5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • ekre
    #4879
  • ekre
    #4878
    mindig van mivel! :D
  • Hypo #4877
  • Clidey
    #4876
    Odébb lesz ez még. Egyelőre várás van, hogy befejezzék Ferihegyen a beruházásokat, legalábbis lehessen látni mi fog változni az elkövetkezendő években. Nekiállni a jelenlegi LHSim LHBP-nek konvizni nem sok értelme van, hisz már azóta is rengeteg változás történt amit érdemes megcsinálni a szimulátorban is. Szóval most nyerem-nyertünk kis időt, addig mással lehet foglalkozni. :)
  • ekre
    #4875
    höhö, lopom ha szabad :)
  • ekre
    #4874
    valami ilyesmi működhet:
    az obj-ek msl-jét változtassa script (encrypted), vagy anim_hide, bár ezt obj szinten egyesével vissza tudják állítani.
    én arra indulnék, hogy script vezérelje az épületek megjelenését / elhelyezését (valamelyik scenery-ben láttam is már ilyet, amíg nincs aktiválva, nem jelenít meg épületet, csak egy ótvar nagy Scenery not activated piros 3d obj lebeg :))
  • Clidey
    #4873
    Sok sikert! Várjuk a beszámolót milyen az új vas meg az új szim! ;)
  • Clidey
    #4872
    ....és ez csak egy default repcsi... ;)
  • berczy #4871
    Nagyon köszönöm az infókat! Carenado lett, mert nem mellesleg 23 €-val occsóbb is. :D
    Többi dolgot felfedezem, köszönöm szépen! :)
  • berczy #4870
    Uhh, reppentem default 172-essel egy karikát, értem már mit értesz FD különbség alatt...
  • Clidey
    #4869
    Én igazából semmit sem optimalizáltam. Igaz, nincs 200fps-em mint P3D-ben vagy FSX-ben volt, de cserébe "kicsit" részletesebb a megjelenés. :)
    De ha nagyon akarsz a motorháztető alatt berhelni, van erre is mód.
    Érdemes amúgy végigböngészni a "kínálatot", mert sok érdekességet lehet fellelni itt, nemcsak repcsiket, sceneryket, de különböző plugineket is. Az egyik legegyszerűbb mégis legfaszább ami nélkül már létezni sem tudnék, az a HeadShake plugin. A legjobb fícsör benne, hogy taxizáskor "benéz" oda ahova fordulsz, ez nekem nagyon megdobja a realizmust, és nem mellesleg roppant megkönnyíti a nagygépes (de persze a kisgépest is) taxizást.

    Én a JF 152-est nem igazán ajánlanám, szerintem a 3D modellje is pontatlan, meg van helyette sokkal jobb is. :) Meg fogsz lepődni: a Carenado 152-est ajánlom erősen, az Adrián-féle továbbfejlesztéssel. Nemcsak a flight modell van sokkalta jobbra belőve, de csomó grafikai tuningolást és egyéb nyalánkságot is tartalmaz.

    Tudtommal PT Tu-154 nincs XPL alá, de a Felis-féle azt mondják nagyonjó. Én sosem használtam, szóval nincs vele tapasztalatom. Ellenben ismerek olyan megrögzött FSX júzert aki áttért XPL-re és azóta csak Nagytuskóval repked. :)
    Hja, nélkülözhetetlen plugin még ha nagygépezel a BetterPushback. Megtervezed, hogy hova toljon ki téged a pushback, majd jön és rácsatlakozik az orrfutóra, rádión kommunikál veled hogy mikor mit csinálj, és szépen kitol téged oda ahova kell. Ráadásul régiónként más akcentussal dumál hozzád. :) Nagyon profi cucc.

    Igen, van egy OrthoXP nevezetű stuff, ami orthophoto-sceneryket gyárt neked generic épületekkel, mindennel. Én nem használom, de van aki esküszik rá. Sajnos a source a google maps, és pont kis hazánk olyan változatos minőségben leleddzik, hogy az egyik tile őszies színvilágú, a másik meg nyárias, ezért hatalmas a különbség. Nekem a default ground texture is tökéletesen megfelel. Sokkal szebb mint a default P3D.

