46
  • Tetsuo
    #46
    Te most a kettos fejedelemségrol beszélsz? Mert pl. az egyeduli magyar király is szakrális volt, ugyanis a magyar Szent Korona az egy beavatókorona. A fejedelmeink és egészen Mátyás királyig a legtobb királyunk teljesen beavatott volt, vagyis -a nép hite szerint- Istennel kapcsolatot tartottak fenn és próbálták a kijelolt utat járni.
    Természetesen egy eros erkolcsi rendszert egy kívulálló nevezhet fundamentalizmusnak, de az nem jelent semmit. ;) Attól még az egyik legjobban mukodo társadalmat is jellemezheti. Ráadásul a mai pszeudo-liberalizmusba ill. az eros materializmusba vetett társadalmi hit inkább fundamentalizmus és ez a benne éloknek fel sem tunik, persze.

  • cateran
    #45
    Muholdjainkkal most is megfigyeles alatt tartjuk. Ne hagyja el a szobajat es sajat erdekeben a\ internetet is kerulje minel messebbrol, ellenkezo esetben szankciokat fogunk eletbe leptetni on ellen!

    /facepalm and silent cry
  • mad mind
    #44
    A szakrális királyság egy baromság. Csak annyiban tér el a "sima" abszolút monarchiától, hogy két ember harcol a tömegekért. Ha a király áll jobban, inkább abszolút monarchia van, ha meg a szakrális vezető, akkor meg fundamentalizmus. És egyáltalán nem működnek és működtek jól.
  • mad mind
    #43
    Pedig a napsütés mindig jót tesz. Az internet különben is elrohasztja az agyat.
  • Laza
    #42
    "En egy jo haromevig szobafogsagban voltam"

    Most vagy meglátszik, vagy nem elég ideig :D :D :D
  • caius marius
    #41
    Ráhel, sára és gázsi apját biztos megvédem majd... Hülye!
  • nlght
    #40
    "En egy jo haromevig szobafogsagban voltam"

    wtf???

    "Az Orban kormany minden aron meg kell vedeni"

    wtf??? épp most hoztak olyan törvényt, hogy mostantól a külföldiek kilóra megvehetnek minket! pszichológus látott már?
  • matrix222
    #39
    Hivatalosan az egeszet az international valalatok kezdtek el, elobb mint a kormany. Erre nagyon kell vigyazni, mert ma pl. a szabadvilagot ok iranyitjat, a sok mas csatlosaikkal. Ha ebbe a csonka haza belekeveredik, akkor ott is idegenek kezeben fog kerulni az orszag kormanyzasa.
    En egy jo haromevig szobafogsagban voltam, jelenleg is nagyon ovatosnak kell lennem, ha korutra indulok, lehetoleg masok tarsasagaban. Ezek a nagyvalalatok, corporations rosszabbak meg a gonosznal is. NAgyon rafinaltan elbannak barkivel, annelkul hogy azt meg a szomszedja is eszrevenne. Egyszeruen most nem tudom ezt reszletezni. Egyedul a nep tehet ha folebred, es hatart nemturve ervenyessegre juttatja akaratat. Az Orban kormany minden aron meg kell vedeni, persze csak akkor ha magyar vagy.
  • Tetsuo
    #38
    Ebbol a szempontból a magyar politika nem rosszabb vagy kulonb mint a legtobb más-országbeli, ahogy a magyar nép sem lényegesen butább vagy okosabb, mint általában más népek.
    A világ népességének bizony nagyon nagy hányada konnyen megvezetheto, mert ostoba, igénytelen és muveletlen. Egy réteg, a legtobb országban ezt használja ki egyre jobban.

    Cat-tel egyetértek abban, hogy a legtobb embernek nem járhat szavazati jog.
    Eleve nem is jó a szavazás. A felelos emberek azért vannak olyan pozícióban, hogy dontest hozzanak. Egy foorvos sem rendel el szavazást a szívmutétrol, megkérdezve a takarítónoig mindenkit! ;)

    A minden ember egyenlo sem állja meg a helyet, mert a tettek és a tudás bizony kulonbséget mutat. Egy becsuletes, dolgos embernek tobb tisztelete kell, hogy legyen, mint egy priuszos alkoholistanak. (A libsik szerint nem.)

