66
  • wraithLord
    #26
    De ha a földi élet nem jöhet létre magától, mert túl bonyolult ahhoz, akkor egy olyan életforma, ami meg tudja tervezni és létre tudja hozni a földi életet, létrejöhet csak úgy magától?
    Vagy azt is tervezte valaki?
    Vagy mindig is volt? És az mit jelent? :)

    Mindenre lehet többféle magyarázatot gyártani, de általában a legegyszerűbbet érdemes ezek közül választani.

    Hogy felvetődhessen a tervezettség lehetősége, ahhoz először be kellene bizonyítani, hogy nem jöhet létre magától a földi élet. Más szálon nem lehet tudományos kutatást folytatni, mert a tudomány csak létező dolgokkal foglalkozik. A földi élet pedig létezik. És az is létezik, amiből van. És az is létezik, ahol van. :D
  • kissssss
    #25
    jaj már megint ez az űrsperma marhaság remélem nem gondolják komolyan.
  • teddybear
    #24
    Először is, a sivatagon vízmentes tájegységet értünk. A kialakulásához meg nincs szükség életre, hisz a Mars majd egésze is sivatag.

    Ráadásul gyakorlatilag nem sokat tudunk az élet előtti Föld viszonyairól.
  • pasi29uk
    #23
    Vajon az amiben most élünk ez a V1.0 vagy volt már élet itt csak...?

    Persze lehet a "földi típusú" életnek az eredetét boncolgatni...
    De aki ezt a témát kutatja az számításba veszi egy esetleges más alapokon nyugvó életforma szándékos tervezésének lehetőségét is? Túl összetettnek (ráadásul a benne kódolt infó kis részét használja fel) tartom ahhoz, hogy az élet kialakulásának ez lenne a leggyakoribb formája az univerzumban...
  • wraithLord
    #22
    Elég nehéz elképzelni, hogy tök ugyanaz kialakul többször több helyen a galaxisban. Mert hogy ezek az élőlények nem igazán különböznek egymástól molekuláris szinten. (Nem hinném, hogy valaki azt gondolná, csak így, és ilyen élet alakulhat ki, mint amit mi ismerünk.) És le lehet vezetni őket egymásból. Egyedfejlődés, van egy csomó "áthidaló" faj stb. Végső esetben pedig ott vannak - igaz, igencsak korlátozott számban, de úgy tűnik, a célra mégis több mint elég - valaha létezett élőlények fosszíliái.
    Ha az élet nem is a Földön alakult ki, de minden eddig ismert földi élőlény ugyanonnan származik.

    Arra viszont szerintem elég nagy az esély, hogy még itt a Földön sem egyszer jött létre az élet (akár egymással párhuzamosan is...), csak ez maradt fenn.
  • globint
    #21
    Az élet első csírájáról szól a cikk.
    De én el tudom képzelni, hogy az elmúlt évszázmilliók alatt nem egyszer jött élet-csíra. Például a kék vérű (vas helyett réz van a vérükben) puhatestűek jöhettek mondjuk a Europáról, vagy az Enceladusról. De számtalan más is lehet ilyen, pl. a tőrfarkú "rák" is. Na, meg egy halom baci, vírus.
    Brrrr, lehet, hogy a föld tele van "idegenekkel"?
  • fszrtkvltzttni
    #20
    Szerinted élet nélkül elképzelhetetlen száraz hely a földön?
  • Zero 7th
    #19
    Te most komolyan amellett érvelsz, hogy az élet kialakulhatott akár abban a sivatagban, amit az élet hatására kialakuló klíma és időjárás teremtett?
  • osztmivan
    #18
    Ez mind szép és jó.
    De az ufókákokat ki teremtette?
  • errorista
    #17
    úgy tűnik sikeres volt a földmeghódítcsa
  • fszrtkvltzttni
    #16
    ezen átsikottam
  • wraithLord
    #15
    Azt írtam: "(...)mint kezdetben (bio)kémiai folyamatokat katalizáló makromolekula(...)" (A fehérjetermészetű katalizátorokat enzimnek, az RNS alapúakat pedig ribozimnek hívják.).
    Mondjuk a mondatomból hiányzik egy "csak", mert ribozimek most is vannak...

    A fehérjék nem csak katalizátorok lehetnek, például struktúrfehérjék is vannak, a sejtvázért/-mozgásért/-osztódásért felelősek.
  • fszrtkvltzttni
    #14
    Azt is megnézném, hogy szárazon milyen sebességgel mennek a reakciók.
  • fszrtkvltzttni
    #13
    fehérje nem feltétlenül szükséges, az RNS ugyanis nem csak információt képes hordozni, hanem enzimként is tud viselkedni
  • teddybear
    #12
    Ez az elmélet viszont még esetlegesebbé teszi az élet keletkezését. Ha nincs a Mars, akkor nem jött volna létre a Földön az élet.

    Különben a Földön most sem csak tenger van, van ám sivatag is, nem is egy. Akár az itteni sivatagban is létrejöhetett az az RNS. És akkor még egy kozmikus véletlen sem kell, hogy összekeveredjen az élethez szükséges többi hozzávalóhoz.
  • fszrtkvltzttni
    #11
    Annyi biztos igaz, hogy gyíkok irányítják.
  • lapaleves
    #10
    most bocs már, de eddig nem volt ismert, hogy nem volt akkoriban oxigén?

    dolgozzanak még egy kicsit ezen, találgatás megy csak.
  • gombabácsi
    #9
    tombol a féltudomány...
  • wraithLord
    #8
    Ja, nem válasz akart lenni. :D
  • wraithLord
    #7
    De ez önmagában még nem jelent pánspermiát. Egy darab RNS -, mint kezdetben (bio)kémiai folyamatokat katalizáló makromolekula - nem elég az élethez. Lipidek, aminosavak és szénhidrátok (tudom, a ribóz és szénhidrát...) is kellenek hozzá. Ebből kettő biztosan kialakulhat a Földön, sőt az aminosavak egy része gyakorlatilag bárhol.
    A legegyszerűbb élőlény pedig elvileg egy önmagát másoló RNS molekula lipidburokkal. A bonyolódás pedig akkor kezdődik, amikor az előbb felsorolt alkotórészek találkoznak egymással. Ez eddig elméletileg instant volt, de ha az egyes molekulák nem ugyanazon a bolygón alakultak ki, akkor nem.
  • immovable
    #6
    Plusz ez egy hologramvilág amit a gyíkok irányítanak. :)

    Forrás: NWO topik
  • fehérfelhő
    #5
    Már olyant is olvastam, hogy csak egy számítógépes szimuláció vagyunk.....
  • EnxTheOne
    #4
    És ha isten az egy goauld system lord?
  • Pluskast
    #3
    Nem is mer azufók vótak
  • immovable
    #2
    Pedig mind tudjuk, hogy 6000 éve egy szakállas bácsi csinált mindent 6 nap alatt.
  • globint
    #1
    Elég rendes mennyiségben lehetnek elméletek, amik egymást ütik.
    Pár hónapja olvashattuk, hogy az élet 10 milliárd éves, tehát nem keletkezhetett a Marson,ezek szerint. Aztán a mélytengeri füstölgők is hírbe lettek már hozva. Szóval találgatnak a fiúk, találgatnak.