  • berczy #4868
    No, megreszeltem, megy a játék. Bár nem fullra húzva a grafot defaulton mondott 40-45 FPS-t? Lesz itt még mit optimalizálni...
    Elsőre a Hungary-VFR-re lövök LHDK-val, ill. a Just Flight 152-esével. Ez utóbbi milyen, ajánlott?
    A Hingary VFR-hez mit "illik" ég feltenni. Library-ket leszedtem, hallottam valami Orto témáról.
    Ill. mik a must have cuccok, amiket ajánlotok? Pl. fej, gép realisztikus mozgása, rezgése, ilyenekre gondolok.
    A Felis-féle Tu-154-es mennyire ajánlott egy PT 154-es után? Létezik PT XPL-re?

    Egyébként a graf optimalizálásának hun lehet utánanézni? Magok, frekik, beállítások, hangolások... Olyamire gondolok, mint a NICKM-féle FSX Biblia.

    Bocs a sok kérdésére, vissza is fogok durván olvasni, becs szó! :)

    @2Pete: nagyon durva... MEg kell nézni majd eztet. :)

    Ja, és eladó lett a régi gépem igen jó áron. Alábbi: (Witcher 3, GTA 5 fullon, FSX normálon gond nélkül elmegy vele, Drzewieczki cuccokat is viszi.)

    - Intel i7 920 D0 2,66@4,2GHz Bloomfield proc
    - Gigabyte EX58-UD3R alaplap
    - OCZ Platinum 3x2GByte 1600 Mhz memória
    - MSI GeForce GTX 760 videokártya
    - Scythe Ninja 3 hűtő
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2018.12.09. 12:06:53
  • 2Pete
    #4867
  • Clidey
    #4866
    Na, örülök ha összeállt szépen a vas! Nyomasd rajta a terheléses teszteket, nem-e akar fagyizni, aztán ha okés, akkor mehet rá a szim!
    Megvenni hol érdemes? Hát kinek melyik hely a szimpibb...
    Van steam-en is meg van "natúr". A steam-es verzióhoz általában később jönnek az ápdétek, de ennyi.
  • berczy #4865
    Szóval FS2004 kedvenc GA gépe.
  • berczy #4864
    Uh, nagyon köszönöm ezt a részletes kiejtését! Egyelőre X-Plane-re lövök, @ekre fb -os videói alapján, Jakabszállásnal már letettem a hajamat, még ugye jóvoltodból Jak-18T... Örök hála, FS2004 körben GA gépe.

    Összeraktam a gépet, szépen ketyeg. Ma már szerintem eljutok a próbáig.
    Ill: megvenném... Javaslatod? Hol, érdemes?
  • berczy #4863
    Értem, köszönöm az infókat.
    Bízom benne, hogy mihamarabb meglesz. :)
  • Clidey
    #4862
    Úgy hogy ez nem ofisül verzió. Illetve ofisül, csak nem publik. :))))
    Az FS2004-es LHSim LHBP-t konvertáltam át X-Plane-re (a FSX verziót nem lehet technikai okokból, illetve lehet...de...ez egy másik történet), hogy majd rendbe rakom úgy mint Debrecent, de egyelőre csúszik a projekt, mert más is van előtte. A másik bökkenő, hogy ugye ha átrakom XPL-re az egészet, az nem lehet free, lévén a FS2004/FSX/P3D sem az. Viszont megfelelő védelmet még nem sikerült találnunk XPL-hez. Szóval ez is hátráltató tényező sajnos.

    Amúgy nem csak Debrecen van, hanem Sármellék meg Fertőszentmiklós is... ;)))
  • Clidey
    #4861
    Naszóval, itt a folyt.köv. :)
    Túlragozni nem akarom, hisz leírtam már csomószor mindkét(három) szimulátorra melyek azok amikben nagyon jók, és mit lehetne még rajtuk fejleszteni...illetve merre kellene haladni a fejlesztéssel - szerintem.
    Jelenleg ott tartok, hogy uninstalltam a P3D-t, mert volt egy olyan tervem, hogy felrakom a 4.4-et. Addig jutottam, hogy letúrtam a vinyómról mindent, ami a P3D-vel összefügg, addonokat, aktív szkájt, reksznégyet, mindent.
    Aztán vettem egy dedikált SSD-t az X-Plane-nek, és majd akkor telepítek P3D-t, ha valamit nagyon de nagyon meg akarok nézni alatta! :DDDD