    A pártrendszer pedig alapból egy megosztottságot szul, rossz hozzáállást ad a problémamegoldáshoz. Egy nép, tobb pártra osztva csak civakodik, a komoly problémák megoldásaihoz osszefogás kell!

    A 4-5 éves kormány és onkormanyzati ciklusok pedig megolik a távolabbi, eloremutatóbb terveket. A politikusok, szerte a világban, csak abban a rohadt ciklusban gondolkodnak ill. cél az, hogy átmentse a hatalmat a kovetkezore!

    Tehát alapjaiban rossz a "demokrácia". Ami csak, egy utópia, mint a kommunizmus.
    Ha viszont tényleg a "nép" kerulne hatalomra (foleg a mai értékrenddel), akkor pedig az anarchia. De a nép nem nagyon tud irányítószerepet elfoglalni, mert mindig alakulnak okosabb, kihasználóbb, gonoszabb klikkek és teszik a dolgukat.

    A mai világban ilyen zullott értékrenddel szerintem nincs remény egy "szép, új világra". Sajnos én is csak másokat kihasználva tudok konnyen gazdagodni, majd kesobb azt tenni, amit szeretnék: Valami -szerintem- hasznosat.
    Ha valaki olvasta Jared Diamond - Osszeomlás c. konyvét, vagy ha ismeri a Római Birodalom bukásának korulményeit akkor valószínuleg érzi, hogy kozel a vége ennek a társadalomnak is.

    A gazdaság a kapitalizmusra, az pedig a folytonos novekedésre és téves alapokra épul (pl. láthataltan kéz), ami elobb-utóbb a totális monopólium (kb. az 1984-ben olvasható orwelli disztópia) mellett vagy helyett az eroforrások kimeruléséhez vezet. Jelenleg rengeteg eroforrásunk a végét járja, de vannak újabbak, csak rosszabb minoséguek... na, ez egy hosszú téma lenne most.

    A jovo nem kecsegtet semmi jóval, viszont a múltban nem csak az a rossz volt, amit a torténelemkonyvekben olvashatunk. A boldog békeidokrol azért nem tanulunk, mert az egyrészt unlamas, másrészt torténelmi emlék sem sok maradt róla, reszben az elobbi ok miatt, részben más okból. Ez is hosszú lenne.

    A szakrális királyság, kettos fejedelemség és más istenhit vezérelte rendszerek sokkal jobban mukodtek -persze volt, ami nem-, mint a mai társadalmunk.
    Csak ezt nehéz elképzelni monitor elott ulve.
    Igen, ezek a rendszerek is eltuntek, de más-más okból. Kiindulás lehet a fent említett Diamond konyv meg egy alap vallásismeret, azután a magyarság alternatív, de szurt! torténelme, ami meglepoen egybecseng a legújabb genetikai vizsgálatokkal (pl. Semino eredményei a Science 2000-es novemberi számában) és sok más eddig értelmezhetetlen vagy félreértelmezett emlékkel (pl. Szent Korona).








