268
Viszaolvasva a topic elmúlt néhány oldalát értelmetlennek tartom a további nyitvatartást - egymást meghallgatni képtelen társaság folytatja itt napok óta egymás gyalázását.

Szálljatok magatokba egy kicsit.
  • hihy
    #188
    Abban igazad van, hogy különbözőképpen étkezünk, élünk, de a betegségek nem tesznek különbséget. Szvsz amikor kifejlesztenek egy oltást, nem asszerint osztályozzák, hogy ez a rizszabálóknak, ez disznófalóknak, ez pedig a fényevőknek. Nem, mivel az emberi faj az EGY emberi faj.
    Akkor lenne igazad, ha ez másképp lenne.
    Még annyit, ha egy leromlott állapotú emberkének adnak esélyt a betegség elkerülésére, talán nagyobb eséllyel éri el a jobb állapotot.
    Olvastad az influ posztot?
    Ne adja ég, hogy megtapasztald gonoszabb oldalát.
  • hihy
    #187
    Nos, ha te nekem megpöckölöd az orrom, én rongyosra rúgom a picsád.
    Már bocsi a bunkóságomért:))
  • szenyor Lopez
    #186
    "De azoktól a betegségektől, amikre a védőoltásokat kapjuk, lehetsz akármilyen egészségállapotban, csakis az véd meg, ha az immunrendszered már ismeri"

    Ez szimplán HAZUGSÁG! Olvass utána!

    Az influenza oltásról a 2009-2010 környéki ántsz reklámkampány jut eszembe, amikor az akkori főnök (nem jut eszembe a neve) decemberben ecsetelte, hogy mekkora járvány lesz márciusban. Erre világosan emlékszem. Halottak leszenk, stb. És mi lett? Semmi. Az égvilágon semmi. Ellenben a betárazott vakcinákat el kellett adni. Ezt marketingnek hívják.
  • szenyor Lopez
    #185
    Nem. Jelenleg van válasz. Nem is annyira új válasz. Az ötvenes évek óta nem sokat változott az oltások alapanyaga. Ez így rendben van, Mr. Tudomány?
  • szenyor Lopez
    #184
    Csöppet nehéz lenne, a mai tudomány nem ismeri a nekromanciát...
  • szenyor Lopez
    #183
    Nyilván baromira trendi előadnod a nagy semmit köcsög módon, attól még nem lesz értékes a mondanivalód. Ebben a kérdésben én leginkább kérdezek és nem nyilvánítok véleményt. Az, hogy te ezt másként gondolod, a szövegértelmezésed gyengeségéből fakad. Mindenesetre elkeserítő, hogy ma magukat mérnöknek valló "értelmiségi" "felnőttek" nem képesek egy problémát más aspektusból vizsgálni, helyette benyelik a hivatalos magyarázatot.
  • szenyor Lopez
    #182
    No ez az írásod hasonlít egy emberi lényéhez. Igen, az emberek különbözőek. Különböző módon reagálnak különféle táplálékokra, kúrákra. Vajon akkor normális az, hogy mindenkinek ugyanazt fecskendezzük a vérébe?
  • szenyor Lopez
    #181
    Ehehe. Kinyilatkoztatsz valamit "emberek milliárdjai" nevében, majd amikor ezzel szembesít valaki, egyből gané ömlik a szádból :) Nos jó étvágyat hozzá :)
  • hihy
    #180
    Ugyanakkor komoly, kórházi kezelést, sőt akár gépi lélegeztetést igénylő elváltozást is okozhat.
  • hihy
    #179
    "influenza annyiból más, hogy abba nem szokás belehalni"
    Így igaz, azonban a szövődményei általi halálos esetek magasan fenn trónolnak.
    Így egy kevésbé ellenálló öregebb, netán betegséggel küzdő szervezetnek szüksége lehet a védőoltásra.