    Már az X-Plane 5 (vagy 6?)-tól fogva rendszeresen tettem minden verziójával egy próbát, hátha. De minden egyes alkalommal a vicc kategóriába soroltam őket. Mert hát azok is voltak, legyünk őszinték. Szerintem azokkal a verziókkal csak a legelvetemült hardkór szimmeresek foglalkoztak akikben túltengett a májkroszoft-utálat. Az FS2000 - 2002 - 2004 - FSX messze jobbak voltak minden tekintetben.
    Aztán jött ez a v10.5 amit tulajdonképpen csak egy véletlennek köszönhetően próbáltam ki ha jól emlékszem; szembe jött velem az akkori iXEG és kiváncsi voltam rá. Hát ha a grafikától még akkoriban annyira nem is, de a repcsi fílingjétől lehasaltam. Onnantól kezdve párhuzamos volt a használat az X-Plane és a P3D között.
    Aztán jött a X-Plane 11 és azt kell mondjam, ez a párhuzamos használat erőteljesen átbillent az XPL javára olyan 80-20% arányban. Az utóbbi hetekben meg 100-0% arányra. :DDD
    Persze, lesz még telepitve nálam is P3D egyszer majd, de most perpill nem érzem szükségét.
    Elég ha csak az alábbi videót végignézed. Ilyen FD-t nem találsz P3D alatt, még a nagy nevek addonjai között sem, abban biztos vagyok. Mindigis a halálom volt FSX-P3D alatt, hogy egy sztenderd túldöntött fordulót egy addon repcsivel sem tudtam megcsinálni úgy, hogy a végén ne kezdjen el bődületesen csúszni valamelyik irányba. A komolyabb műrepülést pedig felejtsd el P3D alatt. Egyszerűen olyan nem létezik. Nincs olyan addon repcsi, amivel egy épkézláb legyezőt, vagy egy negyedelt orsót nem hogy pontosan, de legalább elfogadható módon meg tudj csinálni! X-Plane-nél meg szinte minden FREE repcsi tökéletesen tudja.... :)))) Most feketepéntekkor gyorsan meg is vettem a CAP-10-est...hát, brutál jó és fílinges vele a műrepülés!
    Valamikor a közeljövőben jön majd ActiveSky is az X-Plane 11-hez (minő érdkesség...ORBX-ék után a HiFi-ék is belátták, hogy ez a platform bizony megéri a fáradozásokat), elég jawdropping fícsör listával: termikek, lejtőszél, és egyéb nyalánkságok...lehet a Condor is mehet majd a levesbe? :)))))
    Naszóval, mint ahogy már mondtam: ha összelapátoltad az új vasat, rakj fel minden szimet ami érdekel, és teszteld őket. De fontos, hogy ne egy nap vagy egy hét után dönts. Én úgy vettem észre, "szoknia" kell a szemnek mindkét szim látványvilágát. Ma már az XPL nekem jobban bejön, pedig sokáig a FSX-P3D volt az etalon nálam is.

  • berczy #4860
    Eztet hogyan? Mert látom, hogy Debrecen a Te jóvoltodból X-Plane-es, de LHBP-ről nem találok XPL-es utalást a honlapok. Okosított? Mert anno megvettem és érdekelne, hogy lehet-e XPL alatt használni.
  • Clidey
    #4859
    Az hogy melyik szimulátor jobb, erősen szubjektív szerintem.Nekem minden esetre bejött. :)
    Próbáld ki, használd, és döntsd el magad, megéri-e váltani. Esetleg párhuzamosan használni P3D-vel.

    Ahogy régebben is írtam, mindkét szimulátornál vannak pro-k és kontrák. Nálam az FD minősége megelőzte az AI forgalmat vagy épp az évszakokat.

    Most mennem kell de majd este folyt.köv. :))))
  • berczy #4858
    Maestro, üdv!