  • Xellos999
    #37
    Ha mondjuk Magyarországot vesszük, ahol már jó ideje bebizonyosodott, hogy a mindenkori kormány tökéletesen alkalmatlan feladata ellátására (akár náci, akár komcsi), gyakorlatilag nem lenne veszteni való. Legrosszabb esetben pontosan ugyanaz történne ami már hosszú ideje megy (tönkre kúrják az országot).
  • fonak
    #36
    Igen, de ott csak egyik irányban működik, a népnek fogalma sincs arról, hogy a vezetői milyen luxusban tobzódnak míg ők nyomorognak stb.
  • Szefmester
    #35
    Amiről te beszélsz, azt csak úgy hívták! Nézz utána jobban miről is szólt volna az egész. Ha még akkor sem érted akkor nézd meg az állatfarm című filmet. A már elég érthetően bemutatja az egészet.
  • resystance
    #34
    Elmés feltevés, de nem a nép szavazza meg a kormányt, hanem a tőke vásárolja meg a népet. Elég messze van a kettő egymástól. Termékek vagyunk már réges-rég, és még mindig ott tart az okosabbja is, hogy hogy kell ügyesen szavazni!
  • Cat #33
    Az erősebb társadalmi kontroll _Magyarországon_ megvalósíthatatlan, mivel az emberek egyszerűen túl buták. (Tudom, Svájcban néhány havonta tartanak népszavazást.) Itthon a választásoknál fel kéne tenni a kedves állampolgárnak max. 2-3 baromi egyszerű kérdést, pl.
    1. Ki jelenleg a miniszterelnök? (Orbán, Gyurcsány, Medgyessy)
    2. Ki jelenleg a köztársasági elnök? (Áder, Schmitt, és mondjuk Göncz)
    3. Melyik párt(ok) alkotják jelenleg a kormányt? (MSZP, Fidesz-MPP, KDNP, LMP, Jobbik)

    Ha ezekre nem tud válaszolni, akkor nem is szabadna figyelembe venni az általa kívánt pártra vonatkozó szavazatot, mivel emberünknek fogalma sincs róla, hogy mi a helyzet. Ezeken a válaszokon egyébként meglepően sokan elbuknának, legalább egyharmad szavazata érvénytelen lenne. Ez már csak azért is érdekes, mert pl. a menekültek-bevándorlók, akik állampolgársági vizsgát tesznek, sokkal többet tudnak Magyarország államformájáról, politikai berendezkedéséről, mint a születésük óta itt élők. Azon ezeknél sokkal nehezebb kérdésekre kell helyesen válaszolni, és nem ixelgetni.
  • TokraFan
    #32
    Volt már ilyen rendszer, úgy hívták, kommunizmus. Mindenki megfigyelt mindenkit, szomszédot, munkatársat, barátot, akárkit...Köszönöm, én nem kérek belőle. Te csak nyugodtan...Ott van pl. Észak-Korea...
  • llax
    #31
    Annak nem lenne jó vége...
  • fonak
    #30
    A totális ellenőrzést én elfogadnám ha az két irányban működne, tehát az emberek számára is átlátható lenne a vezetők tevékenysége, anyagi helyzete stb.
    Minden állami megrendelésről, közbeszerzésről az összes iratot feltenni a netre mindenki számára megtekinthetően. A vezetők vagyonnyilatkozatait is nyilvánossá tenni, és természesen a rokonságukét is. De akár az egészségügyi adataikat is, lehet hogy szörnyen hangzik, de miért is ne. Sőt mindenki megnézhetné mindenki adóbevallását, miért is ne? Max. nem kéne találgatni, hogy miből vette a szomszéd az új kocsit, vagy ha igen, akkor látszana, hogy nem legális jövedelemből :D Ha senki sem tudna kibújni pl. az adózás alól, máris lehetne csökkenteni az adókulcsokat, terheket, igazságosabb lenne a közteherviselés.
    Sőt, mindenki megfigyelhetne mindenkit, bizonyos határok között. Akár kamerán keresztül is. Kissé más lenne a társadalom, de nem feltétlenül rosszabb. :)
    Ha mindenki látja mindenki lapjait, akkor csak igazságosabb a játék. A "facebook-generációnak", a mai tiniknek is már úgyis többnyire más fogalmaik vannak a magánszféráról. Ha egyszer a hatalmi pozíciókba is ők kerülnek majd, ki tudja?
    Mondjuk sose lesz ilyen szerintem, mármint kölcsönös átlátszóság, a politikusok pedig többnyire csak bábok, ha látszólag feddhetetlennek kellene lenniük, akkor az összes valódi irányító a háttérbe húzódna, ennyi. A valódi irányítók meg sose hagynák, hogy bárki a lapjaikba nézzen.
  • resystance
    #29
    Te mikor álmodtad ezt, hogy "a néptől kapott pozíciójukban" vannak? Szerinted van morzsányi köze is a népnek ahhoz, ki van hatalmon?
  • Xellos999
    #28
    Miért ne? Használjuk már az internetet valami értelmesre is...
  • llax
    #27
    A nagyobb közösségi kontroll az én értelmezésemben nem azt jelenti, hogy bármely kérdésben a döntés a nép kezében van. Mindössze annyit, hogy a választott vezetőkben legyen némi megfelelési kényszer, mindvégig amíg a néptől kapott pozíciójukban vannak.
  • resystance
    #26
    Nekem az elolvashatják és az elolvassák ugyanaz. Gyakorlatilag az övék minden adatom, meg még azon túl is minden, a kielemzéses módszer meg csak súlyosbítja a dolgot, ahogy írtad.
    De nem aggódok már, a közelmúlt kiszivárogtatásai sikerének hatására ez már nem áll meg, mindenki egyre kíváncsibb lesz. :)
  • Szefmester
    #25
    Amúgy volt egy Monthy Python jelenet ami pont erről szólt. Két jómunkásember (talán asztalos vagy lakatos?) dolgozott és a 10-15 perces jelenetben vagy 3x mentek oda a falhoz megnyomni az igen-nem gombot, és kitárgyalták egymással miért jó vagy rossz az adott tétel. Persze a munka nem igen haladt...
  • Szefmester
    #24
    A nagyobb közösségi kontrollhoz viszont már általános iskola közepétől olyan oktatásnak kellene lennie, ami felkészít arra hogy legalább az alap józan ésszel felfogd a gazdasági, szociológiai, és globálpolitikai jelentőségét a szavazásra bocsátott tételnek.

