140
Építs működő börtönt
  • oneal1
    #60
    a következő probléma:D

    worshop, megépült betettem a dolgokat amik kellettek.

    Viszont senki be nem teszi oda a lábát...:)

    ötlet?
  • oneal1
    #59
    vmi bug volt, kilépés,belépés után jó volt újra:)
  • oneal1
    #58
    ok köszi, így már frankó!:)

    köv szívás. 30 ember van már a börtönömben, viszont a számlálónál azt írja hogy 3025.

    eközben 35 cellám van, de ezekbe amiket újonnan építettem nem tudom bevezényelni a rabokat:S
  • Fenrir
    #57
    Igen. Pl a külön blokkoknak csinálj saját áram és vízellátást kapcsolókkal, hogy teljesen el lehessen szeparálni a többitől ha gond van.
  • oneal1
    #56
    jaaa, hogy a 2 generátor a baj? legyen külön rendszeren?
  • Caliph
    #55
    ez sztem bug,mert ha két generátort összekötsz akkor levágja a biztosítékot.
    szeparáld külön őket úgy hogy ne legyenek sehol összekötve
  • oneal1
    #54
    iszonyat módon megakadtam, mindig lecseszi a biztosítékot a rendszer, nincs áram, de a vicc, vagy nemtudom lehet szarul csinálok valamit de nézzétek meg mekkora a terhelés ezzel a pár szobával.
  • Zero 7th
    #53
    Ja, egyébként túlteszem magam rajta, nem ez fog megakasztani. Csak van egy rakás ember, aki azon rinyál, hogy a DF játszhatatlan a szar UI miatt, és hogy ez a Prison Architect mennyivel jobb.

    Erre megnézem, és egy körülbelül ugyanolyan szarul felépített rendszert látok mint a DFben, amit semmivel sem könnyebb kezelni annál. Sőt, esetenként még átláthatatlanabb is, mert a DF folyamatosan, minden egyes szituációban és almenüben az orrod alá tolja, hogy melyik gombok mit csinálnak, ez meg nem.

    Na mindegy, nem értem az embereket ezek szerint... :P Meg tanulságként levonható, hogy egy összetett stratégiai/menedzsment játéknak bonyolult az UI-ja, és kész.
  • Zero 7th
    #52
    Igen, így találtam meg a kis pluszt, hogy olyan dolgot hiányolt a szoba, ami el volt épp rejtve.
  • Caliph
    #51
    ha jól láttam annyiban azért segit hogy ha épp egy specifikus szobát pl konyhát rendezel be,és ráközelítesz azért az eszközlistában az oda való dolgokat rakja a + jel fölé arról nem is beszélve hogy fehér kerettel jelöli is mi kell oda :)
  • oneal1
    #50
    hát akkor tutorial hajrá, anélkül nehéz lesz

    Amúgy R a forgatás
  • Zero 7th
    #49
    Eh, basszus, a Dwarf Fortressnél mindenki sír, hogy mennyire borzalmasan szar az UI.

    Hát de bakker, ennek is. Hülyét kapok tőle például, hogy más menüben van a fal, mint az ajtó. Vagy hogy amikor kinyitottam az eszközlistát, elkerülte a figyelmem a sarokban a kis + jel, ami TÖKRANDOM elrejtett egy pár eszközt...

    Ja, és lehet forgatni a tárgyakat valahogy? Tutorialt nem csináltam...
  • oneal1
    #48
  • oneal1
    #47
    na így a 6. börtönöm lehet hogy már 1 hétnél tovább is működni fog.

    köszi a segítségeket!:D

    Viszont a rabot nem tudom ráirányítani a takarító szobára
  • oneal1
    #46
  • Titan
    #45
    Kell csinálni egy takarító szobát és pár rabot odavezényelni, hogy dolgozzanak...majd fel lehet venni erre külön takarító embert...
  • oneal1
    #44
    köszi!:)

    és ezt a mérhetetlen mocskot ami kialakult, hogy lehet megszüntetni?:D
  • Titan
    #43
    Azért.mert nincs a közelben őr! Ha majd meg lesz a kamera fejlesztés, akkor már azt is látni fogod, ha beszerelsz kamerát és épp van őr aki figyeli a monitorokat...
  • oneal1
    #42
    na végre haladtam valamennyit:) nem egyszerű!

