139
Factorio - avagy epitsunk infrastrukturat
  • SzirmosSzisza
    #99
    Áram be van kötve? Amúgy érdemes olajkútból tartályba rakni az olajat és onnan tolni bele a termelőkbe.
  • LazyB
    #98
    Üdv!
    Lenne egy kérdésem, hogy leraktam az olaj kutat hozzá kapcsoltam a kitermelőt amiből 3 anyag fog kijönni oda mind a háromra csatlakoztattam a megfelelőt de az olajkutak nem termelik az olajat, a kérdésem hogy miért nem jön az olaj a kutakból?
  • Argetlam91
    #97
    Nem lenne valakinek kedve Coop-ba moddolt factorioval játszani?
  • Maverick
    #96
    Csak az állandó védekezés is uncsi lehet egy idő után.
    Igazából arra lennék kíváncsi, hogy a hatalmas infrastruktúrát mire lehet még használni? A 20. Műhold fellövése sem túl izgi. Vasút hálózat működtetése a leggyakoribb opció ahogy nézem YT-on. Vannak igen elképesztő megoldások! Érdemes ránézni Colonelwill csatijára!
  • Maverick
    #95
    Hja hát igen...
  • AnarchoiD
    #94
    jaccal moddal + ne kapcsold be elejen hogy a mobok ne tamadjanak ;) igy mar elvezetesebb lesz a jatek ;)

    amugy sokan imadnak vonatozni es mar csak ezert is erdemes epitkezni epitgetni
  • Caliph
    #93
    én nagyon bízok egy történet orientált kampányban a későbbiekben,ahol szépen lassan csurgatják a technológiát,változatos pályákkal. a new hope vonal pl egy elég jó kezdet de talán csak 3 pálya
  • Maverick
    #92
    Arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen motiváló dolgot talál a játékban, miután fellőtte a rakétát? :) Mert ugyebár lehet folytatni...
    Néztem YT videókat és bődületes gyárakat növesztenek egyesek, komplett vasút hálózattal stb-stb., de nem vágom mi értelme a végtelen számú nyersanyag tili-tolizásának, ha nincs egy adott cél.
    Részemről most annyi, hogy kezdetem egy új mapot és optimalizáltabban igyekszem intézni a dolgokat, de ha fellövöm a műholdat akkor megint ua. szitu. Minek tovább? :)
  • PeeTeR
    #91
    uhm durva optimalizaciohoz elengedhetetlen, de ezt ugy ertsd, hogy a gyar mar sajat magatol figyeli mi van raktaron/gyartason - ha nem eleg rakapcsol, ha tul sok - lassit, ha nincs gyartasba elkezdi. ennyire en nem astam magam bele, valahogy fun killer miutan kesz az egesz.. viszont ugy jopofa, ha van egy depo teruleted, ahova szortirozol, mondjuk mod nelkul, csak a ladakat vegyuk, ne a raktarepuleteket, akkor pl. ladankent be lehet kotni a logisztikaba es lampakkal jelezni ha fogy/keves/ures.. egyszeru villogas, feny szinezese, ami szimpatikus
  • Maverick
    #90
    Kombinátorokat, piros-zöld vezetékeket stb. használ valaki? Érdemes velük bajlódni?
    Úgy látom videok alapján, hogy ezeket akkor érdemes alkalmazni, ha nagyon optimalizálni akarjuk a gyártási folyamatokat.
    Vagy tévedek?
  • AnarchoiD
    #89
    majdnem eltalaltad mevel "f" dob a kezdetek ota ;)
  • Jeffjohnson
    #88
    Köszi a helpet mindkettőtöknek!
  • PeeTeR
    #87
    eldobod, csinalsz egy ladat ahova gyujtod a "szemetet" van trashcan mod, van visszafejto mod - igazabol lehetoseg van, inkabb azon mulik neked mi fekszik
  • SzirmosSzisza
    #86
    Azt már sehogy, Z-vel (ha jól rémlik) le tudod rakni a földre, hogy ne zavarjon.
  • Jeffjohnson
    #85
    Megvettem, eddig nem bántam meg :). Ha már legyártottam egy tárgyat azt, hogyan tudom visszabontani alapanyagra?
  • Jeffjohnson
    #84
  • PeeTeR
    #83
    nem igazan ertem mit varsz el egy jatektol... mindent meg fogsz unni idovel, factorio se fog lekotni fel evre ugy, hogy napi szinten nyomod orakon keresztul, sot megcsomorlesz aztan csokozon. repetitiv.. folyamatosan azzal leszel elfoglalva, hogy optimalizalj es ujraepits mindent. keves a femlap, keves a rezlap, eltunt a reztekercs, faxba van a rakas fogaskerek, miert nincs eleg sarga futoSZALLAG, HOL A GYIKBA TUNIK EL AZ OSSZES VIZ, MIERT VAN ENNYI NEHEZ OLAJ ES HOL A KONNYU. FASZOM A SZULFURBA. nezopont kerdese, de ez is repetitiv lesz egy ido utan. vedd meg es elvezd ameddig tudod, aztan break van csak utana kezdj neki a modoknak. a modokkal egy szinte teljesen uj jatekot fogsz kapni. 5dim modnal megtanulod, hogy soha de soha de SOHA semmi sem eleg :D
    aztan jon bob, uj nyersanyagok indokolatlan mennyisegben majd a maradek amit elozoleg felsoroltam. azon mar inkabb kenyelmi dolgok
  • Jeffjohnson
    #82
    Menyasszonyom van.....de azért köszi
    Utoljára szerkesztette: Jeffjohnson, 2016.07.16. 16:08:56
  • PeeTeR
    #81
    keress egy baratnot
  • Jeffjohnson
    #80
    Nagyjából minden indy játékon overwhelming positive van, legalábbis amiket mostanában nézegettem. Turmoil-t megvettem játszottam vele pár órát végigtoltam a kampányt alap módban és kb. bele is untam, ugyanez a helyzet a Darkest dungeon-al, a Prison architecht-el, Planetbase-el, Space Engeneers-el.....stb, sorolhatnék még vagy 10 ilyen címet, ami megvan. Egy darabig leköt aztán megunom, ezért olyasmit keresek, ami hosszabb távon sem válik unalmassá és repetitívvé.
    Utoljára szerkesztette: Jeffjohnson, 2016.07.16. 12:03:11
  • AnarchoiD
    #79
    ezt ugye nemkerdezted komolyan ?:) felmesza store pagera es azt latod, hogy "overwhelming positive" a ratingja a jateknak es a reviewek is ... aztan megnezed az updatekat (ahogy mas jateknal is) es latod hogy orrrbaszajba frissitik....

