5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • ekre
    #4999
    köszi!
    ha jól rémlik, Jeff általi publikálások kikerültek, azért jelez hibát a log-ban. ettől függetlenül ez a scenery-t nem befolyásolja, de persze javítva lesz! :)
    köszi az észrevételt, kék eget!
  • rodenj
    #4998
    Szia, először is gratulálnék a HungaryVFR-hez, szuper.
    Lenne egy észrevételem, hibát jelez a log.txt-ben:
    "Failed to find resource '../../../../shared_textures/jeff_mueller/Fuel_tanks.PNG', referenced from file 'Custom Scenery/HungaryVFR-Scenery-Hungary_Overlay/opensceneryx/objects/buildings/industrial/tanks/3/'."
    "Failed to find resource '../../../../shared_textures/jeff_mueller/Fuel_tanks.PNG', referenced from file 'Custom Scenery/HungaryVFR-Scenery-Hungary_Overlay/opensceneryx/objects/buildings/industrial/tanks/2/'."
    "Failed to find resource '../../../../shared_textures/jeff_mueller/Fuel_tanks.PNG', referenced from file 'Custom Scenery/HungaryVFR-Scenery-Hungary_Overlay/opensceneryx/objects/buildings/industrial/tanks/1/'."
    Ezt miért nem találja meg?
    Köszi előre is, Üdv, RJ.
  • Hypo #4997
    szerintem Te keversz valakivel de komolyan)) vagy olvasd el meg 1x amit irtam, nem vagyok beolotva sőt ha picit is ismernél pont az ellenkezője az igaz semmihez nem ragaszkodom érdekelnek az alternativak, xp11 szuper egy rossz szot nem mondtam ra sőt VFR ben eszméletlen ( bar meg szokni kell neha mert nekem elege tegla a repules de izlesek es pofonok valoszinu amugy a controlelek miatt meg nem ereztem ra az izere)

    Amiért P3d- mellett vagyok most az nem azok az indokok amikre Te gondolsz eleg egyszeru indokok:
    1. IFR be vagyok most ezt a korszakomat élem:) Company Routeokat es eljarasokat gyakorlok
    2. Mivel Software es hardwarebe is belefeccoltem igy szeretnem azt kihasznalni
    3. MCP es EFIS em nem muxik ziboval - egyenlore
    4. a Company Routeok miatt a legtobb repteret EU ban megvettem ahova repul a ceg - sokra még az xp alternativa nem olyan jo ... ami kesik nem mullik
    5. Mivel SSD igy a hely limitalt jelenleg 2 szimet nem tudok egyszerre tarolni :) orultem hogy marad hely a DCS - nek :)

    Szóval ennyi az indok semmi bajom xp vel es ahogy haladunk elore egyre jobb lesz.

