268
Viszaolvasva a topic elmúlt néhány oldalát értelmetlennek tartom a további nyitvatartást - egymást meghallgatni képtelen társaság folytatja itt napok óta egymás gyalázását.

Szálljatok magatokba egy kicsit.
  • remark #228
    Egyrészt szerinted.

    Másrészt ha ő a troll, és te miatta vagy itt, de a tevékenységeddel elrontod a saját szórakozásodat, akkor te mi vagy? A trollkodás széttrolkodóját, saját szórakozásának elrontóját hogy hívjuk? Mazohista-duplatroll?
  • immovable
    #227
    Milyen alternatívát szeretnél?
  • remark #226
    Ne ismételgesd virágnyelven, hogy hülye vagyok, mert erre nem vagyok kíváncsi. A kérdés egyszerű volt: úgy kötelező a kötelező, hogy tudjuk mi lenne ha alternatív megoldásokat alkalmaznánk? Bizonyítéknak jó lenne bármilyen olyan kutatási eredmény, amelyik ezzel a témával foglalkozik. A véleményed pedig csak egy vélemény, amit köszönök, de ne gondold már azt, hogy az egyenértékű a hiányolt kutatási eredményekkel.
  • Molnibalage
    #225
    Legfeljebb szeritned. Szokás szerint az van, hogy egy vaknak magyarázok a színekről. Van szemed, de mégsem látsz, van füled de mégis süket vagy...

    Egy vírus ellen, ami a mai fejlett nyugat-európai higiénis viszonyok között is megél, te milyen alternavít módszerre gondolsz? Ez a tpikusan levegő dumálás esete, amikor valaki kijelenti, hogy valami szar és biztos kell lenneie jobbnak. Nem. Nincs. Okkal tartják fent a védőoltásokat.

    A védőoltások nagy része nem ilyen. Gondolod, hogy viccből kellett oltás? Franklin Delano Roosvelt gazdasg ember volt, nem mocsokban lakott és mégis összeszedte a bénulását okozó nyavaját.

    A himlő eradikálása azért volt lehetséges, mert nagyon a feketehimlő nem nagyn változékony vírus, ezért elméletileg nincs veszélye a visszatérésnek. A legszarabb részén a világnak sem tért vissza, pedig már 30+ éve nem oltanak.

    Nyugaton győzött a liberális felfogás és volt már kanyarójárvány. A viág szerencsétlenebb felé még az utóbbi időben is volt gyermekbénulás járvány. Itthon mikor volt ilyen?

    So, milyen bizonyíték kell arra, hogy miért kell fenntartani az átoltottságot...? Ott ahol megszűntették a kötelezettséget már igen hamar megjelent az, ami itthon nem is létezik.
  • immovable
    #224
    Trollkodást maga a topiknyitó kezdte. Ő maga a troll.
  • remark #223
    Egyébként most sem arra reagáltál, amit felvetett. Egy mondatnyi szélmalomharcot bevállalok: Nem azt mondta, hogy vizsgáljuk meg mi lenne ha az oltásokat lecserélnénk a nagy semmire, hanem azt, hogy vizsgáljuk meg hogy mi lenne ha azon betegségek esetén, ahol a fejlődés eredményeképp mára már alternatív megoldások is szóba jöhetnek, ott az oltás helyett más megoldásokat választanánk. Tehát nem a zuhanásgátlót akarja elhagyni, hanem azt más, ezzel lényegében egyenértékű, de bizonyos szempontból jobb megoldásra szeretné cserélni. Nem hiszem, hogy te a fejlődés ellen lennél, és ha mondjuk le lehetne cserélni az oltásokat valami jobbra, akkor azt mondanád, hogy a nagy túróst, te maradsz a rosszabb megoldásnál, mert csak...