    A szornyek nem modban vannak hanem jatekban (bar vannak modok amik allitgatjak a monstakat) senm kell hozza semmi mod hogy bantsak a bazisodat (felteve ha pisi modban inditod a jatekot "ne tamadjanak a szornyek" :)


    5dim a legjobb mod egyertelmuen enis csipazom, bar most eppen vaniliaval epitgetek, bejonnek a langszoros tornyok ;)
  • PeeTeR
    #78
    reszemrol: 5dim, bob, electric furnaces, moduleinserter, larger inventory, alien science, solar mod (ez csak ha nagyon nem akarsz szopni az energiaval), waterwell (legnagyonjojabb), gfx mod
  • Caliph
    #77
    tudnátok pl egy top 10 modlistát irni? ami szerintetek a legjobbak :) köszi
  • PeeTeR
    #76
    multi a legnagyobb fun... lehet egyutt, egymas ellen, osszefogva az alienek ellen, modok is mukodnek (qrvasok jo van), challengeket is lehet beallitani, lehetoseg az igy szinte korlatlan
  • Jeffjohnson
    #75
    Köszi! Multinak mennyi értelme van benne? Van olyan mod, ahol a támadó szörnyek ellen kell küzdeni vagy valami hasonló kihívás?
    Utoljára szerkesztette: Jeffjohnson, 2016.07.15. 10:35:14
  • SzirmosSzisza
    #74
    Azt még kihagytam, hogy rengeteg mod is van már a játékhoz, szóval ha valami nem tetszik az alapjátékban szinte biztos találsz valamit ami segít rajta (pl népszerű mod a bob's mod, ami belerak csomó új alapanyagot vagy van olyan mod ami direkt távolabbra rakja az erőforrásokat de többet, hogy tudj szép vasutat építeni)

    Van fasza blogjuk is: https://www.factorio.com/blog
  • Jeffjohnson
    #73
  • SzirmosSzisza
    #72
    Még early access, szóval fejlesztik rendesen. Itt lehet látni mit változtattak. A 0.13 elég nagy patch volt.
  • Jeffjohnson
    #71
    Gondolkozom én is a játék megvételén de már annyi ilyen 1-2 hétig lekötő játékom van, hogy még 1-re nem dobnám ki a pénzt. Mennyire fejlesztik a játékot? Jövőben várható valami komolyabb feature?


