387
  • Ahoy
    #267
    KGY egyháza ugyan úgy működik kicsiben mint a nagyok milliárdos témában. 37 ezer egy 6 napos KGY tábor, ami azért nem is olyan rossz summa. Adó 1%-ot is lehetett nekik utalni, ami ha a bejegyzés szerint tényleg 7000+ hivatalos tag van, akkor szép summa. Ne mondd már nekem, hogy Kisfaludy-nak nem egy jó kis mellékállás ez, közben még a hülyeségeit is lökheti.

    Nyugodj meg, nem veszem fel a sértéseidet, elfogadom, hogy egy bunkó proli vagy :)
    A kutyás hasonlatból meg érthetnéd mire gondolok. Bármit mondhatok, nincs jelentősége, mivel úgy sem tudod leellenőrizni. Most mi van akkor ha megtudod hogy 25 vagyok? Semmi. Hogy mit tettem le az asztalra? 2 szakmám van, amivel egyetem mellett 2-4 ezres órabérrel szoktam dolgozgatni ha van lehetőség. Úgy gondoltam többet is elérhetnék, 2-es gimis matekkal bevállaltam egy műszaki egyetemet, és vért húgyozva felküzdöttem magamat. Ez a szak kicsit olyan mint KGY multidiszciplináris tanai, mert vegyíti a biológiát az informatikával és a többi alap tudománnyal. Csakhogy itt minden kis tudásmorzsáért baromira meg kell dolgozni, ez nem olyan mint a KGY egyház, hogy elolvasod a mesét aztán elhiszed.
    Sok területre érdemes majd figyelni, egy központ is épül majd a Corvin negyedben, ahol kiemelt szerepet kapnak a nem invazív diagnosztikai módszerek, ultrahang terápia, de célzott molekuláris terápiák, mikrofluidikai érzékelő rendszerek (BioMems), idegi interfészek, robot protézisek mozgássérülteknek (egyik srácnak robotkeze van, aki oda jár!) vakoknak retina implantátum és ilyenek. Mindaz amit KGY leír gyakorlatban, csak ők SEMMI gyakorlati hasznot nem termeltek az időfizika oltárán. Mi meg kézzel fogható gyógyászati és ipari eszközöket, találmányokat termelünk. Van olyan terület, amiben a kis magyar spin off cég világelső! Ez öregbíti az ország hírnevét, nem KGY bullshit hun egyháza...

    Szóval ezért tud rettenetesen felcseszni az ilyen KGY egyházak szellemgyógyász, meg homeopátiás baromságai, amik VALÓS kárt okoznak az embereknek azzal, hogy megtagadják a hagyományos orvoslást (persze nem mondom, hogy nincsenek problémák a magyar eü-vel!) és emiatt emberéletek kerülnek veszélybe, mert egy jómadár kitalálta a szellemgyógyászatot, vérből meg pisiből olyan koktélt kever, ami minden betegségre jó. Míg mi éveken keresztül teszteljük a számítógépen tervezett hatóanyagot, mire akár állatkísérletekre kerülne a sor. Nem nekik tök egyszerű, csak kipróbálják a sok hívőn, aztán a placebó hatás és a hit miatt úgyérzi jobban lesz, 2 napra rá meg meghal. Ahogy Steve Jobs is, inkább keleti diétázott, megtagadva a hagyományos terápiát...
  • Fratello
    #266
    (Elképzelem ahogy szerencsétlen Einstein megpróbálja elővezetni a relativitáselméletét a Porosz Tudományos Akadémián, de az idős profok folyton közbevágnak, hogy "Hány éves vagy kisköcsög? Harminchat? És te ugatol itten? Még szakállad sincs, milyen tudós vagy már?"

    Amúgy a legborzasztóbb, és egyben számomra a legdühítőbb az, hogy az ilyen Kisfaludy-féle emberekből teljes mértékben hiányzik bárminemű szakmai alázat. Nem azt mondják, hogy "Kérem, szerintem ez így és így van, mert... (és ide jöhet bármilyen tudományos blabla)", hanem kiáll a pódiumra, és elbődül hogy ÉSEZÍGYVANMERÉNASSZONDOM, és megbasz hátulról a veresfaszú ördög ha kételkedni merészelsz! Gondolkodás nincs, enyém lesz a kincs! Érdemes megnézni pár UFO-témájú előadását, ott ugyanez van (és nem csak nála), gondolkodásnak, levezetésnek, kétkedésnek, bármiféle "hátszerintem"-nek nyoma sincs, ők megmondják a frankót meg a tutit, csak az a rohadt mocskos világ esküdik folyton össze ellenük, és csakazértse akar úgy működni ahogy ők azt megálmodták...
  • strepsils
    #265
    "ahogy KGY egyházbiznisze is működik"

    Milyen biznisze te rágalmazó beszari kis taknyos? Milyen milliárdokról beszélsz ,ki a f*sz vagy te hogy ilyen bölcs mindenttudó világlátásod van mint annak az epilepsziás nickű majomnak ?