    Amúgy királyokat az esetek többségében nem a jobbágyok választottak... legalábbis én ezt tanultam. Mert ha a királyokat a nép választja akkor nekünk most perpill van egy Királyunk...

    A szakrális rendszer pedig már az alapjaitól nem az emberekért van, hanem az emberek irányításáért. A hit és az egyház két külön dolog. Az emberek hittek, az egyház meg megmondta miben. Ha nem abban hittél akkor eretnek voltál és halál, vagy jobb esetben kiközösítés.
  • llax
    #23
    "Valójában a kérdést fel lehet tenni fordítva is: Vezeto nélkul fennmaradhat-e egy társadalom? :) Nem."

    Eddig ok.

    "Csupán azt kell megoldani, hogy jó ember keruljon uralkódói szerepbe. Na az nem egyszeru. ;)"

    Ez az, ami majdnem lehetetlen. Mindenkinek megfelelő vezetőt választani teljességgel lehetetlen.
    Megoldás lehetne egy igen erőteljes társadalmi kontroll, ami nem csak arról szólna, hogy X évente szavazunk. Ezen túl nem csak egy tollvonással elkaszálható népszavazási lehetőség maradna.

    Visszahívható képviselők, hatályba lépésig több fórumot megjáró döntések, tárcák szakértői kézben, kevesebb titkosítási lehetőség, pártól kiszavazás büntetésének tilalma, mentelmi jog csak az eredeti céljára, stb... már jó irányba mutatna. Szerintem.
  • Tetsuo
    #22
    Ez baromság. Sok olyan birodalom volt a torténelem során, ahol az uralkodó ill. maga a szakrális rendszer a kozosségért volt.
    Bizony, Magyarországon is elofordult, hogy jó királyunk volt.
    (Kifejezetten a nép, a nemzet szemszogébol nézve.)
    Illetve sokszor volt olyan, hogy maga az uralkodó jót akart, csak a korulmények nem úgy alakultak.
    Persze a torténelemkonyvek inkább a viszályokat, gazdasági novekedést, csokkenést emelik ki. A morál csak abban az esetben jon elo, ha hasonlítható a mai liberál-degenerációhoz.