    TÉnyleg ennyivel jobb az XPL? Most jött meg a gépem, épp tervezem megvenni, megéri (meg hozzád LHDK-dat :) )? Sokkal szűkebb add-on lista nem lesz csalódás? Most fogok belevágni, annyi kérdésem lesz, mint állat. :)

    Ez sikerült szerezni, remélem ezzel nem lesz gondom:

    i7 8700K [email protected]
    Gigabyte 1080Ti 11G
    16GB HyperX Predator
    Gigabyte Z390 GAMING SLI
    Samsung 870 500TB SSD
    Utoljára szerkesztette: berczy, 2018.12.06. 20:52:03
  • Clidey
    #4857
    Én az LHSim LHBP-t használom.
  • saca79
    #4856
    MIL MI2 from Mins by ekre.1.0.7 Xplane 11.25. Indítás,rövid röppenés


  • saca79
    #4855
    Ott az XPL11 ha LHBP-n akarsz repülni :D ráadásul kb hetente jön update..
  • Clidey
    #4854
    Hát én se látok semmi olyat ebben a release note-ban, amiért érdemes volna váltani mondjuk 4.1-ről 4.4-re. :))))
    De a mai világban már annak is örülni kell, ha egy bármilyen szimulátort egyáltalán fejlesztenek/patchelnek/upgrade-elnek...

    A minap egy haver gépére kellett P3D-t telepítenem. És hát ugye az első reakció az volt, hogy gyerünk Ferihegyre. Azt hiszem, mindketten meglepődtünk, a default ground texture milyen irgalmatlan fosul néz ki. Ő azért mert "picit" mást várt, én meg azért, mert már nem igazán emlékeztem mennyire szar a default. :)))) Gyorsan rá is kellett tennem egy ORBX cuccost, hogy legalább valamilyen szinten elfogadható legyen a látvány. :))))
    Mondjuk e téren bőven fejlődhetne a P3D. Szívesebben olvasnék a RN-okban ilyesmi bejegyzéseket, nem olyat hogy "Cockpit tooltips are now available in VR." ... és ez egy külön sor a new features listában. :))))
    Utoljára szerkesztette: Clidey, 2018.11.28. 13:59:42
  • Hypo #4853
    :))) hat meglassuk en meg 4.1 el nyomom semmi gondom 4.3 szvsz kicsit visszalepes 4.1 hez perfromance teren, dynamic light se jobb szoval majd kivarom ezt a 4.4 et:) lehet max 5.0 ra ugornek :)
  • eyecandy
    #4852
    Köszönöm, már rájöttem. :)
    Az ETD ETE kitöltés maradt el.
    De, hogy én is hozzátegyek valamit: a PMDG mappában a EFB Documents Library-ben kell létrehozni egy Common mappát és oda bepakolva, már kezeli az EFB a chartokat. Az EFB-ben a Documents alatt chartsban ott van minden és nem kell internet meg navigraph bejelentkezés
  • nibron
    #4851
    Szia Gyuri bácsi!
    Köszi, de igazából olyanra gondoltam ami biztosan jó, mert nincs időm tökölni vele. Tehát egy olyan preset kellene ami biztosan szép és nem cseszi szét az fps-t. Ami most van azzal pl. a felhők nagyon elmosódottak.

    Viszont ha már bejöttél a csőbe.:D (ideírom, mert lehet másokat is érint)
    PMDG 748 útvonalkérés/betöltés (sokaknak probléma, hogy nem tölti be az elmentett útvonalat)
    1. CDU RTE1 panelen kitölteni a DEP, ARR és FLTNUM mezőket.
    2. Center CDU Menu DLNK-DATALINK panelen kitölteni a zárójeles részeket: UTC date, ETD, ETE, Airline IATA
    3. Ugyanezen a panelen megnyomni a SYNC gombot (LSKR6).
    4. Várni...amikor pittyen egyet, akkor a SYNC átvált DLNK ACT-ra (tehát konnektált).
    5. CDU RTE1 panelen megnyomni a REQUEST gombócot.
    6. Kiválasztani a kívánt útvonalat.
    7. Várni...pittyen és jelzi, hogy letöltötte az útvonalat, innentől már a régen is megszokott módon zajlik a beolvasás (a 777-es rendszerére épül), azzal a kitétellel, hogy míg régen ez után adtuk meg a fltnumbert, most azt már letöltés előtt megadtad és ilyenkor már nem szabad felülírni.
    8. Ha betöltötte, akkor az ACARS menüben az OOOI status panel kiválaszthatóvá válik. Ha lerepülted, akkor talán a FLT LOG is, de odáig még nem jutottam el.

