztettem.
    Mit értesz az alatt hogy a bólygón eltöltött időt növelni?
  • Party Hard
    #322
    Ó akkor ezek szerint ez itt a bölcs Fehér Szarúmán

    Miért a Mályköl Dzsekszon létező szó.
    Engem nem zavar ha az emberek hülyék. De azért reagálhatna más is

    Nem troll. Az én vagyok. Ez csak egy kis gyökér aki örűl, hogy azon az értelmi szinvonalon van, hogy tud írni.

    Valaki találkozott már 1 es szintű Jungeles bolygóval?

    Honnan tudom, hogy mekkora a gravitáció?

    Hogyan tudom megnövelni a bolygón töltött időt?

    Ez mitől függ, illetve hogyan tudok függetlenedni a hajómtól?
    Vagy tol? Fogalmam sincs nem müködik a hibajavitó



  • Szaruman
    #321
    Ha nem válaszolsz neki, akkor előbb-utóbb abbahagyja a faszságok írogatását. Mint pl a 'respaun', ami egy nemlétező szó.
    Tudod, 'do NOT feed the trolls' (vagy ha nem troll, akkor egy retardált).
  • Zero 7th
    #320
    Mármint hogy te most épp erre gondoltál.

    Ha nem érdekel a válasz, mi a fasznak kérdezel?
  • Party Hard
    #319
    A respaun rendszert a pályán levő dolgok újratöltődését vagy ujraéledését nevezzük.
    Nem feltétlenűl kell mindenre válaszolni
  • Zero 7th
    #318
    Meghalsz, respawnolsz. Miért, hogy? :P

    Hajódon éledsz újra, 20% pénzt elvesztesz.
  • Party Hard
    #317
    Respaun rendszer hogy működik?
  • Party Hard
    #316
    Hát nem tudom. A legutóbbi Darkout mentésemben (most nézem) van 164 óra 13 perc em. Novemberben kezdtem és még nem is építkeztem. Csak a domborzatot csináltam meg Na érted már miért kell a map editor vagy a trainer.


    Minden esetre eddig fasza a játék. Remélem megvan minden erőforrásuk a fejlesztésre.
  • Szaruman
    #315
  • Zero 7th
    #314
    "Köszi Zero de azért nem kell ennyit irnod csak, hogy kötekedjél. "

    Válaszoltam minden szájbavert kérdésedre, baszodalássan!

    "hogy túlzás nélkül 150 órát farmolgass"

    Ja, "túlzás nélkül" mondtál a valósnál egy kb 15-20szor nagyobb számot... Szerintem ha 10 óra játék van benne elejétől végig, meghalással, szopórollerrel együtt, akkor túloztam.

    Warez MULTIRÓL beszéltem én is. Hamachival megy a tört.
  • Party Hard
    #313
    2 szén 1 üzemanyag?? LoooL Gőzhajóm van? XD

    Köszi Zero de azért nem kell ennyit irnod csak, hogy kötekedjél.
    Úgyhogy ennek szellemében nem is reagálnék rá. Ha te neked van rá időt, hogy túlzás nélkül 150 órát farmolgass, hogy meglegyen egy képzeletbeli világban egy itemed ahoz csak gratulálni tudok. Nekem erre nincs időm.
    Pláne, hogy ell akarom dönteni, hogy megveszem e vagy sem.

    Varez témában a multizás érdekelne.

    De köszi Tutyimutyi sokat segítettél.
  • tutyimutyi2
    #312
    Üzemanyag:
    10fát kiégetsz lesz belőle szén vagy bányászol szenet,1 szén=2 üzemanyag
    elég sokáig ezt fogod használni.

    Az hogy hova portolsz azt a játék csinálja meg leportol oszt kész tudtommal nem lehet megváltoztatni hogy hova rakjon illetve ha beépíted azt a részt akkor bele teleportál.

    Nyugodtan élhetsz egy házban másokkal de nincsen konkrétan oan hogy beköltözés.

    NPC-k igen vannak a játékban illetve a hajódra is kerül egy bár nemtom mi kell ahhoz hogy odarakja a játék.

