340
  • ManoNegra
    #139
    Félre ne érts, én hiszek Istenben, de nem azért mert azt egy valláson keresztül elvárná tőlem, hanem mert meggyőződésem, hogy létezik. Persze azt nem tudom milyen formában, de az nem is fontos.
  • ManoNegra
    #138
    Hátőőő, talán a Bibliában olvashattam...
  • yamato41
    #137
    Ki mondta valaha is, hogy az Úrnak szüksége lenne benne hívőkre?
    Ez is csak egy harmatgyenge lózung.
  • yamato41
    #136
    Rendkívül megtisztelsz. Én hittel élőként tiszteletben tartom az álláspontodat, nem neveznek elmebetegnek, bolondnak, rabszolgának, stb, addig te folyamatosan sértegetsz. Hát ez a rendkívül toleráns modern társadalom és a rendkívül toleráns modern ember rendkívül toleráns. Gratulálok.
  • ManoNegra
    #135
    Ha van Isten, akkor szinte biztos, hogy neki sincs szüksége a benne való hitünkre.
  • Vaszilij Artyom
    #134
    Miért imádkoznak? Mert rettegnek a haláltól, illetve azt hiszik valami felsőbb erő majd nekik fog segíteni, holott nem.
    [ Ez jól megfigyelhető sok fogyatékos embernél, akik erősebbek lesznek bizonyos szituációkban, ha valamilyen szuperhősnek gondolják magukat, mert valóban elhiszik, hogy ők a szuperhősök és mindent beleadnak amit csak lehet ]

    Miért könnyebb? Hát nem a vallás miatt, hanem azmiatt, hogy régen ha nem volt egységes vallás, akkor nem volt egységes társadalom, de ez ma már nem igaz. Nézd meg például Kína, Oroszország vagy az USA haderejét, de akár említhetjük Észak-Korea totálisan vallásmentes hadseregét is.. Konkrétan ÉK kivételével minden vallást megtalálsz ezekben a seregekben, mégis a világ legerősebbjei.
  • wraithLord
    #133
    Mert más nem tarthat össze egy közösséget, csakis a közös vallás.
  • Archenemy
    #132
    "Háborúba menet mindkét hadsereg imádkozik a saját istenéhez, kérleli, hogy őt segítse meg és ne a másikat. De az egyik fél mindig veszít, azaz az egyik fél mindig csak vesztegeti az idejét. Lehet, hogy mindkettő?"

    Sőt háborúba menet mindkét oldal fegyvereket vesz magához, pedig az egyik úgyis veszít, tehát akkor biztos a fegyverek se kellenek... úristen, tényleg ennyire futja? :)

    Ahelyett, hogy mondjuk elgondolkodnánk azon, hogy miért lehet, hogy mindkét oldal imádkozik (és így rituálészerűen kifejezi azt, hogy egy csoportba tartozik a többivel). Csak nem a morál, együttműködés, és ennek következményeképp a magasabb harcérték végett? Ja de. Láss csodát, egy egységes vallású társadalom könnyebben meg tud hódítani egy fragmentált társadalmat, a másik irányba meg nehezebb.

    Csak ez persze nem olyan kényelmes álláspont, mert így nem lehet annyi embert lenézni meg hülyézni.
  • Kornan
    #131
    Ilyenek a valódi ateisták:



  • Kornan
    #130
    Szerintem jól meg lehet lenni vallás nélkül is, több olyan embert is ismerek, akiről tudom ,hogy nem vallásos és rendes erkölcsös ember, vannak akik egyáltalán nem isznak alkoholt sem, fiatalok között is.

    Vallásos emberekkel sincs kifejezetten bajom, amíg nem próbálnak megtéríteni. Vannak akiknek szüksége van a vallás által nyújtott lelki támaszra, talán rájuk pozitívan is hat. De mindent összevetve jobban örülnék, ha a skandináv példához hasonló társadalomban élnénk, ahol kisebb a vallás szerepe.
  • Vaszilij Artyom
    #129
    Amíg a pilóta megpróbálja megmenteni a saját és az emberek életét azzal, hogy próbál a legjobban landolni, addig van ateista.
    Bár lehet minden pilóta olyan idióta, hogy amint bármi gond van 10.000 méter magasan egyből elkezd miatyánkozni meg hajolgatni egy szőnyegen hátha megmenti a jóisten, bár nem igen szokta. Elég balfasz, sőt kiscsoportos "érveid" vannak az elmebetegséged mellett.