    Tehát: úgy kötelező a kötelező, hogy tudjuk mi lenne ha alternatív megoldásokat alkalmaznánk?
  • remark #222
    Nem keletkezne több számodra élvezetes tartalom, ha nem ölnétek meg a topikokat? Vagy azt a lincshangulatot élvezitek, ami a trollkodásotok következménye?
  • immovable
    #221
    A topikok tőletek jók. :) Mindig szívesen olvasom a hozzászólásaitokat, nagyon tanulságosak. Persze nem úgy ahogy ti gondoljátok, de azok. Kicsit noszogatni kell titeket, de aztán szépen kibújik a szög a zsákból. :)
  • remark #220
    Mert ha máshol "mimózáskodok", akkor nem halnak meg a jó topikok? Az egész kérdés független a személyemtől, úgyhogy ne terelj és ne személyeskedj. Meghalnak a jó topikok, vagy nem?
  • immovable
    #219
    Akkor mimózáskodj máshol.
  • remark #218
    Gondolom ez neked se mond semmit: #201
  • remark #217
    Pedig érdekes dolgokat vetsz fel, és lenne is kedvem beszélgetni, de amint elérek az "agyfaszt kapok" részhez, eszembe jut, hogy értelmetlen lenne belekezdeni az egészbe. Így halnak meg a jó topikok.
  • Molnibalage
    #216
    Kényelmes válasz. Mindenhol játszod az okost az ilyen kitérő válaszokkal..
  • remark #215
    Én nem fogom neked elmagyarázni, abban biztos lehetsz. Annyira azért nem érek rá. A szélmalomharcokra meg főleg nem.
  • remark #214
    ?
  • Molnibalage
    #213
    De arra. Mintha azt vizsgálnád, hogy mi lenne, ha az építőiparban megszüntetnéd a zuhanásgátló használatát. Ilyet nem vizsgálsz, mert nincs értelme. Mi lenne? Na mégis mi? Több haláleset. Szerinted, ha megszűnne az innumizáció és visszatérne az n+1 szövődményt és halált / bénulást okozó eset, akkor az jó lenne? Szerinted mi az olcsóbb és jobb? A filléres védőoltás gyermekbénulás ellen, vagy élethosszig tartó gondozás egy sérült vagy béna embernek...?

    Komolyan mondom, hogy a hülyeség ilyen magas szintjétől agyfasz kapok...
  • immovable
    #212
    Ne menekülj.
  • remark #211
    Nem a felvetéseire reagáltál.
  • remark #210
    #155
  • remark #209
    #201
  • Molnibalage
    #208
    A vizsgálat maga az élet zsenikém. Most akkor tényleg soroljuk fel az olyan beteségeket, amik összeseégében 100 éve megnyomorították vagy megölték a megszületett gyerekek 20-30%-át...? Ezeket ma legfeljebb hírből vagy onnan sem ismered.

    Nyilvánvaló, hogy ha pár évig nem oltanának senkit, akkor nem lenne gáz és a sok oltásellenes balfasz verné a mellétt, de egy idő után szépen visszajönnének a betegségek. Ugyanis ezek nincsenek eradikálva, mint a himlő... Ha megszűnik az átoltottság, akkor meg majd lehet sírni, hogy a csemetéd megmurdel, mert nincs oltva, és akkor is a szemét orvostudomány meg az orvos lesz a hibás mi?

    Elképesztő bazdmeg, hogy az orvostudomány egyik legjelentősebb és leghatásosabb eszköze ellen ágál valaki.
  • immovable
    #207
    Uhh, egy igazi fotelharcos. :)
  • immovable
    #206
    Szerintem az hallgasson aki nem tudja mi a különbség a párolgás és a forrás között. :) Link.

    Gondolom így azt sem tudod, minek izzadsz, vagy mitől szárad meg a mosott ruha a 22 fokos alkásban.
  • immovable
    #205
    Szegénykém. :(
  • immovable
    #204
    Sarokba szorultál. Van ilyen.
  • szenyor Lopez
    #203
    "Ismerjük annyira a betegségek terjedési szokásait, hogy meg tudjuk mondani, mikor van és mikor nincs szükség megelőzésre"

    Szerintem ezt nem vizsgálják.

