5360
10823671771495363213.png

| Magyar fejlesztések | Prepar3D | Ultimate Realism Pack | Rendszerkövetelmények | PTA | CFG Tuning | AffinityMask Kalkulátor | Gyakran Ismételt Kérdések | X-Plane.Org

  • OOM Hiba




  • Helyes Library sorrend!




  • Ideális ORBX sorrend!





  • Miket kell még telepíteni esetleg?!





  • Sok gondot tud még okozni az Ö hiánya is!





  • Ez is fontos!





  • Elmentett Libraryból eltűnnek a scenery-k!


    Megoldás a C:\ProgramData\Lockheed Martin\Prepar3D v3 mappában lévő "scenery cfg" fájl törlése!
    Csinál egy újat és aztán be kellett olvastatni vele újra a sceneryket!



  • Szimulátor hardver-szoftver biblia





  • LOWW FlayTampa v2.7 csápok beállítása





  • Clidey
    #4959
    Nekem jónak tűnik, bár én nem értek hozzá...

    Egy összeszerelési útmutatót azért mellékelek:


  • Clidey
    #4958
    Jéééé, látom a házunkat!

    BUÉK!!!

    Utoljára szerkesztette: Clidey, 2019.01.03. 15:03:05
  • exTrem
    #4957
    Buék Urak! :)

    Ez lett a végső konfig, pár nap és rendelem, remélem nem lőttem mellé semmivel ha mégis írjatok kérlek mert még tudok módosítani rajta.

    Alaplap: ASUS PRIME Z370-P
    Proci: INTEL CORE I7-8700K 3.70GHZ 1151 300 - Mellé egy hűtő: COOLERMASTER HYPER 212 LED TURBO
    Ram: HYPERX 16GB PREDATOR DDR4 3200MHZ CL16 KIT HX432C16PB3K2/16
    Vkártya: MSI GTX 1070 ARMOR 8G OC GEFORCE GTX 1070 8GB GDDR5 OC PCIE
    SSD+HDD: 2X SAMSUNG 250GB 970 EVO M.2 PCIE M.2 2280 MZ-V7E250BW, TOSHIBA P300 2TB 3.5" 7200 RPM 64 MB SATA 3 HDWD120EZSTA
    Táp: COOLERMASTER G750M RS750-AMAAB1

    Hangkáryát nem választottam mert az alaplapi elvileg elég kell, hogy legyen, vélemény? Köszi! :)
  • ekre
    #4956
    Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
    Dunakeszi, külön ajánlom Clidey-nak! ;)

  • berczy #4955
    Egy jó nehéz leszállás Pozsonyban.
    Boldog új évet, for All!

  • Clidey
    #4954


  • Hont
    #4953
    Srácok! Boldog új évet kívánok! Köszönöm, hogy itt voltatok, köszönöm, hogy itt lehettem! Kívánok Nektek az Új Évben sok sikeres fel és leszállást! Kívánok röcögés mentes repülést !
  • Clidey
    #4952


    Lesz gatyás gerle Wilga is XPL-hez!
  • Papirzacsi
    #4951
    Legújabb Flyluaval megy minden faszán, lefut a script és el is tűntek a csíkok.
  • saca79
    #4950
    Talán a texture quality csúszka ha jol emlékszem.Médiumon már ilyen.Vagy ha bele nyúlt rendering option pluginnal és az extended dsf ki van kapcsolva akkor is ilyen.
  • ekre
    #4949
    tovább olvasva, állítólag rendering beállítás kérdése, ha túl alacsony (valamelyik, azt nem írták :D), akkor előjöhet, 11.10 óta elméletileg javítva. ha a script nem megy, az érintett datarefet próbáljátok kézzel
  • saca79
    #4948
    Egyébként ez a bug benne van a 11.26ban is.Én ott is találkozok vele.
  • ekre
    #4947
    ha valamiért a lua nem menne, dataref editorral átírhatod akár kézzel is. ha nagyon nem megy, szólj, szívesen csinálok neked egy standalone plugint, amihez nem kell a flywithlua
    Utoljára szerkesztette: ekre, 2018.12.30. 14:18:25
  • Papirzacsi
    #4946
    11.30 rc akárhány. 11.30-nál nekem vannak ilyen problémák a hegyek között. Flyluaból leszedtem a legújabbat, meglátjuk majd mit tud.
  • ekre
    #4945
    fránya időtúllépés :) olvasgattam, ne a core, hanem a complete editiont szedd le a flywithlua-ból, ha esetleg a core lenne meg.
  • ekre
    #4944
    melyik xplane verziót használod? nekem úgy rémlik, hogy ezt a bugot 11.2x környékén - vagy előtte - javították, emiatt már nem is használom a scriptet - én is használtam.
    a dataref létezik a mai napig. repülök majd egy hegyvidékes kört, nagyon nagyon rég nem találkoztam ezzel a buggal.