    Valójában a kérdést fel lehet tenni fordítva is: Vezeto nélkul fennmaradhat-e egy társadalom? :) Nem.

    Csupán azt kell megoldani, hogy jó ember keruljon uralkódói szerepbe. Na az nem egyszeru. ;)
  • Meridian
    #21
    Egyébként nem elolvassák - arra nincs elegendő emberi erőforrás, hanem _kielemzik_ Profilt állítanak össze belőle, és ha véletlenül hibáznak ebben, te akkor meg szívni fogsz, csinálhatsz bármit...
  • Meridian
    #20
    Ez azért van, mert amíg a te seggedet nem érinti a dolog, addig ugyan méltatlankodsz egy kisideig, aztán elnyugszol, mégcsak kényszeríteni sem kell rá... aztán egyszercsak jön a megijedés.
    (ugye jobb félni, mint megijedni, tartja a közmondás...)

    Csakhogy idáig már kevesen gondolnak el, úgyhogy majd a Snowden botrány is szépen elcsitul. Most is csak azért van porondon, mert az amcsik nehezményezik, hogy az oroszok nem kinálták fel nekik tálcán a fejét... egyébként már kuss lenne.
  • Szefmester
    #19
    Ennyi... és az emberek mégis lelkesen váltogatják a fejük felett az uralkodókat akiket csendben szidalmaznak mert alkalmatlanok...
  • llax
    #18
    Igazából soha...
  • Szefmester
    #17
    Mikor is szolgálta utoljára a hatalom gyakorlója azokat akik oda juttatták?
  • llax
    #16
    Nem lenne itt baj a megfigyeléssel, ha az a nép érdekeit szolgálná. Amikor célzott adatgyűjtéssel megszerzett információkat kizárólag bűnüldözési célokra használnák fel, az erre nem használhatókat véglegesen törölnék.
    A gond az, hogy egyre inkább általános megfigyelést alkalmaznak, bűnözéshez nem köthető adatokat is hosszú időkre eltárolnak. Ez már inkább a hatalom érdekeit szolgálja, de legalábbis a lehetőségét fenntartja.
  • CairoJack
    #15
    No meg azért azt se felejtsük el, hogy a Prizma előtt is voltak hasonló rendszerei az USÁ-nak, és azokat felhasználva, több EZER milliárd dollárnyi profitot termeltek be az USÁ-nak azáltal, hogy konkurens cégeket kiheréltek az így szerzett infókkal.

    Nyilván nem a konkurens "Józsi bácsi fagyizójáról" van szó, de ahol akkor pénz forgott kockán, hogy a "nemzeti érdek" megkívánta, na ott azért be-beavatkoztak. Súgtak egy kicsit XY cégnek. Konkrétan elég sűrű jelenség, hogy nagy, nemzetközi közbeszerzéseket az USA mindig úgy nyer meg, hogy csak egy leheletnyivel olcsóbb a 2. legjobb ajánltatnál. Azért ez mondjuk egy 100 millió dolláros repülő, vonat, busz, fegyver, bármi egyéb tendernél kényelmes tud lenni.

    A lehallgatás jó biznisz.

    A vesztes cég meg bizonyítsa be, hogy azért veszített, mert őt lehallgatta az USA titkosszolgálata. Biztos sikerülni fog.

    (Lásd Echelon project)
  • bdzsana
    #14
    Akik azt mondják, hogy őket nem zavarja, mert nincs mit titkolnia az elég nagy sötétségben élhet. Te elhiszed, hogy azért kell a megfigyelés, hogy terroristákat szűrjenek ki? Főleg arra kell, hogy TÉGED figyeljenek, ellenőrizzenek, megismerjenek. Ez nem ahhoz kell, hogy likvidáljanak, ez ahhoz kell, hogy könnyen tudjanak manipulálni. Ők ezekből a statisztikákból olyan értékes információkhoz jutnak hozzá, amivel népeket lehet irányítani.
    Nem tartom magam hülyének, de tudom, hogy kellő mennyiségű információt összegyűjtenek rólam, úgy manipulálnak ahogy akarnak, nem csak engem bárkit.

