15
  • defiant9
    #15
    Úgy ponotsaítanám hogy egy átlag családi ház nem tűnik optimálisnak(medence nélküli), azonban épp egy családi háznál lehet egy ilyen rendszer mellett teljesen elhagyni a hagyományos kazán infrastuktúrát. Egy saját kazánnal rendelkező társasháznál már jóval sanszosabb hogy nyári szabadságolások idején is rendszeresen nyitogatja valaki a melegvíz csapot és ez jobb kihasználtságot produkálna, itt viszont már csak a hagyományos kazán előtétjeként lehetne bekötni. A levegős hőcserélő ami feleslegesen drágítja a rendszert, ami egyébként lehetne egy a vízhűtés kimenetére kötött csőkígyós víztartály 1-2 ezer EUR-ból. Vagy akkora puffer kell ami az egész éjszakai üzem hőjét tudja tárolni, vagy medencés burzsuj ház:)
  • passatgt
    #14
    lecserélik a szervert újabbra, az is melegszik, kiépíteni újra nem kell semmit
  • Tetsuo
    #13
    Nem hát. Szerverparkok hojet érdemes hasznosítani kozintézményekben, de magánházakban nem.

  • Molnibalage
    #12
    Szerintem az ötlet nem jó.
  • Wolwerine
    #11
    Csak egy költői kérdés, mondjuk 10 év múlva mit fognak érni ezek a szerverek? Figyelemmel a technológai fejlődés gyorsaságára, működtetni fogja őket valaki? Mert ha nem, kidobott pénz lesz az egész. Ráadásul 12.000 euróért a kuncsaft vehet egy 9-10 KW-os napelem rendszert, ami az övé marad 15 év után is.
  • duke
    #10
    "Ez az ötlet biztonsági problémákkal is jár. "

    En is ezen gondolodtam, hogy megis hogy oldjak meg az adatok biztonsagat.
    De lehet, hogy itt nem lesz szamotevo adat, mert ezek csak a szamitasi teljesitmenyt adja adatokat nem tarol "A számítási teljesítményt a társaság felhőszolgáltatásoknak adja el. "
    Meg ha ezek normal szerverek lenenek, akkor az 50 mbit-es sebesseg is rohejes lenne.
  • lammaer
    #9
    Ja látom, a villanyt nem kell fizetni.
  • lammaer
    #8
    És nyáron mit csinálnuk a szerverrel? Mert akkor nem kérek fűtést....

    Meg hát jó kis villanyszámlát lehet ezzel csinálni....
  • teddybear
    #7
    Ez az ötlet biztonsági problémákkal is jár. Egy szerverparkba betörni nem egyszerű feladat általában. Őrzik, és a bejáratokat is védik passzív és aktív módszerekkel. Meg az elhelyezés is lehet védett, például egy régi bunkerben.
    Egy családi ház jóval kevésbé védett objektum. Sokkal gyakrabban is törnek be. Ha elviszik a szervert, az kinek a sara lesz?
  • nextman
    #6
    2 szekreny mar szerintem kidobja.
  • Molnibalage
    #5
    Akkor meg a hatásfok lesz pocsék, mr. Carnot nem volt hülye... A cikken azt sem vágom, hogy egy szekrény ellát egy házat. Egy jól szigetelt 80-90 nm-es ház fűtési igénye 8-10 kW. Ennyi hőt dob ki egy szerverszekrény...?
  • Freddy TNT
    #4
    70-80 fokos CPU nem éppen a hosszú élettartam kulcsa...

    Egyszerű mint a pofon. Hőszivattyúval kivonják a hőt a szerverektől.
  • nextman
    #3
    A processzorok fusttel mukodnek, ez azert elmond valamit a futesi kepessegukrol...
  • Zodd
    #2
    Ezt ugye nem komolyan kérdezted?
  • Molnibalage
    #1
    Ezek szerint 75-80 fokos hőforrásuk van? Mert a 70 fokos vízhet legalább ekkora nagy mennyiségű meleg levegőre van szükség.