    Ezzel kapcsolatban olyat hallottam, hogy lesz valami onlány dolog, ahol összegyűjtik a route-okat és onnan is lehet letölteni. Valszeg kicsit továbbgondolták az FSLabs rendszerét. Asszem ez az OPCenter v2.0-ban lesz kivitelezve.

    Sok sikert!
  • eyecandy
    #4850
    vagy ez https://chrisosbakk.wixsite.com/flightsimmer
  • eyecandy
    #4849
    Pl. https://www.rdpresets.com/
  • eyecandy
    #4848
    V4.4
  • nibron
    #4847
    Sziasztok! Lenne valakinek a TomatoShade-hoz valami érdekesebb fajta preset-je?
  • exTrem
    #4846
    A lapot csak azért választottam mert ebben már elfér 2 SSD is a HDD mellett :)
  • nibron
    #4845
    a ram jónak tűnik, de a lappal maradnék a gigabyte-nál. azzal minden magot fel lehet húzni (igazából nem is kell, mert alapból támogatja) a turbo freki fölé de, hogy mennyivel az a procitól függ. van bennük egy teljesítménykorlát, azt nem szabad túllépni. azzal a teljesítménnyel pedig úgy gazdálkodsz ahogyan akarsz. a gb-s lapoknál fel lehet oldani a korlátot is, de a prociban ez bejegyzésre kerül amikor kihasználja és ugrik a gari. és egyébként sem egészséges dolog.
  • exTrem
    #4844
    Na ez jól hangzik, hogy már alapból turbózza a procit, akkor lehet hagyom is és majd később esetleg húzom ha kell. De ennek a konfignak illene minden nyalánksággal együtt is szépen futtatni a p3d-t..
  • nibron
    #4843
    nem erőltetik, egyszerűen csak lusták. beégetni sokkal egyszerűbb, mint végigjárni a hivatalos utat. mondjuk ez a virágbolti termékeknél még jól is jöhet.
  • [HUN]FaTaL
    #4842
    Ez az info nekem kimaradt, de hasznos. :)

    Igen, nem mindent lehet biztonságosan áthelyezni, de a legtöbb dolgot igen. Mondjuk fogalmam sincs, hogy az addon gyártók miért erőltetik ezt a baromságot.

    Egyébként az is egy megoldás ha symlinkeli valaki a p3d addons mappát, akkor minden működik. :)
  • nibron
    #4841
    a 1070/80-as elég sokat zabál, ha ki van használva és 700w-nál kisebb tápot rakok alá, időnként elszáll driver hibával. és mint kiderült a nagy fenét van driver gondja, ha megkapja a nagyobb tápot megszűnik a hiba. valszeg a tápon időnként letöri a 12v-ot és az a baja. a tápegység túláram védelme viszont nem reagál, tehát tűszerű lehet a probléma.
    a c-re kerülő addon-okat persze, hogy lehet máshová tenni, de nem biztos, hogy megéri. ha legális, akkor a frissítések problémát okozhatnak (pl. a komplett fsdream pack fsdt live update-ja), vagy pl. az airac frissítése okoz gondot (na jó csak a lustábbaknak, de akkor is). Ha összefonódás van mint pl. az fslabs-nál (beégették a könyvtárneveket nem a reg-ből veszik), akkor az is gond lehet.
  • [HUN]FaTaL
    #4840
    Nekem Z370-A van, úgy tudom ezen jobb a VRM (bár én nem tuningolok) és a memória is ugyanilyen, nincs vele probléma. Elméletileg ez a lap (Z370-A) viszonylag jól bírja a tuningot, de én nem próbáltam. 4,2-4,3-ra nincs értelme, mert az összes magot 4,3-ra turbozza alapból, 1 coret 4,7-re.