    "Az utóbbi idők egyik legsúlyosabb influenzajárványa tombol Amerikában: rengeteg a beteg, és már húsz gyerek vesztette életét a szövődmények miatt. A szokásosnál korábban jelentkező járvány miatt az idei évre gyártott oltóanyagok 95 százalékát már beadták az embereknek, de így is egyre nő a fertőzöttek száma, Boston polgármestere még a szükségállapotot is bejelentette. A város vezetője mindenkit arra kért, oltassa be magát minél előbb, és ha megbetegedett, szigorúan maradjon otthon, hogy ne fertőzzön meg másokat. De nemcsak a tengerentúlon, hanem Európában is egyre többen jelentkeznek az orvosnál influenzával, és tíz országban már kiterjedt járványról számolnak be."
  • remark #178
    Itt a vége a történetnek.
  • Balumann
    #177
    Számos hibába beleesel és a következtetésed már teljesen hibás a betegségekre vonatkozóan. Az egyik, hogy lekorlátozod a betegségek okait, ez az egész ennél sokkal összetettebb, és nem lehet ennyire általánosítani sem.
    Az odáig oké, hogy a sportolás, a tudatosabb táplálkozás (bár én főleg arra gondolok, hogy változatosabb étkezés, és kerülni például a mű, pl. gyorséttermi meg hasonló kajákat, kólát, kávét, stb.), a stressz kerülése sokat számít az immunrendszer szempontjából. Ezek hiánya is sok problémát okozhat, illetve egyén függően persze bizonyos táplálékokat is érdemes figyelni, hogy mi az, amik érezhetően rossz hatással vannak.

    De azoktól a betegségektől, amikre a védőoltásokat kapjuk, lehetsz akármilyen egészségállapotban, csakis az véd meg, ha az immunrendszered már ismeri, és egyből tudja hogyan kell reagálni rá. És lehet, hogy te kihevered valahogyan, mert egészséges vagy, de tőled elkapják 30-an, akikből 20-an beledöglenek, és terjed tovább, akkor az egyáltalán nem jobb helyzet, mintha beoltottak volna téged, és te sem szenvedtél volna tőle.
    Az influenza annyiból más, hogy abba nem szokás belehalni, tünetei viszonylag jól kezelhetők, és ha jól tudom sok különböző vírus van, nem jó mindegyik ellen a védőoltás sem. Főleg olyanoknak célszerű beoltani, akik munkájukból adódóan nagyon nem jó, ha elkapják, vagy nincsenek olyan egészségü állapotban, hogy viszonylag könnyen kiheverjék.

    Ezt a kevesebb hús meg sohatöbbé tejet már több ismerősöm végigjárta, és rájött, hogy hülyeség volt. A tej az nagyon egyénfüggő lehet, úgyhogy azt nem lehet általánosítani, én rendszeresen iszok (szőlőcukorral keverve :P sporthoz nagyon jó, és tejtermékeket is imádom, a kevesebb hús meg nem tudom mihez képest kevesebb, de így az is baromság szerintem.
    Az a baj, hogy hiába beszélgetünk róla, nem nagyon fogsz tudni meggyőzni arról engem, hogy ez egyrészt nem egyénfüggő, másrészt nem placebo hatás.

    Az oltásellenességed az viszont teljesen butaságon, hibás következtetésen alapszik, nagyon felelőtlenség (főleg, hogy másokat is hülyítesz vele). Hiába várod el, hogy ne hülyézzenek le a többiek emiatt, mert tényleg az vagy.
  • hihy
    #176
    Őt, és társait kellene megkérdezni.

  • Zero 7th
    #175
    "De attól még az influenzára elmondottak legalább az elviek szintjén érvényesek más betegségekre is."

    Na köszönöm, ezzel a bevezetőben elejtett mondattal megmentettél egy oldal faszság átolvasásától.

    Ha ilyen alapjaiban vagy hülye a témához, akkor kár rajta erőlködnöd, értelmes és helyes megoldásra nem fogsz eljutni soha.

    Elárulom: az éves influenzaoltás és a kötelező gyermekkori védőoltások hatásosságának vizsgálatánál bizony _ELVI_ különbségek vannak.
  • Zero 7th
    #174
    És miután már van rá válasz, azt illene elfogadni. Persze az nálatok olyan snassz, és már csak dafke azértis ellen kell mondani. Mert a másként gondolkodás(=agybaszott ostobaság) mostanában olyan trendi.
  • Zero 7th
    #173
    Látom nemigen szoktál beszélgetni a nagyszüleiddel...
  • Zero 7th
    #172
    Igen, rólad például azt, hogy egy véleményét vállalni nem merő, gyáva, szarrágó seggfej vagy, aki nagyon erőlködik azon, hogy PC módon adja elő az agyatlan okoskodását.
  • Zero 7th
    #171
    Sofőr ül az autóban, hallgatja a híreket:
    -Az M1-es autópályán egy őrült sofőr szembe halad a forgalommal!
    Mire a faszi:
    -Mi az, hogy EGY?! AZ ÖSSZES!