    Azt szeretném, ha rendesen kivizsgálnák a védőoltások hatásait és mellékhatásait. Ennyi.
  • Balumann
    #202
    "Egyszerűen NINCS olyan vizsgálat, ami arra irányul, hogy a jelenlegi helyzetben, ha abbahagynánk a védőoltásokat és hagyatkoznánk az egészségügy fejlődésére"

    Ismerjük annyira a betegségek terjedési szokásait, hogy meg tudjuk mondani, mikor van és mikor nincs szükség megelőzésre (védőoltásra). Igenis vannak ilyen vizsgálatok, statisztikák, amik azt mondják, hogy szükség van rá.

    "a higiénia fejlődésére (lásd wikipédia tbc: k. Ott vezették be először a köpőcsésze-használatot is és a nyilvános köpködést is tiltani kezdték"

    A BCG oltás csak gyermekekben alakít ki védelmet a TBC baktérium által okozott bizonyos betegedések ellen. 10 éves kor után gyengül a hatása. A kezelése mindigis problémás volt, tehát az egy kicsit túlzás sajnos, hogy van már gyógymódja. De ettől függetlenül, ha már kialakult(!) rendesen az immunrendszer, túl lehet élni, nem is adnak ismétlőoltást...
    De a védőoltások is jelentősen hozzájárultak a kevesebb gyermekhalálozáshoz, és a visszaszorításhoz.

    Mellesleg nem igazán értem mit szeretnél, ne legyen többé védőoltás, aztán nézzük meg mi lesz? Ha a gyermeked nem kapja meg a BCG oltást, és meghal agyhártyagyulladásban 2 évesen, akkor mit fogsz mondani? (vagy ha a te félretájékoztatásaid hatására mással történik meg)?
  • remark #201
    Figyelmeztetés alatt erre céloztam: #138
    De a figyelmeztetés téged hidegen hagyott: #177
  • hihy
    #200
    Ez az kisfiú. Csak ilyen legényesen. Ne engedd, hogy a fejedre szarjanak, van neked szád is.
    De, hogy mihez tartsd magad pöcsös, én dupla feketeöves szájkaratés vagyok.
    Ugy hogy nyomasd fel a pelust:))
  • szenyor Lopez
    #199
    Félelmetes látni, hogy fiatal emberek mennyire képtelenek belegondolni egy probléma több aspektusába. Ami még félelmetesebb: ők a jövő mérnökei, közgazdászai, stb. Képtelenek érvelni, csak a káromkodás megy.
  • szenyor Lopez
    #198
    Mielőtt nagyon eltávolodnánk az eredeti kijelentéstől, újra iderakom:
    "De azoktól a betegségektől, amikre a védőoltásokat kapjuk, lehetsz akármilyen egészségállapotban, csakis az véd meg, ha az immunrendszered már ismeri"

    Ez hazugság. Mivel több betegségnek is van mára gyógymódja. Egyszerűen NINCS olyan vizsgálat, ami arra irányul, hogy a jelenlegi helyzetben, ha abbahagynánk a védőoltásokat és hagyatkoznánk az egészségügy fejlődésére, a higiénia fejlődésére (lásd wikipédia tbc: k. Ott vezették be először a köpőcsésze-használatot is és a nyilvános köpködést is tiltani kezdték. A betegség terjedését akadályozó munka eredményeképpen Európában az egységre eső haláleset 1850 és 1950 között tizedrészére csökkent.), akkor mi történne. NEM a védoltások hozták a nagy eredményt némely betegségek esetében.
  • szenyor Lopez
    #197
    Ohohó de kemények vagyunk így az interneten :))) Lol. Szemtől szemben meg előbb belehugyoznál a gatyádba, mielőtt az első szót kimondanád :) Már bocsi a bunkóságomért :)))
  • Balumann
    #196
    "Ráadásul balu-t már figyelmeztettem, úgy látszik ő is azok közé tartozik, akit ez a téma hidegen hagy"