    Előre is köszi a válaszokért!
  • SzirmosSzisza
    #70
    http://guide.factorio.com/new-features-013.html
  • PeeTeR
    #69
    5dim
  • Zsoldoskatona
    #68
    Szép! De amúgy melyik mod az amivel ilyen hosszú földalatti szállítószalagot lehet építeni?
  • AnarchoiD
    #67
    hat ez aztan valami ;)
  • Ninju
    #66

    aztakurv@!
  • PeeTeR
    #65
    zőőőőőőődszar (1.4K/5s)






    Utoljára szerkesztette: PeeTeR, 2016.04.17. 13:03:41
  • AnarchoiD
    #64
    hat lattam mar jobbat ennel, az 1000+ ora factorio utan mar nemtud ujat mutatni, viszont azert az szep teljesitmeny nala, hogy jolmeri fel a teruletet es elore letudja pakolni az inzertereket (nekem mindmaig eloszor latnom kell a lerakott osszeszerelo uzemet) kvazi vakon....


    mindenesetre ha a gyerek nem kapcsolta volna be, hogy az idegenek ne tamadjanak(alapbol ki van kapcsolva), talan hitelesebbnek hatna a dolog ;)


    gaaaaay ;)


    en most az 5th dim modot probalgatom, nagyon brutalis dolgok vannak benne, pl elektromos vonat , vagy battery vagon, fegyveres vagon, marhanagy ladak, magasabb szintu anyagfeldolgozas, battery-k napelemek

    a roboport -os vagonokra kivancsi leszek.. de meg csak 10orat toltam vele.. lassan megy

    Utoljára szerkesztette: AnarchoiD, 2016.03.26. 17:43:36
  • SzirmosSzisza
    #63
    Vége picit lábbal hajtós, de durva milyen gyorsan összerakja a dolgokat. (a kazán elrendezését szerintem el is lopom, én eddig mindig csináltam mindkettő végére futószalagot)
  • AnarchoiD
    #62
    engem tegnap pl elutott a sajat vonatom ;)
  • SzirmosSzisza
    #61
    No, sikerült kilőni



    Méretre ekkora volt (2 bázis volt igazából, alul a vonat ment vasért, balra meg a csövek mentek olajért), ez volt az első része, ahol spawnoltam (majd a bal oldali rész mikor olaj is kellett), ez meg a 2. bázis.

    Szerintem kezdek újat Resource Overhaul moddal, ami erőlteti a vonatokat (meg több olajat, mert uncsi volt!)

    Amúgy pont mutattam ismerősnek a végét, itt kb 2. perctől van egy harc, de sztem lejjebb volt véve a nehézség az elején, mert ez tényleg nem olyan durva.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2016.03.17. 10:46:39
  • AnarchoiD
    #60
    ha van sok felhalmozott olajad, akkor "apro szivattyu"val (kutrvara utalom, hogy a magyaritasom utan kiadtak publikusba a forditast es olyanok forditgattak be a magyaritasomba akik nemis tudjak mit csinal az aktualis eszkoz, vagy eppen milyen szovegkornyezetben talalhato egy szoveg) terelgetheted a folyadekot (jelenesetben az olajat) igy ha mindig maxon van a nyomas a csoben akkor mind2 feldolgozo dolgoz(na)ik egyszerre (nalam is ket finomito megy es nincs gond a finomitassal (igazabol vagy 6 finomito kellene legalabb csak nincs helyem most kiserletezem, hogy a lezertoronyok ele aknamezoket telepitek az epitorobotokkal (amik ha fel is robbannak a robotok kipotoljak a hianyt) ha eleg hatasos akkor terjeszkedni fogok es lessz eleg helyem (csak az idle lezeragyuk(150) annyi aramot esznek mint a banyaim(78)t ;)



    Igy nez ki az en bazisom (balra lent) kozepen az a nagy tomb a napelem/aksi tombom ami az aramot adja, jobbra tole egy kis rebanya , jobbszelen egy hatamas nagy vasbanya ahonnan vonaton erkezika bazisomra a mar feldolgozott vaserc (a jatek vonatozos resze mar kulon megerne egy miset , marhajol el lehet vonatozni benne, nalam eleg egy mozdony egy kocsival)




    es ezek vannak az MK2 -es pancelomba pakolva :




    tankban ulok es elolvad a tank 3 sec alatt akkora dogok jonnek a bazisomra, a tank ugy olvad hogy van roboportom es javittatom a tankot megallas nelkul)

    Utoljára szerkesztette: AnarchoiD, 2016.03.17. 02:51:09