    Jó leszállást
  • Papirzacsi
    #4996
    Tovább? ....
  • GTC16
    #4995
    Neked valahol "üldözési mániád" van...
    Ha nem xplane, akkor semmi...
    Lenne pár dolog, mit meg kéne tartanod magadban...
    Nekünk, nem kell igazolnod semmit. Már megtetted a hozzászólásaiddal...
  • Papirzacsi
    #4994
    Így igaz, a vendégnek mindig igaza van.
  • Papirzacsi
    #4993
    Ne sértődj meg Hypo, de ezt se én mondtam rád. :-)))) Valamelyest igazad vagyon, viszont azt látom rendesen be vagy oltva xplane ellen és most inkább ez tört a felszínre. ;-)
  • GTC16
    #4992
    Szia Hypo,
    Tudod, csak mosolyogni tudok az olyan "önjelölt szakemberek" hozzászólásain, mint Papirzacsié...Na igen, "mi vagyunk a hülyék"...
  • Hypo #4991
    Nagyon jól összerakott training material több tipushoz alapfogalmaktol kezdve egeszen a training flightig minden
    https://www.mudspike.com/chucks-guides/
  • Hypo #4990
    persze nyilvanvalo hogy en vagyok a hulye:))) de abbol az odavetett egy mondatodbol ez nem jott le, most hogy jobban kifejtetted igy persze mas a leanyzo fekvese,,,de majd gyurok a gondolatolvasasra:))))
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.01.24. 11:56:30
  • Papirzacsi
    #4989
    Amiről én beszélek az igazából az, hogy ez a gép régen se volt egy világmegváltó dolog. Most hogy adnak ki új modeleket, festést, meg kisminkelik p3d4-re, még nem lesz több egy plasztikázott cicababánál. Így pedig szerintem elég kevés az indok arra, hogy valaki újra felpattintsa a P3D-t minden kieggel, ami ahhoz kell, hogy nagyon jól nézzen ki. Xplaneről meg szó se volt. :-) Szóval véleményem szerint ráléptél a saját p3d tyúkszemedre. ;-)
  • Hypo #4988
    ne menjunk bele megint ebbe az xp11 vs p3d vitaba legalabb itt ne, mindenki hasznalja azt amelyiket szereti okozzon neki sok oromet es legyen sok jo leszallasa ennyi. a tapasztalatok megosztas ameg nem fikazas persze, en is felraktam side by side meglestem zibo az egyikbe ngx a masikba, nalam maradt a p3d de ez semmit nem jelent mind a ketto jó.
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.01.24. 08:07:22
  • Papirzacsi
    #4987
    Sztem ez elég kevés indok ahhoz, hogy a P3D-t visszarakja valaki. :-)
  • Clidey
    #4986
    Nocsak! Még a végén visszakerül a P3D...?
    SibWings An-2 update!

    Ha esetleg nem élne a link:

    "ATSimulations

    ! IMPORTANT NEWS ! Gentlemen, for sure everyone knows Sibwings lab development team (An-2, Birddog, Pitts, and Safir were done by them) Some of you probably guess that I'm myself was part of this team. I suppose that no one yet knows that serious upgrade of Sibwings An-2 were planned, but was not released. And now I can officially declare that in deal with the rest of Sibwings lab team, it will be released on https://atsimulations.com !

    What upgrade it would be ? Several new models - skies (two types), floats and wheels (two types). Prepar3D v4 compatible. A lot of fixes and new features provided. Numerous repaints were done since release - they will be almost compatible.

    Besides, in deal with Sibwings lab everyone who already have Sibwings An-2 for FSX will get 50% discount!

    If you are happy owner of Sibwings An-2 and some bug in there (or new feature wanted) get to your nerves all those years, it is not too late to let us know about it.

    Not much work left, some patience please, estimate release date is spring 2019.

    If you are an editor\admin of any FS media, active member of FS community, please provide this news to more people, we will very appreciate. Project page is https://atsimulations.com/an2

    Yours,
    Andrey Tsvirenko"
  • Hypo #4985
  • ekre
    #4984
    némi jó hír, bár gondolom, hogy ezen fórumon kívül más szimulátoros fórumokat is olvastok, így valószínűleg nem lesz új hír.
    sikerült engedélyt szereznünk egy ingyenes ortho scenery elkészítésére, az ország majd teljes területét lefedi (van olyan határszakasz, amivel még küzdünk). várható megjelenés 1-2 hónapon belül.

    pár screenshot:

    képek
  • eyecandy
    #4983
    Ultimate 146 Collection - v1.5 released
  • Hypo #4982
    A felszalasi porblemak tobbsege amugy a QW nel pilot error javaslom hivatlos forumot lesni, epp nem reg 2 qw pilota cseszegette a szimet es meg voltak elegedve, a raketa felszallas pedig legtobb esetben a max toloero minden fullon performance menuben EFB ben nem figyeltek oda, egyebkent a pilotak is irjak hogy ez mas madarka mint az NGX vagy akar a 777 es eleg komolyan tepik felszallaskor. csak ugy mint a 717 ami egy raketa a valo eletben is :) a fogyasztas persze vannak godnok, de erre mondtam ennyi penzert ez egy jo szeretheto szimulacio nem hardcore, viszont ha epp egy ket oram van csak a simre akkor ez tokeletes, jok az extrak cabin announcment stb hangulatos, nyilvan VA ban se ezzel repulok de nekem fun.