    Azt nem értem most, hogy a felső celláimba miért nem látok be?
    pedig tettem be világítást, de nem látom úgy őket mint a jobb oldali celláknál.
  • oneal1
    #41
    huh köszönöm a segítségeket!

    majd nyomok képet a játékból! holnap lesz kis időm vele!:)
  • Caliph
    #40
    na kicsit utánna olvastam ,mindjárt ki is próbálom.
    elvileg az a dolog titka hogy a kis rabok csak munkaidőben tanulnak.
    tehát ha egy programhoz 3 óra kell akkor a regimben be kell állítani folyamatos 3 óra munkát és elvileg akkor megindul az oktatás.
    külön tanár továbbra sincs,az irodai alkalmazottak oktatnak,tehát foreman stb kell hozzá
  • Joybull
    #39
    köszi
  • Caliph
    #38
    talán még a konyhai is megy
  • Caliph
    #37
    úgy tudom jelenleg a néhány oktatási lehetőség nem működik.
    a workshophoz tartozók talán mennek,ezeket a foreman oktatja
  • Joybull
    #36
    Sziasztok. Tanárt hogy kell hívni a tanterembe? A fejlesztést megcsináltam de az alkalmazottak között nincs olyan hogy tanár. Van valami ötlet?
  • Caliph
    #35
    ja és szintén a leggyakrabban látogatott helyekhez elég sima ajtót rakni ha a börtön körbe van kerítve,igy nem kell mindig egy őrnek odafutni ajtót nyitogatni.
    minimális veszélyességű raboknál bőven elég,nem szökdösnek. magasabb szinű raboknál ez már lehet nem elég :)
  • Caliph
    #34
    ja és a leggyakrabban látogatott helyek ajtajaihoz rakjatok fémdetektort(holding cell,cantine,yard)
    és kelleni fog pár magánzárka(solitary) is :)
  • Caliph
    #33
    egy kis segítség kezdőknek:

    -a játék elején érdemes a minimális veszélyességű rabokat fogadni.
    -a kezdetekben elég a holding cell,csak legyen benne telefon meg elég ágy minden rabnak,nem fognak lázongani
    -a regim-ben minden időpont legyen alárendelve valaminek,free time,yard stb,mert ha nincs berakva nekik semmi program a kis okosok törik a fejüket a szökésen és fúrkálják az alagutakat.
    -mindig csak azt a grant-ot(feladatot) vállald be amit meg is tudsz csinálni
    -érdemes minél hamarabb kifejleszteni a prison labor-t,hogy a kis rabok dolgozzanak jó kis bevételt termelve
    -érdemes a legjobb minőségű kaját adni nekik.és legalább 2 étkezést biztosítani nekik.
    - én próbálkoztam a kertészettel is,fákat ültettem amit kivágva el lehet adni.nem érdemes nagyot csinálni egyszerre mert akkor egyszerre kell sokat ültetni/kivágni és ez elveszi a workmaneket. 2-3 kisebb forestry kell különbőző fejlődési státuszban. ha csinálsz export területet automatikusan felpakolják a workmenek a fát egy üres kocsira és meg is kapod érte a pénzt amint elment. Továbbá ezeket a fákat később a workshop is hasznosítani tudja,csökkentve ezáltal az alapanyagköltséget.
  • Titan
    #32
    Az elején a "holding cell"-be viszik a rabokat ahol minimum kell egy wc, pad és lehet több ágy. A sima cellákba min. kell egy wc és egy ágy, mérete min. 3x2 blokk. Nah persze zárkaajtó! De ha linkelsz egy képet, akkor talán jobban tudunk segíteni...
  • oneal1
    #31
    mi kell ahoz hogy végre a celláikba bevigyék a rabokat?:D most kezdtem el játszani, nagyon tetszik viszont elég nehéz az elején:)

    Van konyha, étkező, fürdő, cellák, iroda.
  • nyirog
    #30
    ha jól emlékszem a júniusi build-be most semmi új dolgot nem raknak, hanem csak is az eddig felgyűlt bugokat javítják egy hónapon át
  • nyirog
    #29
    még egy évig biztos, hogy foltozni és bővíteni fogják, havonta adják ki az új verziókat amik valamiféle javítást vagy újdonságot tartalmaz, korrektek a srácok. Ha érdekel esetleg itt tudod nyomon követni
  • zorrobomber
    #28
    Arról van valami hír hogy mikor lesz kész?
  • oneal1
    #27
  • precise
    #26
    Egy működő börtönt kell építened. különböző szintű foglyok akikért különböző pénzt kapsz. Nagyon addiktív, csak ajánlani tudom.
  • oneal1
    #25
    elmondaná valaki hogy miről szól a játék tömören?:)

    most elég jó akcióban van:)
  • nyirog
    #24
    alpha 17 már kinn van :), úgy látszik most havonta jön egy-egy újabb verzió, ami tök jó, mert már kezd formálódni a teljes játék, alig várom h elérje a végleges formáját mert megöl a kíváncsiság, hogy még milyen tartalmakat fognak belepakolászni :). Lassan mondjuk már jöhetne az őrtorony is :)
  • Fenrir
    #23
    Google a barátod.
  • nyirog
    #22
    a jétknak nincsen valami hivatalos fóruma, ahol lehet tájékozódni és esetleg írogatni is a fejlesztők irányába? a honlapjukon ilyenbe nem botlottam bele :(
  • nyirog
    #21
    n agyon jó játék, baromat beszippant, nehéz is, van kihívása :). Remélem azért a következő verzióban az első dolog amit beleraknak egy 3x -os sebesség fokozat, mert a 2x-es is elég lomhácska