    "Háborúba menet mindkét hadsereg imádkozik a saját istenéhez, kérleli, hogy őt segítse meg és ne a másikat. De az egyik fél mindig veszít, azaz az egyik fél mindig csak vesztegeti az idejét. Lehet, hogy mindkettő?"
    Carlin.
  • yamato41
    #128
    Abban hiszel, amiben akarsz, ha szemedre ellenzőt takarsz. Hihetsz akár a kalapácsban is, egyszer úgyis észreveszed, hogy hamis.
    Ha éppen nem vennéd észre, nem térnél sohasem észre, hiheted akár a Jóskát, a Pistát, zuhanó repülőben nem találsz ateistát...
  • mgkp
    #127
    nem neked ment természetesen, hanem eggyel előbbire.
  • salsoul
    #126
    Azt mondják, hogy zuhanó repülőgépe nincsenek ateisták.
    Azt is mondhatjuk, hogy rendesen terv szerint működő repülőn nincsenek istenhívők.
  • mgkp
    #125
    Én meg ezt: Ha egyvalaki hisz téveszmében azt őrültnek nevezzük. Ha sokan, akkor vallásnak.
  • Vaszilij Artyom
    #124
    Azért ezen lehetne vitatkozni, mert Gautama Sziddhártha tisztelik és szobrokat emelnek neki aminek persze imádkoznak is. (közismert nevén Buddha vagy Sakjamuni Buddha)
  • yamato41
    #123
    Lelkészünk mondta egyszer az alábbi viccet:
    Istentisztelet kezdetén a megtelt templomban megszólal az orgonaszó. Ebben a pillanatban tíz fekete csuklyás, géppisztolyos rohan be a templomba.
    - Azonnal hagyja el a templomot, aki nem hajlandó meghalni Jézus Krisztusért! - kiáltja az egyik.
    A templom villámgyorsan kiürül, alig egy-két ember marad. Erre a csuklyások leveszik a csuklyájukat. és egyikük a lelkészhez fordul:
    - Na, Tisztelendő Úr! Kezdődhet az istentisztelet!
  • Archenemy
    #122
    Még szerencse, hogy a buddhisták vallásában nincs semmilyen isten :)
  • Vaszilij Artyom
    #121
    Csak a sötét emberek állítják, hogy az istent tisztelő vallások a béke szigetei. Ilyenek csak a természetet tisztelők lehetnek.
  • Archenemy
    #120
    Mellesleg ez a buddhista dolog is olyan, hogy nyugaton ilyen béke jelképe meg zen meg hasonló dolgok kötődnek hozzájuk, de valójában annak is megvoltak a maga keresztesháborúi, harcosai, villongásai. Csak távolról az nem látszik.

    http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20100112192305AA1Da4E
  • Vaszilij Artyom
    #119
    Ezt kifejtenéd?
    Nem arról híresek, hogy rengeteg gyerekük lenne. Inkább stagnálnánk mert jobban preferálják azok a meditálást mint a szexet.
  • Mardel
    #118
    Ha a buddhizmus terjedt volna el, akkor most még nagyobb probléma lenne a túlnépesedés. :)
  • Vaszilij Artyom
    #117
    Kieg: Ez a rettegés miatt van az is, hogy a Buddhisták nem bántják az állatokat (jó film erre a 7 év Tibetben) , mert szerintük mindenki újjászületik valamilyen formában és úgy tartják, hogy akár egy giliszta is lehetsz. Azaz ha megölök egy gilisztát, lehet egy újjászületett embert öltem meg.
  • Vaszilij Artyom
    #116
    Persze, hogy nem járnak csadorban meg burkában, mivel a muzulmánok nagyobb része nem használja a csadort és a burkát. Ha jól tudom egyedül Szaúd Arábia az az ország ahol valamelyik törvényileg kötelező a többiben nem.

