5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • exTrem
    #4719
    Pilots nagyon komoly, egybefüggő kép, nem TV-s. Rendszerileg nagyon ott van, volt Maléves oktató cpt-vel repültem benne, ő volt több szimben is és erre mondta, hogy nagyon ott van :)
  • Hypo #4718
    ok koszi a kep annyira nem erdekel inkabb a muszerek/ eljarasok:)) ATPL :)))))))) ha lesz trafikom tuti.....
  • Clidey
    #4717
    Nocsak...arccal az ATPL felé Zolibács?
    Szerintem a Premier nem változott, ugyan az a 3 nagyképernyős TV van mint régen, de majd talán valaki más megerősíti. Nekem nem annyira volt bejövős, folyamatosan az volt az érzésem mintha traverzálva gurulnék/repülnék. Hardverileg, műszerileg viszont nagyon jól kidolgozott a cucc.
    A többi szimben pedig még nem voltam, habár folyamatosan tervezem hogy majd egyszer elmegyek...
  • Hypo #4716
    ok van aki esetleg volt a jelenleg elerhetokben pilots.hu premier..stb? vennek par szimulator orat ezert kerdezem.
  • Clidey
    #4715
    Én évek óta nem voltam ilyen szimulátorban. De szerintem majd mindenképp olyat válassz, ahol egy nagy, egybefüggő képernyő/vetítővászon van előtted.
  • Hypo #4714
    Kéréds MELYIK FULL BOEING SZIMULATOR PESTEN A LEJOBB?? most hogy már van kinálat ki mit tapasztalt?
  • Clidey
    #4713
    Finally!
  • Clidey
    #4712
    Igen, erről volt egy "kisebb" tread az x-plane.org-on, hogy mennyire etikus egy alapjában véve free cucc pimpeléséért pénzt kérni. Ugyanis a komplett csomagot csak egy minimum 10 Eurós paypal donate-tel lehet letölteni.
    Na most jelenleg ez a zárt csoport 918 (x10 EUR) főnél tart, szóval elég szép summát kalapozott össze a kölök...
    Utoljára szerkesztette: Clidey, 2018.07.13. 09:34:31
  • Hypo #4711
    Aerosoft Airbus MEGJELENT https://www.aerosoft.com/en/flight-simulation/pre-order/2433/aerosoft-a318/a319-professional
  • spmd
    #4710
    Elérhető a Zibo 737 winglet nélkül is az RG mod segítségével, amely többek közt nagyon feldobja a kabin textúrákat is.
    Info

    Utoljára szerkesztette: spmd, 2018.07.12. 20:54:54
  • Hypo #4709
    bar misty moornings inc is free....na de mindegy is nem ez a lenyeg:)
  • Hypo #4708
    ok ok meg se szólaltam :))))
  • Clidey
    #4707
    Ingyenes a cucc...
  • Hypo #4706
    nem egy Tongass X de fain
  • Clidey
    #4705










  • Clidey
    #4704
    Nájsz piccsörz!
  • saca79
    #4703
    Fertőtó és környéke





  • saca79
    #4702
    Én anno hasonlóról írtam csak repcsi plugin-al kapcsolatban . Pl volt egy carenado pakkom ( mindegy is honnan :D) felraktam vagy 8-10 gépet próbaként aztán azt tapasztaltam hogy a repülés közben a az sasl plugin folyton CTD-t okoz. Hiba logban is írta. Amikor kitöröltem 1-2 gépet akkor már nem volt gond . Gondolom itt is a pluginek számával volt baja, nem tudtam akkor hova tenni így hagytam a p.csába. Jelezni kéne ezt debugging supportnak vagy valami hátha..
    OFF: nem tudnál segíteni pár dologban ORTHO4XP vel kapcsolatban,
    here szervert hogyan lehet életre kelteni p,próbáltam egy leírást hozzá miszerint "Carnet_d_adresses.py" ben kell módosítgatni de nekem ez nem sikerült.
    A másik hogy lehet elérni hogy a víz felületek ne tűnjenek el (overlay vagy valami)
    illetve át lehet nevezni a mappákat amit létrehoz mert így elég katyvasz ha berakom scenery mappába.
    Köszi előre is.
  • ekre
    #4701
    tegnap belefutottam egy érdekes hibába, leírom, hogy ha találkoztok vele, ne szívjatok annyit, mint én :)

