193
  • teddybear
    #113
    Neked meg be kéne végre fogni a szádat.

    Ekkora marhaságokat csak egy zavaros eszű alak hajtogathat, nekem legalább egy liter tömény kéne hozzá.
  • resystance
    #112
    Nem ő volt, hanem 8000 éves, és annál sokkal öregebb kőtáblák százain van ugyanaz, amit ő és rajta kívül még sokan mások megértettek. Csak azért Kisfaludyzik itt mindenki, mert rajta kívül nem ismer másokat, pedig rengetegen tudják ezeket.
  • fszrtkvltzttni
    #111
    Így ilyen formában meg nem hallottam felőle. Amit kvantum teleportnak neveznek, az nem részecske átrakása, hanem a tulajdonságainak az átrakása.
  • resystance
    #110
    Mert az időforrások, amik keltik az anyagot, azok kiáradási sebessége 1 fénysebesség, azon túl már minden máshogy működik, ott csak információ van. A fénysebesség _emiatt_ válaszfal az anyag és az információ közt. Ott az idő megfordul, lehagyja a forrás a saját kiáradási sebességét. Egyébként mi is ebben a megfordult téridőben vagyunk, ennek eredője maga a világ, fordítva haladunk az időben, mint ahogy az látszik. Ez ebben a legérdekesebb.
  • teddybear
    #109
    Bocs, de semmi sem lépheti át a fénysebességet. Sem anyag, sem energia ami egyébként egy és ugyanaz. Információt meg csak energiaszint-változással tudunk továbbítani.
    A kvantumteleportáció sem gyorsabb mint a fény.

    Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy a térmanipulációs kísérletek sikeresek lesznek, de kivárom az eredményeket.
  • fszrtkvltzttni
    #108
    Mert kisfaludy, vagy valaki más kitalálta.
  • ProgServ
    #107
    Igen, volt erre egy példa... a szobában (labor, teszt környezet), megjelent a lézer fény, forrás nélkül a szoba sarkában. :D
  • ProgServ
    #106
    Az anyag miért nem?
  • fszrtkvltzttni
    #105
    Bit se. Qbit igen, kvantumos információ. De oda kell tenni, hogy az eddig kísérletileg igazolt esetek mind olyanok voltak, hogy a méréshez szükséges bizonyos segéd információkat klasszikus módon dróton továbbítani kellett ahhoz, hogy a túloldalon az információt ki tudják nyerni.

    A specrelből pedig olyan dolog következik, hogy ha információt teleportálsz a fénykúpon túlra, tehát olyan helyre ami csak fénynél nagyobb sebességgel elérhető, akkor az egy masik megfigyelőnek múltba küldött üzenetnek fog tűnni.
  • resystance
    #104
    Csak az anyag nem lépheti át, annak információja már igen.
  • ProgServ
    #103
    Hogy érted?
    Kell hozzá egy "szál" ami azt jelzi, hogy adat fog indulni... na ez a szál az ami korlátozott ha jól tudom.
    Az információ viszont azonnal ott van..nincs semmilyen korlát.
  • errorista
    #102
    de azt, hogy azt bármilyen értelmes dologra használd, igen.
  • teddybear
    #101
    A kvantumteleportációt tényleg semmi sem tiltja, csak a sebessége korlátozott. Az sem lépheti át a fény vákuumsebességét.
  • resystance
    #100
    Úgy értettem, hogy a téridő esszenciális, hasonlatosan a vízhez. Nem hajlik az semerre és soha nem is fog, nem úgy működik. A tér már csak eredője, megjelenési formája valami másnak.
  • ProgServ
    #99
    Maci! Mondd meg a tutit! :D
  • teddybear
    #98
    Na meg az önjelölt asztrofizikai zseni!
  • ProgServ
    #97
    Oké, alényeg az az, hogy a kvantumteleportációt semmilyen fizikai szabály sem tiltja. :)
  • teddybear
    #96
    Ennyi baromságot összehordani, amit ti ketten itt produkáltatok, hát nem semmi!
  • resystance
    #95
    "Vannak onjelolt mindentudok, akik hip hop kijeletik a maguk profeciajat"

    Nem a magam próféciája, 7 éve tanulom.

    Amúgy "Hol volt, hol nem volt a terido kontinuum egy meghataroztt szeglete" ... nade az HONNAN VOLT? Tudod?! Ősrobbanás? És még engem akarsz a lenéző, gügyögős magyarázatoddal felvilágosítani, hogy én hiszek a tündérmesékben? :)
  • vumbi
    #94
    de bit lehet meg egyszer ;)
  • Macropus Rufus
    #93
    "Hajlítsd meg a vizet!! "
    szeritnem már most sem egyenes... láttál már Földgömbött? Semmi szín alatt nem lehet egyenes. A kiteszed a zeró gravitációba akkor ismét csak gömb lehet és nem sík. Tehát inkább az lenne a jó feladat, hogy egyenesítsd ki. :p
  • vumbi
    #92
    Magnetarra gondoltam, gyorsan irok de nem helyesen, regi, rossz tulajdonsagom.
  • fszrtkvltzttni
    #91
    Csak az az információ nem email.
  • vumbi
    #90
    Bocsesz, javitva:

    "A Philadelphia kiserletet naponta megismetlik ezer szamra, atlagos amerikai korhazakban. Hallottal mar az MRI-rol? Letepi a MAGNESEZHETO ANYAGBOL (pl, vas, iridium, szamarium) keszult nyaklancot rolad, olyan eros a mAgnesES TER benne. De ugy tudom nem jellemzo, hogy eltunnenek a paciensek."
  • errorista
    #89
    tévedsz.
  • errorista
    #88
    hiába kiabálsz, akkor sem ezt mondja.
  • Macropus Rufus
    #87
    "annak a megnetarok, az univerzum legerosebb magnese tereit sdjak."

    nos megnetronok nincsenek. Magnetron van, de annak nics mágneses tere.
    Amire Te gondoltál az a magnetár lesz, De sztem az meg már a másik véglet.
    Most találtak valami neutron csillagot aminek a mágneses ereje kb. 1 billiárd gauss (a Földé 25...). viszont ez az erő egy magnetár erejének csupán 1%-át éri el.