    Vedd már észre hogy még attól is félsz ,féltek hogy az életkorotokat eláruljátok kis pöcs nethuszárok egymásnak vetítitek magatokat így hogy a fenébe várod el hogy egy szavadon is elgondolkozzak amit nekem válaszoltál.
    Vagy ha meg nem azért válaszolsz akkor minek válaszolsz ,csak a magad szórakoztatására?
    Ez hiteltelen úgy ahogy van ,egyik oldalon bölcs mindenttudó 50 60éves magabiztossággal szövegeltek és ha megkérdi egy "hiszékeny buta éretségizettlen 28éves proli" (ez én lennék) hogy ugyan ki az aki így oktat ,még név nélkül sem meritek elárulni a korotokat ,esetleg hogy mit végeztetek ,mit raktatok le az asztalra .
    Ha nem mered vállalni hogy mire alapozod a mondandódat akkor be is ismerted magadnak hogy még név nélkül sem bízol meg a saját kijelentéseid hitelességében.

    A színjátékot nem nekem játszod hanem magadnak te ostoba, te fogsz pofára esni én nem eszlek meg ha megtudom az életkorod de legalább be tudtam volna határolni hogy ki a másik fél.

    ezért a kis taknyozás ,csupán logikailag :)

  • asgh
    #264
    Várjál, feladatok is vannak:

    "1.1. A Hófehérke és a hét törpe című mese egyértelműen a fotinóról szól, tehát jó lenne kielemezni időfizikai szempontból. "



  • botyika
    #263
    szerintem igazából nincs ezekkel baj, elvégre senkinek sem ártanak. legalábbis feltételezhetően. csak összeülnek és kitalálják a világegyenletet. persze fogalmuk nincs róla, hogy a trogdolodok már 25 éve feltalálták az időgépet és rendszeresen látogatják a bolygónkat, az időfizikát pedig már 200 éve ismerik és sokkal tovább fejlesztették. majd tartok erről egy előadást egyszer...
  • fszrtkvltzttni
    #262
    Az meg aztán teljesen összezavar mindenkit, mikor egy László Ervin nevű MTA tag tudományfilozófus jelent ki hülyeségeket.
  • fszrtkvltzttni
    #261
    Az a durva, hogy az egészet úgy adják elő mintha tudományos elméletek lennének.
    ez meg ez

    Ezekkel a szarokkal tele van az internet. Az a baj, hogy a XX. sz. fizikája tele van olyan dolgokkal amelyek a hétköznapi tapasztalattól távol állnak. Annyira távol, mint ezek a spirituális dolgok. Éppen ezért simán beveszik az emberek. Az is fontos, hogy ezek könnyebben érthetőek, az emberek pedig szeretik megérteni a dolgokat. Végül, de nem utolsó sorban, ezek az elméletek magyarázatot adnak mindenre, összekötik a tudományt a vallással, ami szintén egy fontos dolog. A tudomány meg csak csűri-csavarja, homályos válaszokat ad, tele van paradoxonnal, drága, érthetetlen, időnként saját magát cáfolja, stb. Jó persze, ezen alapul a technikánk, de ha elegendő ideig beszélgetsz egy tudóssal, előbb-utóbb kinyögi, hogy az állításai nem a valóságra vonatkoznak, hanem annak valamilyen modelljére, tehát kamu az egész. A kreák is győzelmi zászlóként lobogtatják, hogy a tudósok nem bírják cáfolni, hogy az élet teremtve lett, ők viszont tudják cáfolni az élet spontán létrejöttét.
    Sokáig lehetne még ragozni, de a lényeg az, hogy nagyon sokan képtelenek értelmesen gondolkodni, miközben meg vannak győződve róla, hogy mégis.
  • Ahoy
    #260
    és a legviccesebb, amikor a Tudomány pongyolaságain egy olvasó kételkedett, a 24-es pontban, ami szimplán nem igaz.

    Erre csak ennyi a válasz:

    "Válaszok:
    Íme a válaszok az észrevételeidre!
    - A 24. ponthoz: A sejtek életben tarthatók az élõlény halála után, lásd kóma állapota, amikor egy nagyon lelassult sejtfunkcióval tovább mûködik a páciens, egyfajta hibernációval. De ha a test szétrohad, akkor a távoli sejtjei is meghalnak. Szervátültetés esetén igen gyors sejtcsere, sejtosztódás indul be, és ezzel az idegen sejtek saját sejtekké válnak: immundepreszív állapot. Ezzel kapcsolatban olvasd még el a Varga tételeket az eh-n, aminek a közvetlen címe máshol: http://donarac.fw.hu/tetelek/ Ennek lényege, hogy az élõ szervezetek mûködését az ún. integritásvezérlõ mezõ vagy kölcsönhatásmátrix határozza meg. "

    Najó itt lassan tényleg befejezem, aki nem látja be, hogy az egész egy kurva nagy bullshit, az egyszerűen nem lát a szemétől...
  • Ahoy
    #259
    Nem ezt full halál komolyan gondolják. Ez a nagyobbik baj. Itt fordul át pl veszélyesbe a dolog, amikor mondjuk egy hívő elutasít egy életmentő kezelést a "szellemgyógyász" javára.

