121
12836743511433700040.jpg
  • MasterMason
    #30
  • sirpalee
    #29
  • MasterMason
    #28
    Az nem volna releváns, hogy csapatok és meg akár 40-50 ember összehangolt és összetett munkáját hasonlítsuk össze két ember vitájában. Nincs értelme. Viszont bárki aki érti és szereti is a szakmáját, annak vannak saját munkái is.

    Különböző tesztek, rnd, és egy sor egyéb dolog. És persze mindenkinél így van ez, kivéve téged...

    Nem tudsz felmutatni semmit amit te magad önállóan készítettel volna az évek során?

    Neked nincs semmi alapod arra, hogy bárkitől is bármiféle "igényesen" vagy rendesen összerakott munkát kérjél két darab 720x405-as pixeles képpel a tarsolyodban. Amiből egyébként az egyiken egy stanford sárkány, a másikon meg egy szőrös torus van.

    Neked egyenlőre arcoskodás helyett még dolgozni kéne, de hát azt meg nem szeretsz.
  • sirpalee
    #27
    Mondom, mutass fel valami igényes, rendesen összerakott munkát. Vagy bármi nagyobb projectet amiben részt vettél. :) Sőt tudod mit, elég az utóbbi.
  • MasterMason
    #26
    Hát itt az én publikus munkám Pali:

    Mason
    Mason1


    És itt a tied:

    Pali
    Pali1

    Na most mit mivel hasonlítsunk össze? Két képet tettél fel, mindezt két shaderről. Ehhez képest én feltettem több mint 15 saját publikus projektet amiben minden van, emellett több plugint stb.

    Nem váltogatom a szoftvereket, softimage és houdini a fő profil és még emellett egy jó párat használok. Természetesen az ujjakat is ki szoktam próbálni.

    Nem nem léptem még túl a gumibogyószörpön sem (drink fx), és a wind fx-en sem, de néha pihenés és a változatosság kedvéért egyéb eszközeimet is fejlesztem. Pl van egy rakás deformerem és számtalan más dolog.

    Bízom benne, hogy valami normális munkát majd te tudsz majd mutatni, hogy értékelni lehessen, lehessen mihez hasonlítani. Egyébként pedig bárkivel szívesen beszélgetek és akár munkakapcsolatot is kialakítok, tisztelem mások munkáját, nem értem mivel érdemeltem azt ki, hogy azt a rengeteg munkát és tanulást amit én már ebbe belefektettem azt te ilyen formán egy kézlegyintéssel letud, még egyszer mondom úgy, hogy két képet tettél fel.

    Ez így nem fair és nem is egy normális dolog ez, nem is értem Pali.
  • sirpalee
    #25
    Node ez meddő vita.

    Gumibogyószörpön sikerült már túllépned?
  • sirpalee
    #24
    "viszont folyamatosan okoskodsz miközben elképesztő faszságokat mondasz."

    Sikerült szépen a saját munkásságod leírni. Az elmúlt 5 évben folyton váltogatod a szoftvereket, de mindegyiket feladod, mert nincs bennük "Create Lord of the Rings" gomb. :)

    Ha normális munkát fel tudnál mutatni, akár egyszer is, megkapnád az elismerést. De még nem sikerült.
  • MasterMason
    #23
    Nem öncélú vizualizáció ez:), olyan fontos információkat kapsz ennek köszönhetően, amivel már akkor be tudod pontosan állítani a lámpát, hogy egyáltalán el kéne indítani a rendert. ;)

    Ugye nem kell szeretned és még kedvelni sem, de hogy minden projektemet megpróbálod lealázni bármelyik fórumon is vagyunk.... Egy kicsit kezdek besokallni attól, hogy ugyan egy jó vagy elismerő szavad még nem volt hozzám, viszont folyamatosan okoskodsz miközben elképesztő faszságokat mondasz.

    Az arnold to houdini connection tényleg nem releváns számomra, az gyerekeknek van.

