1142
Oculus Rift virtuális sisak.
  • Solt
    #942
    708 euró (598 usd) hivatalosan a Rift + Touch együtt. A Rift 589 euró (499 usd), csak a Touch 119 euró. (99 usd)
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2017.05.09. 07:55:11
  • skinnyman
    #941
    A kinti ara nemreg 600 dollarrol 400-ra esett, gondolom ez juthatott most el (reszben) ide. A kontroller meg +200 dollar asszem.
  • Snexi
    #940
    https://www.amazon.de/Oculus-301-00204-01-Rift/dp/B00ZFOGHRG/ref=lp_3690887031_1_1?srs=3690887031&ie=UTF8&qid=1494278576&sr=8-1
    amazonon 500 euró ami 156 ezer forintra jön ki, ingyenes kiszállítással
    én néztem be valamit vagy tényleg 70 ezerrel olcsóbb mint eddig?
  • Marcinko
    #939
    És ez már drága ( ebben a boltban ) , mert pont ott nemrég volt 3x.000 és 45.xxx körül is !
  • Frequency
    #938
    Hátha érdekel valakit,a legtöbb üzlet 90 ezer körül árulja...de itt lényegesen olcsóbb a touch,nekem holnap érkezik:
    Touch
  • Solt
    #937
    Attól függ mire akarod használni! Szimulátorokhoz egyszerűen más dimenzió, letehetetlen! Viszont ha nem szimezel, csak a szimpla VR élmény érdekelne, akkor hamar megunható, mert kifejezett VR tartalom nem nagyon van egyelőre...
  • Neocortex
    #936
    Kösz! Én is ezt láttam, sok streamer és youtuber próbálja ki, tetszik nekik. Aztán nyomják tovább a sima 2D játékokat és soha többé nem nyúlnak hozzá :P
  • skinnyman
    #935
    Az asztali VR cuccok kozul ma az egyik legjobb, de content nagyon sok szerintem nincs meg egyikre sem, es sok Oculus/Vive/PSVR tulaj akirol hallottam, a kezdeti lelkesedes utan eleg ritkan hasznalja a cuccot. De gondolom embere valogatja, sajat hosszutavu tapasztalatom nincs vele..
  • Neocortex
    #934
    HTC Vive ma 800 euró ingyen szállítással magyarba. kísértésbe ejtő

    Akinek már van mi a véleménye? Megér 250 ezret? Van rá kontet? Mi az amire rendszeresen szoktátok használni?
    Utoljára szerkesztette: Neocortex, 2017.04.05. 16:51:20
  • 2Pete
    #933
    Szerintem ez a CV1-el is úgy lenne, mert a kamera csak a térbeli mozgást követi (jobbra,balra,fel,le,elöre,hátra dőlés) a fej forgatását a fejszetben lévő érzékelőtöl veszi a szoftver. Valahogy úgy mint a mobiloknál.
    Nekem DK2 van, de az kamera nélkül is érzi a fej forgatást, de a hajolgatást nem.
  • MarkBlade
    #932
    Melyik a legjobb vr élmény jelenleg? Oculus ck1 vagy htc vive? Felbontás és használat érdekelne..
  • veren
    #931
    Sziasztok! Van valakinek Oculus Cv1-e? Speciális mozgó verseny szimulátorom van, ami forog is. Volt Dk2-m, de ahogy a gép forgott, úgy a kép is elfordult, pedig a tracking-je fix ponton volt és forgott a géppel együtt. Cv1-et kipróbálnám, hogy jó-e erre a gépre. Ha valaki tud segíteni, megköszönöm. Fizetnék is érte, ha a gépen kipróbálhatnám. Vagy tesztelhetné vele a gépemet autós szimulátorokkal.
  • lac coo
    #930
    http://index.hu/tech/2017/02/01/500_milliot_kell_fizetnie_a_facebooknak_az_ev_technologiai_pereben/
  • GOTO_VR
    #929
    Attól tartok fake tulajok is vannak. Sajnos a neten ilyen témában a nyomorult korosztály van a legnagyobb arányban jelen, tudod ez a „az a legfontosabb, hogy mások mit gondolnak” típus. Fogalmam sincs miért érzi magát többnek, ha azt kamuzza a neten, hogy van neki, miközben nincs, no de azt sem tudom, hogy lehet valaki akkora gyökér, hogy netes kommentek miatt lesz öngyilkos. Szóval már semmi sem lep meg.
    Elég sok programmal vacakoltam már. Ha valamit nagyon szeretnél futtatni, de nem jön össze a DK2-n szólj. Ha próbáltam már én is akkor megírom, nekem hogyan sikerült.