    A fajok közti külömbség pedig asszem ugy van hogyha használod a fajoknak a saját páncélját akkor olyanok vannak hogy a halak tudnak a vízben lélegezni a majmok nagyobbat ugranak a növényeknek gyorsabban termelődik vissza az energiájuk...
  • Zero 7th
    #311
    Na, akkor trainer rant...

    Egyrészt nem értem, miért jobb egy trainerrel elkezdett játékot újrakezdeni normálisan, mint egy normálisat. Én is rendszerint újrakezdem a játékokat(már ahol ennek van értelme egyáltalán, pl RPG-k), amikor már kitanultam a rendszert. Eddig rendben. Azt nem értem, hogy ezt trainerrel miért jó csinálni? Mert azzal pont nem tanulod meg a játékot, csak hozzászoktatod magad a tápossághoz, aztán ha el akarod kezdeni újra normálisan, akkor csak szopni fogsz, meg szenvedsz, de közben a tartalmat meg már láttad.

    "és ne keljen zsákutszákba toporogni."

    (Eh, baszki ez a helyesírás...)
    Ezt nem is értem, kb 15 éve nem csinálnak olyan játékot, ahol el lehetne akadni. Olyan szinten szájbarágósak és agyhalottak a mai játékok, hogy tudsz elakadni bármiben is?

    "Melleseg fölösleges komolyan venni amég nincs kiforrva."

    Nem lesz több wipe elvileg. Amit mostantól gyűjtesz, építesz, az megmarad a továbbiakban. Másik fele, hogy ha azt a részt akarod skippelni, ami már készen van, akkor tényleg mit akarsz a játékon nézni?

    "Amúgy suli meg meló mellett nincs időm se rá."

    Akkor minek erőlteted..?

    "Ja és a játék lényege szerintem nem a gyüjtögetés hanem az építés."

    Ez egyrészt nézőpont kérdése, én speciel pont leszarom az építkezést, az a része a játéknak egy nagyon macerás Paint. Házikórajzolás meg utoljára az oviban okozott örömet.
    Másrészt te nem játszottál még vele, honnan veszed, hogy az a lényege? :P

    "Üzemanyagot miből lehet csinálni?"

    Bányászod. Tier 1-10 szén, Tier5+ uránium, Tier7+ plutonium, Tier10 solarium.
    Vagy smelterbe bedobálsz unrefined woodot, 10 fából lesz egy szén.

    "Mitöl függ, hogy hova portolok le?"

    Nyilván arra a bolygóra, ami körül az űrhajód kering. A bolygón mindig ugyanoda tesz le.
    Bármelyik bolygót kijelölheted home planetnek, és akkor oda bárhonnan oda tudsz teleportálni.

    "Gondolom ha építek vázat vagy valami."

    Ezt nem értem. _H_ázat? Attól nem történik semmi, bárhová építhetsz házat, és az ott marad. Kivéve, ha letörlöd a játékban a világ adatait szingliben, vagy ha multiban más szerverre mész.

    "Nem tudok beköltözni mások házába?"

    Mit értesz beköltözésen?
    Egyébként nincsen tulajdonosa a lerakott elemeknek, egy ház az egy ház anyagokból, ház alakúra festegetett "barlang". Technikailag nincs a játékban olyan, hogy "ház".
    Más játékos házába beköltözhetsz, le is bonthatod. A probléma annyi, hogy egy privát szerveren van átlag 2-3 játékos, bolygó meg milliárdnyi, szerintem hamarabb megöregszel és meghalsz IRL, minthogy véletlenszerűen megtaláld egy másik, szerveren játszó játékos házát. Kivéve persze, ha meghívnak, megadják a koordinátákat, vagy behívnak csapatba.
    Egyébként meg minden indításkor a hajódon kezdesz, tehát a gyakorlatban ott laksz. Ezért nem értem, hogy mire jó egyáltalán letelepedni..?

    "NPC-k vannak a játékban?"