  • sirpalee
    #22
    Ettől nem lesz jobb a vizualizációd. :)

    Btw a maradék, tök független attól, hogy félreérthető és használhatatlan vizualizációt tudsz csak csinálni.

    A houdini to arnold connection neked nem releváns, úgyse van meg legálisan egyik sem neked. És nem is lesz meg sose.
  • MasterMason
    #21
    Azért gondolom, ha egyszer csak megjelenne mondjuk az arnold skydomelight-ban, akkor mindenki el lenne ájulva. :D Tényleg, arnold shaderben mikor lesz edge dirt mint a v-rayban? Mert egyre jobban lemarad az arnold. :)

    Most az is egy másik kérdés, hogy aki ért a grafikához, az alapból jobb shadert ír houdiniben az arnoldos shadereknél, de hát mi lesz így azokkal, akik csak renderelni szeretnének más programokban? :D
  • sirpalee
    #20
    Tanulj meg rendes vizualizációt csinálni. :)
  • MasterMason
    #19
    *mennyi és milyen színű fényt kap...
  • MasterMason
    #18
    1. Ezek nem lámpák, ez a hdri képből nyert adatokból felépített procedurális vizualizáció. Konkrétan azt jelzi vizuálisan, hogy a jeleneted honnan mennyi fényt kap a hdri képből. Tehát nem egyszerűen csak ránézel a bekapcsolt háttérképre, és a kisujjadból szopod ki, hogy melyik részén mennyi fény jön, hanem hanem konkrétan a viewport ablakban látod, itt van nagyban:



    2. Képzeld pali úgy van ahogy mondod, egy darab skydome van a jelenetben, és a samplinggal állíthatod a minőséget.

    3. Azért nem gondoltam volna, hogy mondjuk pont neked nem fog leesni, hogy mi ez? Nem láttál még environment ligh-ot procedurális vizualizációval? Akkor éppen itt volt az ideje, hogy láss.

    Röviden, ha valaki világítani akar, akkor tegye azt tisztességesen, úgy ahogy én. ;)
  • sirpalee
    #17
    Két fő probléma.

    Egy felesleges ennyi lámpát lerakni, lassú lesz. Ha már lámpákkal akarod közelíteni a hdr mapet van erre egy nagyon jó kis módszer, amivel nagyon hatékonyan lehet elpakolni a lámpákat. (relatíve egyszerű megírni, szóval valszeg neked is menne kódban) Median Cut Sampling. Kb 5 éve csináltam maya-hoz / mental ray-hez plugint, az tök jól működött. (anno mental ray-nél hajat csak sima deeo shadow mapekkel lehetett világítani, mert raytraceben túl lassú volt) Röviden, ha lámpákat raksz le, akkor csináld rendesen.

    Kettő. Miért raksz le sok lámpát?? Importance sampling és egy darab skydome light és csóközön. Gyorsabb és jobb. Persze azt már bonyolultabb megírni mint a Median Cut Samplinget, de elég sok próbálkozással biztos neked is menne.

    A kommentedről a csicskáztatásról stb... Jót derültem :D Vicces ahogy újraértelmezed a cuccokat.
  • MasterMason
    #16
    Toltam még egyet a lámpán is:



  • MasterMason
    #15
    Ez lemaradt:

  • MasterMason
    #14
    Arra gondoltam, kis kikapcsolódásként lerenderelem az egyik még nem publikált modellem houdini-vel és mantrával. Ehhez készítettem el a saját HDR Light assetemet:


    Emellett pedig egy saját uber shadert is összekalapáltam. Itt van pár render a stanford dragonnal, persze a lényeg a majdani modellen lesz, itt éppen az edge dirt funkciót próbálgatom.

    http://3.bp.blogspot.com/-sEFIaWU_c_A/UhrOxnYh1EI/AAAAAAAAAk0/zs-mzwNrbbY/s1600/snap.jpg