    Utoljára szerkesztette: GOTO_VR, 2017.01.09. 09:18:32
  • Neocortex
    #928
    tudja jól hogy azok
  • max10076
    #927
    Köszi a segítséget sikerült beállítanom.Nem is tudom miért ide írtam először lehet azért mert a google ezt az oldalt adta be csak azt nem tudja szegény szelektálni hogy segítőkészek az emberek vagy sem.
  • GOTO_VR
    #926
    DK2-d van neked is? No és mi a kedvencek? Olvastam itt valami űrhajós lövöldözős valamiről. Az tényleg jó? Én még mindig a "DL"-t tolom a legtöbbet. Talán mert azt volt a legegyszerűbb az elején elindítani, a fene tudja, de biztos benne van a megbízhatóság meg végül is egynek jó, csak már kezdek a végén tartani. Én általában megoldom magamnak, ami érdekel, csak 3 monitorom van ami 3840x1024 felbontást jelent és vagy ez vagy maga a 3 monitoros rendszer a VGA driver-ben az ég tudja, de a felbontás miatt állandóan vacakolok az appcrash-ek miatt. A DK2-nek egy 1920x1080 monitor lenne jó gondolom, de az enyém az se nem HD se nem 16:9 szóval isteni szopóroller. Ráadásul a steam az ég tudja honnan felhőből is szed profile-t vagy mit tudom én, de például a tört dirt3-nál ér valamit, ha átírom a cfg-t a docsetben, ha az eredetit indítom akkor meg ugyanúgy 3840x1024-ben akarna indulni aztán appcrash. Undorító ez a steam, meg minden ilyen felhősített központosított majd mi megmondjuk mi hogy legyen mert mi jobban tudjuk sz@rságot utálok. Ehhez jön hozzá, a runtime váltogatása és a kettő együtt már sok. Vacakolok valami programmal, aztán van hogy teszek rá és inkább DL-ezek. Az 5.0-ás runtime-al az legalább stabilan megy az elejétől, egyedül a betűméreteket kellett átkonfigolnom, hogy olvasható legyen a DK2-ben.
  • Neocortex
    #925
    év kommentje
  • bazccka
    #924
    Nekem meg 1VC-m van kint az udvaron. Naponta használom, segítek bárkinek, ha tudok...
  • Solt
    #923
    Nekem itt a CV1, ha olyan kérdés jön amire tudom is választ, örömmel segítek! :)
  • Chief
    #922
    Nekem pl. van... De segíteni nem segítek senkinek... Ez van! :)
  • GOTO_VR
    #921
    Szia!
    A Windowsos asztalon jobb gomb képernyőfelbontás=>tájolás => álló/fekvő

    Egyébként ha még ez is gondot okozott szerintem add el. Én kenem-vágom a témát, de még így is rengeteget vacakolok vele, mire egy-egy program úgy fut, ahogy szeretném. Mindig van valami. Innen meg már régen elüldözték a tulajdonosokat. Olyan, mintha nem is élő emberek lennének, hanem chatbotok és az lenne a cél, hogy ne alakuljon ki közösség. Visszaolvastam és telenyomták ezernyi "remélem ilyen is lesz, fú de kipróbálnám" típusú álmodozós meg teljesen off HTC és egyéb termékekről szóló hozzászólással. Ha kérdés van mindenki hisz valamit, csak éppen Oculus-a nincs :) Szóval nagyjából magadban tudsz itt beszélni.
  • Frequency
    #920
    Mert a touch kontrollert később fejlesztették ki.Egyébként google earth vr működik oculus-al is,durva élmény!
  • max10076
    #919
    Sziasztok.Tudna valaki segíteni hogy miért kapcsol ki és be a dk2-m.Most vettem és nem tudom mi a gond+amikor felrakom a fejemre a kép 90 fokkal el van fordulva.
    (Amikor ad persze képet)
  • AnarchoiD
    #918
    Nagyon jo moka a Touch kontroll ;) nemertem miert nem ezzel csomagoljak egybe es miert nyomi xbox kontrollert adjak hozza
  • ShaiHulud
    #917
    probald meg steamvr settingsnel audional a vive usb hangot valasztani.
  • DonPedro22
    #916
    Miért van az hogy bedugom a fejhallgatót a HTC Vive-ba és nincs hang? Hyper X Cloud 2 de a régi fejhallgatómnál még működött
  • DFX
    #915
    Sziasztok! egy olyan problémával fordulnék felétek, hogy a DK2-es riftemet nem tudom beállítani.A játékok nem működnek az új runtime-al(legfőképp Warthunder,project cars). az eszköz sárgán világít és amikor elindítom a runtime-ot akkor a kamera kék fénye felvillan(ez eddig rendben van) és amikor elindítok egy rift kompatibilis játékot, akkor nem vált kékre a dk2 led-je.
    előre is köszönöm!
  • GOTO_VR
    #914
    Sziasztok! DK2 tulaj vagyok.
    Most történt reinstall és szembesültem a dologgal, hogy a webes telepítő 1.10.x verziójú runtime-ot telepít manapság. Fel tudtam tenni ezt is, megy a home. No, de tudta ezt valaki downgrade-elni 1.3.2-re? Rágugliztam és 1.4-ről találtam visszatalálós patch segítséget, de azóta semmi nem foglalkozik ezzel. A kérdés hogy azért nem téma ez a netes fórumokon, mert túl bonyi vagy azért, mert túl egyszerű?