    De nalad szerintem az a gond hogy te keversz ket dolgot, nem mindenki mindig akar full eljarasokat stb, ha epp igen akkor arra jelenleg PMDG vagy FSLABS alkalmas a tobbi ezekhez kepest jatek, de van aki mar eljutott esetleg egy szintre es elvezi a repulest a szimben annak ezek AE Airtbus, TFDI, QW787 146 tokeletes, es vannak akik meg billentyuzetrol jatszak nem tudjak mi hatarozza meg a palyairanyt vagy i az hogy QNH azoknak meg ott a tobbi carenadoval az elen... EGy szoval se mondtam hogy tokeletes lenne nem, az ez egy JATEK :) ami probal minel jobban hasonlitani a valosaghoz. De en ertem amiket modnasz persze, de ez nem errol szol szerintem pont ez a jo a szimulatorozasban hogy mindenki minden szinten meg tudja talalni a neki tetszo bonyolultsagot stb, van aki imad 45-50 percet tolteni preflight al, uzemanyag stb van aki meg casak beul a cockpitbe es megy, ja es vannak sokan akik meg csak TUNINGOLNAK :))))
  • Hypo #4981
    Na RADAR CONTACT aki esetleg ismeri kivonul a bizniszbol ugy hogy az utolso verziot ingyenesse tettek, megy p3d alatt is de csak ugy ha erzekeli a gepen FSX et lehet valaki majd talal megoldast erre ishttps://www.avsim.com/home/pr-ann/radar-contact-now-freeware-r5033/?fbclid=IwAR1ghdD7bhyYrTxJY1fadkts7UaKo5IydzAWJHoSANQXDhw62WksWk3tSMk
  • nibron
    #4980
    a qw-től a 146-os az egyik kedvencem, nem szükséges a 100%-os kidolgozottság. a 787-es is lehetne, de még elég vacak. pl. a 789-el lhbp-yssy viszonylatban full tank és mtow-re hangolt rakomány, és a végén 30+t lónyál. na és majd az egész utat 390fl-en repülve. ahammm...
    de vehetjük azt is, hogy az eredetivel ellentétben tök szarul számol. ha kiszámítom az induló, elfogyasztott, megmaradt mennyiségeket már csak számszakilag sem egyeznek. nemtom engem ezek eléggé irritálnak, főleg mert üzemszerűleg is ilyenekkel foglalkozom. ha így csinálnám meg a dolgaimat akkor simán tehetném fel a kedvenc kérdésemet: "attól eltekintve, hogy nem működik mi a véleményed róla?":)
    A PMDG 747-hez most jött ki update. Azt azért már lehet update-nek hívni, bár eléggé el nem ítélhető módon nem csinálták meg a remote cuccokat, viszont helyrerakták valamelyest az EFB-t (mondjuk most sem úgy működik még mint kellene), meg egy nagy rakás más egyéb dolgot (még el sem jutottam a changelog végéig).

    Az XPL-ben a FlightFactor megcsinálta az A350-est. Azt lehetne összehasonlítani a QW787-el. És hát annak ellenére, hogy az A350 közelkörzeti része úgy ahogy van hiányzik, a rendszerekben és az FD-ben is elég erős a különbség. A 350-es nem száll fel MRW+15T-al úgy mintha közepesen lenne terhelve.:)
  • Hypo #4979
    persze sehol nem mondta senki hogy tokeletes lenne de eleg sokat javitottak rajta en mar az updatelt vettem azota egy javitas volt amiben fixaltak par dolgot, remelem ez az update is jo lesz és igeret van folyamatos tamogatasra szoval egyszer meg majd lehet erdemes lesz elovenned:) ja es performance elg jo
  • Hypo #4978
    ez is egy vélemény tiszteletben tartom bar a valosaghoz semmi koze de ha neked igy jo :))) !....egy össze-vissza kevert paraméterekkel rendelkező papírrepcsi nem igazán az esetem.! ez mind igaz pl carenado opsszes, just flight gepek tobbsege:)