    18. Gyógyász:
    Nagyfiam hívta fel figyelmemet az Eseményhorizontra. Sok érdekes írást találtam, érdeklődési körömet tekintve örültem, hogy a homeopátia is helyet kapott az oldalon. Ehhez szeretnék néhány gondolatot fűzni. A cikk a következőket írja:
    "Az ideális természetesen az lenne, ha 1 embernek 1 problémára 1 fajta gyógyszert állítanának elő, teljesen személy specifikusan és azt egyedi módon adagolnánk."
    Nos ez már nem csak vágyálom, hanem valóság. (Bár ezt nem lehet gyógyszertárban megvásárolni.) Szellemgyógyászként volt alkalmam kipróbálni a "személyre szabott" gyógyszer hatásait több beteg esetében is. Elkészítése viszonylag egyszerű, hiszen adott a beteg, tőle kell "elkérni" a gyógyszer alapanyagát. Néhány csepp vér, vizelet és egy hajszál "csodát tesz". Ez a szer főleg azoknál hoz látványos javulást, akik már régóta szenvednek valamilyen betegségben.

    Válaszok:
    Ha jók az időfizikai elképzeléseink, akkor az minden területen használható lesz elméletben és a gyakorlatban is. Így most már érted is, mi a fizikai oka annak, hogy működik ez a fajta gyógyászat.
  • WoodrowWilson
    #258
    Jézus, ez az eseményhorizont oldal nagyon kész. Nem tudom eldönteni, hogy ez a Kisfaludy vagy Aranyi Lacika a nagyobb humorista, mindenesetre ezt is felveszem a poénoldalak közé. Az oroszlánkirályos rész megunhatatlan.
  • Ahoy
    #257
    Nekem a vallással semmi bajom. Amíg nem erőltetik rám, nem akarnak megtéríteni (te kicsit már hajlasz afelé, mert kb kb leeretnekezel minket, amiért nem hisszük el KGY szavait)

    Az egyházakkal annál inkább van bajom. Mindegyikkel. Ugyan úgy milliárdos üzlet mindegyik egyház, ahogy KGY egyházbiznisze is működik. Az hogy tart és tarthat táborokat, egyházi eseményeket, előadásokat, gondolom nem a saját pénzén teszi. Valahonnan valakinek a pénzén hülyeségeket dumál, ez a lényeg. De tökmindegy nem firtatom, az ő dolga, és aki adományoz neki, az is az ő dolga.

    Nem is érdemes erről vitázni értelmes szinten, mert teljesen más világban élsz. Egy transzcendens, imaginárius, megvilágosodottnak hitt világban, amiben csak a képzelet szab határokat (Illetve a rossz az, hogy KGY képzelete, nem a tiéd)
    Ezt már megfigyeltem, a politikában és vallásban vakon hívő embereknél, hogy egyszerűen képesek elnézni rengetegsok irtó nagy pofátlan blődséget a vezetőiknek.

    Pl. olvasol egy ilyet, nem hiszem el, hogy ne fognád a fejed a röhögéstől:
    A tudomány pongyolaságai, amit bibliaként használtál az eddigiek során:
    "24.

    Ha kiveszünk egy élõlénybõl, pl. emberbõl néhány sejtet, és petricsészében tovább tenyésztjük, vígan ellesznek az inkubátorban. Egészen addig a pillanatig, amíg a kérdéses ember meg nem hal valahol kint a nagyvilágban. Akkor a tõle akár sok ezer kilométerre lévõ, biztonságban elzárt sejtjei is vele halnak, perce pontosan! Vajon mitõl?"

    Az életkorom meg 10.. vagy 20. Vagy 800. Interneten vagyunk, akár egy kutya is lehetnék szivarral a számban. Nem értem a logikát miért fontos ez számodra.
  • fszrtkvltzttni
    #256
    Félreértetted. Senkinek semmi baja nincs a vallásotokkal, legalábbis nem több mint a többivel. Azzal van baj, hogy a vallásotokat tudományként állítjátok be, a valódi tudományt pedig lenézitek. Ugyanúgy mint a kreák, az ingyenenergiások, Egey, meg a többi kókler.
  • strepsils
    #255
    Ez nem a vidám vasárnap ,ha úgy képzeled el azt a 7000 embert amit nem is tudom honnan vettél na de mindegy tegyük fel hogy így van és te komolyan azt hiszed hogy egy ilyen nevű egyháznak az emberek pénzt fognak adományozni ,vagy fegyvert szorítanak a fejükhöz hogy fizess ..te összekevered a szientologia egyházzal .