    szóval, tegnap érdekes volt az x-plane, a gépek vagy működtek vagy nem, az eddig prímán működő skymaxx pro állandóan crashelte az xplane-t, szóval valami nagyon nem volt rendben.
    belefutottam egy windows limitációba, miszerint egy alkalmazás összességében egyszerre mennyi dll-t tölthet be. jelen esetben nem dll-ről volt szó, hanem pluginekről.
    nagyon sok scenery-m van (több, mint 800), ezek egy jó része tartalmazza a groundtraffic plugint, illetve még az egyéb pluginek.
    namármost, ahogy elérem ezt a limitet, hibaüzenet nélkül kezd meghülyülni az xplane.
    megoldás az volt, hogy számtalan reptérnél amit amúgy ritkán látogatok meg, egyszerűen a plugins könyvtárat átneveztem plugins_disabledre és tádám, újra működik minden.
    sajnos arra sok esélyt nem látok, hogy ezt marginal javítaná, mert meg lehetne oldani, mint pl az autogate pluginjánál, hogy ne töltse be minden reptérhez külön a plugint, hanem a plugint 1x, a leíró fájlokból annyit nyit, amennyit csak akar.
    marginal ezt igazán javíthatná, laminarék meg berakhatnának erre egy hibakezelő rutint, ami visít, hogy kedves kapitány, picit sok lesz a plugin és így nem igazán fogom hozni az elvárt szintet :)
  • ekre
    #4700
    gőzerővel portolják az összeset ;)
  • saca79
    #4699
    Én is csak azért linkeltem be mert érdekes volt hogy ORBX lépett xplane irányba is valamilyen formában.Nem venném meg én se. De hátha elkezdik átrakni a többi sceneryt is.. Nekem elsősorban alaszka régiók repterek hiányoznak.
  • Clidey
    #4698
    Hát én ORBX-ék helyében nem adtam volna a nevem ehhez a förmedvényhez, az tuti.
    Ahogy nézem, ez a FSX/P3D verzió egy-az-egybeni átkonvertálása. Egyszer nagyon régen megnéztem ezt P3D-ben...és nem hittem a szememnek hogy ez valóban egy ORBX termék. Azon nem is akadtam ki annyira, hogy a 3D modellek nem eléggé részletgazdagok, hisz egy jó textúrával iszonyat nagyot lehet(ne) rajta dobni. Na de itt azok a modellek, amik nem az ORBX Libraryből jönnek, hanem scenery/helyszín specifikusak, úgy néznek ki, mintha valami alsótagozatos általános iskolás kölök csinálta volna MS Paintben házi feladat gyanánt.
    Szóval nekem ez most itt nem bejövős egyik platformon se.
  • saca79
    #4697
    ORBX MV for XP11
  • Hypo #4696
    mondjuk ott is persze csodas sceneryk, de peldaul az installeruket nem nagyon updatelik es bongeszd a forumokat a latest patchert....szoval amikor vege a developmentnek utana se art normal product support:) de ma abba merul ki hogy a fan boyok irjak 150 eurot koltottem de tok jofejek a devek mert meg kalapaljak....:))) 150 eur ert:))
  • [HUN]FaTaL
    #4695
    Az a probléma asszem, hogy nem lehet dinamikusan tölteni ezért copyzgatják a BGL-eket. De mondjuk SODE-ra lehetne updatelni mindet és akkor az intézi :)

    Ilyen szempontból pont a flytampat nem értem amúgy, mert a szezonális fákat értem, de miért van minden hónapra? :D
  • Hypo #4694
    :))) kepzeld mekkora development time lenne pl system time ot lekerdezni osszevetni a szim idejevel es ahhoz kepest tolteni a texturat....:)
  • [HUN]FaTaL
    #4693
    Én csak azt tartom röhejesnek, hogy a szezonokat állítgatni kell, gyártónként különböző configuratorban. Persze a textúrák jók, csak a fák miatt kell ez, úgyhogy nekem általában nyárin van aztán "jóvanazúgy" :D
  • Hypo #4692
    ja persze nem nagy szám:) de mondjuk PMDG central foshoz kepest, vagy UK2000 installerek aztan FSDT es couatl rol mar ne is beszeljek:))) A legcukibb megoldas AS16 ban hogy alapbol felismeri es betolti a flightplant a szimbol erre vartunk 8 evet:))) FlyTampa scenery configja legalabb egy progi ala huzza az osszeset global es helyi beallitasok, bar pl EHAM nal a 4 kulonbozo afcad kapcsolgatasa szeliranytol fuggoen kicsit maceras tud lenni :) Ezert volt pl feludules a chaseplane flyghtbeam envdir, bar ott se minden tokeletes PTA szerintem kicsit visszalepes tomatoshade meg picit elore :) nem konnyu a fejlesztok elete en elhiszem, csak 25-80 eur kozotti termekeknel mar azert elvarok valami fele 21 szazadot:)
  • ekre
    #4691
    de epp ezt mondom, hogy ez megszokas kerdese. 10 eve rutinosan mozogtam az fsx vilagaban, tudtam, hogy mit miert, mit hova stb. most mar nem, most mar az megy rutinszeruen, ami akkor nem ment.
  • ekre
    #4690
    nem kell ehhez scenery keszites szeru tudas, nagyon sokan hasznaljak nelkule. nalam semmi szerver config nem kellett, most direkt megszamoltam, 2 szam beirasa (koordinata) es 10 db egerkattintas az egesz.
  • [HUN]FaTaL
    #4689
    Az a része rendben van, de azért ma már ez nem akkora szám szerintem. :) Mondjuk nekem nincs problémám az installerekkel.
  • Hypo #4688
    en a vasarlas kezeles update reszere gondoltam FTX centralnal bar nekem ez a problema sose fordult elo amit emlitesz.
  • [HUN]FaTaL
    #4687
    Itt szerintem az alap sim az alapvető probléma, de az addon.xml-es megoldással jó irányba mennek. Nekem pont az FTXCentrallal van problémám pl.

