808
  • Party Hard
    #368
    Nagyon köszi.
    Szervert tud valaki ajánlani?
  • sWbFII
    #367
    * a második pontban az VAN akar lenni és nem VAGY
  • sWbFII
    #366
    1. leszeded a hamachi programot te is és a haverjaid is, csináltok, majd beléptek egy "szobába" mind! (nem tudom mi a precíz neve)

    2. Vagy egy starboundserver.exe (win32mappában) azt futtatja aki szervert akarja csinálni
    kb 1 perc mire elindul

    3. (aki a szervert futtatja tűzfal kikapcs vagy kivételekhez adod a használt programokat)


    4. jaték elindít , multiplayer , feülre mindenkinek a szervert futtató illetőnek a hamachi IP4 címét be kell írni, a többi helyre semmit

    Ennyivel működnie kell. Fontos hogy egyforma verziójú legyen a játék és hogy a tűzfal ne blokkolja a többieket(se vírusírtós tűzfal se windows vagy egyéb)
  • Party Hard
    #365
    Valaki tudna nekem segíteni, hogy hogy tudok múltizni?
    Igazán lekötelezne vele.
  • Party Hard
    #364
    Jaja. Én ilyen 1.xy on ra gondoltam de köszi.
    Lászámítva a kifforratlanságát elég jó kis cuc ez a játék.
    Most fogom a sárkányt kiirtani. Ti hol tartatok?
  • Zero 7th
    #363
    Angry Koala volt az előző verzióban a világ neve, Furious Koala a jelenlegi. Valahol startképernyőn írja.
  • Party Hard
    #362
    Holl tudom megnézni mien verzióm van
  • BuriP
    #361
    Ezek falvakon kívül futkároztak távol mindentől. A kutyaházba be lehet feküdni mint egy ágyba csak a fejed néz ki.
  • Zero 7th
    #360
    Passz, én még nem is láttam kutyát. Csirke szokott lenni sűrűn városokban főleg a glitcheknél, meg házikedvencként tartott, bolygóra jellemző dög, ami nem agresszív.
  • BuriP
    #359
    A kutyákkal mit lehet kezdeni? Kettőt is találtam már, plusz egy kutyaházat.
  • Zero 7th
    #358
    Vagy ha másik szerverre mész akkor is hasznos, mert szerverenként újra kell techelni...
  • Terawatt
    #357
    Szerintem ez nem bug, mert a többi boss is nekem 5 alapanyagot dobott. Szerintem így akarják segíteni azokat, akik többen játszanak. Nem kell 5x megölni a bosst, hogy mindenkinek legyen.
  • tutyimutyi2
    #356
    az az érdekes hogy tegnap legyőztem az ufo-t és 5 darab core-t is dobott esetleg a készítők elbasztak valamit? XD
  • tutituti
    #355
    tessék:
    Liquid extractor

    mod mappába be kell másolni és már lehet is vizesárkot húzni :)
  • tutyimutyi2
    #354
    tudtommal itt nem lehet vizet mérget vagy lávát szállítani
  • Party Hard
    #353
    zsir
    Én keresem még 1 kicsit.

    Lehet hülye kérdés de hogy tudok vizet szállítani?

    Száraz a kut
  • tutyimutyi2
    #352
    Én speciel találtam már elég sokszor level 1-es dzsungelt
  • tutituti
    #351
    ha jü sci-fi könyvet akar valaki olvasni,még ajánlom John Scalzi könyvet.
  • Zero 7th
    #350
    Itt egy torrent, 13 seederrel.
  • 3lm0
    #349
    Ez a Revelation Space sorozat engem is érdekelne, esetleg ha egy linket tudnál küldeni akár ide, akár privátba hogy hol érhető el, megköszönném.
    Egyébként pedig szerencsére vannak írók akik előrukkolnak néha újdonsággal.
    A teljesség igénye nélkül amiket ismerek:
    - Michael Crichton - A gömb (sajnos a film nagy csalódás a könyv után)
    - A.D. Foster - Kristálykönnyek
    - Robin Cook - Invázió (ezt talán még a filmbe is sikerült jól átültetniük)
    - A burok cimű film (nem újdonság a téma, de legalább egy újabbfajta szemlélet)
    több hirtelen nem jut az eszembe, pedig emlékszem volt ami megfogta az embert, ezek viszont legalább kívül esnek a sablonon.

    Na jól szétoffoltuk a játékról szóló topikot :)
  • Zero 7th
    #348
    Hm, ezt majd csekkolom.

    Asimovtól volt érdekes a Nightfall, ott volt egy elég fura élien gondolkodásmód kifejtve.
  • lammaer
    #347

    Jaja, a remakere gondoltam. Megjegyzem a cybermenek nem néznek ki sokkal "jobban" a rebootban sem. De gondolom ez szándékos, ez a Dr Who sorozat saját stílusa/bája.)
  • Zero 7th
    #346
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Mármint a 2005-ös első évadokról beszélsz, ugye?