    A véleményed egy tudatlanságból előítéletes embert takar erősen dogmatikus gondolkodással .Az egyház szó csakis valami rosszat sejtethet merthát tanultad az inkvizíciót és biztos minden olyan baráti csoportosulás amiben benne van hogy egyház az is valami ördögi.

    Egyébként pont az hogy elveszik ezt az egyházi támogatást vagy jelzőt most ezektől az egyházaktól nem jelent semmit mert eddig sem erőszakból és eztán sem erőszakból lesznek a tagjai emberek ,ha meg igaz az a 7000 KGY nek az meg pont az ellenpéldája a te dogmatikus rettegésednek mert ez túl nagy számú ember és azokban nem csak öregasszonyok vannak hanem olyanok is mint te csak épp nyitottak érdeklődők.

    Gondolom abban nem találsz semmi kivetést hogy az atv n a cionista német petya hittérítő szektája a magyar kormány által elismert elfogadott szekta valóban milliókat tarhál össze a sok bóligató elmeszökevénytől.
    Ebből is látszik mennyire elhiszed azt a maszlagot amikor úgy adod elő hogy na végre megszüntetik a kis egyházak működését de jó helyreállt az igazság miközben a nagy szekták ,szientologia szekta ,katolikus szekta még reklámozva is vagyon hisz nekik az a pár millió forint havonta ami reklámra elmegy az nem tétel.

    Kíváncsi vagyok te elmered árulni az életkorod? Te hány éves élettapasztalattal alkotsz véleményt vallás és tudomány témakörében.
  • Ahoy
    #254
    Most már értem, innen veszik az állandóan idézett "gondolatokat"...

    http://esemenyhorizont.uw.hu/2001/pongyola.html

    Ezek után tényleg nem érdemes vitába szállni az Univerzum Egyházával. Elolvasod ezt az oldalt, és garantáltan megtérsz! A tudomány hülyeség, ki is fogok iratkozni az egyetemről...
  • Ahoy
    #253
    Persze ettől még ugyan úgy meg tud élni a kóklerségből, hiszen olyan sok sötét ember él az országban akit be lehet hülyíteni. Elég csak felmenni az antalvali.com-ra hogy milyen szinten megy a bioszarok árusítása és naív hülyék lehúzása...
  • Ahoy
    #252
    Szóval nem ebből él? Aha. 7000-nél több híve is van, akit sikerült behülyíteni képzelem mennyi adomány gyűlt össze... Sőt mivel egyház volt, adó 1% is mehetett nekik, plusz még ha jól tudom a tevékenységük után adózni sem kellett nekik és állítólag állami támogatást is kaphattak. Volt egy cím, ahová valami 12 egyházat jegyeztek be egyszerre.

    Szerencsére 2012-től elvették az ilyen kamu egyházak státuszát, így KGY kamu egyháza is kiesett a kedvezményezettek jogköréből...
  • fszrtkvltzttni
    #251
    a lényeg kimaradt: Ingyenélő tudósok által fejlesztett számítógépről írogatsz, vagy spirituálisan kapcsolódsz az ezoneten keresztül?
  • fszrtkvltzttni
    #250
    "És akkor most szerinted miből vannak azok a kis gombócok azok a kvarkok?" A ti marhaságaitok miből vannak? Ráadásul sokadjára kérdem, milyen mérhető jelenségre ad magyarázatot?

    "Egyébként a logikai bizonyítás is tudományos bizonyíték nem kell megmérni semmit főleg egy olyan elméletben ahol a mérőműszer fizikája alatti világot írjuk le." Ahogyan Móricka elképzeli. Skizofrén vagy-e, hogy többesszámban beszélsz magadról? A kizárólag logikai úton levezetett állítások a hipotézisek. A hipotéziseket kísérlettel lehet cáfolni, vagy megerősíteni. A több különböző kísérletek által szolgáltatott megerősítés az amit tudományos bizonyítéknak szoktak nevezni. A méréssel nem cáfolható, szépen mondva nem falszifikálható dolgok NEM TUDOMÁNYOSAK!

    Példa a gravitációs hullámok:
    Az általános relativitáselméletből egyértelműen következik. A hatásukat távoli objektumok mozgásán már kimérték (1. közvetett megerősítés). Ettől függetlenül létezésük még mindig nem tudományosan bizonyított.

    Kisfaludy állításainak nagy része viszont még hipotézisnek se tekinthető, mert nem logikusak.

    Kisfaludy György pedig a néphülyítésből él. Ez a foglalkozása.
  • strepsils
    #249
    És akkor most szerinted miből vannak azok a kis gombócok azok a kvarkok? A hlc ben nem magyarázták el?