    Ha lenne egy kis agyad (akkor nem tartanál itt, de ezt most félretéve) esetleg elgondolkodhatnál vele arról, hogy ha minden egyes vitádban amit nálad hozzáértőbb vagy műveltebb emberekkel folytatsz, eljutsz addig, hogy menthetetlenül hülyének tart a vitapartnered, akkor talán nem a világgal van a probléma...
  • hihy
    #170
    1--én is arra gondoltam, sőt szvsz mindenki
    2--igazad van, csupán annyival módosítanám, hogy a jócselekedetek, pl oltás, az emberségesen gondolkodó szervezetek szélmalom harcai

    Ps: én spec azoknak akartam "kedvezni" a háttérhatalom kiszólással, akik szerint meg akarják oldani a 500 milliós népességszám elérést.
    Oltás? Ja persze, mi tudjuk az igazságot.
  • Eneff
    #169
    A védőoltásokkal csupán az emberi szaporulatot kívánják az Isteneink, a dicső Reptilliánok szabályozni. aki hű követő, annak nincs félnivalója.
  • ManoNegra
    #168
    A felpuffadt has, amit előszeretettel mutatnak, pont az éhezés egyik tünete.
    A nem is annyira háttérhatalom mesterkedése az, ami Afrikát kizsákmányolja, és ide juttatta. Nehogy azt hidd, hogy ez a helyzet nem felel meg nekik.
  • hihy
    #167
    Ugye, hogy nem érted.
    Persze, hogy nem csak azt kérik a Jóságostól. Azonban nézz meg egy videót, ahol felpuffadt hasú gyermekekkel (a változat végtelen) állnak sorban, egy orvosi rendelőhöz méltatlan helyen, ahol legalább abban reménykednek, hogy a tizedelő betegségeknek próbálnak fityiszt mutatni. No persze reménytelennek tűnik olyan életfeltételek mellett, de annyi gógyijuk van, hogy sejtik, hogy segíteni próbálnak rajtuk.
    No az is lehet, hogy tévednek, mert ez a háttérhatalom mesterkedése.
    Ez utóbbi nem neked szólt.
  • hihy
    #166
    Nem kell kemo, meg a hasonló kínzások.
    Meg kell nézni ezt a videót a tök orvosoknak.
    A MEGOLDÁS!!!!!

  • ManoNegra
    #165
    egy dollárnál több bért kapni ma napi munkájukért*
  • ManoNegra
    #164
    "A világunk bizonyos részein emberek milliárdjai (nem túlzás) reménykednek, hogy megkaphassák a védőoltásokat. Nem filóznak, nem gondolják, hogy ez a háttérhatalom galád mesterkedése"

    Hát nem tudom. Biztos vagyok benne, hogy a világunk bizonyos részein emberek milliárdjai reménykednek jobb és boldogabb életben. Akikre gondolsz, azok inkább szeretnének minden nap tisztességesen étkezni, vagy egy dollárnál több napi bért kapni a munkájukért, de nem védőoltásról álmodoznak, az nagyon-nagyon valószínű...
  • hihy
    #163
    Nézd, ha te direkte nem akarod érteni a szitut, akkor ennyi:))
  • ManoNegra
    #162
    Megnéztem mire válaszoltál, azt hittem elküldött a vérbe, de nem.
  • hihy
    #161
    Nem tudom, te csak egyfelé látsz?