    Mert mondjuk a '60-as években így nézett ki a cybermen faj:


    De valóban, Dr. Who zseniális.
  • lammaer
    #345
    Filmben meg a BBC Doctor Who - aka Ki vagy doki, magyar szinkronnal - jött be még nagyon, hasonló okokból. Tény az első évadokban a CGI még elég gyerekcipő, néhol az alienek kissé bárgyúak is (pl itt középen van a galaxis legfélelmetesebb faja :) ), de a legtöbb epizód érdekes témákat feszeget, nem esik klisékbe, és az epizód elején nem lehet tudni mi lesz a végkimenetel. Ráadásul - bár van laza főszál - az epizódok tök random jönnek egymás után, van amikor Pompeiben játszódik a vulkánkitörés idején, a következő rész meg 50000-ben valami mutáns faj bolygóján.
  • lammaer
    #344

    Nagyon egyetértek... ezért kattantam rá nagyon a Revelation space sorozatra. Teljesen korrekt, nagyléptékű scifi (konkrétan évmilliárdokon ívelnek át), amiben nemcsak az idegenek teljesen "idegenek" az emberiségtől (abszolút nem antropomorphak, még gondolkodásban sem), de még az emberiség is több frakcióra szakadt gondolkodásmódban és testfelépítésben.
    A technológia tényleg futurisztikus - de azért még hihető - nem állt meg a "hologram van, húdescifi".
  • Zero 7th
    #343
    Hát, ez írótól függ. A gumihomlokú ember, mint élien meg a filmek, azon belül is leginkább a relatíve kis költségvetésű scifi sorozatok jellemzője, az inkább pénz-, mint ötlethiány.

    Ott van pl a Star Control, főleg a 2, abban azért van kreativitás élienek szempontjából. :)
  • 3lm0
    #342
    Ott a pont :) Ráadásul kevés kivételtől eltekintve még a sci-fi könyvek és filmek készítői is elég szegényes fantáziával rendelkeznek. Általában vagy az emberre hasonlító humanoidok, vagy az állatvilágból vett kevert fajok a preferáltjaik.
  • LeWyTy
    #341
    Nem tudjuk ha találunk élő bolygót azon hogy néznek ki az élőlények... nálunk is vannak érdekes pokémonk :D
  • Zero 7th
    #340
    Nekem meg egyébként Space Station 13 flashbackjeim vannak Starboundozás közben. Mondjuk annak a játéknak körülbelül két százalékát teszi ki a bányászat, és nem is ugyanaz a pléjer kraftol, aki bányászik.
    Viszont nem megmaradó világ, kb 2 óránként vége a körnek, és reset.
    Meg az egyébként is inkább PvP játék.
  • BladeW
    #339
    Még akár jobb is lehet bizonyos szempontból, mint a SB. Engem itt egy picit zavarnak a "pokemonok". Remélem később lesz valami mod amivel átskinezhetők lesznek a bolygón élő lények.
  • Zero 7th
    #338
    Az inkább Dwarf Fortress IN SPAAAACEEEE! Vagy Prison Architect in space. Ami meg ugye egy DF börtön. Mintha a DF alapból nem egy fegyház és kínzókamra-komplexum lenne... :P
  • Zero 7th
    #337
    Aki visszaolvas, azt nem látod, mert nem kommentel, hogy megkérdezze még egyszer. Adathiányból meg ne gyárts statisztikát, szerintem...
  • LeWyTy
    #336
    A Strabound jobban néz ki.
    De aha már témánál vagyunk akkor RimWorld csak az felülnézetes és még erősen alpha.
  • twi452
    #335
    Másik hasonló bár ez inkább fantasy :D

    Még erősen béta ez is, Crea
  • lammaer
    #334
    Véletlenül botlottam bele ebbe az Edge of Space nevű játékba, ami kísértetiesen hasonlít a Starboundra (terraria klón scifi környezetben). Próbálta valaki? :)

    (pl vajh milyen lehet a respaun rendszer benne...)
  • Szaruman
    #333
    Mert itt sgn sokan szoktak visszaolvasni.
  • Zero 7th
    #332
    Úgy érti, hogy én ne válaszoljak, mert egy köcsög vagyok. :D

    De én meg nem csak neki írom. Nem árt, ha ezek a dolgok le vannak egyszer írva itt a topikban, a nem kommentelő, vagy később látogatók számára.

    Közben viszont szórakozásképp szivatom egy picit... :P
  • tutituti
    #331
    sssh srácok hagyjuk alreg kapitányt magára.

    teleoffolta az össze totyikot.


    Viszont nekem lenne egy kérdésem.Csak nálam lett kissé nehezebb a játék?normalon megnéztem már ott is gyorsabban halok.
    Viszont a miniboss nem csak fegyvert dob hanem pajzsot is.Ami nagyon bosszant az,amikor találok egy bandita tábort(legyen az fegyveres vagy sima okkultista ) akkor nem drop-olja a fegyvereiket csak stim-et meg pixelt.Pedig afegyveres panditáknál jó lenne ha esne esetleg néha shotgun vagy más.eleve ritkán lehet beléjük akadni így reális is lenne.

    meg újabban több a ruhaárus mint az food merchant.illetve árulhatna az is magokat meg egy két blueprintet.

    kb ennyi ami böki a csőröm,amúgy jót tett az update neki!
  • kemotox
    #330
    Gyökér? Ezt mondja az, aki úgy ír, mint egy 10 éves tanulatlan cigány? (Az, hogy respaunnak írod a respawnt, egy dolog, de hogy az anyanyelved helyesírási szabályaival ne legyél tisztában...)
    Plusz ez az ikszdézés is nagyon magas színvonalra utal. És igen, beszélgess inkább magadban :)
  • kemotox
    #329
    Sokkal gyakrabban használják a respawn szót a player újraéledésére. Például FPS játékokban is használják.
    Amúgy meg miért kérdezel bármit is, ha utána egyből leírod, hogy ne válaszoljunk rá?...