  • vumbi
    #86
    a kvantum teleportacio tenyleg mukodik, fotonokkal elektronokkal bizonyitottak, megiosmetelhetoen. a fenynel joval gyorsabban halad az informacio ket kapcsolt reszecske kozott.
  • vumbi
    #85
    Hol volt, hol nem volt a terido kontinuum egy meghataroztt szeglete, messze, messze a Multiverzum egy tavoli fiokunverzumaban.Nevezzuk Univerzumnak. Egyetlen(?) ismert intelligens,biologia eletformai, az emberek hosszu hosszu ideje magyarazatokat kerestek a kezdetekre es vilaguk mukodesere. Kulonfele elmeleteket gyartottak az Univerzum viselkedesere, felepitesere, amik kozelitettek a valosagot, de nem voltak teljesek. Viszont egyesek hatarozottan hasznalhatoak voltak a mindennapi eletben is. Ezen elmeletek elott az embereknek, szinte mesenek hato, otleteik voltak a Vilagegyetem eredetere. Azonban megvilagosodas nem ert el minden emberhez, a suru Sotet Energia, a makacs okoskodas tovabbra is jeletos szerepet jatszott.

    Vannak onjelolt mindentudok, akik hip hop kijeletik a maguk profeciajat, amik lehetove teszik kulonbozo csodas elolenyek, es fizikai jelensegek letet is. megnyilatkozasuk utan egybol meg is sertodnek amiert senki sem az o elmeleteukre epitve tervezi a hidakat, muszereket, egeszsegugyi ellatast stb. Ezek az urak szeretik meg nem ertett zseniknek lattatni magukat, es rogton kijelentik, hoy ok kepviselik az emberiseg halado, kreativ felet, mig a masik lehetetlen banda - a "a tudosok" - begyoposodott agyu, oreg elmeleteket recitalo, lobbistak altal lefizetett rabszolga sereg, ami meg fontosabb hulye.

    Na a masodik banda tagjai viccelodnek nevetgelnek az elso banda dilettans, mesevilagban elo gyermeteg tagjairol, a konteo hivokrol.
  • Macropus Rufus
    #84
    a MRI nem tépi ki a nyakláncodat, ha csak nem pl. vasból van.

  • ProgServ
    #83
    Akkor ismerhetnéd is. :D
    Mi is mond? Hogy egy tömeget minél jobban GYORSÍTASZ, annál jobban jő a tömege, ami a fénysebesség felé közelítve, végtelen energiát igényelne!

    Ez tökéletesen igaz is! Csak épp, mi itt, nem gyorsítunk semerre, semmit se!
  • errorista
    #82
    a specrel is működik. Na?
  • ProgServ
    #81
    A kvantumteleportáció...működik, ne zavarjon a fénysebesség korlát.
  • errorista
    #80
    attól, hogy hosszabb sort raksz több idő alatt, még mindig nem kerülöd ki, hogy egyetlen atom gyorsabban halad a fénynél.
  • fszrtkvltzttni
    #79
    És persze mindenki más arrogáns... jól van, helyedre!
  • ProgServ
    #78
    Csak a számítási kapacitás miatt nme az egész űrhajót egyszerre.
    Jobb ez a scannes módszer amíg nincs elég kapacitás arra, hogy meg legyen jegyezve, melyik atomnak hol a helye.

    Igazad van... így a több ezerszeres, vagy milliószoros fénysebesség is elérhető, ha nme csak pár atomsornyi teleportáció a cél..pesze én úgy gondoltam, pár atomsornyit biztonságosabb, mint kilómétereket.
  • resystance
    #77
    Gravitációs "energia" meg sötét energia sincs, mindkettő számmisztika szülte JOKER.

    Nekem nincs világképem, hanem egy világkép van, amit valaki vagy ért, vagy nem ért. :)

    Tudásszerzésnél/tanulásnál a türelem nem hiszem, hogy mérvadó kéne legyen. :D
  • vumbi
    #76
    de ha a terhajlitasnal maradunk, akkor az egy atom egy atomnyi tavolsagra arrabb pakolva = egy atomnyi terido szovet mozgatasa fenysebesseggel. de akkor miert nem egy egesz urhajonyi?

    Ha meg teleportacional, akkor miert nem km-re de csak ritkan? amugy a teleportacioban a reszecskek kvantumos kapcsoltsaga a nehezen letrehozhato, nem a tavolsag a nehez.
  • resystance
    #75
    Hát a fizikusok, akik aláírták, hogy nem lehet! :))) Vannak emberek jó sokan, akik amikor életükben válaszúthoz érkeztek, hogy a saját agyukat használják, vagy másokét, akkor úgy gondolták, másokét könnyebb. Ennyire eccerü ez. És ők vannak elsöprő többségben.
  • ProgServ
    #74
    Hopsz.. 20x-os... 20 000 atomsornál lesz 200 szoros. :) Kizárólag számítási kapacitás kérdése az egész.