    Szerintem ha elolvasod azt az oldalt amit mondtam ott a legvilágosabban van leírva hogyan keletkezik az anyag.

    Egyébként a logikai bizonyítás is tudományos bizonyíték nem kell megmérni semmit főleg egy olyan elméletben ahol a mérőműszer fizikája alatti világot írjuk le .

    A hlc nek meg semmi értelme amúgy az csak egy néphülyítés ,elköltenek rá mrd eurókat és az emberiséget nem szolgállja ,ugyan úgy éhbérért dolgoztatják a népet és ugyan úgy megy mindennek fel az ára .Az csak a jódolgukban kínylódó tudósok játszótere olyan nagy pénzpocsékolás mint amik ezek az óriás lézerek lettek volna pl szegden , igazából semmi haszna nincs munkahelyet nem teremt viszont jó sok millió eurójába kerül a társadalomnak. Egy haszna van ,az ingyenélő tudósok eljátszogatnak benne úgy hogy semmit nem állít elő a népnek eközben az ország 80% a munkanélküli és már nem csak itt hanem máshol is .
    KGy meg nem kért és nem kér a táboraiért az önköltségnél nagyobb díjakat amiket itt elmondottak egyes levegőemberek azok mind aljas rágalmak ,és úgy állítják be mint valami kötelező szektát ahol a főnök abból gazdagodik meg hogy egy egyházat alapított ezek csak mocskolódások.
  • Ahoy
    #248
    Ezt lehet nevezni szerintem begombázásnak is amúgy.

    Mellesleg CSAK magyarul szabad fizikát tanulni, nincs mese!

    "257. oldal: „Az áttérés a kínairól az angolra, vagy a fordítottja nem jár új fizikai meglátásokkal.” Na, ez így egyáltalán nem igaz. Nagyon is nyelvfüggő a fizikai kutatás, erre pont a mi nyelvészeti kutatásaink világítottak rá. Elvégre a nyelv a fizikai világot írja le, és mivel a különféle nyelvek logikai szerkezete eltérő (hisz nem fordíthatók gond nélkül egymásra), ebből logikusan következik, hogy nem lehetnek egyforma jók ugyanarra a világra. Van tehát köztük jó (magyar) és vacak (angol). Ezért a sok melléfogás és kudarc nyugaton. Nincs mese, magyarul kell tanulnotok srácok!"
  • asgh
    #247
    KGY a tudományos gondolkodás természetes részét képező kételyt fordítja a tudomány ellen és állítja szembe a saját kétely nélküli meggyőződésével. Csakhogy ezt nem valós eredményekre, hanem hitbeli meggyőződésére alapozva teszi.
    A követőinek pedig pont erre van szükségük: mennyivel kényelmesebb valamiben kétely nélkül vakon hinni, mint vérrel-verejtékkel eloszlatni a meglévő kételyeket, csak hogy újabbak kerüljenek a helyükre.
    Ennek viszont már semmi köze a tudományhoz.
  • fszrtkvltzttni
    #246
    Eretnek!
    "A mikrovilág jelenségeit nem csak mikroszkópokkal és ciklotronokkal érdemes vizsgálni. Megfelelõ tudati technológiával, sámántechnikák alkalmazásával a képzett megfigyelõ közvetlenül is megtapasztalhatja a teremtést alkotó parányokat.
    Théta szintû meditáció során a lelki látás, amely az idõhullámok észlelésén alapul, megdöbbentõen precíz, élõ, mozgó, színes, térbeli képet szolgáltathat a mikroszintû jelenségekrõl." forrás
  • Ahoy
    #245
    A húrelméletet sem lehet igazolni, pont ezt írta a szerző is. Jelenleg matematikai módszerekkel, vagy kísérletileg lehetetlen bizonyítani, ezért fenntartásokkal kell kezelni.

    Minimum KGY-től is ezt a beismerést várnám...
  • Ahoy
    #244
    Tehát azt kéred tőlem, hogy higgyek el egy olyan elméletet, ami az általad említett 'planck hossz' alatt létező időforrásokból áll. Tehát lehetetlen mérni, lehetetlen igazolni, lehetetlen bizonyítani.

    Szemben egy olyan fizikával, ami fizikai és matematikai alapokon megjósolnak egy részecskét több évvel, évtizeddel ezelőtt, majd egy rendkívül érzékeny géppel sikerül igazolni is. Ráadásul amikor ott jártam az LHC-ben, akkor épp 1 évre leállították a gépeket, hogy felkészítsék a 7-7 TeV-es teljesítményre, és csillogó szemmel mondta az ott dolgozó magyar fizikus, hogy ők sem tudják még mire számíthatnak, olyan energiákon történik majd ütköztetés. Tehát még bőven van felfedezni és igazolni való dolog.