    Néha mondjuk előfordul, hogy az ORBX régiók és a repterek közé kéne sceneryt tenni (van hogy a saját kompatibilitási listájuk is ezt ajánlja), aztán amikor legközelebb indítod az FTX centralt agyon is barmolja az egészet, mert ilyet nem lehet beállítani.

    Akkor inkább hozzáadom kézzel.. Persze van tool, amivel ki lehet menteni a scenery libraryt, de az megint egy plusz tool... Az envdirrel nincs probléma, jól működik.
  • saca79
    #4686
    Persze néha jó leülni csinálni egy egyedi festést vagy sceneryt stb. De pl én is azért váltottam FSX ről hogy ne az legyen, fél nap mókolás es 1 óra repülés.Nem mondanám hogy hülye vagyok hozzá teljesen, inkabb úgy vagyok vele bele se kezdek. Első ORTHO scenerymre vártam jó pár órát aztán fos lett. Hiába követtem a tutorialt( elég sok félrevezető meg nem túl részletes leiras van hozzá sajnos) örülök hogy vannak akik saját idejükben fejlesztgetik, gyártják a jobbnal jobb addonokat és megosztják, de én nem tartozom közéjük.. Szimpla felhasználó vagyok. Jó néznék ki vennék egy kocsit aztán azt mondanám milYen jó ez a járgány mert tök könnyen ki tudom cserélni magamnak a légtömeg mérőt, a saját műhelyemben...
  • Hypo #4685
    igy van en ezekrol a userekrol vagy a lustakrol mint en beszelek :)))) en is rengeteget szaroztam evekig csak most mar meguntam es azt preferalom ami a legkevesebb szarozast igenyli :)
  • saca79
    #4684
    Egy átlag felhasználónak ez mégis kinai. Persze aki benne van a scenery készítésben nap mint nap annak " könnyű" :) pl már egy szerver beállítás ORTHO ban sem olyan klikk- kat eljárás azért.. Én arról beszéltem ami alapbol benne van. Az nem az igazi.
  • ekre
    #4683
    abszolút értem a mondandód és egyet is értek, csak szerintem jelenleg egyik platform sem fire and forget. mindegyikkel lehet szívni, csak máshogy. :)
    oprendszernél maradva, az lenne a legjobb, ha full transzparens az ügyfél számára, a szerepe az lenne, hogy kiszolgálja a felhasználót és a felhasználó alkalmazásait.
  • Hypo #4682
    :))) 20 eve folgalkozom ezzel mar mint ebbol elek hogy olyan szoftwareket appokat megoldasokat adjunk az egyszeru usereknek amelyek konnyebbe teszik az eletuket, ezt a 80-as 90-es evek szemleletet mar el kellene felejteni nem attol jo mondjuk egy OP rendszer mert HATALMAM VAN felette es kontrolalhatom meg installalhatok, lexarja a user o hasznalni akarja 5-8 fele dologra es altalaban egyszerre:))

    Szoval nekem alapveto bajom van a flightsim developerekkel de gondoltam 20 ev alatt fejlodnek de kb ott tartunk meg mindig. Persze vannak kezdemenyezesek meg otletek lasd FTX central vagy ENvtex Envdir, ahol picit mas a szemlelet a regi win95 hoz kepest, de ez még kevés, talán chaseplane volt az elso komolyabb ahol mar ezekre el kezdtek figyelni és most nem a look and feelrol beszelek :))
  • Papirzacsi
    #4681
    Nem tudom miért mondod, szerintem tök jó:
  • ekre
    #4680
    őszintén, ez megszokás kérdése.
    az elején, mikor fsx-ről váltottam xpl-re, csak pislogtam, hogy akkor most mit és hogyan kéne. osztán pár hete egy ismerősömnek segítettem p3d-ben és hát hogy is mondjam, órákat bújtuk a fórumokat, hogy ami itt már számomra evidens, ahhoz ott hozzá tudjak szagolni.
    nyilván semmi sem lesz olyan kényelmes és könnyed, mint amiben évek/évtizedek alatt már otthon vagy.