    Vannak. Vannak semlegesek, akikkel kb egy sor semmit nem érő textet tudsz "beszélgetni", vannak árusok, meg ellenségek.
    Néha egész nagy városokat is lehet találni, meg nagy földalatti bázisokat. Vannak helyek, ahová ha bemész, azonnal ellenségessé válnak, meg olyan is, hogy csak akkor basztatnak, ha fegyver van a kezedben.
    Be is lehet őket fogni csapdával.

    "A Fajok között van külömbség?"

    Még nincs, majd lesz.

    "Varez témában tud valaki segíteni?"

    Nem tudom, van-e védelme, én is valami torrentről szedett verzióval próbáltam ki, crack sem kellett. Állítólag elég lekapcsolni mellőle a steamet, és máris megszűnt az eredetiségellenőrzés. De ezt nem próbáltam.
  • Party Hard
    #310
    Amikor elkezdek egy ijen játékot általában trainerrel kezdem, hogy gyorsan képben legyek a játékkal és ne keljen zsákutszákba toporogni.
    Melleseg fölösleges komolyan venni amég nincs kiforrva.
    Amúgy suli meg meló mellett nincs időm se rá.
    Ja és a játék lényege szerintem nem a gyüjtögetés hanem az építés.
    Tehát akkor senki sem tud semmit Trainert vagy map editort?

    Valamint lenne pár kérdésem:

    Üzemanyagot miből lehet csinálni?

    Mitöl függ, hogy hova portolok le?
    Gondolom ha építek vázat vagy valami. (De addig nem akarok időt szánni rá amíg nem kapok megerősítést, vagy egy olyan bolygót ami tetszik.)

    Nem tudok beköltözni mások házába?

    NPC-k vannak a játékban?

    A Fajok között van külömbség?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Varez témában tud valaki segíteni?
    (Nem vásárlok játékot vakon)






  • Zero 7th
    #309
    Mondjuk tényleg nem ártana valami endgame...

    Én mondjuk most skippeltem a tier5-10 közti szakaszt, az tényleg kizárólag farmolás, és egyetlen eredménye a végén a maxos páncél.

    Most kellene keresni egy szervert, aztán széttrollkodni. Nem genyóságból, csak hogy valami történjen... :P
  • Terawatt
    #308


    @Party Hard: legjobb részét hagyod ki a játéknak, ha cheatelsz. Itemek beszerzése és felfedezésre épül az egész. Nekem ez nem grind. Mindig van valami újdonság. Másodjára már lehet grindnek érezni, ha elsőre mindent bejártál.
  • Zero 7th
    #307
    Kipróbáltuk, RP szétrakétázott a francba, X szektorban, csapatban.
  • Zero 7th
    #306
    Ha nincs rá türelmed, akkor miért mondod, hogy nagyon megtetszett? A farmoláson túl meg perpill nem sok mindenről szól a játék, ha ezt nem akarod csinálni, akkor egyáltalán mi az, ami tetszik..?
  • Party Hard
    #305
    Illetve Másolni dolgokat hogyan tudok__
    Nevezzetek cheternek de nincs időm mindent kifarmolni...
  • Party Hard
    #304
    Üdv
    Tegnap találtam a játékot és nagyon megtetszett.
    Tudtok hozzá ajánlani trainert vagy mapeditort?
  • Terawatt
    #303
    Utolsó mondat miatt biztos vagyok benne. Valszeg még a bombák is sebezték a parti tagokat, de ebben nem vagyok biztos, mert Andrew mindig elmenekült a bombáim elől, amikor mobokat vadásztunk.
  • Zero 7th
    #302
    Biztos vagy benne?

    Azt írják, hogy:
    "PVP is now forced enabled within Sector X. If you’re in a party there’s no team damage though."

    Na, most eddig sehol nem volt friendly fire, karddal nem is lehetett egymást bántani, a gránátvető mégis sebzett. Az, hogy most behozták a forced PvP-t, szerintem a ff rendszere nem változik.

    De ez csak spekuláció persze, majd ha legközelebb pofán lősz, kiderül biztosra... :P
  • Terawatt
    #301
    Partyban lévő emberekre már nincs friendly fire, szóval nyugodtan lőhetlek majd a granade launcherrel.
  • Zero 7th
    #300
    Tier4-ig van kidolgozott tartalom, a maradék 6 szint már csak nyersanyaggyűjtésről szól. Kb egy teljes hétvége alatt (állítólag megy 3 óra alatt is, de azt én erősen kétlem) nulláról el lehet jutni arra a szintre, hogy mindened megvan, amit a játék nyújtani tud.