    Szóval érted, miért higgyek el valami olyat, amit lehetetlen igazolni, és ráadásul tagadja azokat az eredményeket, amiket megjósoltak, majd kísérletileg igazoltak is.
  • fszrtkvltzttni
    #243
    A fizikusok mindig elmondják, a spin az nem azt jelenti, hogy ott forog valami. A fogást csak mint szemléltetésként szokták előhozni. Sajnos, mert a csökött agyakban ezután annyi marad, hogy az ott forog...
  • fszrtkvltzttni
    #242
    Oda van írva, te gyökér. Nyolcezer éves vagyok!
    Ha elfogadod a Heisenberg felé határozatlansági relációt és az általános relativitáselméletet, akkor nem lehet planc hossz alatti objektum.
  • strepsils
    #241
    Egyébként rosszul emlékeztem :

    -A becsléseink szerint egy darab neutron belsejében mintegy 740088 darab másolati idõforrás található, melyek idõszálakkal kötõdnek az alattuk lévõ forrásokhoz. Ez a szám nem egy állandó, hanem egy középérték, amely körül folyamatosan ingadozik az aktuális forrásszám, lévén, hogy a virtuális tachionok sorra elbomlanak és újrakeletkeznek. A rendszer közepében keringõ három tachion a gyökere az egész rendszernek, amelyek idõszálasan más, korábbi forrásokhoz kapcsolódnak az idõszál univerzumban.

    De a kérdés ment ,mi alapján becsülték.

    De amúgy szerinted mik azok a kvarkok ? Tejfölök vagy ragasztók én ilyet hallottam ,de a lényeg hogy most ütköztetésről beszélünk és az ütközés során kirepülő további részecskéknek mondott valamikről ,de mit csinálnál ha meg kéne határoznod mit érzékel a gép kvarkok alatt ? Kitudsz veni egy leptont vagy bozont az atommagból? Ott nincs is semmi kézzelfogható olvasd el a 2001 év Az anyagi részecskék szerkezete c írást nem tudok linkelni.

    részlet

    - A proton egyenlítõi perdülete egyébként a fizikusok számításai szerint a fénysebesség gyök kettõszerese (1.414). Ez már önmagában bizonyíték arra, hogy a részecske nem valami bogyószerû anyagból van, hiszen akkor azonnal darabokra kellene szakadnia a centrifugális erõtõl. Az persze más kérdés, hogyan lépheti át az anyag eleve a fénysebességet. Nyilvánvalóan nem maga a részecske forog ilyen irdatlan sebességgel, hanem a felszínjelenségen megfigyelhetõ, eredõ hulláminterferenciák, az idõtükrök látszata.

  • Ahoy
    #240
    Na ez érdekes olvasmány:

    Ebben tagadja a kvarkokat...

    http://esemenyhorizont.uw.hu/2009/letfilo/elegans.html

    KGY szájából ez így kicsit viccesen hangzik :D

    "Azt mindjárt az előszóban bevallja a szerző (a 9. oldalon), hogy még messze vannak a megoldástól, mivel hitről beszél, nem tudományról.: ”A fizikusok hite szerint megszületett a részletek egységes rendszerbe foglalásaként egy olyan elmélet, mely, legalábbis elvben, képes az összes fizikai jelenség magyarázatára.” Tehát csak hisznek benne, nem tudják biztosan, ráadásul csak elvben működik a dolog, nem a gyakorlatban. Így azután szemérmetlen túlzásnak tűnik azt állítani róla, hogy ez lenne a megoldás és pláne, hogy ez a Nagy Egyesítés.„
  • Ahoy
    #239
    KGY egyik videójában ha jól emlékszem tagadja a kvarkokat és az ősrobbanást is. annyival elintézi hogy "hülyeség", minden időforrásokból áll. Ez szerintem erősen ellentmond a CERN és más gyorsítók eredményeivel. Ezekszerint a proton a legkisebb egység?
  • strepsils
    #238
    Nem azt mondtam hogy kereken annyi hanem kicsit több de én is szeretném tudni hogy jött ki .
    Azt tudom hogy nem méréssel ,itt nincsenek mérések mit akarnál mérni planc hosz alatt ... És nem vagyunk többen én nem vagyok fizikus kutató mérnök nem tudom honnan vetted a többesszámot én csak egy proli vagyok aki 28 éves és munka mellett érdekli a fizika -időfizika is .KGY vel meg én is vitatkoztam néhány kérdéskörben szóval nem igaz hogy én egy az egyben elhiszem amit mond.
    A kedvedért megkérdezem honnan van ez a számérték ,meg engem is érdekel remélem a héten még választ kapunk.
  • strepsils
    #237
    Ezek a félelem jegyei ,te láthatóan rettegsz hogy eláruld a korod még így anoním is ,ez bőven elég jellemrajz egy emberről.
    Írogathatod magadnak a kommenteket gyerünk reagálj válaszolj mondd meg az igazat javíts ki.Nyomd meg a válasz gombot!
  • fszrtkvltzttni
    #236
    A videók tanulsága szerint számukra a kísérlet az, hogy ilyen ábrákat rajzolgatnak, meg egy hold méretű kört berajzolnak az atlanti óceán mélyebb részére. Egy állva megfagyott mamut pedig egyértelmű bizonyíték, hogy a Hold tizenezeréve kacsázott az óceánban, mert ez az igazság, és egyébként is a tudomány állításai se atombiztosak, ráadásul olyan hülyék, azt se tudják, hogy ceruzabéllel meg lefolyócsővel kell a gravitációs hullám után kutatni. Meg a zufókról se feledkezzünk el, mert ugye fényképes bizonyítékok vannak arra is, illetve KGY már többször beszélt velük meg az istenekkel.
  • Ahoy
    #235
    Nekem csak egy kérdésem lenne, hogy jött ki az, hogy egy protonhoz 700000 feletti forrásra van szükség? Ezt mértétek valahol, vagy csak tipp? Tényleg nagyon kíváncsi vagyok!