    en se azert veszek gepet hogy szar legyen, soha nem veszek gepet a megjelenes napjan, nem olcso repulo gyujto vagyok hidd el tettem en mar bele ebbe a hobbyba legalabb annyit mint te, szoval ha igy nezzuk akkor neked tul kep 4 geped van a 3 elerheto PMDG es az FSLABS a tobbi ezekhez kepest VICC ha igy nezzuk akar q400 akar maddog akar qw es tfdi. akkor marad a CARENADO :)))))))))))))))))) jo repoulgest azzal amid van :)

    Nekem megerte mert repultem vele repulok vele es jo kis lazulos repulesekre nekem tok jo akar a tfdi is, ha meg komolyat nyomok ugy isten igazan arra meg ott a ngx

    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.01.08. 17:35:33
  • Clidey
    #4977
    Hát akkor ez nem lesz a te géped sose... :))))) Tudvalevő, a QWings üzletpolitikája más, nem csinál, nem csinált sose és nem is fog PMDG/FSLabs mélységű addonokat. Amit én spec nem sajnálok, mert így sokkal elérhetőbbek a cuccaik, de rendszerileg azért nem olyan rossz szerintem.
  • nibron
    #4976
    Én inkább fizetek kicsit többet, de az érje is meg. A qw787 egyelőre elég rossz vétel volt, egy össze-vissza kevert paraméterekkel rendelkező papírrepcsi nem igazán az esetem. Nem gyűjtöm a vacak de occó gépeket. És addig míg nem lesz közel PMDG vagy FSLABS szinten repülhető, nem is igazán érdekel.
  • Hypo #4975
    hát nem tudom en szepen repulgetek vele nem okozott meg eddig gondot, persze fogjak majd valoszinu javitani, de amugy szep kis joszag ezert a penzert szep, a support is eleg jo PMDG nel 4 eves hibak vannak benne vagy regebbi oszt senki nem javitja FSLABS 180 euroert szinten akkor mar inkabb a QW negyed annyi penzert :))) PErsze izlesek es pofonok de azt mondani hogy nem lehet vele repulni:))) nalad lesz akkor a gond :)))) de azert nlegyunk mar picit a foldon jarok, meg mindig jobb kiadas volt mint sok masik ceg joval dragabb gepe az extrakrol mar ne is beszeljunk, lasd a mostani update Remote CDU vagy az EFB update ket patchel ezelott.
    PErsze nem olyan mely a szimulacio mint NGX vagy FSLABS de nem si annyiba kerul viszont az Aerosoft Airbus melle vagy TFDI 717 melle siman oda lehet allitani es nem vall szegyent. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2019.01.08. 08:00:36
  • nibron
    #4974
    nah igen, ez nagyon szép. Emellett remélem azért volt idejük kijavítani azt a pár igen egyszerű hibát, mint pl. a DME helyes kijelzéseit (nem is értem, hogy ezt milyen fortéllyal sikerült elrontani), a fogyasztást, a dinamikát és azokat az igen idegesítő hibákat amiktől szinte teljesen repülhetetlen az egész. A többivel majd azután foglalkozunk, addig pihen a levesben.
  • Hypo #4973
    QW 787 update coming soon: PBR support es par javitas illetve uj funkciok pl: a EFB es CDU Remote support ergo kirakhatod azokat a screeneket ipadre stb.

    Another addition that we are very excited about is the inclusion of Remote CDU support for the Lower MFD and the Electronic Flight Bag. This allows you to use the any page on the lower display (most notably the FMS Virtual CDU) on many different mobile devices such as an Android tablet or phone, iPhone, iPad, Amazon tablet, Windows Tablet or Windows phone.