    Ha megnézed például az általam nyitott Egészség topikot, láthatod, hogy egyáltalán nem hagy(ott) hidegen az egészségmegőrzés téma. Utólag belátom, hogy én is hülye voltam, sok marhaságot elhittem és terjesztettem (lásd első üzeneteim a topikban).
    Nem állt szándékomban hosszas párbeszéded folytatni veled, nem látom értelmét és időm se nagyon van rá most. És a többiek sem azért hülyéznek a beszélgetés helyett, mert nem érdekli őket a téma, ezt szerintem kijelenthetem mindenki nevében....
  • hihy
    #195
    "melyik oldalon vannak az idióták.."
    Te hova tartozol, na és miért oda??
  • mikike
    #194
    értem :x
    tehát a nyugati vezetők, és tanácsadóik, mind-mind ostobák, ellenben ti, az interneten élő nullák, és hittársaik rettenetesen okosak vagytok...

    hát... elég egyszerű vallás a tiétek...
    persze, ha ennél bonyolultabb lenne, nem is tudnátok követni...

    de egy dologban igazatok van...
    most már tényleg elég, csak beleolvasni a topikba, és látni lehet, melyik oldalon vannak az idióták...
    és még csak nem is kell sokat olvasni tőletek **
  • remark #193
    Nem teljesen értem, hogy hogyan jöhet össze nálad a "tiédtől eltérő véleményről" való "objektív" "elgondolkodás" és a "hülye vagy", de ugye ezt nem gondolod komolyan, hogy egy olyan hsz-t, ahol konkrétan lehülyéznek, akár egy másodpercre is komolyan veszek?

    Ráadásul balu-t már figyelmeztettem, úgy látszik ő is azok közé tartozik, akit ez a téma hidegen hagy (nézz csak körül, ilyenekkel van tele ez a topik). Ezzel sikeresen megölte a párbeszédet. Ha ez volt a célja, akkor gratulálok neki, sikeres ember lehet, ha céljait ilyen hamar és frappáns módon éri el.
  • WhiteStar
    #192
    :D igen rólad beszéltem az előző postomban :D

    "jézus krisztus ki vagy a mennyekben a faszoktól ments meg engem"
  • WhiteStar
    #191
    pedig kegyetlenül igaza van balunak, elgondolkozhatnál (többek között te is, és még páran innen mások is) a tiédtől eltérő véleményről kicsit objektívebben is
  • Balumann
    #190
    Szerintem ha egy kicsit utánnaolvasnál annak, hogy hogy működik az immunrendszer, mi a szerepük a különböző immunsejteknek (például a memóriasejtek), rájönnél, hogy nem ez a hazugság. Ráadásul nem csak ez alapján egyértelmű, hanem visszanézve a történelmet, mennyien haltak meg ezekben, amiket ma már meg tudunk a védőoltásokkal előzni.
    Egyébként szerintem én pont eleget olvastam már utánna ennek. De ha te tudsz valami nagyon meggyőző forrást, akkor linkeld, kíváncsi vagyok, hogy te mit javasolsz, honnan érdemes utánnaolvasnom...

    Járványt pontosan megjósolni nem lehet, ahogy azt sem, hogy mikor alakulhat ki olyan vírus "verzió", ami veszélyesebb az eddigieknél. Az influenzával pont az a probléma, hogy gyakorlatilag bármikor kialakulhat ilyen, főleg a H1N1 esetében. A spanyolnáthába az 1. vh alatt (2 év alatt) 50-100 millió ember halt meg (és még rengetegen megbetegedtek). Mindenki, aki beoltotta magát, csökkentette annak a valószínűségét, hogy nagyobb járvány alakuljon ki.
  • hihy
    #189
    Az frankó lett volna, ha mégis az ő jóslatuk vált volna valóra??
    Azt pedig tudod mennyit semisítettek meg?