    Utána még lehet építkezni, most már értelme is van, meg az utolsó szektorban most raktak bele PvP-t, szal némi végjáték is van már, de egyelőre elég korlátozott. Lehet még a végén felderíteni, vagy valami igentápos fegyvert hajkurászni, de sok érdekesség már nincs.
  • twi452
    #299
    Valószínűleg sosem lesz "végleges" :D
    De amint bekerül egy rendes quest rendszer/történet onnantól már rá lehet mondani :)

    Addig egy nagyon jó kis játszótér az egyik fele a másik felét pedig még a melósok építik :D
  • 3lm0
    #298
    Szerintem ezt a készítők is szeretnék tudni :D
  • lammaer
    #297
    Szerintetek milyen messze lehet a véglegestől a játék?

    (fiammal elkezdtük a terráriát nyomni otthon lanon kooperatívban, nagyon bejött mindkettőnknek, és bár messze vagyunk attól hogy minden tartalmat kivégezzünk, fél szemmel a Starbound felé kacsingatok - merthát az mégis scifibbnek tűnik).
  • 3lm0
    #296
    Tudtommal semmi efféle nincs még, vagyis ami van az felszívja de ennyi.
    Csak bizonyos mélységig folynak el (észrevételem szerint olyan 30-40 blokk mélységig)
    A folyó homok és a sóder "felissza" a folyadékot. Tehát ha víz vagy méreg fölé teszel ilyen anyagokat akár egy-egy nagyobb tavat is kiszáríthatsz.
  • Zero 7th
    #295
    Egyébként ez a peccs jó sok mindent javított, de közben semmi új tartalmat nem hozott. Az, hogy a billentyűkiosztást még mindig nem lehet átállítani, majdnem parasztlázadást okozott a hivatalos fórumon.

    Én mondjuk a faji extráknak is örülnék lassan...

    A PvPt viszont mindenképp ki kéne próbálni. :)
  • Zero 7th
    #294
    Pumpa nincs a játékban, ugye? Amivel mérget vagy lávát tudnék legalább emelni, de az sem lenne rossz, ha másik bolygóra elvinni is tudnám...

    Másik, hogy ezek mindenképpen elfolynak "kifelé" a síkból, ha kiütik a hátteret?

    Illetve kicsit az anyagmegmaradás nekem nem tűnik annyira szigorú törvénynek a Starbound univerzumban, az omló futóhomok és a lefolyó folyadék mintha menet közben annihilálódna... Főleg, ha a kettő együtt van, egy futóhomokba ágyazott tó vizéből nem sok minden marad, mire az omlás befejeződik.
  • Szaruman
    #293
    Én is egy nemzetközi szerver mellett lennék. Tegnap a házi szerver (nálam futott) 3-4x crashelt, és nekem se türelmem, se tudásom nincs hozzá, h megkeressem a hibát.
  • Zero 7th
    #292
    Nyilván mi is azon játszunk, de ott nem lesz sok teteje a Sector X PVPnek...

    Például tök vicces lenne megpróbálni építeni egy bázist, ami képes magát megvédeni a támadó pléjerektől. Mondjuk persze ez valószínűleg lehetetlen a korlátlan építkezés/bontás lehetősége miatt, de azért lennének genyó ötleteim...
  • LeWyTy
    #291
    Házi*
  • LeWyTy
    #290
    Én háti szerveren játszottam az nem laggolt :P
  • Zero 7th
    #289
    Na, akkor most lesz érdemes elkezdeni komolyabban.

    Lesz magyar szerver végül? Mármint stabil? Vagy keressünk egy nagy külföldit?
    Mondjuk a dedikált szerverek 90%-a tegnap még az előző verziót futtatta, de gondolom ez az állapot hamar elmúlik.

    Na meg nem gyenge lag van már egy német szerveren is.