    Azt pedig viccnek tartom, hogy olyanok alkotják a statisztika nagyobb részét, akiknek semmi közük a valláshoz csak jól mutatnak ott.


    PetiX87 : Mert a vallásos ember retteg a haláltól, mert a halál az élet megszűnését jelenti és ő ebbe nem akar beletörődni. Abban a tudatban éli az életét, hogy van túlvilág és az mennyivel jobb lesz mint ez. Nem véletlenül van az sem, hogy minél csóróbb az ember a vallás szerint annál gazdagabb és jobb élete lesz a túlvilágon.. Persze ez véletlenül sem azért van így, hogy az elnyomottak kussban maradjanak, majd jó lesz alapon. Ááá :)
  • Archenemy
    #115
    Meg vannak olyanok, akik szeretnek rockerek lenni, meg vannak olyanok is, akik nem szeretnének. És mindkettőnek teljes az élete. Rejtélyes dolgok ezek :)
  • PetiX87
    #114
    Engem annyi érdekel ebben a civakodásban, hogy miért jó isten(ek)ben hinni? Miért éri meg? A hívőknek ez miért jó? Miért gondolják, hogy ez nekem is jó lenne? Na meg az ellenkezője, hogy a hit hiánya miért rossz? Én, mint ateista, egyáltalán nem érzem rossznak, hogy az isten(ek) nem része az életemnek, és így is jó életem van.
  • Mardel
    #113
    " Pl. hogy mi a vallások (amik valójában nem "mesék a cetről", hanem közös értékrendek hordozói) szerepe abban, hogy létrejöhettek a mai mega-társadalmak."

    Egyszerű. És a helyzet most sem változott csak a színtér és a technika.
    Az erősebb kifosztja technikailag fejletlen gyengét, vagy elfoglalja a földjeit.
    Itt jön a vallás a képbe.
    Ha el tudjuk érni, hogy áttéritsük a másik felet a mi vallásunkéra, akkor a fosztogatások nagy számban lecsökkennek, hisz felebarátok leszünk.
    A keresztes hadjáratok is nem kimondottan ezt a célt szolgálták.
    Ha most megnézzük mi a legértékesebb dolog a világon, akkor 3 dolgot tudunk felsorolni: ivóvíz, kőolaj, földgáz.

    Ha megnézzük a kőolaj lelőhelyeket ott találjuk a közel keletet.
    Érdekes, hogy az Iraki háborúba az USA és az ENSZ a terrorista cselekmények miatt szólt bele.
  • Archenemy
    #112
    Mondom, definíciós különbség van. Szerinted csak az a keresztény, aki aktívan és rendszeresen gyakorolja a hitét, mások szerint meg nem. Mellesleg az 1.5 Mrd muzulmán sem mind csadorban jár és imádkozik napi 6x :), szóval ezért is fals az összehasonlításod, de hát az ilyeneket, mint Te, úgy látszik nehéz megingatni a hitükben :)
  • Vaszilij Artyom
    #111
    Nem igazán érdekel, hogy neked mi a mérvadóbb (Wikipédia LOL). Ha igazad lenne, akkor azt kellene látni, hogy minden faluban / városban minden vasárnap tömve vannak a templomok és kilóméteres sorok állnak a gyónásért. Eközben min megy a sírás folyamatosan?

    - Nincs elég hívő
    - Kihasználatlanok a templomok
    - Csak 60-70-80 évesekkel vannak tele a templomok

    A tényeket kár tagadnod.
  • Archenemy
    #110
    Ja értem, arról van szó, hogy te máshogy definiálod a keresztényeket meg a muzulmánokat, mint az emberek többsége. De mondjuk csinálhatnád még extrémebben, pl. mondhatnád, hogy csak a pápa keresztény, és akkor kijönne, hogy a muzulmánok egymilliárdszor annyian vannak, mint a keresztények.

