808
  • Laza
    #408
    Találtam én érdekesebbet is az oldalukon, egy másik játék promozásában :D

    Iszonyat hangulatos lesz !!!!

    Heart Forth, Alisia
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EDySQknA928
  • twi452
    #407
    van itt hír :P :)
    a hajókat is lehet majd fejleszteni ahogy haladsz előre a játékban :)
    http://playstarbound.com/progress-on-ships/
  • Laza
    #406
    Én türelmes vagyok, 3 hónapja nem nyomtam és van is mivel játszani :)
  • twi452
    #405
    ha az oldalukon elolvasod a híreket akkor ott van, hogy egy fedél alá tudták hozni az egész fejlesztőcsapatot így most már nem a világ minden feléről dolgoznak hanem együtt
    a tervekről is írtak részletesebben kicsit, hogy az egész harcrendszert átdolgozzák illetve, hogy kevesebb de nagyobb patch-eket fognak kiadni nem hetente kicsiket mint eddig

    türelem :)
  • Laza
    #404
    Ha jól láttam kb február óta (talán 02.28) most jött pár napja egy patch, abban is alig van valami ... gondolom most fontosabb költeni a pénzt, mint 'dolgozni' ... nem ez lenne az első eset :)
  • Nulla7
    #403
    Viszont ez a Robocraft egészen fasza. :)
  • tutituti
    #402
    Eléggé elcsendesedtek a fejlesztők április, óta semmi hír patchről vagy egyáltalán valami életjelet se adtak magukról.
  • Zero 7th
    #401
    Én is itt hallottam róla SGn...
  • tutyimutyi2
    #400
    Zero én wotozok és úgy kiváncsiságból tudnál linkelni egy olyan "Minecraft jellegű WoT"-ot?
  • Laza
    #399
    Az eredeti ötletek jók, de nem mindig azok megvalósítása a legjobb...

    Ott van pl a DayZ, ami alapnak jó volt, de a többi azt kiegészítő mod meg map mérföldeket vert rá ... aztán ott van a standalone, ami borzalom a hegyen, miközben meg egy ArmA3-as mod állítólag kenterbe veri.

    Ott van a MineCraft, ami jó, én is sokat játszottam vele, de a kaland része, a harc egyebek nem túl jó ... aztán jött a Terraria, amiben ezek már jók voltak, csak ugye 2D-ben meg külön mapokra korlátozva.
    Már régóta várok egy olyan megoldásra, ami pl ötvözi a Terrariát és a MineCraftot 3D-ben.

    A Starbound pont a Terraria korlátait tágítja csupa jó ötlettel ...

    Persze van 1001 gagyi utánzat is mindennek, de nem azokkal kell foglalkozni :)
  • lammaer
    #398
    Ha jó dolgokat klónoznak, azzal nincs bajom. Tény, feltünő ez a Terrarialáz ami megy manapság (én is pont most fertőződtem meg a Terrával), de az jó ha van választék. Hátha lesz olyan ami jól sikerül.
  • BladeW
    #397
    Fogd fel úgy, mint játékstílust. Annak idején két side-scroller shoot'em upra is lehet azt mondták másolják egymást, ma már csak mint stílusként emlékezünk rájuk. A Minecrafttal is nagyjából ez a helyzet, csak még nincs konkrét stílusmegnevezése (vagy van? :)).
  • Zero 7th
    #396
    Kicsit nekem visszatetsző ez a klónozási kényszer, ami manapság van. Minecraft sikeres? Akkor nesze itt van még egy féltucat verzió, pl Minecraft IN SPAAAACE!, Minecraft édibédi rajzfilmes cell shaderrel, Minecraft jellegű WoT, stb.
    Siker a Dayz? Akkor nesze itt van erdős horrorfilmes, posztapokaliptikus szörnyes, meg DayZ Minectraft!
    Terraria bejött? Nesze Terraria IN SPAAACE, Terraria Steampunk, Terraria faszomtudja.

    Persze, az jó, ha van variáció és választási lehetőség, mégis valahogy elég szomorú képet fest a névleg überkreatív indie szektorról...
  • Laza
    #395
    Én a Planet Explorers-t néztem még ki magamnak, pár napja került fel Steamre EA-ban.
  • twi452
    #394
    hm valóban, átsiklottam akkor a megjelenésen :D
    csak nézegettem a srác videóit mert elég sok ilyen játékot kipróbált aztán hátha találok olyat ami megtetszik :)
  • lammaer
    #393
    Ha jól láttam ez már release verzió....
  • twi452
    #392

    hátha ez is érdekel majd titeket ha már "hasonló" persze ez sincs még kész :D
    Windforge


  • mkfdd
    #391
    Én azt várom hogy legyen tennivaló akkor is ha valaki megszerzi a fullos armort/fegyvereket/fontos tech-t. Valami mozgatórugó hogy nekiinduljak a nagyvilágnak felfedezni, kalandozni. Építkezés és ahhoz gyűjtögetés még tetszene is amíg ki nem jön vmi nagy content patch de így hogy world wipe még előforulhat, így inkább bele se kezdek és addig csak csücsül a játék a gépemen.
  • lammaer
    #390
    REngeteg játék van a puttonyomban addig is.