    Tehát akkor véleményed szerint, amit a CERN-ben csinálnak (voltam ott, láttam saját szememmel) teljesen kamu? Nem léteznek kvarkok, W, Z-bozon, Higgs-részecske stb? Ugyanis ezeket az ATLAS és a CMS egységgel külün-külön is észlelték pl. Tehát még intézményen belül is kételkednek, és egy egészséges verseny is létrejött emiatt köztük. Mellékesen a CERN-nek vannak rövid távú kutatási hasznosításai (radiológia, érzékelő eszközök stb) és lesznek hosszú távú jövőbe mutató hasznosításai is.

    Na most akkor a kérdés: Hogyan és milyen eszközzel mérték ki, hogy 700000 időforrás kell egy protonhoz? A kísérlet megismételhető, vagy csak találgatás?
  • fszrtkvltzttni
    #234
    "Kussolj má be neked nem osztottam és nem vagyok többen csak egyedül miért beszélsz többesszámban skizofrén vagy." Petőfi szavával élve, te meg takarodjál má a "kurvanyádba" innen a kamu szarjaiddal együtt oda, ahol valaki is kíváncsi rád. A többesszám pedig azért van, mert a videók tanulsága szerint sajnos akadtok még néhányan ekkora barmok. (Skizofrénia az lenne, ha saját magamról beszélnék többesszámban, hogy művelődnél a kultivátor alatt, te szerencsétlen.)

    Mitől 3D az a videó te balfaszjóska? Megforgatja egyszer is a kép síkjára merőlegestől eltérő irányban? Nem. A "források" egymáshoz képest hogy helyezkednek el? Az összes ábrán látszólag egy síkban vannak. Akkor mégis mi a faszom 3D ebben az egészben? Ennyi erővel nyugodtan rejszoljál a winamp pluginedre, meg a képernyővédőre, ennyit azok is tudnak.

    "És ha nem szégyeled akkor a végzettségedet is leírod meg azt is felsorolhatod amit letettél az asztalra" Persze, adok én neked olyan önéletrajzot, hogy KGY elmehet nyugdíjba. Félisten vagyok, 8 ezer éves. Még 8 ezer év, és valódi istenné válok, én nyitottam föl az összes nagy tudós szemét, és tőlem származnak a filozófiai irányzatok alapjai. Az ilyen KGY féle kóklereket pedig szórakozásból azzal szopatom, hogy beszélek hozzá, mintha távoli csillag istene lennék. A marhája meg be is veszi! LOL Na ez vagyok én!

    "azt mondod hogy csupán a kezelő függése hogy a három paraméter amiből egy független (a körtágulás) tehát két változód van és ebből bármilyen formát letudsz animálni" Egy spirált csinált csak. Aztán 6 spirálból összerakott egy hatszögszerű valamit, stb-stb. Csak nehogy szó érje a ház elejét, hogy nem tartom semmire. De hol ez az akármihez képest? ÉS HOL VAN EZ A SZÁMSZERŰ ADATOKHOZ KÉPEST AMIKET A VALÓDI FIZIKA PRODUKÁL?

    "Az a lényeg hogy ábrázoljon a program egy olyan önfenntartó formát" A lényeg az, hogy mi a faszomra jó ez az egész szellemi maszturbáció?
  • strepsils
    #233
    Kussolj má be neked nem osztottam és nem vagyok többen csak egyedül miért beszélsz többesszámban skizofrén vagy.
    Mostmár azt is tudjuk hogy programozó technikus is vagy mert mások szarul programoznak de hidd el krvára nem vagyok kíváncsi rád még ahoz is kevés vagy hogy fölfogd amit látsz ,rajtad kívül mindenki látja hogy 3D ben rajzol 3d
    De tényleg nem érdekelsz csak egyet szeretnék tudni de tényleg hogy áruld már el hány éves vagy de őszintén ,ki az aki betéve fújja hogy aluminiumgyártás meg huygens elv 9 10 osztályosoknak te valami tanár vagy vagy mi ? Hány évesen síkhülyézed le azt aki csinálta azt a programot és hogy nem értett a matematikához na erre baromira kíváncsi lennék .