  • Papirzacsi
    #4943
    Az van fent és nem megy.
  • saca79
    #4942
    FlywithLua 2.6.4 verzioval működik ott van a leírásban.Szedd le azt probald meg azzal a verzioval.
  • Papirzacsi
    #4941
    Ez lenne az. Azóta beleástam magam a lua-ba és a datarefekbe, és egyértelműen nincs illyen dataref, ez okozhatta a hibát. Viszont a hiba amit megoldani hivatott, továbbra is létezik az xplaneben, ha hegyvidéken repülök.
    https://forums.x-plane.org/index.php?/files/file/40226-slope-lines-removal-for-xp11/
  • saca79
    #4940
    Na igen..Itt bele mehetnénk mélyebben .De a lényeg hogy nem jó neki a dataref szerintem.Lehet elavult dataref infot hasznal és mivel neked ujabb XPL verziod van nem ismeri fel.Így ebben az esetben ezt a scriptet át kell írni.Mit csinal ez amúgy mit szeretnél vele kapcsolni elérni stb ?
  • Papirzacsi
    #4939
    Az a baj, hogy nálam és szerintem a másik esetben sem jelenik meg zöld felirat. Én tudom ,hogy nálam a hibát az alábbi script okozta. Ha eltávolítom, minden megy faszán:
    --This script removes the slope lines that you can often see in the landscape
    --Created by ArcticPilot
    function REM_HIRES_STEPS()
    set ("sim/private/controls/planet/hires_steps", 0.000000)
    end

    do_often ("REM_HIRES_STEPS()")
  • ekre
    #4938
  • ekre
    #4937
    ORBX TrueEarth Hungary :D

  • ekre
    #4936
    szép, látom sikerült akkor mindent beállítani! :)
  • ekre
    #4935
    köszi, Misu féle wunderbumli az An-2-ből, persze az engedélyével, ill anim változtatással.
    milyen orosz gép az, amiből hiányzik a szokásos ventilátor vagy légfrissítő? :D
  • berczy #4934
    :D

  • saca79
    #4933
    Valszeg a flywithlua verzio nem stimmel a script verzióival.Ilyenkor szokott leállni.Általában a stop okát zölddel irja felső részben.Ha a script szar akkor is.Töltsd fel valahova az egész flywith lua mappadat és szívesen megnézem.Imádok vele szarakodni :D
  • berczy #4932
    A problematika itt az, hogy ez lenne az első LUA scriptem. :)
  • Hypo #4931
    szep a wunderbah visz mindent
  • ekre
    #4930
    Egy szép esős naplemente Budapest körül, LHDK indulás, Bp feletti repülés, Tökölnél visszafordulás LHBP-re

  • Clidey
    #4929
    Valamelyik script összeakad a másikkal szerintem. Egyesével le kell tesztelni őket, akkor kiderül melyik az. Abból kell újabbat és/vagy más verziójút beszerezni.
  • Papirzacsi
    #4928
    Nincs, de a válasz engem is érdekelne.
  • berczy #4927
    Sziasztok!

    Arról van valakinek tapasztalata, hogy a FlyWithLUA miért áll le folyton, ha használni akarom a Rendering Options Setting.lua filet?
    Sehogy sem akar működni, mindig írja, hogy stopped, de képtelen vagyok rájönni, hogy mitől.
  • Hypo #4926
    ja bazz hihetetlen, fertozes....
  • Papirzacsi
    #4925
    Köszönhetően a fantasztikus magyar egészségügynek. :-( RIP!
  • Hypo #4924
    ja tudom de meg varok ket napot :)) az install al volt egy kis gond update utan is sokaknak verzio szam nem valtozott es nem tudni hogy eletbe leptek e a modositasok, meg egy par nap ide vagy oda nem szamit, plane ugy hogy en meg mindig 4.1 en vagyok megy szep minek upgradeljek 4.3 .4.4 el vagyok en igy is viszont egy rakas hibaba amibe masok eleg kemenyen belefutnak en megusztam - ami mukodik minek bantani :)))))
  • ekre
    #4923
  • [HUN]FaTaL
    #4922
    Envtex upgrade tegnap megjelent, simmarketről töltheted. :)
  • Hypo #4921
  • Clidey
    #4920
    Na igen, az a kis Avro nekem is a szívem csücske volt (talán a rövid, ám de emlékezetes magyar vonatkozása miatt is), imádtam vele repülőzni mind FS2004 mind pedig FSX alatt. Nem tudom...talán majd egyszer lehet még beszerzem P3D-hez is.

    ....

    Sajnos egy újabb nagy név, egy nagy öreg ment el! Hihetetlen! Egy végtelenül szerény, ám hatalmas lexikális és gyakorlati tudással rendelkező, igazi madárember volt!
    Megtisztelő, hogy ismerhettelek, hogy repülhettem Veled. Sajnos nem eleget.
    Kék eget Peti bácsi! :(((((