    Ez az elsődleges cél, a másodlagos, hogy a gyenge pontjaikról (Snowden...) időben tudjanak, és korrigálni tudják a hibát.
  • Szefmester
    #13
    Akinek nincs titkolni valója az legyen szíves csak kihangosítva hangszórón és megafonon keresztül telefonáljon, egy plexiből készült függönytelen házban... A monitora képét pedig egy házfalnyi vászonra vetítse ki. Ha szépen kérhetem...
    A privát szféra az a neten is privát szféra... Kíváncsi lennék ha kapnál egy magánlevelet vagy csomagot amit valaki már előtted felnyitott akkor szidod e a futárt/postást? Ha valaki odamegy hozzád az utcán és elkéri a telefonszámod, lakcímed, lakáskulcsod, tárcád, akkor vajon lelkesen átadod neki, mosolyogva és fütyörészve, vagy elhajtod a retekbe?

    GONDOLKODJATOK MÁR EMBEREK!

    Ha akar tőlem bárki bármit, jöjjön oda és kérdezzen meg... de agyonverném azt aki csak kutakodik. Ha megkérdi mit reggeliztem megmondom, de nem esne jól ha a kukámban kotorászna a kidobott zacskók után!
  • Amergin
    #12
    USraelnek mindig igaza van, pont.
    "Mindenki ezt csinálja, aki megteheti" -egy újabb érv, miért kell minden pottyantás után megtisztogatni a nyelvünkkel USrael ülepét.
    Ha viszont például kiderülne, hogy Kína még jobban kémkedik mindenki után, akkor viszont az ún. "demokrácia" bajnokai és az itten fórumos birkanyáj telipofával határolódna el és ítélné el ezt. Meglehet az ottani kiszivárogtató (aki ebben az esetben már nem "áruló", hanem a "szólásszabadság világbajnoka"!) még a béke-Nobeldíjat is megkapná. Így van ez rendjén...
    Mert hiszen a "legtermészetesebb" dolog a világon, hogy USraelre külön erkölcsi normák kell, hogy vonatkozzanak kérem szépen.
    Ezt igazán beláthatná már mindenki végre!
    Aki netezik, az ne csodálkozzon, hogy lehallgatják -ez a legtermészetesebb dolog a világon, nemdebár?
    Nem kell nezezni, oszt nem hallgatnak le! Höhö Ja telefonálni se, meg négy fal közt beszélni se, meg úgy általában csak kint a tajgában van mód, hogy ne hallgassanak le, de ez így van jól, hiszen: "TENORIZMUS!! JAAAJ!" Féjjjetek tőőőle!!! Háháá!
    Amerikának a Capitoliumot meg a (most már) Fekete Házat kéne inkább lebombáznia, mert az egy négyzetméterre eső terroristák sűrűsége ott a legnagyobb az egész univerzumban, b+
  • Hungaricus
    #11
    Engem nem zavar, hogy látják hogy mit csinálok a neten és mi érdekel.
    Mert nem csinálok olyat ami törvénytelen lenne...nagyon :)
    Az hogy látja mit keresek google-n vagy milyen filmet nézek meg online, na és?

    Az e-mailjeimet is olvashatja, mert csak munkaügyben levelezek, amiben nincs cég titok.
    A telefonban pedig csak olyan dolgot beszélek meg amit szabad telefonon beszélni, amit nem azt pedig személyesen négyszemközt, de ilyen sincs sok.

    Közösségi oldalakat használom, de nem adok ki semmi olyan adatot, amit máshol nem lehetne megkeresni rólam. Telefonszám, email cím , na és? Ezt adatlopás során is megszerezhetik tőlem a bűnözők, elég csak feltörni egy fizetős oldalt, ahol egyszer már fizettem.