    Igazad van erős voltam, de csupán megpróbáltam az ő szintjéhez felkapaszkodni.
  • ManoNegra
    #160
    Ha ezt írod a nettó személyeskedés helyett, akkor meg se szólalok. Nem azért mert egyetértek, hanem mert ez hasonlít egy válaszhoz.
  • hihy
    #159
    Hoppá! Ez miért???
    Ennyire pajtások vagyunk???
  • hihy
    #158
    Ne csináld!!! Olvass, TV-t nézz, netezz sötöbö.
    Olyanokra kérsz bizonyítékot, ami frankón a trollkodás maximuma.
    Bár egyesek szerint én sem vagyok piskóta.
  • hihy
    #157
    Azért gondolom, hogy egy "egészséges" élet véghezviteléhez rengeteg külső körülmény is hozzájárul. Ahhoz, hogy a természet által egykor belém kódolt életvitelt tudjam követni, ahhoz vissza kellene mennem az őskori táplálkozáshoz. Bár most is nagyon sok tudós vitázik azon, hogy az emberiség genetikailag homogén-e a táplálék bevitele tekintetében. Ugyanis vannak egyes embercsoportok, akik szervezete sokkal több fehérjét követel az egészsége szinten tartásához, és kevesebb szénhidrátot, valamint zöldfélét. És ez igaz visszafelé is. Tehát, ha pl én megpróbálnám egyesek példáját követni, nem biztos, hogy jó eredményt érnék el.
    Egyes kutatók szerint a tej, a gabona az emberi szervezet számára "méreg". Ám mégis találtak olyan embercsoportokat, ahol ez megdőlt.
    Tehát aki ódzkodik mindenféle szuri alól, és úgy érzi, hogy makkegészséges tud lenni egy emberekkel zsúfolt városban, ahol újabb, és újabb vírusok mutálódnak, az döntsön szíve szerint. De, ha ég óvja, valamely szerette mégis az oltás elmaradása miatt lesz rokkant, esetleg távozik e világból, az ne óbégasson utólag.
    Ja és főleg egy min tanyán éljen, s csak vásárolni járjon be, de azt is maszkban.
  • ManoNegra
    #156
    Ezt most miért?
  • hihy
    #155
    Nem akarlak megbántani, így ne is vedd a szívedre.))
    Te öcsém egy hibbant pöcscumizó troll vagy.
    Mire akarsz te bizonyítékot? Bizonyíts be, hogy te vagy szenyor lopez. Köcsög.
    Így nyomasd a szádba a kukit újólag, hogy ne kérj faszságot, még akkor sem, ha hajlamos vagy rá.
    Bár igaz, hogy a másság nem bűn. Főleg az esetedben.
    Cumi haver!!!!!!!
  • szenyor Lopez
    #154
    Uhh. Igen jó írás. És még túl is mutat a témán.

    "Tehát a kérdésem az, hogy mi van azokkal, akik hajlandóak lennének meggyógyulni? Akik hajlandóak a felelősségvállalásra? "

    Talán a legfőbb kérdés ez, ugyanis az emberek pontosan azért kívánják az oltást és egyéb orvosságokat, mert nem akarnak tenni az egészségükért. A betegség ellen akarnak tenni, ami rohadtul nem ugyanaz. Mivel a jelenlegi politikai, gazdasági és egészségügyi rendszer ezt építi, reklámozza, nagyon nehéz a fejekben megváltoztatni a gondolkodásmódot. Abban a világban élünk, hogy ide nekem a megoldást, de azonnal. Ha gond van, tablettát gyorsan, mert nincs idő a fejfájásra...
  • szenyor Lopez
    #153
    ja és persze uwu, hihy
  • szenyor Lopez
    #152
    Nem írtam chip implantálásról. Mindössze annyit kérdezek, hogy valóban az egyetlen és legjobb megoldás e a védőoltás. Kérdéses, hogy a napjainkban oly nagy mértéket öltött allergiás, autoimmun és egyéb betegségeknek nincs e ehhez köze. Lásd pl. diftéria, aminél van elérhető kezelési mód. Valóban e lehető legjobb megoldás előre mindenkit beoltani ellene, hogyha egyszer más módszerrel is gyógyítható?
  • szenyor Lopez
    #151
    "még mi vagyunk a hülyék érted "

    Khmm... ebben a topicban kizárólag tőletek (te, Immovable, Zero) láttam fröcsögést, hülyézést. A kommunikáció minősége kialakít egy képet az emberről.
  • WhiteStar
    #150
    bazz, tényleg, egyszerűen elképesztő, és megmagyarázzák geci! még mi vagyunk a hülyék érted :D

    mutass internetes forrást hogy egyes régiók csövesek mint a szar!!! különben NEM HISZ NEKED XD
  • immovable
    #149
    Néha szinte látom, ahogy egy nullával való osztás után szinte percekre leáll az agyuk.