    Additional items to be addressed in this update include:
    Significant Stability Improvements
    Autothrottle oscillations above Mach .85
    Improved Panelstate loading
    PFD Speedtape coffin corner simulation
    many more
  • [HUN]FaTaL
    #4972
    Nekem most Fractal Design van, ez is elég halk, de a Sharkoonok, CM-ek is jók. Igazából a márkás házakkal nem nagyon lehet mellélőni, 1-2 kivétellel.
  • nibron
    #4971
    nekem az egyik kedvencem a Sharkoon pl. a TG5 környékén, vagy a CoolerMaster-nek vannak jó házai. Rengeteg van belőlük, ha találtál olyat ami tetszik, nézz utána a neten mit írnak róla. Az egyik fórumtársunknak BeQuiet házzal szereltem gépet, azok is nagyon kellemesek. A különböző méretű és sok számú venti miatt a rezgést nagyon nehéz teljesen kiküszöbölni, én mosógépekhez kapható gumi alátéttel (~3000Ft) oldom meg a dolgot. A mosógéphez veszek egyet (ajánlott is mert egészen pici zaja lesz a gépnek), és abból pont leesik egy gép alá való darab. Alátéttel megszűnik a legapróbb rezgés is. Eddig szerintem a Sharkoon-ok voltak a leghalkabbak amit használtam. Nagyobb házat keress amiben bőven elférsz, és legyen hátsó kábelezésre hely.
  • exTrem
    #4970
    És milyet ajánlanál? Körbenéztem kicsit, annyit figyeltem meg, hogy érdemes olyat amiben van porszűrő és sok venti a hűtés miatt de sajnos jobban már nem értek hozzá, hogy melyik gagyi és melyikben vannak jó alapanyagok.
  • nibron
    #4969
    zalman házat mostanában nem vennék. ritka gány műanyagot használnak. és eléggé rezegnek a dolgai ezért aztán minden, de egyáltalán nem csendes.
  • exTrem
    #4968
    Még egy gyors kérdés, gépház.. Most ezt néztem ki de esetleg tudnátok javasolni valami megbízható, jó minőségű házat ehhez a konfighoz, hogy minden kényelmesen elférjen?
  • exTrem
    #4967
    Köszi a válaszokat, mennyiben és miben érezném a különbséget a két alaplap között?
  • berczy #4966
    Áhh, most realizálom, hogy az az XPL része... :D A céges laptopon nem menő. :D
  • berczy #4965
    Királyság, köszönöm. Ez készülget: :D

  • Clidey
    #4964
    Plane Maker
  • berczy #4963
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy festést tesztelni csak game-en belül lehet, mindig elindítva?
    Nincs valami kis tool?
  • [HUN]FaTaL
    #4962
    Z370-P helyett inkább az A-t rendeld, jobb a VRM rajta.
  • nibron
    #4961
    hehe, találkoztam már ilyennel. de legalább volt annyi esze, hogy nem rakta be a procit. a hüvelyes foglalatoknak annyi volt, a mostaniak túlélik és a gar. is megmarad. biztosan gondoltak erre is a tervezésnél.
  • nibron
    #4960
    A helyedben proci hűtőnek Scythe Mugen 4 vagy 5-öst raknék. Nagyon jó darab, könnyű tisztítani, jó szívásra és fújásra is (90 fokonként felrakható), csendes ventivel is, és az 5-ösnél figyelembe vették a ram-ok elhelyezkedését. Szép nagy darab, oda kell figyelni a ház méretére.
    ASUS alaplaphoz ASUS videókarit. A pcie3-as szabvány megenged némi eltérést amit a gyártók ki is használnak. Ekkora sebességnél már jelentős eltérés lehet. Viszont az összes gyártó az alkatrészeit összehangolja a belépő szint felett.
    A 250gb-os ssd hamar el fog fogyni, mind az oprendszernél (w10), mind a szimulátornál. Nem kell 970-es, jó a 960-as is, a kettő között semmi különbséget sem fogsz érzékelni, viszont a 970-es jóval drágább. Én szimnek most rakok be egy 1tb 960-ast (az 500-as teli van).