    Ami problémás mégis nekem is ebben, hogy abban nem vagyok biztos, hogy ha mindent látnak, akkor mindent meg is tudnak hamisítani, nem? Simán megváltoztatják az e-mailjeim tartalmát stb.. Vagy nem? Mert ezzel több embernek tudnak kárt okozni, nem nekem de vannak akiknek ez problémát okozhat szerintem.
  • CairoJack
    #10
    Milyen szűklátókörű ember vagy te. És az a baj, hogy az emberek 99%-a ilyen. Ezért tudnak úgy bánni velük a kormányok, mint az állatokkal. Megbillogoznak, beterelnek egy nagy játszótérre, de persze ott is folyamatosan kontroll alatt vagy, és még csak észre sem veszed.

    Az embereket időtlen idők óta zavarja, ha figyelik őket, ez a mostani eset azért nem keltett túl nagy visszhangot, mert a legtöbb ember nem is tudja, hogy meg van figyelve, de még ha tudja is, ő maga nem látja azt, aki (ami, mert ugye az esetek 99,99%-ban csak egy automata készít róluk profilt. Ez így is marad, amíg az adott illető hirtelen valamiért fontossá nem válik, és ez az ok bármi lehet, még rajta kívülálló ok is) őt megfigyeli, így igazából nem is érdekli/ fel se fogja/ el sem hiszi. Bődületese ostobaság, szűklátókörűség, felelőtlenség. Igazi strucctaktika.
    A Snowden ügy előtt az ilyen fórumok tele voltak olyan fröcsögő idiótákkal, akik szent esküvel állították, hogy ez az egész csak paranoiás képzelgés. Gondolom, most, hogy kiderül, hogy tévedtek, most jön az a duma, hogy "áh én túl jelentéktelen vagyok, engem nem figyelnek meg" , "nem vagyok bűnöző/tenorista, nincs mit titkolnom"

    Hát tudjátok mit, én sem vagyok bűnöző, sem tenorista, mégis kvára zavar, hogy mára már olyan pszichológiai profiljuk van rólam, hogy jobban ismernek, mint én magamat. Pedig én aztán tényleg messziről kerülök minden létező közösségi szutymót, és a személyes adataimat a lehető legritkábban adom ki.
    Nem azért zavar, mert bármit is titkolom kéne (akkor ugye nem írogatnék ilyen fórumokra), hanem mert pofátlanságnak tartom, hogy ha pl kártyával fizetem ki a bevásárlást (amiről évek óta leszoktam, tkép kártyáról már csak leveszem a fizum, kp-be és kész. Ezt leszámítva dísznek van), akkor az NSA meg a hasonlók már azt is tudják, hogy mikor van menzesze a csajomnak.

    Szégyen.

    Mifax közük van hozzá??
  • teddybear
    #9
    Az igazán fontos dolgaimat személyesen intézem, mert az a legjobb módszer. Az ügyintéző nem tudja letagadni magát, és a jelenlétem különben is zavarja, így gyorsabban szabadul meg tőlem.
    Nem vagyok tagja semmilyen divatos közösségi oldalnak, telefonálni ritkán szoktam. Amit emailon küldök, azt elolvashatják, mert nem számít.

    Különben túl kis pont vagyok, egy a tucatból. Meg paranoiám sincs, úgyhogy nem üldöznek.
  • resystance
    #8
    És ez téged nem aggaszt? :D Elolvassák minden e-mailedet, meghallgatják minden telefonhívásod, tudják, milyen műsort nézel, tudják, milyen weboldalakon jársz, milyen videókat nézel, mire kattintasz, mindent. Ez neked így rendben van?
  • teddybear
    #7
    Különben meg régóta köztudott, hogy az USA-ban nem lehet kereskedelmi forgalomba hozni, vagy ilyen célra használni olyan kommunikációs szoftvert, amihez az NSA nem rendelkezik hozzáféréssel. Például hátsó bejárattal.