  • The Protector
    #13
    Ez a gyerek egész nap a nőivázas csepeljét bassza,nem fogja érdekelni.
  • MasterMason
    #12
    De lépjünk is túl ezen, mert nem erről kéne szólnia ennek a topiknak.
  • MasterMason
    #9
    Egyébként pedig jók ezek az assetek. Igazából nincs sok asset szabadkézen houdinihez, mindenki páncélban őrzi a sajátjait. :D Orboltot megnézed alig van valami, de mondjuk nem csoda, akinek assetekre van szüksége houdiniben, mármint máséra, annak sokkal inkább tanulásra van szüksége. Sokat lehet tanulni mások assetjeiből is.
  • MasterMason
    #8
    Azért azt kétlem, hogy összevissza 6 ember lenne az országban, aki ért hozzá. Biztos, hogy azért vannak többen is, csak elő kell csalogatni őket az odúból, bár látva a te eddigi fórumos tevékenységedet, beleértve az MB-s akciókat is, hát nem csodálom, hogy bujkálnak.
  • sirpalee
    #7
    A houdini magyar mesterei az alábbi 2 linken keresendőek. :)

    https://github.com/qLab/qLib

    https://www.facebook.com/pages/qLib/145692112131248?ref=ts&fref=ts
  • MasterMason
    #6
    És azt tudtad, hogy teljesen ingyenesen és legálisan letölthető a Houdini? :)
  • VRSDM
    #5
    [center]
  • MasterMason
    #4
    Én sofimage és karakterezgeztés mellett kezdtem el a Houdini-t tanulni. Mivel már softimageban ice-al is készítettem saját plugineket, így nem volt nagy akadálya, hogy belekezdjek mellette houdinibe is. Emellett persze láttam sok jó dolgot houdinivel, elég megnézni a houdini reeleket, máris kedvet kap hozzá az ember.

  • #3
    Neked van kedvenced a témában, aki pl. az ötletet adta annak idején, hogy belekezdj ebbe? Valami fasza eszméletlen hihetetlen videó? :)
  • MasterMason
    #2
    Első körben akkor egy jelenleg futó projektbemből pár kép és video:

    Drink FX for Houdini. Ez egy teljesen procedurális nurbs pezsgő generátor lesz, amivel bármilyen formájú üveget, kezdve a boros sörös üvegekkel az üdítőkön és poharakon át, bármilyen itallal kapcsolatos terméket el lehet készíteni. Az lesz az érdekessége ennek a houdini assetnek, hogy mindent tudni fog amit a reklámoknál használni szoktak és szükséges, sőt még annál sokkal többet is. Realtime fluid szimuláció. Realtime hab szimuláció a sörnek és pezsgőnek stb. Ezen felül persze lehet majd tenni vízcseppeket is az üvegre, ja és nem utolsó sorban nagyon könnyű megformázni vele bármilyen üveget vagy akár poharat. És persze bármilyen méretre is állítod, azonnal készen kell állnia a realtime fluid és hab szimulációra és renderelésre.

    Fluid Teszt:
    https://vimeo.com/groups/goprocedural/videos/70898751

    Nagy felbontású meshel + vdb és simitás:
    Result: http://www.youtube.com/watch?v=xUG2D91qJ0w



    Jelenleg ott tart a projekt, hogy elkészült az öntő-vonal, aminek segítségével az üvegből átönthető a folyadék egy másik pohárba. Három féle lehetőség van, teljesen automatimusan állítja a dőlésszöget a fluid formáját és minden egyebet, félautomata módban meghatározható a dőlésszögek manuálisan, és manuális módban pedig saját kézzel és értékkel lesz állítható minden.
  • MasterMason
    #1
    Arra gondoltam, mivel nem sok helyen van magyar Houdini fórum így hát nyitok egyet: Nyilván a széles körben ismert, de kevesek által használt program sajnos nem túl sok magyar felhasználóval rendelkezik. Ennek ellenére, ha más nem is fog itt történni, minthogy én szemetelem majd tele az éppen aktuális virtuális környezetszennyező bűncselekményeimmel a topikot, már akkor is van értelme.