    Mindenki megtartotta file szinten a régit? Sehol nem lelem.

    Utoljára szerkesztette: GOTO_VR, 2016.12.09. 10:55:03
  • Tirion
    #913
    Sziasztok! nézegetem ezt a Homido VR-t....hogyan működik egy ilyennel a filmnézés? a gépemről tudok nézni mozit vele?
  • Neocortex
    #912
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Solt
    #911
    Én egy mezei felhasználó vagyok, akinél néha kimegy a biztosíték amikor valami vadparaszt képtelen ember módjára viselkedni. Abból amit zimapeti írt, nem következik egyáltalán a reakciód! Semmi olyat nem írt, amire kijárt volna ez,

    Te értelmi fogyatékos...

    Szimplán kifejezte a kételyit abban az irányban, hogy a Rift ennyire szar lenne, mivel ő is egynek a tulajdonosa, és semmi nyűgje nem volt vele. Plusz több fórumon is követjük a VR kütyüket, és sehol nem találkoztunk ilyennel, mondhatni az eseted egyedi, ergo a felmerülő kétely jogos!

    A legszebb az egészben, hogy még neked áll feljebb, még te sértődsz meg, és folytatod a sértegetést! Én megértem, hogy ideges vagy, de azt már nem, hogy csípőből miért kell a másiknak esni ilyen stílusban!?

    Ha ezután sem szállsz magadba, akkor részemről tényleg vége a diskurzusnak, ha leesik a tantusz, akkor részemről béke.
  • Chief
    #910
    Ne haragudj, de ki vagy te itt hogy bármit is számon kérsz rajtam? Te vagy zimapeti fórumtársunk apja vagy esetleg élettársa?
    De nézzük is meg mi is történt valójában...
    Leírtam a tapasztalataimat az újonnan vásárolt Rift-el, zimapeti barátod csak azért hogy valami eszetlen nagy bölcsességet ide irjon, beböfögi a következőt: "Nem hiszem, hogy ennyire gáz lenne a rift minősége, próbáltad más gépén is? Lehet a te gépeden van valami anomália:( " Mint ha valami fizetett hirdetés lenne.
    De bizony ennyire gáz a rift minősége, legalább is annak a szériának amiből az első kettő származott. Kb. 50 üzenetet váltottam a support-al a cserék alatt... az összes lehetséges lépést végig próbáltam.... másik gép, másik vga, inateck usb vezérlő, stb... Azonban egyik sem vezetett megoldásra. Hardver hibás volt mindkettő mint azt egy korábbi post-ban leírtam...
    Úgyhogy kedves fosköcsög zimapeti, suttyó beszólásra csak suttyó módon tudok válaszolni....
  • Neocortex
    #909
  • Solt
    #908
    Nem lettél megtámadva, csupán a végtelenül primitív viselkedésed lett számon kérve, de látom az elgondolkozás helyett inkább fokozod még ezt, szóval részemről lezárva, mert a mélyről fakadó belső ösztönökkel szemben nem nagyon van értelme a szép szónak.
  • Chief
    #907
    két kiskancsó....
  • Chief
    #906
    cigányok támadnak falkában... :)
  • Solt
    #905
    Én azt nem értem, hogy miért kell csípőből így beszélni a másikkal? Egyébként azért nem "hiszi", mert neki is van és tökéletesen elégedett vele.
  • zimapeti
    #904
    Köszi a megtisztelő válaszodat, így az az érzésem megérdemled azt amit most Luckey játszik veled:))
  • Chief
    #903
    Ezt már nem küldöm vissza... A füles részét amúgy sem akartam használni... De azért kicsit idegesít a dolog, mert nem kevés pénzbe került...