    A Terraria is fejlődik (pedig nem most van a fénykora, vhogy nem vettem észre), most jött ki hozzá például egy elég monstre content patch.
    Szóval az nem baj ha egy játék fejlődik (Don't starvét is tologattam), de az számomra fontos hogy a gyerekbetegégeit mindenképpen nője ki.

    TEhát olyan ne legyen hogy a save inkompatibilis egy patch után, a UI gyerekcipőben, a featurek félkészek. Az hogy menet közben raknak be új tárgyakat, új küldetéseket az csak jó, számomra mindíg kell vmi gyári cél a sandbox játékokban is.

  • BladeW
    #389
    Azt várhatod :)
    link
    Ezek a legújabb tervek. Mire ez megvalósul... hát nem tudom, nem most lesz.

    A "fullos" kb majd azt jelenti, hogy adnak neki egy 1.0-ás verziószámot, de utána is folyamatosan fog jönni a content/bugfix. Az ilyen early-access játékokat sztem nem nagyon fejezik be, max. abbahagyják a fejlesztést. Te döntöd el, mikor szállsz be.
  • BladeW
    #388
    Én permadeath módban "szórakoztatom" magam.
  • lammaer
    #387
    Én azt várom hogy mikor jön ki fullosan :D

    Addig is lassan végzünk a fiammal a terráriával...
  • Zero 7th
    #386
    Csináltok még ezzel a játékkal valamit, vagy mindenki várja, hogy kerüljön bele tartalom?
  • Laza
    #385
    Ha valakinek performancia gondja van jobb gépen is, mint nekem volt (core i5 és GTX 660 mellett is akadt mint a gép, főleg ha többen voltak a képernyőn), akkor annak ajánlom a következő megoldást, nekem segített, azóta mint a kés a vajon úgy fut :)

    Steam thinks its running in compatibility mode
    --------------------------
    - Hit start->run->regedit
    - Go to key: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionAppCompatFlagsLayers
    - Look for a entry with your path to steam.exe
    - Delete that entry
    - If you dont find it there try HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindows NTCurrentVersionAppCompatFlagsLayers

    Én mindkét helyen töröltem és kirr lett.
  • Zero 7th
    #384
    Mondjuk azt nem teljesen értettem, hogy milyen indíttatásból megy be valaki teljesen kezdő karakterrel egy szerverre... Még ha nincsenek is ilyen taplók, mint én, és le tudnak jutni a bolygóra, mit csinálnak, ha előttük már sáskaként lezabálták az összes fuelt a korábbi ott kezdő pléjerek?
  • lammaer
    #383
    Terráriában ezért nem lehet a spawnhelyet manipulálni :D
  • Szaruman
    #382
    Csak offline a szerver, nem bannoltak senkit. De azért a kezdőket rakétával lőni vicces volt :D
  • Zero 7th
    #381
    Közben elmesélem, hogy tegnap trollkodtunk kicsit szervereken, asszem egy németről ki is bannoltattuk magunkat.

    Kezdőbolygókon a spawnhelyen függőlegesen leástam egy magmatóig, aztán körbeépítettem áramos csapdával, hogy ne lehessen kiugrani. Még maxos szinten, 500 hpval is veszélyes, nemhogy a friss, első szintű karaktereknek... :P
  • lammaer
    #380
    Having fun with Early Access :D
  • Zero 7th
    #379
    Lol, az szopás... :P
  • Szaruman
    #378
    Meh... a legújabb patch eltüntette a ládák egy részét. Nálam konkrétan a nagyláda szublimált a hajóról. Benne minden jóval (ja, meg az érces ládám is...).
  • twi452
    #377
    http://playstarbound.com/the-future-of-chucklefish-and-starbound/

    Egy kis info, hogy hogyan képzelik el a játék jövőjét.
    Ehhez képest még tényleg csak egy homokozó rész van kész belőle :)
  • tutyimutyi2
    #376
    sWbFII

    Szerver címe: ard-nax.hu
    TS3 cím: ard-nax.hu

  • Zero 7th
    #375
    Akkor most a platina pont kivétel..?
  • sWbFII
    #374
    Tapasztalatom nincs e téren, de próbálgasd pl itt találsz párat: http://starbound-servers.net/

    (ip-t felülre írd be, többit üresen hagyod (ha van jelszó beírod) )

    Egy magyar szerver engem is érdekelne.
  • sWbFII
    #373
    Nálam arannyal is működik/ rézzel is.
  • Zero 7th
    #372
    Hm. Én egy darabig azt hittem, hogy minden csákányt a saját anyagával javítasz, de aztán platinával a platinacsákányt nem sikerült, meg meg lettem szólva, hogy eleve miért gondoltam hülyeséget.

    A gyémánt az tuti. :)
  • twi452
    #371
    Eddig sima rézzel is lehetett bármilyen csákányt javítani, nem kell újat csinálni
    Nem tudom, hogy azóta változott-e mert nem játszottam az új verzióval.
  • Zero 7th
    #370
    Ha feljavítod következő szintre, akkor az maxos lesz, meg gyémánttal lehet javítani úgy, hogy kézbe veszed, és jobb klikk a csákányon. De javítani jellemzően csak gyémántcsákányt érdemes.
  • Party Hard
    #369
    A csákányomat meg tudom javitani valahogy? Vagy mindig újat kell kovácsolni?