    Nekem a wiki azért még mindig mérvadóbb, ha megbocsájtasz :)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Major_religious_groups
  • mgkp
    #109
    Nem mondtam ezt. Nem beszeltem torzsekrol, ertelmezesi gondjaid vannak.
    Arrol beszeltem, hogy most mar azert boven fejlettebbek vagyunk mint 500 evvel ezelott.
  • Archenemy
    #108
    "Azert gondolj mar bele, hogy 500 evvel ezelott az atlageletkor max 40 ev volt."

    Erről volt egy cikk régebben, hogy ez azt sugallja, mintha régen pl. a negyvenöt vagy ötven évesek már rettentő öregnek számítottak volna, mint ma egy nyolcvan vagy kilencven éves, közben az átlag viszonylagos alacsonysága elsősorban a csecsemőhalál, háborúk, betegségek miatt volt, nem pedig azért, mert a negyvenöt éves ember már fogatlan vén idióta lett.
  • Vaszilij Artyom
    #107
    Őőő több mint 1,5 milliárd aktív muzulmán él a földön, eközben a keresztények 300-500 millió közt mozognak. Azokról beszélünk, akik valóban keresztények, és gyakorolják a vallásukat. Nem azokról akik bemondják, hogy keresztények, de nem voltak templomban sosem és a bibliát sem olvasták, csak megkeresztelték őket csecsemőként.
  • Archenemy
    #106
    Hm? Ez hogy következik abból, amit írtam? Szerinted az evo elutasítása arányaiban ugyanakkora a katkók, protik meg pl. az ateisták közt?

    Nyilván a hardkór anglikánok elutasítják, a katkók meg elfogadják.
  • Archenemy
    #105
    Ja igen, te mondtad, hogy a muszlimok 3x annyian vannak, minta keresztények, miközben ez tényszerűen nem igaz, a keresztények másfélszer annyian vannak. Nem mintha ez bármit is jelentene abban a tekintetben, hogy ki az "igazabb", de ha már te hoztad fel a mennyiséget mint érvet...

    Normális ember belátja, hogy tévedett, rosszul tudta. Te meg hőzöngsz. Hát... hőzöngjél :)
  • mgkp
    #104
    Megse akkor az osszes katolikusrol beszelsz, amikor azt mondtad semmi bajuk vele. Az meg, hogy regen sem tagadta az meg egy vicc.
  • Vaszilij Artyom
    #103
    És ez hogy jön ide? Te úgy gondolod, hogy minden olyan ember aki törzsekben él valahol egy szigeten, a sivatagban vagy a dzsungelben megpusztul 40 évesen?
    Tévedésben élsz. Pár éve volt hír, hogy egy 90 feletti őslakossal találkozott a Natgeo csapata Amazóniában. Konkrétan onnan tudták, hogy annyi idős, mert volt nála egy régi könyv (azt hiszem földrajzi atlasz), amit egy 1920-30-as években tevékenykedő felfedezőcsapat hagyott ott neki ajándékban, mert befogadták őket.
    És kitudja mennyi ilyen ember él, akikről fogalmunk sincs, és nem is lesz.

    Vagy pl ott vannak a Kaukázusban élők az elzárt falvakban. Nem éppen "fejlett" civilizáció tagjai és rengetegen 90-100 év közöttiek, és köszönik szépen egészségesek, pedig se gyógyszerek, se oltások, se semmi.
  • Archenemy
    #102
    "Osszes katolikusnak? Akkor azert van az, hogy az Egyesult Allamokban 40%-a az embereknek "

    De ha ilyen nagy ívben osztod az észt, akkor nyilván azt is tudod, hogy az USA keresztényeinek többsége nem katolikus, ugye? :)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_the_United_States
  • mgkp
    #101
    Azert gondolj mar bele, hogy 500 evvel ezelott az atlageletkor max 40 ev volt.
    Ez biztos csak egyik pillanatrol a masikra csak ugy hopp megvaltozott veletlen es nem a fejlettsegnek koszonhetoen.
  • Vaszilij Artyom
    #100
    Még több nettó faszságot kérünk, és kiadunk könyvben!