97
  • nlght
    #17
    ja de van egy-két olyan dolog is, hogy multikulti és népvándorlás és beilleszkedni képtelen megélhetési bűnöző... az északi országokban például a többszörösére nőtt a nemi erőszakok száma, főleg azok az esetek miatt amikor afrikai és ázsiai erőszakol fehér nőt... ha nem hiszed nézz utána... az éhezőknek általában nincs veszteni valója, a börtönben meg 3-szori étkezés van amúgyis, a népesség meg lassan 8 milliárd lesz a világon, vond le a következtetéseket...
  • Molnibalage
    #16
    Túl sok pénz túl sok embernek. Dollármilliárdosként sem telne erre. Kínában 15-20 év múlva durván csökkenni fog a népesség. India az, ami nő.

    A nagy népesség önmagában nem probléma, amíg az egy főre eső erőforrás felhasználás alacsony. Nem igaz, hogy ez nem esik le. Az USA lakossága lehet, hogy "csak" ~300M, de olyan mértéktelen módon fogyasztanak, hogy ez a 300 M sokszorosan többet fogyaszt, mint Afrika és talán egy másik kontinens együttesen...
  • nlght
    #15
    Az hogy BG ebbe az irányba "nőtt fel" a feleségének Melindának köszönhető. Én is egyetértek nagyon szép eszme az egész, DE ha mindenkit megmentünk akkor csak elősegítjük a demográfiai robbanást, ami már amúgy is folyamatban van, de ennél sokkal gyorsabb lenne a tempója. A kérdés inkább az, hogy feléljük-e a bolygót és ha igen, akkor hány év alatt, illetve van-e esély arra, hogy nem lakjuk le teljesen, hanem harmóniában tudunk élni az anyatermészet maradékával (mert mezőgazdaságra mindig is szükség lesz). Az én tippem az, hogy magunk alatt vágjuk le a faágat és majd jót káromkodunk amikor letörik... vagyis az emberiség kipusztul... hogy atomháború vagy egy óriási természeti katasztrófa adja az utolsó lökést az olyan mindegy.
  • M2 #14
    Én ha dollármilliárdos lennék, egy dologra adnék pénzt: minden kínai vagy indiai nő kapna 100 dolcsit arra a hónapra, amikor nem esett teherbe.
  • barack1
    #13
    Szerintem egy kicsit rosszul látjátok a dolgot, amikor azt gondoljátok, hogy Bill Gates tegnap még egy vérengző fenevad volt, ma meg egy angyal. Bill Gates már több mit 10 éve folyamatosan azon dolgozik, hogy másokon segítsen. Nem csak az újságok kedvéért ad adományokat. Azért van saját alapítványa, mert ha pl odaadom a vöröskeresztnek a pénzem, hogy afrikaiakat támogasson, akkor a pénz valószínüleg egy afrikai fegyveres kalóz csoport számláját fogja gyarapítani. Nem könnyű segíteni a szegényeken.
    Amúgy a Steve Jobs életének fő célja az volt, hogy kinyírjon konkurens cégeket, pl Google. Steve Jobs azt mondta, hogy nem számít, az se, ha az összes pénzét rá kell költenie a háborúra, akkor is kinyírja a Google céget.

    Azt hiszem elég nagy a különbség.
  • dyra
    #12
    Nem tudom ennél jobban hova ugorhatna a népesség. Amúgy nagyon úgy tűnik, hogy ott lesznek demográfiai válságok ahol viszonylagos jólét illetve jólét van. Ha az embernek van mire költeni a lovéját valahogy nem lesz annyira fontos, hogy családja legyen.
  • harmi2009
    #11
    Jól látod. Két élű dolog ez a humanitárius tevékenység.
  • Magnum PI
    #10
    Én úgy tudom, hogy Mark 2010-ben felajánlotta a vagyona felét jótékonysági célra. Nem tudom, hogy ez meg is valósult-e de ha igen, akkor az nem kis összeg.
  • Magnum PI
    #9
    Az a baj hogy Indiában vagy Afrikában ha sikerülne megoldani, hogy minden ember vizet és élelmet szerezzen, akkor megugrana a népesség és ismét éhezés és vízhiány lenne.
  • halaszlo
    #8
    Márk sem pénzéhes, csak még fiatal. Ha elég sokáig talpon marad a cége, amíg megöregszik, és elég sok helyen jár majd, ahol szörnyűbb dolgokat is láthat, mint az internet nélküliség, akkor bizos megváltozik nála is a fontossági sorrend. De azért gondoljunk bele, ha Bill nem lett volna pénzéhes és nem halmoz fel akkora vagyont, akkor most nem tudna olyan jószívűen adakozni.
  • dyra
    #7
    Jó arc lett így öreg korára. Nagyon úgy néz ki fel is "nőtt" ahhoz, hogy ilyen sok pénze és ezáltal hatalma legyen.
  • zolis
    #6
    Afrikában először a fejekben kell rendet tenni.
  • krisz777
    #5
    De azért a Windows-t nem bocsájtjuk ám meg ettől még! :D
  • krisz777
    #4
    Nocsak, az "ősellenségből" milyen jó arc lett. ;) 100%-ban egyet tudok érteni Bill Gates-szel.
  • ugh
    #3
    Teljesen igaza van, de ha az ember nem tok hulye vagy penzehes paje#&os mint cukorkhegyi akkor magatol is rajon erre...
  • laca103
    #1
    A nem is olyan sok éve, a közéletben elterjedt démonikus, a gonosz Microsoft még gonoszabb vezéreként szereplő, önző multimilliárdos Bill Gates imázs láthatóan darabokra hullik :)

    Személy szerint osztom amit mond az öreg. Kit érdekel a net, ha nincsen tiszta víz a házban? Az persze más ha infrastruktúrálisan elérhetővé tesszük ingyen a közkönyvtárakban az internetet, hisz gyakorlatilag olcsóbb egy net-"tárat" létrehozni, mint egy könyvtárat összegyűjteni.