    És ha nem szégyeled akkor a végzettségedet is leírod meg azt is felsorolhatod amit letettél az asztalra lássuk hogy kell elipszist programozni és lássunk egy példát arra hogy a tachionok egy trapéz síkmetszetét rajzolják ki ,azt mondod hogy csupán a kezelő függése hogy a három paraméter amiből egy független (a körtágulás) tehát két változód van és ebből bármilyen formát letudsz animálni ,na lássuk azt a két számértéket és én elküldöm KGY nek ők meg lefuttatják rendben?
    Milyen pálya és milyen haladási sebesség adja ezt ki ,ja és utána kérek egy térbeli trapéz ábrázolást is mert ugye előző egy síkmetszet volt.
    Az a lényeg hogy ábrázoljon a program egy olyan önfenntartó formát amit nem találunk meg semelyik teremtéslegendában .Ha ezt megcsinálod leborulok a lábaid elé.
  • fszrtkvltzttni
    #232
    "a hullám mozgások leírására" = "a hullám terjedésének a leírására"
  • fszrtkvltzttni
    #231
    Azt is jó ha tudod, hogy ennek az egész szemfényvesztésnek az alapja a Huygens elv (9. osztályos fizika, tehát 4 osztályos gimnázium 1. osztály). 1600-as években lett kitalálva, a hullám mozgások leírására. Ami a legfontosabb, hogy NEM ÁLTALÁNOS ÉRVÉNYŰ, ÉS NEM KÖVETKEZIK BELŐLE A KVANTUMFIZIKA ÉS A RELATIVITÁSELMÉLET!
  • fszrtkvltzttni
    #230
    "Hát nem talált te korlátolt entitás ,a program egy darab elipszist nem rajzol és nem te mondod meg hogy minek a síkmetszetét rajzolja ki." Te mondod meg, hogy minek az egyenletét rajzolja ki. A kör átmérője, a szögsebesség és a kör mentén a a körök tágulási sebessége három paraméter, amiből kettő független. Ezt ők megadták úgy, hogy ilyen szép ábrákat adjon, te meg tátott szájjal nyeled a nokedlit. Szánalom.

    "a program egy darab elipszist nem rajzol" Azért mert az egész kitalálója sík hülye volt a matematikához. Egy egy numerikus megoldás, akinek esze is van, az meg ad rá analitikusat.

    "Csak egy pár másodperces 1 db tachion animálása 15 20 perc volt 2004ben a legerősebb géppel." Vagy nagyon kis lépésközzel dolgozott, teljesen fölöslegesen, vagy szarul tudott programozni, vagy hazudott, nehogy ellenőrizhető területre tévedjen. Ez egy szar 2D-s animáció semmi más.

    De nem is kell több, hiszen a megvezetett nép kajálja a szart.
  • fszrtkvltzttni
    #229
    Az a kétszáz inkább 2-4 ezer év. És igen, van a tudomány, meg a kóklerság. Az időfizika pedig kóklerság, ti meg bámuljátok, hogy ott a Zisten. Modern kori számmisztika, legújabb kori bálványimádás.

    "Egyesszámban ,csak egy függvény van azzal képes vagy lerajzoltatni egy protont is vagy egy hidrogén atomot ha van otthon egy szuperszámítógéped ami képes realtime kirajzolni térbe 700 000 feletti folyamatosan mozgó forrást." Tehát a korábbi állításod, miszerint a nagymestereitek le tudnak írni egy protont, az hazugság volt. LOL.
    Arra is kíváncsi lennék, hogy ezekből a mindenséget leíró ábrákból, hogyan lesznek számszerű adatok. Vagy lerajzoljátok a hidrogénatomot, oszt úgy néz ki, a bibliában is ez van, pont. A szánalmas egy nagyon enyhe kifejezés rátok.
  • asgh
    #228
    Milyen kétszáz éves tudományról beszélsz?
    Szerinted Arisztotelész mikor élt?
    Akkor is és azóta is keletkeztek mondák, legendák és népmesék, mégis - még ekkora időtávlatból is - szépen meg lehet különböztetni a tudományos megállapításokat a meséktől.
    Ehhez persze fel kellene fogni a köztük lévő különbséget.
    Azt pedig be kellene végre bizonyítanod, hogy a természet az időfizika függvényét követi, de nem azzal, hogy a szegedi dóm díszítésére hivatkozol, hanem kísérleti eredményekkel.